نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: نوع CCD در A400؟

mk
    mk آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نوع CCD در A400؟

با سلام

تصمیم گرفته ام که یک دوربین دیجیتال بخرم و چون فعلا فقط برای کارهای غیر حرفه ای به اون احتیاج دارم احتمالا یک دوربین poit and shoot جمع و جور کاملا جواب میده.

از نمونه عکسهای کنون خوشم اومده و احتمالا یک کنون A310 یا A400 بگیرم. اما یک نکته:
    با اینکه کنون A400 جدید تره و گرونتر (و زوم داره و خروجی تی وی و سبکتره و ...) یک جورایی احساس کردم کیفت عکسهای A310 بهتر از اونه! آیا ممکنه؟ یا من اشتباه کردم؟ چون هیچکدام از سایتها چیزی در این مورد ننوشته بودند ولی یک چیزی منو بیشتر مشکوک کرد و اون CCD Type اونه که 1/3.2 اینچ است. با توجه به مقایسه زیر:

A400: 1/3.2 inch
    A310: 1/2.7 inch
    A75: 1/2.7 inch
    A95: 1/1.8 inch

ظاهرا هرچه دوربین بهتر باشد عدد مخرج کسر کوچکتر است. ولی دقیقا نمیدونم. کسی میدونه این عددها مربوط به چیه؟ مساحت CCD؟ نظر شما درمورد کیفیت تصاویر A310 و A400 چیه؟

با تشکر
    محمد

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من در مقايسه چند نمونه از عكسهاي اين دو دوربين فرق خيلي زيادي از لحاظ كيفيت نديدم. در هر حال با توجه به زوم اپتيكال ا400 به نظر مي رسد اين دوربين مناسبتر باشد.
    در مورد اندازه سنسور همانطور كه گفتيد هر چه مخرج اين كسر كوچكتر باشد اندازه سنسور بزرگترو در نتيجه نويز پايينتر و كيفيت تصوير بالاتر است. البته همه اين مقايسه ها در شرايط مساوي درست است. يعني با يك نوع لنز و پردازنده و سيستم. وگرنه ممكن است بخاطر ساير پارامترهاي يك دوربين با وجود سنسور بزرگتر كيفيت پايينتري داشته باشد.

mk
    mk آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقا یک دنیا ممنون ....