نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By azarigh

موضوع: سوالی در مورد تفاوت كیفیت مراكز چاپ عكس

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

پیش فرض سوالی در مورد تفاوت كیفیت مراكز چاپ عكس

سلام
    چند وقت پیش یه عكسی كه خیلی از نظر نور و رنگ با فتوشاب تصحیح كرده بودمو به یكی از مراكز معتبر چاپ عكس در اصفهان بردم كه نتیجه عكس چاپ شده زیاد راضیم نكرد. همون عكسو یه بار خودم چاپ كردم و دوجای دیگه هم برای چاپ بردم كه هیچ كدوم از عكسهای چاپ شده مثل هم نیستند. میخواستم ببینم تكلیف چیه؟ یعنی باید تمام عكسا رو با پرینتر خودم تو خونه چاپ كنم تا كیفیت مطلوبو بده؟ بنظر میاد مراكز چاپ عكس با توجه به تعداد بالای مشتریاشون دستگاهشون رو به طور منظم كالیبره نمیكنند. كیفیت عكس خیلی پایین میاد (بخصوص رنگ عكس) و حالا شما بشینید چند ساعت با كامپیوتر عكساتونو ویرایش كنید. چه فایده؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up پاسخ: سوالی در مورد تفاوت كیفیت مراكز چاپ عكس

با سلام
    برای یكسان شدن كیفیت عكس با آن چیزی كه در مونیتور می بینید ابتدا باید مونیتور خود را كالیبره كنید كه ساده ترین روش آن استفاده از نرم افزار همراه مونیتور است به عنوان مثال در مورد مونیتور Lg یك كارت آبی رنگ به همراه یك سی دی ضمیمه است كه كارت را در محل تعیین شده روی مونیتور می گذارید و بقیه دستورات را دنیال می كنید. پس از كالیبره كردن مونیتور كه دست خودتان است مرحله بعدی بیشتر اوقات دست خودتان نیست و آن كالیبره كردن پرینتر است البته كالیبره كردن پرینتر به معنی انتخاب تنظیمات درست برای عكس و نوع كاغذ و نحوه تعیین رنگ و روشنائی تصویر چاپ شده است كه اكثر اوقات دست شما نیست(در واقع اگر پرینتر شما هم كالیبره باشد باید تقریبا همان عكسی كه روی مونیتور می بینید چاپ شود یا بسیار نزدیك آن باشد).
    برای این مشكل دوم من از اپراتور محل چاپ می خواهم كه لطفا تنظیم روشنائی و رنگ چاپ را از حالت اتوماتیك خارج كرده و در حالت بدون تغییر قرار دهد در این صورت مقداری تغییر كه معمولا شامل كمی تیره شدن و كمی قرمز تر شدن است اتفاق می افتد(ممكن است در دستكاه دیگری این تغییر به شكل دیگری باشد) حالا دیگر دستم آمده كه چقدر تیره و چقدر قرمز می شود و من به همان نسبت عكس را روشن تر و سیان تر قرار می دهم و نهایتا بعد از تقریبا 3-4 سری چاپ می توانید با دستگاه فوق هماهنگ باشید البته این راه حل عملی است و استاندارد آن همان كالیبره بودن پرینتر است.
    اگر مونیتور شما كالیبره نباشد و پرینتر هم همینطور بدیهی است هر دفعه به نتیجه متفاوتی می رسید امیدوارم دوستان دیگر در مورد كالیبره كردن مونیتور های دیگر و همینطور پرینتر ها اگر نكته ای به نظرشان می رسد ارائه كنند.
    با تشكر
    ali_exme تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

پیش فرض پاسخ: سوالی در مورد تفاوت كیفیت مراكز چاپ عكس

سلام
    ببخشید ال سی دی لپتاپ هم میشه كالیبره كرد؟
    من تو سی دی چیزی ندیدم....
    میشه توضیح بدید؟...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

پیش فرض پاسخ: سوالی در مورد تفاوت كیفیت مراكز چاپ عكس

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با سلام
    برای یكسان شدن كیفیت عكس با آن چیزی كه در مونیتور می بینید ابتدا باید مونیتور ...
    مرسی از جوابتون
    مونیتورو تا جایی که میتونستم کالیبره کردم. اما بنظر نمیاد اپراتور پرینتر مرکز چاپ عکس این کارو بکنه (یعنی بخاطر من تنظیمات دستگاهشو به هم بزنه)