نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: G5 و چند سوال

aj
    aj آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض G5 و چند سوال

سلام
    براي داشتن امكانات عكاسي خوب و يا مناسب در شب ونيز در نور غير طبيعي G5 را انتخاب كردم. در ضمن ذخيره عكس به فرمت raw نيز برام مهمه.طول عمر باتري و مقدار و نوع حافظه هم همينطور.روي وب S60 به نظر انتخاب مناسبي مياد ولي اينجا هنوز نيامده.بعضي از دوستان پيشنهاد F717 رو هم مطرح ميكنند.چون دوست دارم روي عكسها باCS كار كنم زياد دنبال اين نيستم كه دوربين همه كارها رو انجام داده باشه. فقط دوست دارم امكان كار بيشتر و بهتر روي عكس رو در اختيارم بذاره. راستش در مورد نيكون و المپيوس وسوني و ... زياد مطالعه نكردم . چون فكر ميكنم فقط بتونم يك قياس سطحي داشته باشم. تصميم درست رو كسي ميتونه بگيره كه حداقل با چندتاشون عملا در شرايط مختلف كار كرده باشه.canon رو شايد بخاطر قدمت و پشتيباني تعميرات انتخاب كردم.در ضمن قيمت هاي جمهوري و نمايندگي اختلاف زيادي داره شايد تا حدود 70.000تومن.
    اولا انتخابم درسته؟
    ثانيا اگر درست نيست بهتر چيه؟
    ثالثا از كجا خريد كنم ؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

با اينكه يه عالمه اطلاعات توي پست هاي قبلي هست٬ ولي اين‌هارو هم در نظر داشته باشيد:

دوربين اوليمپوس 5060 هم به همين اندازه خوبه با تمام اون امكانات اما اگر اهل كار بيشتر روي عكس هستيد اين دوتا دوربين را فراموش كنيد چون خيلي از اين كار ها را كه شما با وسواس ودقت بيشتر توي فتوشاپ انجام ميدهيد. اين دو دوربين خودشان قبلا انجام داده و در آن افراط هم كرده‌اند(در حالت JPEG). براي شما راهي نميماند جز اين كه با فرمت RAW بگيريد٬ كه هميشه عملي نيست و كارهاي حجيم شما را حجيم تر و دست و پا گير تر ميكند. توضيح مفصل اين را كه لازم نيست هميشه RAW بگيريد اينجا بخوانيد.

http://www.kenrockwell.com/tech/raw.htm

اما من توصيه ميكنم كه يك دوربين SLR LIKE بخريد. سوني 717 عاليه قيمتش هم مناسبه فقط چند تا عيب كوچولو داره كه مهمترينش كارت هاي حافظه گرون و زوم غيرمكانيكيه. زوم وايد لنزش هم براي كار يه عكاس محدوديت ايجاد ميكنه (35 ميلي متر)

توي دوربين هاي جديد هم فوجي S7000 و S20 Pro خيلي خوش قيمت و مناسبند. S20 Pro آخرين تكنولوژي سي‌سي‌دي فوجي رو داره. و اصولا كار با دوربين‌هاي فوجي يه تجربه دلچسبه. اينم بگم كه دوربين‌هاي SLR LIKE فوجي كيفيت ساخت (Build Quality) بسيار بالايي دارند و همه كاربراني كه من تا به‌ حال ديدم از اونا راضي بوده‌اند. اما نمايندگي‌اش توي ايران رو آرش خان يه بار گفته بود كه ازش راضي نيست(كي از كدوم نمايندگي توي ايران راضيه؟ البته با انصاف باشم خدمات كانون نسبتا از همه بهتره).

اما اگه يه مقدار روي پولتون بگذاريد بگرديد يا صبر كنيد٬ ارزونترين دوربينهاي SLR LIKE هشت مگاپيكسل جديد يعني اوليمپوس 8080 و نيكون 8700 رو با قيمتي يه خرده بيش از 800 هزار تومان ميشه تهيه كرد و اينا اصلا يه دنيا تفاوت دارند با قبليها. Canon Pro 1, Minolta A2 خيلي گرون هستند و خريدشون به هيچ وجه با صرفه نيست.سوني 828 هم عاليه منتهي به ارزوني اون دوتا اولي نيست.

يه چيزي رو بگم كه حتما خودتون هم ميدونيد: تمام دوربينهاي اين پست عاليند و نياز شما را برطرف ميكنند.
    اما راجع به خريدش: ببينيد اصلا راضي نيستم كه بگم٬ چون بعضي عكاسي ها كار نا جوانمردانه اي ميكنند و دوربين رو از نمايندگي و با گارانتي اونا ميخرند منتهي به جاي قيمت مصرف كننده با سود كم و نزديك به قيمت نمايندگي به مشتري ارايه ميدهند. به نظر من كار عادلانه ‌اي نيست اما با توجه به اينكه نمايندگي ها هم توي قيمت‌گذاري و به روز بودن و ارايه خدمات رعايت مشتري رو نميكنند٬ فكر ميكنم با درنظر گرفتن اين چيزا گناه بزرگي مرتكب نشده باشيد.

aj
    aj آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بازهم سلام وتشكر فراوان از راهنمايي خوبتون.
    از ديروز رفتم تو فكر!!
    فكر كنم ارزشش رو داشته باشه. منظورم 8080 هستش.
    اگه زحمتي نيست بيشتر راجع بهش توضيح ميدي. قيمتش الان چنده؟ تو سه ماه آينده ممكنه چقدر ارزون بشه؟ تهيه اون از كجا بهتره؟
    تشكر