صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: مشکل در هد پرینتر R300

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: مشکل در هد پرینتر R300

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    خوب انگار این مشکل قرمز شدن چاپ عمومیه. دستگاه من هم همینطوره و عکس رو در نقاطی ه تیره هست خیلی قرمز چاپ میکنه. حال بماند که خط خط هم میزنه . البته نمیدونم چرا در نازل چک رنگ اب اخری را کلا خذه کرده با اینه با حدود 15 بار چاپ کامل تمام کارتریجها خالی میشه و دوباره پر میشه ( من تانک جوهر دارم ) اگر قرار بود مثلا ابی گرفته باشه که اینطوری یک دست خالی نمیشد .
    اقای قبای عزیز کجایی که به فریادم برس
    والله مشکلات عجیب و غریب زیاد دیده می شود.اما نظرم در مورد مشکل شما این است که به یکی از نمایندگی ها که احیانا دستگاه های کرک شده را نیز قبول می کند! مراجعه کنید و با آنها مشورت کنید.شاید با یک بار سرویس هد مشکل شما برطرف شود.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام.
    چند روز پیش بعد از بیشتر از یک سال پرینتر اپسون R300 رو راه انداختم.
    اولین نازل چک رو گرفتم فکر کنم همه بدونن چی دیدم.درسته هیچی ندیدم!
    تصمیم گرفتم خودم هد رو باز کنم و تمیزش کنم.
    راهنمای باز کردن پرینتر رو دانلود کردم و هد رو باز کردم.
    همونجور که تو عکسها میبینید از اون محلول با سرنگ تو نازل ها تزریق کردم که کم کم باز شد و مثل دوش ازش خارج شد.
    ببخشید چون تنها بودم نتونستم از لحظه ی تزریق عکس بگیرم.
    وقتی دوباره دستگاه رو بستم و نازل چک گرفتم حدودا 70 درصد بهتر شده بود.
    گرچه مثلا رنگ زرد پرینت نازل چکش کاملا سالم بود ولی تو پرینت راه راه میافتاد.

[IMG]http://i40.*******.com/1zvewy1.jpg[/IMG]

دوباره تصمیم گرفتم باز کنم پرینتر رو و ایندفعه با آب ولرم کاملا سوراخ های هد رو باز کردم.
    بعدش هم یه کم از اون محلول زدم و دستگاه رو جمع کردم.
    ایندفعه که نازل چک گرفتم در کمال تعجب هیچ چیز چاپ نشد.
    یک بار ،دوبار، ده بار.. نشد که نشد.

[IMG]http://i40.*******.com/2wrnu9w.jpg[/IMG]

به هر حال هنوز دارم روش کار میکنم.
    فکر کنم مشکل از کارتریج ها باشه.نمیدونم.امیدوارم درست بشه چون میتونه تجربه ی خوبی باشه واسه بقیه!!!!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

با سلام

دوست عزیز که مشکل با پرینتر اپسون داشتند، خود من هم مشکلاتی داشتم که با مراجعات مکرر به نمایندگی متوجه شدم کاملا اشکال از خودم بوده نه پرینتر بیچاره.

در مورد رفتار با پرینتر جوهر افشان اپسون عرض میکنم شاید کمکی به شما بکند.

قوانین:

1- با جوهر فابریک(خود اپسون) شما باید 5 نهایتا 6 روز یکبار یک پرینت داشته باشید، پرینتی که از تمام رنگها در آن موجود باشد تا دچار خشک شدن جوهر در نازلها و هد نشوید. در مورد جوهر های ماد ایران این الگو به یک روز در میون یا هر روز عوض میشود. لازم نیست یک پرینت تمام صفحه باشد یک پرینت کوچکی که از هر 4 رنگ کارتریج در آن موجود باشد( در پرینتر های 4 رنگ)

2- بعد از تعویض کارتریج بلافاصله هد کلین کرده و پرینتر را خاموش کرده به حال خود رها میکنید تا 24 ساعت.
    بعد از 24 ساعت چک نازل کنید( یعنی چاپ همان الگوی استاندارد که با چاپ خطوطی وضعیت نازلها را نشان میدهد)
    اگر خوب بود که هیچ، اما اگر باز مشکلی در یکی از رنگها بود دوباره هد کلین کنید و 24 ساعت دیگر باید بماند. این روند را تا 3 بار ادامه دهید اگر راه نیوفتاد فقط به نمایندگی مجاز مراجعه کنید. نه هر جایی.

3-هیچ وقت هد کلین پشت سر هم نکنید، چون هیچ تاثیری ندارد. و به هد رفتن جوهر ها منجر میشود بعد هر هد کلین باید شما 24 ساعت برای حل شدن لخته های جوهر به دستگاه زمان دهید. بعضی وقتها بعد از نصب کارتریج چون کارتریج تکان داده شده جوهر درون آن کف کرده و پر از حباب هوا است و اگر زمان استاندارد که در بالا ذکر شد را به آن بدهید این مشکل هم برطرف میشود.

این اصول رفتاری با پرینتر های جوهر افشان است هر کسی غیر از این رفتار کند. به مشکل برمیخورد.
    حالا تا چه حد در مورد سری لیزری صدق میکند من آگاه نیستم. گفتم بلکه کمک بکند .

چون 80 درصد کاربران اپسون به دلیل استفاده غیر صیحیح خود با آن مشکل دارند و این مشکلها با اولین دفعه نصب کاتریج های ماد ایران هم 3 چندان میشود!

موفق باشید

انوش

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2