نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: سوال در مورد viewfinder 30 D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

پیش فرض سوال در مورد viewfinder 30 D

من حدود یک هفته پیش یک دوربین کانن 30Dگرفتم و تا امروز وقت نکردم در محیط بیرون از خانه با ان عکس بگیرم امروز در هوای کاملا صاف متوجه شدم که viewfinder ان بهصورت کاملا یکنواخت دارای نقاط بسیار ریزیست که مخصوصا در عکس پرتره مشهود تر است و صفحه کاملا شارپ نیست اما این موضوع روی عکسها تاثیری ندارد خواهشمندم دوستانی که تجربه کار با این دوربین را دارند مرا راهنمایی کنند که ایا این موضوع طبیعی است یا دوربین مشکل دارد؟

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

پیش فرض پاسخ: سوال در مورد viewfinder 30 D

نقل قول نوشته اصلی توسط ariu نمایش پست ها
    من حدود یک هفته پیش یک دوربین کانن 30Dگرفتم و تا امروز وقت نکردم در محیط بیرون از خانه با ان عکس بگیرم امروز در هوای کاملا صاف متوجه شدم که viewfinder ان بهصورت کاملا یکنواخت دارای نقاط بسیار ریزیست که مخصوصا در عکس پرتره مشهود تر است و صفحه کاملا شارپ نیست اما این موضوع روی عکسها تاثیری ندارد خواهشمندم دوستانی که تجربه کار با این دوربین را دارند مرا راهنمایی کنند که ایا این موضوع طبیعی است یا دوربین مشکل دارد؟
    دوست عزیز آینه شما کثیف است که روی عکسها تاثیر ندارد بخاطر اینکه کار اون آینه اینه که به تصویری که قراره روی سنسور بیفته رو به شما نشون بده و کاری به سنسور نداره، ارزشش رو نداره که لنز رو باز کنی و تمیزش کنی چون ممکنه سنسورت غبار بگیره، ولی میشه تمیزش کرد..
    محمد منتظری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

دوست عزیز من لنز را باز کردم اینه به ظاهر خیلی تمیز بود و این نقاط بسیار ریز به صورت کاملا یکنواخت هستند اگر اینه کثیف بود احتمالا این نقاط باید در بعضی جاها بیشتر میبود در واقع نقاط بسیار ریز شبیه نویز که در هوای کاما صاف بیشتر دیده میشود

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

دوست عزيز شما كاملا حق داريد، اين پست قديمی من را بخوانيد. مشكل نگران كننده ای نيست. تمام كانن 20D ها هم دارند.
    با لنزهای* سرعت بالا (ديافراگم پايين) كاملا برطرف ميشوند. جالب اينكه با لنز 40-17 هم اين نقاط تقريبا نا مشهود هستند. ظاهرا با لنز كيت اين مشكل بيشتر هست.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1789
    مجتبی ناظمی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

دوست عزیز با تشکر از شما که منو از نگرانی در اوردید ایا این مشکل در تمام 20ِD یا 30Dها وجود دارد یا ذر بعضی ها هست چون تا بحال توی reviewها من ندیده بودم

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

فكر ميكنم تمامی آنها اين مشكل را داشته باشند، من خودم با دو 20D ديگه با لنز كيت امتحان كردم همين مشكل را داشتند. مسئله*ای كه هست، ديدن اين گرين*ها دقت بسيار زيادی ميخواهد و خيلی حاد نيست. اون تكه متنی هم كه مشاهده كرديد از ريويو سايت معروف Rob Galbraith برداشته بودم:
    http://www.robgalbraith.com/bins/mul...id=7-6458-7153
    برای من هم جالبه چرا سايت*های ديگر به آن اشاره نكرده*اند. باز هم ميگم اگر به متن دقت كنيد اين مشكل فقط روی لنزهايی كه ديافراگم ماكزيمم آنها بيشتر از 4 باشد پديدار ميشود. در ضمن توصيه دوستانه من به شما اين است؛ از اين مسائل تا ميتوانيد دوری كنيد، وقت گرانبهای خودتان را برای عكس گرفتن و يادگيری صرف كنيد. اين مشكلات هيچ وقت تمامی ندارند.
    مجتبی ناظمی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

دوست عزیز از بذل توجه و پاسخگویی شما متشکرم