صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree24تشکر

موضوع: EOS Remote

كاربر همراه oyangoli آواتار ها
    تشکر کرده
    319

پیش فرض EOS Remote

یکی از امکانات جذاب 6D اتصال از طریق WiFi هست که ظاهرا برای وصل شدنش به وسایل دیگه مشکلات زیادی وجود داره، برای مثال من با کمک دوستان سایت بعد از دو روز موفق شدم 6D رو به لپ تاپ وصل کنم و از امکانات جالبش استفاده کنم ولی تا الان موفق به وصل کردن دوربین به موبایل نشدم .
    از طرف دیگه چهار گزینه دیگه وجود داره مثل وصل کردن به پرینتر، یه دوربین دیگه، ارسال عکس روی اینترنت و DLNA) Digital Living Network Alliance) مثل تلویزیون های هوشمند .
    با این حال با وجود تاپیک 6D گفتم تاپیک جداگانه ای در این خصوص وجود داشته باشه تا تمام اطلاعات مربوط به این موضوع یک جا جمع بشه تا همه دوستان بتونن به راحتی به اون دسترسی داشته باشن و WiFi این دوربین در حد یه امکان فانتزی نمونه.

برای شروع هم راهی رو که خودم رفتم تا 6D به لپ تاپ وصل بشه رو که تو تاپیک 6D فرستادم دوباره اینجا قرار میدم. امیدوارم که با کمک دوستان بقیه امکانات WiFi قابل استفاده بشه.

مراحل زیر رو انجام دادم و 6D از طریق WIFI به لپ تاپ وصل شد.
    ابتدا وارد منوی مربوط به وایرلس دوربین بشید.
    1: = Enable Wi-Fi
    2: وارد منوی WiFi function می شویم و در صورت پرسیدن یه nickname برای دوربین انتخاب می کنیم.
    3: گزینه Remote control رو انتخاب می کنیم.
    4: در صفحه جدید آیتم اول ( Find network ) رو انتخاب می کنیم.
    5: در صفحه ای که ظاهر می شود وارد Enter connection می شویم.
    6: از دو آیتمی که ظاهر می شود گزینه Ad hoc رو انتخاب می کنیم.
    7: در صفحه جدید یه اسم انتخاب می کنیم و دکمه Menu رو فشار میدهیم.
    8: در صفحه Channel Setting گزینه Manual setting رو انتخاب می کنیم.
    9: در صفحه بعد آیتم None ( اگه نمیخویم واسه اتصال پسوورد بخواد ) و دکمه Ok رو فشار میدیم.
    10: بیش از یک دقیقه طول کشید تا لپ تاپ دوربین رو شناخت.
    11: در قسمت شبکه لپ تاپ روی آیکن دوربین که به همون اسمیه که خودمون بهش دادیم کلیک میکنیم وگزینه connect رو انتخاب میکنیم.
    12: در پنجره IP Address set دوربین گزینه Auto setting رو انتخاب میکنیم.
    13: تقریبا 1.5 دقیقه طول کشید تا گزینه Start pairing device ظاهر شد، با فشار دادن دکمه OK دوربین در نرم افزار WFT Pairing software که قبلا اونو نصب و اجرا کردیم ظاهر میشه.
    14: دوربین رو در نرم افزار WFT pairing انتخاب کرده و connect رو کلیک می کنیم.
    15: روی مونیتور دوربین هم صبر می کنیم تا اسم شبکه کامپیوتر ظاهر بشه و سپس با انتخاب OK دوربین به لپ تاپ وصل میشه.
    16: در پنجره ظاهر شده تنظیمات رو روی دوربین ذخیره می کنیم و در منوی بعدی با انتخاب گزینه Menu از منوی WiFi خارج میشیم.
    الان دوربین به لپ تاپ وصله و میتونیم از برنامه EOS Utility استفاده کنیم.
    سری بعد فقط کافیه دوربین رو روشن کنید و دیگه نیازی به انجام دوباره تنظیمات نیست.

Javid، mansourian3، illidan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عزت اله طلی

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

احتمالا این موارد در بدنه های جدید مثل 70D و ... هم اتفاق خواهد افتاد. به نظرم اگر تاپیک حذف نشد و ماندگار بود بهتر است نام آن تغییر کند به مثلا: سوالات و مشکلات WIFI-GPS بدنه های کنون.
    illidan، D.Daneshmand و darkness_land تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

عزت جان عزیز دست روی دل نزار ، بعد از اینکه از همه چیز حل شد دیشب خواستم مشکل اتصال به موبایل رو چک کنم
    که دیگه بعد از اون بازهم مثل قبل همه کارها انجام میشه ولی WFT نمیشناسه دوربین رو !
    بنده نبز با امیر جان موافقم مدیران لطف کنن تغییر نام بدهند به هر نامی که مناسب میدانند !!
    ممنون از لطف همه

كاربر همراه oyangoli آواتار ها
    تشکر کرده
    319

اسم تاپیک خیلی مهمه و یه جورایی جهت میده که مطالب دقیقا به چی اشاره کنن.
    فرض کنیم که اسم تاپیک رو بزاریم 6d WiFi ممکنه قسمت زیادی از مباحث به این سمت کشیده بشه که WiFi 6D خیلی خوبه و یا با وایرلس های اکسترنال مقایسه بشه یا کلی مسائل متفرقه دیگه که ارتباطی با روش های اتصال این دوربین به وسایل دیگه نداشته باشه.
    مورد دیگه اینکه GPS رو به اسم تاپیک اضافه کنیم که اصلا ربطی به وای فای نداره و یه بحث دیگه است که خیلی هم ساده هست. به نظرم اگه مدیران با این تاپیک موافق هستن به همین اسم بمونه و اگر لازم هست تاپیکی در مورد GPS همایجاد بشه.
    darkness_land تشکر می‌کند.
    عزت اله طلی

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

آقا من حرف بدی نزدم ! بنظر بنده GPS محدودیت داره و خیلی نمیشه مانور داد اما wifi خیلی بحث کلی هست و مربوط به 6D تنها نمیشه
    چون احتمالاً بعد از این بدنه هایی تولید میشه که internal wifi دارن اما نه در بدنه های high end بلکه در رنج متوسط و پایین
    خوب اگه مشکل wifi وجود داره حتماً دیگرنی نیز هستند که external wifi دارن و خوب کمک حال اون دوستان نیز میشه !
    نظر شما چیه عزت جان ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    34

دوستان تبلت اندرویدی هم می شه با 70 دی از طریق وای فای مچ کرد؟ می شه تصویر رو از تبلت دید؟

اگه بشه که فوق العاده ست

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Samanhp نمایش پست ها
    دوستان تبلت اندرویدی هم می شه با 70 دی از طریق وای فای مچ کرد؟ می شه تصویر رو از تبلت دید؟

اگه بشه که فوق العاده ست
    اپلیکیشن آیفون روی آیپد کار میکند و مشکلی ندارد ولی اینکه در اندروید هم همینطور باشد یا خیر را نمیدانم.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    اپلیکیشن آیفون روی آیپد کار میکند و مشکلی ندارد ولی اینکه در اندروید هم همینطور باشد یا خیر را نمیدانم.
    این اپلیکیشن امکاناتش چیه؟ می شه تصویر رو دید طوری که روی ال سی دی دوربین تصویر رو بشه دید و همزمان روی تبلت هم بشه دید.

تنظیم دیاف و شاتر و حساسیت داره؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Samanhp نمایش پست ها
    این اپلیکیشن امکاناتش چیه؟ می شه تصویر رو دید طوری که روی ال سی دی دوربین تصویر رو بشه دید و همزمان روی تبلت هم بشه دید.

تنظیم دیاف و شاتر و حساسیت داره؟

البته از موضوع تاپیک خارج است و منتقل خواهد شد.
    به صورت خلاصه در بخش مشاهده عکسها زمانی که دوربین در حال عکاسی است میتوانید عکسهای روی دوربین را ببینید،ریت ،دانلود و یا حذف کنید.
    در حالت عکاسی هم تمام تنظیمات نورسنجی و فکوس قابل تغییر هستند و لایو ویو دوربین را روی صفحه گوشی یا تبلت خود دارید.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

بله الان واقعا قیمتش نسبت به 7100 بالاست و کسی نخریده. اگر از دوستان این دوربین را داشتند و ملاقاتی تریتیب میدادند که با 7100 عملا مقایسه بشه خیلی عالی بود.
    در مورد ریموت با موبایل فوکوس هم فکر میکنم بشه انجام داد.
    Z-canon-70d-iOSRemoteApp-600px.JPG
    Samanhp تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین