صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: پرینتر! پرینتر!

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پرینتر! پرینتر!

سلام به همه!
    بازهم نسبتا EMERGENCY!
    میخوام یه پرینتر خوب از نوع A3 بخرم!
    قابل ذکر است که قبلا دو فروند پرینتر Epson Stylus 600 & 800 رو به دیار باقی فرستاده بودم... و نعش آن بزرگواران گمانم در بالکنی انباری یا راه پله همسایه موجود می باشد... به همین دلیل اصولا میانه خوبی با اپسون محترم ندارم ... مگر اینکه شما بزرگواران بنا به دلایل خاصی باز هم ایشان را توصیه فرمایید.
    نکته دوم اینکه پسر خوبی به نام HP 1220 دارم که بعد 2 سال بسیار بسیار ازش راضی هستم ولی کمی داره پیر پسر میشه ! کیفیت بهتر و سرعت بالاتر لازم دارم....(کمی هم نیاز به کالیبره شدن و اینا داره که با کاغذ های سنگین رودل نکنه! ) که انشا........ وقتی گل پسر جدید رو گرفتم ایشون میرن بیمارستان بعدش هم تشریف میارن برای ییلاق منزل.

حالا نکته مهم :
    پرینتر HP بزرگترین خوبی که داره اینه که هد روی کارتریجه و نگران خشک شدن هد پرینتر نیستید...(مشکلی که با اپسون ها داشتم و مادیران نامرد! هم قیمت پرینتر اصولا هزینه تعویض هد میگیره...)
    و نکته مهم تر؟ کارتیج های Hp بخاطر هد روش حداقل تکنولوژی داره ولی کارتریج های اپسون و اصولا کنون چون فقط جوهره احتمال تقلبی بودنشون بیشتره و هر ثابت رو میتونه نابود کنه...

در هر صورت! من که قرارنیست راهنمایی کنم! شما قراره این کارو بکنید!
    من فعلا روی Canon i9950 دارم فکر میکنم... دوستانی که تجربه کار با پرینترهای حرفه ای و احیانا پرینترهای کنون رو دارن دریغ نفرمایند...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Arash : Tuesday 1 March 2005 در ساعت 00:41
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Smile

آقا آرش سلام
    سال نو مبارک من هم مثل شما در انباری چند تا جنازه پرینتر دارم همه بعد از مدت کمی
    روی عکس خط می اندازند فعلا بهترین انتخاب همین پرینتر است .

تشکر کرده
    4010

حدود یک ماهه که canon 9950 رو گرفتم...
    ولی فرصت نشده اونقدر دقیق تستش کنم... چون فرصت نشد همه کاغذ هایی رو که میخوام بگیرم ...
    ولی کارایی که کردم...
    ابتدا بگم که پرینتر به شکل خارق العاده ای سریع چاپ میکنه... البته عکس رو... و گمان میکنم در چاپ های بزرگ سریع تر از دستگاههای لابراتوار های عکاسی عمل میکنه... چاپ A3 با کیفیت عکس تمام رنگی کمتر از یک دقیقه!
    و در مورد کیفیت هم بگم که اصلا تفاوتی نخواهید دید... با کاغذهای ابریشمی ....
    اما این پرینتر هنگام چاپ نوشته و یا صفحات وب به هیچ وجه اثر فوق العاده ای رو نشون نمیده... البته کیفیت هیچ مشکلی نداره... ولی از لحاظ سرعت... با همون سرعت چاپ عکس عمل میکنه... ولی 1220 اچ پی در مورد نوشته ها خارقالعادس...

اما توضیحات بیشتر
    تو این مدت حدود 30 برگ A3 و بیشتر از 80 برگ A4 عکس چاپ کردم.

مصرف جوهر به گمان من مقبول بوده...

این پرینتر با کاغذهای گلاسه کداک اصولا مشکل داره و کمی رنگ ها درهم میرن... ولی با کاغذ ساتین کداک این مشکل وجود نداره... (گلاسه منظور Photo Paper Plus Glossy مدل های Ultima و Premium ... ولی با ساتین ها مشکلی نیس....)
    و کاغذ های سبک تر کداک تقریبا همه مدلهاش رو چک کردم... نتایج بسیار خوب بود.(البته بسته به نوع کاغذ و چیزی که باید روش پرینت گرفت)
    یکی از عکسها رو هم کنار پنجره چسبوندم ببینم کی رنگش میپره... کداک و HP در مورد مقاومت در مقابل نور نتیجه خارقالعاده ای داشتن.
    نتیجه این پرینتر حدود یکسال زمان میخواد!
    متاسفانه نماینده شرکت کداک کاغذهای لاستر کداک رو وارد نکرده... مدلی کاغذ 255 گرم کداک وجود داره که به نام
    KODAK Professional Inkjet Photo Papers که متاسفانه وارد نشده و گمان میکنم بهترین کاغذ کداک باشه...
    قبل عید تماس گرفتم و کلی غرغر کردم... قبلا گفته بودن که وارد میشه... امیدوارم که اینگونه باشه....

اما کاغذ های ایلفورد...
    من اصلا نتونسته بودم از کاغذهای ایلفورد روی پرینتر HP استفاده کنم... نتایج بصورت عجیبی متفاوت بود! کداک در هردو رده رنگ ها رو تغییر نمیده ولی کاغذ های ایلفورد روی پرینتر HP کاملا متحول میشد! رنگها بسیار تیره میشد و رنگ مشکی بور چاپ میشد! ولی ایلفورد روی پرینتر کنون فعلا بهترین تست من بوده... بافت کاغذ SmoothPearlPape ایلفورد رو خیلی دوست دارم... رنگها کاملا طبیعی و در فروم های سایتها هم دیدم گمانم یکی از پرطرفدار ترین کاغذهای پرینتر هستش...
    و کاغذ Fine art الفورد با اینکه کم رنگ میشه ... ولی بافت بسیار خوشگلی داره... برای عکسهای افکت خورده... مثلا GLOW خورده میتونه انتخاب خیلی خوبی باشه...
    خلاصه پرینتر 8 رنگ رو عشق است!

قیمت هر رنگ کارتریج هاش هم 8 هزارتومانه... گرون نخرید! اگه ارزون تر گیراواردین ما رم خبر کنید...
    فعلا اینا رو داشته باشید.. اگه کشف جدیدی کردم خبرتون میکنم.
    ویرایش توسط Arash : Sunday 27 March 2005 در ساعت 21:34
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

بالاخره نفهمیدیم کدل پرینترت چیه...

Canon i9950؟

تشکر کرده
    4010

پرینتر قدیمم 1220 اچ پیه... که گفته بودم بالا .. و جدیده که گرفتم canon i9950
    و در حقیقت مقایسه ای بین این دو بود مطلبی که نوشته بودم.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

سلام

آرش خان کاش در مورد قیمت خریدتان هم می نوشتید. دو سه ماه قبل من برای 9950 حدود 570 هزار تومن قیمت گرفته بودم. مدل پایین تر این پرینتر یعنی 9500 ظاهرا حدود 200 هزار تومان ارزان تر است. در مورد این مدل اطلاعاتی دارید؟

تشکر کرده
    4010

من از خود دفتر کامپیوتر ریز پرینتر رو به قیمت 530 تومان گرفتم...
    و راستش قیمت بقیه مدلها رو نمیدونم...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

یکی از مهمترین نکات که اشاره نکردید هزینه مواد مصرفی است
    به نظر من در اپسون این هزینه ها پایینتر از بقیه مارکها است
    ضمنا در صورت استفاده از کارتریج اورجینال عکسهای شما دچار رنگ پریدگی نمیشوند

تشکر کرده
    4010

در مورد مواد مصرفی یه کوچولو توضیح دادم... به گمانم هزینه چاپ معقول به نظر میرسه....
    اصولا من عکسهای سایز A4 و A3 رو با پرینتر چاپ میکنم و عکسهای کوچکتر رو میدم عکاسی ها بزنن... اینجوری برام به صرفه تره و اینکه زمان برش زدن عکسهای کوچیک خیلی زیاده و ... فقط در مواردی که بصورت فوری چند عکس بخوام از پرینتر برای عکسای 13*18 و یا کوچکتر استفاده می کنم.
    و گمان نمیکنم هزینه چاپ خیلی با اپسون فرق کنه چون کارتریج های کنون هم هد روشون نیس...
    البته کسی که هردو پرینتر رو با هم داشته باشه بهتر میتونه در این مورد قضاوت کنه .

اما در مورد کارتریج های اصل...
    هیچ وقت از کارتریج های تقلبی استفاده نکردم ولی در مورد Fade یا همون رنگ پریدگی نوع کاغذ خیلی خیلی مهمه...
    و تجربه های دردناکی در این مورد داشتم!
    برا همین در مورد کاغذ این همه تاکید می کنم.
    به عنوان نمونه کاغذ های Act که مدتها بازار ما رو اشباع کرده بودن و هنوز هم گمانم 30 برگ A3 رو دستم مونده!
    کسی میخواد هدیه میدم! کمتر از 6 ماه دچار رنگ پریدگی میشدن..
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

آقا آرش باز هم سلام

در حالت فول کالر A3+ به نظر شما با یکسری کارتریج این پرینتر حدود چندتا

میتوان چاپ کرد

با تشکر

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین