صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree3تشکر

موضوع: طلق صفحه نمایش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض طلق صفحه نمایش

سلام
    من اخیرا یك جی 7 گرفتم موقع خرید دوربین طلق روی صفحه نمایش رو نداشت و فروشنده بابت یك طلق از من 5000 تومان گرفت میخواستم بدونم این كارش رایج هست یا من ناشی گری كردم

vetsina61
    Guest

Question پاسخ: طلق صفحه نمایش

نقل قول نوشته اصلی توسط نوشین نمایش پست ها
    سلام
    من اخیرا یك جی 7 گرفتم موقع خرید دوربین طلق روی صفحه نمایش رو نداشت و فروشنده بابت یك طلق از من 5000 تومان گرفت میخواستم بدونم این كارش رایج هست یا من ناشی گری كردم
    سلام اگه منظور شما رو از طلق درست فهميده باشم ( يه لايه كه يه جور محافظه روي lcd ....البته محافظ كه چه عرض كنم..... بيشتر بخاطر لك نشدن lcd...... يه لايه چسبنده روش ميذارن كه خيلي هم نازك و شفافه... البته يه چيز ديگه هم ديدم كه روي lcd دوربين Nikon D80 بود كه تصويرشو اون پايين گذاشتم و فكر نكنم منظور شما از طلق اين بوده باشه...) كه اين لايه كذايي رو دوربين منم نداشت ( البته منظورم اون لايه نازكس)
    ولي يكي از دوستام كه يه canon powershot A710 is خريده بود ميگفت از همون اول روي lcd يه طلق بوده و بعد از خريد هم فروشنده بهش گفته بود كه اگه طلق براي ال سي دي خواستي بيا اينجا بهت مجاني ميدم...
    ببينيد در كل گرفتن 5000تومن بابت يه همچين چيزي فقط يه بهانس براي گرفتن پول بيشتر از مشتري ...

ضمنااين طلقو شما روي صفحه نمايش موبايلاي نو هم ميبينيد.

ميگم دوربينتونو در چه تاريخي و به چه قيمتي خريدين؟؟؟؟ اگه اين مورد رو بگين‌:‌ اين جوري بهتر ميشه فهميد فروشندش چه جور آدمي بوده!!!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط vetsina61 : Thursday 23 August 2007 در ساعت 10:16

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: طلق صفحه نمایش

سلام
    سلام

متاسفانه اكثر فروشنده ها از داغ بودن مشتری در لحظه خرید استفاده میكنند و هر چی دستشون بیاد قالب میكنند.

دوربین شما خود بخود یك محافظ روی LCD دارد, ولی اینهم ضرری ندارد, من برای دوربینم خریدم و راضیم, البته من 2000 تومان خریدم !!!!! :::big grin:::
    ولی در همین تالار گفتگو به یكی از دوستان 9000 تومان فروخته بودند, به هر حال از این به بعد بیشتر دقت كنید كه كلاه سرتان نرود :)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: طلق صفحه نمایش

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط vetsina61 نمایش پست ها
    سلام اگه منظور شما رو از طلق درست فهميده باشم ( يه لايه كه يه جور محافظه روي lcd ....البته محافظ كه چه عرض كنم..... بيشتر بخاطر لك نشدن lcd...... يه لايه چسبنده روش ميذارن كه خيلي هم نازك و شفافه... البته يه چيز ديگه هم ديدم كه روي lcd دوربين Nikon D80 بود كه تصويرشو اون پايين گذاشتم و فكر نكنم منظور شما از طلق اين بوده باشه...) كه اين لايه كذايي رو دوربين منم نداشت ( البته منظورم اون لايه نازكس)
    ولي يكي از دوستام كه يه canon powershot A710 is خريده بود ميگفت از همون اول روي lcd يه طلق بوده و بعد از خريد هم فروشنده بهش گفته بود كه اگه طلق براي ال سي دي خواستي بيا اينجا بهت مجاني ميدم...
    ببينيد در كل گرفتن 5000تومن بابت يه همچين چيزي فقط يه بهانس براي گرفتن پول بيشتر از مشتري ...

ضمنااين طلقو شما روي صفحه نمايش موبايلاي نو هم ميبينيد.

ميگم دوربينتونو در چه تاريخي و به چه قيمتي خريدين؟؟؟؟ اگه اين مورد رو بگين‌:‌ اين جوري بهتر ميشه فهميد فروشندش چه جور آدمي بوده!!!

سلام من دربین رو روز سه شنبه خریدم خود دوربین 465000 داد و طلق را جدا 5000 داد البته یک کیف مجانی هم داد و کلی منت گذاشت
    چیزی که مهمه اینه که چرا همه دوربین ها مثل گوشی های موبایل این لایه رو از همون اول ندارن

vetsina61
    Guest

Wink پاسخ: طلق صفحه نمایش

سلام من دربین رو روز سه شنبه خریدم خود دوربین 465000 داد و طلق را جدا 5000 داد البته یک کیف مجانی هم داد و کلی منت گذاشت
    چیزی که مهمه اینه که چرا همه دوربین ها مثل گوشی های موبایل این لایه رو از همون اول ندارن
    سلام:
    خب اول بريم سراغ قيمت G7 تو بعضي از سايتهاي ايراني:

http://www.gheymat.com/?pcode=50002151

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1231

http://www.rayaneh.com/product-3514.aspx

http://www.digihouse.ir/Farsi/Produc...=12&P=B&C=1028

پايينترين قيمت مال سايت رايان صبا ست كه البته فروش حضوري نداره..( با قيمت 450 تومن). اين قيمتا رو بدون در نظر گرفتن گارانتي گفتم چون به نظر من معمولا گارانتي تو ايران دلخوش كنكه ( يعني همون بهانه ايكه فقط باعث ميشه پول بيشتري بدين مخصوصا در مورد كالاهاي وارداتي)... حالا شايد يه عده با پرداخت پول بيشتر قصد دارن خودشونو از بابت چك كردنه كالاي مورد نظر خلاص كنن يا كمتر براي خريد يه وسيله وقت بذارن و اطلاعات كسب كنن ( ميگن صلاح مملكت خويش خسروان دانند و .....)

البته سايتهاي ديگه اي هم احتمالن اين جور اطلاعاتو بهتون ميدن كه من فعلان اينا رو ميشناسم و فكر ميكنم تا حدودي از اين طريق بشه حدود قيمت را بدست آورد ....بنظر من اگه مثلا يه نفر تو تهران تو خيابون جمهوري از چند جا قيمت بگيره ميفهمه كه با يه كم گشتن ميتونه خيلي راحت 20 تا 30 هزار تومن هم از ارزونترين قيمت اين سايتهايي كه لينكش اون بالاس دوربينو ارزونتر هم بخره .... حدود 430هزار تومن . (شايد باور نكنيد اگه بگم از 430 هم ارزونتر ميشه خريد!!!!!!)

با توجه به اين نكته كه CANON مدل G9 رو هم وارد بازار كرده ... لينك زير رو ببين:

http://www.dpreview.com/news/0708/07082005canong9.asp
    اين دوربين RAW هم ساپرت ميكنه كه خيلي مهمه البته تو سري دوربينهاي COMPACT دوربينهاي ارزونتر با كارايي بهتر ازين هم وجود داره كه به نظر من خريدشون خيلي بصرفه تره هم از لحاظ اقتصادي هم از لحاظ كيفيت البته در مقايسه با G7 , G9 .
    =========================================

در مورد موبايل هم من فقط يه مثال زدم براتون كه بگم منظورتونو از طلق فهميدم....

در ضمن همه موبايلها هم مثل دوربين شما اون طلقو ندارن مثلا يكي ديگه از دوستام N70 خريده بود كه با وجود نو بودنش طلق نداشت... ( البته اصراري هم براي خريد طلق نداشت)
    خب قبلا هم گفته بودم كه وجود يا عدم وجود اون طلق كذايي ( با توجه به كاراييش ) تو اين آشفته بازاري كه ممكنه يه دوربينو با يه اشكال اساسي بهتون بفروشن و شما هم دستتون به هيج جا بند نباشه ( مثلا با يه پيكسل سوخته) جاي شكر داره:::big grin:::...
    در مورد دليل نبودنشم ميشه يه مثال زد :
    خيلي از قطعات كامپيوتر هم وقتي وارد كشور ميشه همراه با كالاي داخل بسته يه چيزاي ديگه اي هم بصورت اشانتيون يا اجراي همراه مثل يه كاور يا يه CD ريرايت يا هدست و ..... باهاشه كه فروشنده ها با باز كردن جعبه اون وسايلي رو كه خيلي هم براي كالاي مورد نظر ما ضروري نيستو از تو جعبش بر ميدارن و به صورت جداگانه به مشتري ميفروشن .... خب وقتي هيچ نظارتي نيست همين ميشه... ديگه مخصوصا اگه وارد كننده هاي انحصاري يه كالا كه در راس زنجيره عرضه كننده هاي اون كالا هستن خودشون دزد باشن ( دزدي همينه ديگه حتما كه نبايد از ديوار كسي بالا رفت).

خب بعضييا هم ازين كارا نميكنن و از داخل جعبه چيزي رو كش نميرن يا يادشون ميره كش برن!!!!

در كل به نظر من اين دوربينو ميشد ارزونتر از 465 خريد و حتي اگه كيف رو هم به قيمتش اضافه كنين بازهم خيلي ارزونتر تموم ميشه .... پس ديگه احتياجي به منت گذاشتن فروشنده هم نيست...

خلاصه اينكه از اين حرفها كه بگذريم :

اميدوارم با دوربينتون عكسهاي خوبي بگيرين ... و ازين به بعد حواستونو بيشتر جمع كنين .... موفق باشيد.
    ویرایش توسط vetsina61 : Sunday 26 August 2007 در ساعت 14:33
    نوشین تشکر می‌کند.

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

دوست عزیز جناب اکبرنیا:
    گاهی در جمهوری و ناصرخسرو بسته به قیمت دوربین و لنز میشود کالایی رو حتی تا 100-150 هزار تومان ارزانتر خرید اما...
    تجربه به خریداران مخصوصا" دوستان این فروم ثابت کرده که این مکانها جاهای زیاد مطمئنی واسه خرید نیستند مخصوصا" واسه خریداران تازه کار ...
    کمی توی همین سایت بگردین میبینین که قدیم ندیما توی همین مکانها حتی قناری را رنگ فرموده و جای دوربین
    فروخته اند...البته همه اینطور نیستند...
    پس این اما گاهی ارزش 20-30 هزار تومان را دارد که از یک جای نسبتا" مطمئن خرید بفرمایید...
    محض تجربه گفتم پس زیاد در قید ارزانترین نباشین...
    اما بحث این طلق جداست واقعا" اجحاف بوده...اما زیاد مهم نیست شاید مشتری اینده خودشون رو از دست داده اند...
    نوشین تشکر می‌کند.

vetsina61
    Guest

Smile پاسخ: طلق صفحه نمایش

نقل قول نوشته اصلی توسط masih-s نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب اکبرنیا:
    گاهی در جمهوری و ناصرخسرو بسته به قیمت دوربین و لنز میشود کالایی رو حتی تا 100-150 هزار تومان ارزانتر خرید اما...
    تجربه به خریداران مخصوصا" دوستان این فروم ثابت کرده که این مکانها جاهای زیاد مطمئنی واسه خرید نیستند مخصوصا" واسه خریداران تازه کار ...
    کمی توی همین سایت بگردین میبینین که قدیم ندیما توی همین مکانها حتی قناری را رنگ فرموده و جای دوربین
    فروخته اند...البته همه اینطور نیستند...
    پس این اما گاهی ارزش 20-30 هزار تومان را دارد که از یک جای نسبتا" مطمئن خرید بفرمایید...
    محض تجربه گفتم پس زیاد در قید ارزانترین نباشین...
    اما بحث این طلق جداست واقعا" اجحاف بوده...اما زیاد مهم نیست شاید مشتری اینده خودشون رو از دست داده اند...
    سلام مسيح جان
    منظور من اين نبود كه فقط بگم ارزون بخرين ..... چون همونطوري كه گرون بودن يه كالا براي ما اطميناني از كيفيت خوب يا بي عيب بودنش ايجاد نميكنه .... معمولا ارزون بودن يه كالا هم نميتونه بيدليل باشه ( گفتم معمولا) ...همانطوري كه شما گفتين .
    مثلا موقع خريد eos 400d از يكي از فروشنده ها پرسيدم چند گفت با لنز كيت 650 هزار تومن ::::
    ولي راستشو بخواين جرات نكردم به اين قيمت بخرمش ( آخه دنبال ارزونترين نبودم )و بنظرم با قيمتايي كه من داشتم قضيه غير عادي بود و بخاطر اينكه خيالم رو راحت كنم از يه جاي ديگه 710 هزار تومن خريدم ( البته اول ميگفت با گارانتي ارتباط گستران 745 كه با كلي چونه زدن 710 شد ....البته بازم با همون مراسم منت گذاريو ازين جور حرفا)...( چون طبيعتا من براي خريد دوربين رفته بودم جمهوري ...و اگه قصد ديگه اي مثل خريد قناري داشتم بايد ميرفتم خيابون مولوي:::big grin:::) حالا شايد شما اين دوربينو 750 بخرين ولي بجاي دوربين صاحب همون قناري بشين ...... منظور من اينه كه آدم بهتره اينجور موقها حتي در خريد از جاهاي نسبتا معتبر ( چون آفومار( معتبر ) كه قيمتاش زيادي زياده) از چند جا قيمت داشته باشه تا نتونن به بهانه يه طلق ازش 5000 تومن بگيرن يا يه كيف بهشبدن اونم مجاني!!! ( حالا شايد اصلا فروشنده مورد بحث واقعا كيفو مجاني داده باشه ( اين وسط آدم خوبم پيدا ميشه)) . در مورد گارانتي هم معمولا چون سرويس دهي خوبي ندارن و يه چيزو الكي بهانه ميكنن تا از زير ضمانتنامه و گارانتي در برن و شما يه دوربينو با گارانتي آفومار 100 تا 150 گرونتر از جاهاي ديگه ميخرين گفتم( البته تازه وقتيكه قيمت اينترنتي همون كالا رو تو كشورهاي مجاور در نظر نگيرين !!!) چون با اين مبلغ اضافه كه براي گارانتي ميدين و اون سود حولو حوش حداقل 100 هزار تومني كه براي دوربين بهشون پرداخت ميكنين مسلما انتظار يه سرويس دهي مناسبو دارين كه در بيشتر مواقع اين حالت پيش نمياد( ايران همينه ديگه ميگن جهان سوم ولي به نظر من بيشتر شبيه جهان n امه )
    گارانتي هاي ديگه كه بماند ( پارسه و پارس الرمس و ....)
    مثلا چند تا از فروشنده ها بهم گفتن دوربين با گارانتي پارسه = دوربين بي گارانتيه.( يه برچسب ميچسبونن رو جعبه كه مثلا گارانتي شد .)
    همين چند روز پيش 400دي رو با لنز كيت تو يكي از سايتا 640 دلار ديدم :( البته يادم نيست كجا ولي بگردم پيداش ميكنم و لينكشو اينجا ميذارم)
    در كل براي خريد بهتره آدم از جاهايي خريد كنه كه فروشگاههاي زيادي كالاي مورد نظرشو داشته باشن تا حق انتخاب بيشتري براش ايجاد بشه .... در كل G7 با اين قيمت (465) و با توجه به قيمتاي بازار ايران براي كسي كه زياد اهل پرسو جو نيست... نه ميشه گفت گرونه و نه ميشه گفت مناسبه ... خب فروشنده هم وقتي وضعيتو ميبينه سعي ميكنه با طلق و كيفو ...... جبران مافات كنه ....
    به نظر شما ميشه فروشنده از يه طلق ناقابل نگذره و بده 5000 تومن و بعد يه كيف دوربينو اشانتيون بهتون بده ؟
    پس حتما قيمت دوربين ارزونتر از اينا بوده كه اينطوري برخورد كرده ...
    مسيح جان :
    خوشبختانه دوربين منم قناري نشد الانم ازش خيلي راضيم... ( در كل موقع خريد آدم بهتره حواسشو بيشتر جمع كنه به نظرم اين بهتر از اعتماد به فروشندس يا اعتماد به جاي خاص .. البته اگه قيمت دوربين با يه گارانتي مطمئن( جمعا) معقول باشه اونوقت بيشتر هزينه كردن مسلما عاقلانه تره ( منظورم همون 20-30 تومنه نه 100 - 150 تومن ... همين دوربين سالمو به من 850 با گارانتي آفومار ميدادن كه من سالمشو 710 خريدم به نظر من اين نوع ارزون خريدن با توجه به وضعيت بازار و گارانتي كه توضيح دادم معقولتره) )

اون دوستمون هم قيمت دوربينو گفتن ولي يادم رفت ازشون بپرسم G7 رو با چه گارانتي خريده؟شايد با گارانتي آفومار بوده....
    ویرایش توسط vetsina61 : Monday 27 August 2007 در ساعت 01:13

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

سلام

راستي اين طلق نازك كه به صفحه نمايش چسبيده فقط براي محافظت است؟

يكي از دوستان من كه سوني دارد به محض خريدن دوربين اين طلق را كنده و انداخت دور؟

وقتي من بهش گفتم كه برخي از دوستان اين طلق را به قيمت چند هزار تومان خريداري كرده اند باورش نشد و از من خواست تا راجع به مزاياي اين طلق از شما اطلاعاتي كسب منم.

با تشكر
    Canon powershot a570 is

vetsina61
    Guest

Wink پاسخ: طلق صفحه نمایش

سلام:
    بودنش خب بهتر از نبودنشه .... ( واسه چي حالا كنده طلقو ( هر چند كه بعد از يه مدت خودش كنده ميشد) ..... ولي ديگه نه اينكه چند هزار تومن بابتش پياده شين..

مزايا كه..... اين طلق نازك فقط يه cover و ديگر هيچ .... مثل روكش پلاستيكي ( يا نايلوني ) كه موقع خريد يه ماشين نو روي صندليش ميبينين ( دقيقا اين طلق هم همين استفاده رو داره ) :::big grin:::

بهتره آدم پولاشو جمع كنه يه كيف خوب براي دوربينش بخره و پولشو واسه خريد طلق دور نريزه:biggrin:

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: طلق صفحه نمایش

نقل قول نوشته اصلی توسط عابد نمایش پست ها
    سلام

راستي اين طلق نازك كه به صفحه نمايش چسبيده فقط براي محافظت است؟

يكي از دوستان من كه سوني دارد به محض خريدن دوربين اين طلق را كنده و انداخت دور؟

وقتي من بهش گفتم كه برخي از دوستان اين طلق را به قيمت چند هزار تومان خريداري كرده اند باورش نشد و از من خواست تا راجع به مزاياي اين طلق از شما اطلاعاتي كسب منم.

با تشكر
    سلام

البته آن طلقی كه روز اول روی دوربین است, فقط حالت یك سلفون برای تمیز ماندن مونیتور و نوعی آك بودن دوربین است (مثل همانهایی كه روی صفحه گوشیها است). كه البته آن هم بیفایده نیست!!!

ولی این طلق حسابش جداست.... پست 191 این تاپیك را ملاحظه بفرمایید!!!!!

این طلق ضخامتی در حدود 0.5 میلی متر دارد و با یكجور حالت الكتریسیته ساكن به مونیتور میچسبد و بعد از كندن آن هیچ چسبی بر جای نمی ماند.
    عابد تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین