نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: دوربين A540 canon و چند سوال و مشكل

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question دوربين A540 canon و چند سوال و مشكل

سلام
    من به تازگي يك دوربيم كانن آ540 خريدم
    وقتي در حالت اتوماتيك عكس ميندازم گاهي عكسها رو تيره و تار ميندازه . گاهي گوشه هاي عكس رو تاريك ميندازه و گاهي تمام عكس رو تار ميندازه انگار لرزش دست داشته در حاليكه از جاي ثابت بوده . به چه دليلي ميتونه باشه ؟
    من اين دوربين رو از طريق يكي از دوستانم خريدم و ساخت مالزي است . ميخواستم ببينم كه محل ساختش توي كيفيتش تاثيري داره يا نه ؟
    از باطري هاي سوني مدل aa 2100 m/s استفاده ميكنم و هر بار شارژ باطري تقريباً 30/2 الي 3 ساعت طول ميكشه آيا نوع باطري مرغوب و مناسب هست يا خير ؟
    من با تنظيمات زيادي كه رو دوربين بوده سعي كردم كار كنم و‌آشنا بشم ممكنه بخاطر اون صدمه ديده باشه يا ايراد پيدا كرده باشه ؟
    در مشخصاتش ذكر شده كه قابليت عكس برداري در زير آب رو هم داره يعني اگه كل دوربين زير آب بره براش مشكلي ايجاد نميشه ؟؟ كسي تجربه كرده تا حالا ؟
    جايي رو سراغ داريد يا كتابي رو كه بتونم از مبتدي با عكاسي ، دوربينهاي ديجيتال ، توانايي ها ، و گزينه هاي مختلف و قسمتهاي گوناگونش و همينطور آيتمهايي كه براي عكاسي داره آشنا بشم ؟؟؟
    با تشكر ار همه دوستان

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: دوربين A540 canon و چند سوال و مشكل

اول از همه، دوربینتان را زیر آب نبرید که عمرش را به شما خواهد بخشید. اینکار فقط با پوشش های مخصوص قابل انجام است.
    دوم انکه باتری تان و ور رفتن با منوها تاثیری در عکسهایتان ندارد مگر انکه تنظیم اشتباهی کرده باشید.
    پیشنهاد؟ نمونه عکسهایی که بنظرتان مشکل دارد با تنظیمات انجام شده را در فروم بگذارید تا مشکل مشخص شود.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا Hamidi آواتار ها
    تشکر کرده
    0

براي پيداكردن ودانلود كتابهاي عكاسي يه سري به بخش كتاب وانتشارات تالار گفتگو بزنيد. دفترچه دوربين هم در مورد تنظيمات دوربين توضيحات كافي داره.
    اسماعيل حميدي
    Canon EOS 350D + EF-S 18-55mm + Sigma 17-70 mm + Speedlite 220EX
    Canon Poweshot G5
    Canon EOS 300V + EF 28-90mm

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    11

دوربین را با آب تماس ندهید!

تنظیمات را به حالت پیش فرض برگردانید

در مد عکاسی اتوماتیک عکاسی کنید

مواظب باشید دوربینتان ضربه نخورد

برای دوربینتان بند مچی و کمری و گردنی و حلقی و... تهیه کنید. (مثل من!!!!)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Wink پاسخ: دوربين A540 canon و چند سوال و مشكل

سلام
    مرسي از كمكتون
    به پيشنهاد شما براي گرفتن عكس نمومه حتما عمل ميكنم .
    من كه گفتم در حالت اتوماتيك عكس مياندازم .
    و در خاطرم نمونده كه تنظيمات پيش فرض به چه صورتي بوده چون من به همه جاي دوربين سرك كشيدم و فقط در قسمت ستينگ گزينه برگشت به حالات پيش فرض رو داره .
    مرسي از كمك همه دوستان .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت همه دوستان . بعضی مواقع این مشکلی که گفتید وقتی پیش میاد که لنز دوربین هم کثیف باشه . در هر حال میتونید برای تست آن ، دوربین را روی سه پایه یا میز قرار بدهید و از یک منظره در هوای آزاد عکس بگیرید . اگه توانستید در حالت M قرار داده و با بالا بردن سرعت لرزشها را به حداقل برسانید . امتحان بفرمائید .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به دوستان
    من هم canon A540 دارم و همين مشكل رو دارم..يعني بعضي عكس ها تيره ميشه..به تنظيماتش هم دست نزدم...
    چند تا سوال دارم ممنون ميشم كمكم كنيد..
    1- شنيدم اين دوربين قابليت صدا گذاري رو عكس هارو داره..ميشه بگيد چطوريه؟؟؟
    2- يه سوال خيلي مهم تر...همونطور كه مي دونيد وقتي يه دستگاه رو باUSB به كامپيوتر وصل ميكنيم بعدا براي جدا كردن اون اول بايد از رو نوار وظيفه ي پايين صفحه ي مانيتور اون رو safely remove كرد و بعد اون رو جدا كرد...ولي من وقتي دوربينمو به كامپيوتر وصل مي كنم و عكس ها رو ميريزم تو كامپيوتر٬ اصلا اون شكل فلش سبز رنگ روي task bar ام نمياد و من مجبورم كه اول دوربين رو خاموش و بعد سيم رو قطع كنم...در حاي كه وقتيmp3 player ام رو وصل مي كنم مي تونمsafely remove اش كنم...
    3- در ضمن من دوربينمو از جمهوري پاساژ علاالدين خريدم..يه دفتر چه راهنماي 137 صفحه اي داره ولي متاسفانه به زبان عربي است....مي خواستم بدونم چطوري مي تونم دفترچه ي انگليسي واسش پيدا كنم...البته 4 تا دفتر چه ي ديگه هم داره كه يكيش انگليسي هست ولي چند صفحه بيشتر نيست و دفترچه ي اصلي به زبان عربي هست...
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد
    با تشكر

كاربر جديد amoali3838 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوست عزيز سلام. من ميخوام يه دونه دوربين كانن بخرم ولي نميدونم چي بخرم. بچه كانن آ 620 رو بهم پيشنهاد كردن. ميخواستم ببينم اگه شما اطلاعي ازش دارين لطف كنيد و من رو راهنمايي كنيد. ممنون ميشم.