صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 109
Like Tree408تشکر

موضوع: Canon EOS 6D Mark II

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

سلام

میگم این همه حجمه ی منفی روی این دوربین هست چرا کسی اشاره نمیکنه که این دوربین در هر سه بخش داینامیک رنج و عمق رنگ و ISO از 5دی مارک تری عملکرد بهتری داره و امتیاز بالاتری گرفته؟

بنظرم کم لطفی شده به 6دی مارک تو

هر جا بحث سر خرید 6دی مارم 2 میشه همه میگن نه و 5دی مارم 3 بهتره و میگن داینامیک پایینی داره در حالی که نمیدونم آیا توجه ندارند که همه جوره برتر از مارک 3 هست.

بنظرم تنها برتری مارک3 داشتن جوی استیک هست و عمر شاتر بیشتر البته ظاهرا بیشتر.
    obsidiyan و banozk تشکر می‌کنند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    سلام

میگم این همه حجمه ی منفی روی این دوربین هست چرا کسی اشاره نمیکنه که این دوربین در هر سه بخش داینامیک رنج و عمق رنگ و ISO از 5دی مارک تری عملکرد بهتری داره و امتیاز بالاتری گرفته؟
    چون که کسی که حرفه اي عکاسی ميکنه چارت امتياز دوربين رو با خودش نميبره نشون مشتری بده

2 اسلات مموری و کراس تايپ های گسترده تر و سرعت شاتر بيشتر برای استفاده حرفه اي مهم تر از 5-10% امتياز روی کاغذه
    وقتی نتونی عکس شارپ بگيری 5%ريکاوری سايه بهتر کمکی نميکنه
    yaghoobi، DELL، nejatinezhad و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    چون که کسی که حرفه اي عکاسی ميکنه چارت امتياز دوربين رو با خودش نميبره نشون مشتری بده

2 اسلات مموری و کراس تايپ های گسترده تر و سرعت شاتر بيشتر برای استفاده حرفه اي مهم تر از 5-10% امتياز روی کاغذه
    وقتی نتونی عکس شارپ بگيری 5%ريکاوری سايه بهتر کمکی نميکنه
    بنده جسارت میکنم خدمت شما که هر دو بادی رو دارید
    اما بنظرم درسته یکی از معایب این دوربین نسبت به مارک3 جمع شدن نقاط فوکوس هست اما با مقدار کمی جابجا کردن کادر در حین کادربندی با توجه به آل کراس تایپ بودنش آیا به فوکوس خیلی دقیقی نمیرسیم؟

در ضمن محاسنی که شما فرمودی روی کاغذ هست، همونطور که بهتر میدونید، از کاغذ به عمل رسیده و تاثیر مستقیمش روی عکس هست.

امتیاز رو هم که فرمودید به مشتری تحویل نمیدیم درسته اما محاسنی که باعث این امتیازات شده رو بر روی عکس به مشتری تحویل میدیم، بر عکس دو اسلاته بودن مارک 3 که چیزیش به مشتری نمیرسه

سرعت شاتر 1/8000 ثانیه رو هم اگر حق بدید به بنده در کمتر از نیم درصد عکس ها هم استفاده نمیشه.

و اگر دلیل شارپ تر بودن مارک 3 رو بفرمایید با توجه به قسمت آخر کلامتون ممنون میشم.
    DELL، obsidiyan و banozk تشکر می‌کنند.

سید مهدی تقوی

تشکر کرده
    3755

شما اگه از لنز های بلند استفاده کنيد و ديافراگم باز حتی نفس کشيدن هم فکوس رو جابجا ميکنه
    شما توی پرتره سر و گردن با نقته وسط نميتونی روی چشم سوژه فکوس کنيد و بعد اونو جابجا کنيد و به نقطه های طلايی ببريد
    اين عکساس معروف و قديمی يوتيوب که ميبينيد خيلی روی مهارت خودشون توی اين کار تاکيد ميکنن اکثراً از لنز های زوم 2.8 استفاده ميکنن

منظورم از اينکه روی کاغذه اينه که اگه شما 2 تا دوربين رو کنار هم نزاری هيچ کدوم از اين اختلافات به چشم نمياد
    اکثر کسايی که خيلی قاطی اين بحث ها ميشن استفاده حرفه اي نميکنن و مثل ماشين باز هايی هستن که ماشين رو واسه شو آماده ميکنن
    سر 850 و 750 طرف کلی از شارپنس و ديناميک رنج و اهميتش تو عکاسی تعريف ميکنه آخرش ميبينی يه لنز 25-800 ميبنده رو دوربينش

6 دی 2 دوربين خوبيه اما پيشرفتش نسبت به 6 دی در حدی نيست که ارزش اين اختلاف قيمت رو داشته باشه
    yaghoobi، DELL، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    شما اگه از لنز های بلند استفاده کنيد و ديافراگم باز حتی نفس کشيدن هم فکوس رو جابجا ميکنه
    شما توی پرتره سر و گردن با نقته وسط نميتونی روی چشم سوژه فکوس کنيد و بعد اونو جابجا کنيد و به نقطه های طلايی ببريد
    اين عکساس معروف و قديمی يوتيوب که ميبينيد خيلی روی مهارت خودشون توی اين کار تاکيد ميکنن اکثراً از لنز های زوم 2.8 استفاده ميکنن

منظورم از اينکه روی کاغذه اينه که اگه شما 2 تا دوربين رو کنار هم نزاری هيچ کدوم از اين اختلافات به چشم نمياد
    اکثر کسايی که خيلی قاطی اين بحث ها ميشن استفاده حرفه اي نميکنن و مثل ماشين باز هايی هستن که ماشين رو واسه شو آماده ميکنن
    سر 850 و 750 طرف کلی از شارپنس و ديناميک رنج و اهميتش تو عکاسی تعريف ميکنه آخرش ميبينی يه لنز 25-800 ميبنده رو دوربينش

6 دی 2 دوربين خوبيه اما پيشرفتش نسبت به 6 دی در حدی نيست که ارزش اين اختلاف قيمت رو داشته باشه
    خیلی هم خوب

پس با این تفاسیر شما میفرمایید مارک 3 بهتره؟

الان بنده هم میخوام تو این رنج هزینه کنم. البته قصد هزینه بیشتر برای مارک 4 رو داشتم که با راهنمایی دوستان منصرف شدم

ژانر عکاسیم هم کودک در فضای باز هست
    احتمال 90 درصد هم لنز 85 اف 1.2 ال بگیرم.

با همه ی این توضیحات شما مارک 3 رو پیشنهاد میدید؟

بعضی ها حتی 6 دی (مارک 1) رو هم میگن کافی و مناسبه اما خیلی سیستم فوکوس ابتدایی داره.

نظر شما چیه؟
    DELL و obsidiyan تشکر می‌کنند.

سید مهدی تقوی

تشکر کرده
    3755

بستگی به خودتون داره ، به نظر من 6 دی چه جديد چه قديمی برای دوربين اصلی مناسب نيست واسه عکاسی کودک و سوژه های متحرک سری 5 خيلی بهتره
    85 1.2 لنز خيلی کنديه و برای عکاسی کودک يا هر موجود متحرکی مناسب نيست
    85 1.8 کنون بگيريد يا 85 سيگما
    obsidiyan، photographِer و naghli تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    خیلی هم خوب

پس با این تفاسیر شما میفرمایید مارک 3 بهتره؟

الان بنده هم میخوام تو این رنج هزینه کنم. البته قصد هزینه بیشتر برای مارک 4 رو داشتم که با راهنمایی دوستان منصرف شدم

ژانر عکاسیم هم کودک در فضای باز هست
    احتمال 90 درصد هم لنز 85 اف 1.2 ال بگیرم.

با همه ی این توضیحات شما مارک 3 رو پیشنهاد میدید؟

بعضی ها حتی 6 دی (مارک 1) رو هم میگن کافی و مناسبه اما خیلی سیستم فوکوس ابتدایی داره.

نظر شما چیه؟
    سلام
    برای عکاسی کودک (فضای باز) ۶دی عذاب الیم هست و دست آخر مجبور میشید با ضرر بفروشید. کلا ۵دی هم تو چشم مشتری بیشتر میاد هم فوکوسش برای عکاسی کودک مناسب تره

در مورد لنز هم ...
    اگه ۸۵ اف ۱.۲ بگیرید عملا تا دیاف ۲.۸ بی مصرف میمونه چون عمق میدان رو -خصوصا روی فول فریم- اصلا نمیشه کنترل کرد.

یه لنزی بگیرید که فوکوس خیلی سریع داشته باشه. از یه طرف هم فاصله زیاد کانونی باعث میشه که عکاس نتونه توجه بچه رو جلب کنه (چون برای عکاسی مجبورید فاصله زیاد بگیرید).

من خودم شخصا اگر بخوام از کودک عکاسی کنم ۷۰-۲۰۰ رو همراه میبرم به همراه ۵۰ (اگه ۸۵ داشتم اونو می بردم). موقع ورجه وورجه بچه، ۷۰-۲۰۰ بخاطر زوم بودنش و فوکوس فوق العاده سریعش یک نعمت به حساب میاد و عکس های جالبی باهاش میشه گرفت....

وقتی هم که بچه آروم باشه و همکاری کنه با ۵۰ (یا ۸۵) میشه عکس های کادر باز تر و استاتیک رو گرفت.
    obsidiyan، photographِer، Majix و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1794

اول عذر خواهم برای ادامه بحث در این تاپیک.

دوستان اگر مایل بودید ممنون میشم تو تاپیک مربوطه راهنماییم کنید

انتخاب لنز مناسب براي پرتره

سید مهدی تقوی

تشکر کرده
    1794

سلام

بنده یک جدول درست کردم از چند دوربین مطرح بازار که چندتاشون هم رقیب مستقیم هم هستند والبته برای دل خودم بود تا قبل از انتخاب، بهتر بتونم تصمیم بگیرم.

امتیازات رو طبق نیاز های خودم دادم و البته هر کس میتونه طبق نیازش امتیاز بده به این دوربین ها.

برخی قسمت ها مثل رزولیشن برای دی850 و سونی امتیاز کامل رو لحاظ نکردم بدلیل حجم خیلی بالای هر عکس.

برخی موارد هم بخاطر اختلاف کم مثل سایز نمایشگر ننوشتم
    .
    ممنون از توجه دوستان.

DELL، Nima Sadigh، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

سید مهدی تقوی

تشکر کرده
    1794

سلام و عرض ادب

از اساتید و با تجربه های محترم سایت سوالی دارم

آیا ضبط تایم لپس به سنسور فشار خاصی میاره؟ یا باعث داغی یا هر گونه مشکل کوچک یا بزرگی در سنسور میشه؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

سید مهدی تقوی

صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین