نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: (فکر می کنم گفتگوی جالبی بشه)Canon G1

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Cool (فکر می کنم گفتگوی جالبی بشه)Canon G1

سلام.سال نو رو به همه شما عزیزان تبریک میگم و امیدوارم زندگی خیلی خوبی داشته باشید.
    عرض شود که من حداقل دو ساله که دنبال دوربین دیجیتال میگردم.تقریبا تمام آرشیوهای این سایت رو هم خوندم. البته اصلا از این جستجو و وقت گذاشتن خسته یا پشیمون نیستم. چون در حد خودم اطلاعات خیلی خوبی در مورد دوربینهای دیجیتال و سایر مسائل مرتبط با عکس و عکاسی پیدا کردم.بالاخره دوربین Canon G1 رو انتخاب کردم .بعضی از برتریهای این دوربین نسبت به دوربینهای دیگه ای که به گروه خونی من می خوره ایناس:
    داشتن hot shoe برای استفاده از فلاش جداگانه
    داشتن LCD چرخان
    تنظیمهای دستی تقریبا کامل
    داشتن Data LCD که برای صرفه جویی در مصرف موثره
    ...
    البته فکر میکنم کیفیت عکساش هم نسبت به خودش خوب باشه.مشخصاتش رو هم میتونید از اینجا پیدا کنید.با توجه به این که الان حدود 5 سال از تولیدش می گذره می خوام بدونم الان که سال 84 باشه می تونم این دوربین رو توی بازار پیدا کنم یانه؟
    اگه هست آیا شما از حدود قیمتش خبر دارید؟
    سوال آخر این که اصلا با این مشخصاتی که گفتم این دوربین انتخاب خوبیه یا نه؟ (البته قضیه قیمت رو هم کاملا در نظر بگیرید لطفا)
    اگه لطف کنید و نظرات خودتون رو بیان کنبد بسیار سپاسگذار میشم.

متشکرم-مهران
    ویرایش توسط Mehran : Friday 1 April 2005 در ساعت 16:43 دلیل: اشتباه در ارسال

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Cool (فکر می کنم گفتگوی جالبی بشه)Canon G1

سلام.سال نو رو به همه شما عزیزان تبریک میگم و امیدوارم زندگی خیلی خوبی داشته باشید.
    عرض شود که من حداقل دو ساله که دنبال دوربین دیجیتال میگردم.تقریبا تمام آرشیوهای این سایت رو هم خوندم. البته اصلا از این جستجو و وقت گذاشتن خسته یا پشیمون نیستم. چون در حد خودم اطلاعات خیلی خوبی در مورد دوربینهای دیجیتال و سایر مسائل مرتبط با عکس و عکاسی پیدا کردم.بالاخره دوربین Canon G1 رو انتخاب کردم .بعضی از برتریهای این دوربین نسبت به دوربینهای دیگه ای که به گروه خونی من می خوره ایناس:
    داشتن hot shoe برای استفاده از فلاش جداگانه
    داشتن LCD چرخان
    تنظیمهای دستی تقریبا کامل
    داشتن Data LCD که برای صرفه جویی در مصرف موثره
    ...
    البته فکر میکنم کیفیت عکساش هم نسبت به خودش خوب باشه.مشخصاتش رو هم میتونید از اینجا پیدا کنید.با توجه به این که الان حدود 5 سال از تولیدش می گذره می خوام بدونم الان که سال 84 باشه می تونم این دوربین رو توی بازار پیدا کنم یانه؟
    اگه هست آیا شما از حدود قیمتش خبر دارید؟
    سوال آخر این که اصلا با این مشخصاتی که گفتم این دوربین انتخاب خوبیه یا نه؟ (البته قضیه قیمت رو هم کاملا در نظر بگیرید لطفا)
    اگه لطف کنید و نظرات خودتون رو بیان کنبد بسیار سپاسگذار میشم.

متشکرم-مهران

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من بعید میدونم که بتونی کنون G3 رو هم پیدا کنی!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پيشرفت تكنولوژي رو در ديجيتال دست كم نگيريد. بهمين دليل ساده خريد دوربينهاي قديمي به صلاح نيست. چرا؟ يه دوربين جديد ميبينيد و از يه امكان جالبش خوشتون مياد و از اون خريدي كه كرديد پشيمان ميشويد. آرش هميشه حرف خوبي در اين باره ميزنه و ميگه كه دوربينهاي ديجيتال بالغ شدن. پس با خريد يه دوربين قديمي ممكنه يه طفل! گيرتون بياد!
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان از راهنماییتون خیلی ممنونم.ولی دلیل این انتخاب من اینه که با مقایسه قیمتهای چند سال پیش و الان چند تا مدل دیگه یه تخمینی زدم و نتیجه گرفتم که قیمتCanon G6 الان باید توی رنج 250 تا 300 هزار تومن باشه.همون طور که میدونین این پول قیمت دوربینهای سری A کنون هستش مثل A85 یا a95 .با توجه به همین مساله و مقایسه G1 با مثلا سری A این انتخاب رو کردم (که البته هنوز قطعی نیست) .البته معیارهای من واسه انتخاب یه کمی عجیب غریبه.مثلا:
    ---رزولوشن عکسها برام خیلی مهم نیست.2 مگاپیکسل برام تقریبا خوبه و 3 مگاپیکسل برام کاملا کافی و مناسبه.چون من شاید سالی یه دونه از این عکسها رو هم چاپ نکنم.عکسها رو فقط برای مانیتور میخوام و تازه با 3 مگاپیکسل اطلاعات تصویری کافی برای تقریبا هر نوع اصلاح نرم افزاری رو در اختیار دارم.پس مساله مقایسه رزولوشن 3 G1 با مثلا 5 A95 برای من منتفیه.
    ---مساله قابلیت اتصال فلاش external برام خیلی مهمه.چون عکسهای زیادی رو می خوام توی محیطهای سربسته یا به اصطلاح indoor بگیرم که در اکثر این موارد فلاش خود دوربین جوابگو نیست.
    ---پشتیبانی از فرمت RAW هم برام مهمه که توی هیچ کدوم از دوربینهای سری A وجود نداره.
    ---امکانات تشریفاتی و همین طور ظاهر یا اندازه دورزبین برام چندان اهمیتی نداره.مثلا قابلیت DirectPrint یا PictBridge برام اصلا مهم نیست.چون نه تنها قصد چاپ عکسها رو ندارم بلمه به نظرم خیلی حیفه که آدم عکس رو بدون اصلاح و ویرایش بخواد چاپ کنه.در کل مهمترین چیز برای من نسبت کیفیت و کارایی به قیمت هستش.
    بازم از راهنماییهاتون خیلی ممنون.منتظرم...

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

معيارهاي شما نه تنها عجيب و غريب نيست كه بسيار عاقلانه و منطقي هم هستند. چرا؟ چون شما انتظاراتي از دوربين داريد كه از دست دوربينهاي كامپكت بر نمي آيد.
    اما اينها دليل نميشود كه G1 را بخريد. اصلا لازم نيست كه يك دوربين رده A را انتخاب كنيد .اما نبايد در خرج كردن بودجه فعليتان عجله كنيد.
    من اگر جاي شما بودم: كمي صبر + كمي پس انداز= خريد يك دوربين در حد قيمت 380000 مثل فوجي 5500 ( كه البته هات شو ندارد) يا كمي بيشتر پس انداز در حد 460000 و خريد پاناسونيك Fz20 (‌كه البته خروجي Raw ندارد) و يا دنبال يك G5‌ كانن باشيد كه قيمتش هم مناسب شده است و تمام معيارهاي شما را هم دارد
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

G1 را بعید می دانم دیگر جایی پیدا کنید. G2 را تا سال پیش یکی دو جا دیده بودم. مشخصاتی را به به عنوان دلایل انتخاب خود نوشته اید اکنون خیلی از دوربین های دیگر دارند و اگر انتخابتان سری G است چون رزولوشن هم مساله مهمی است من حداقل G3 را پیشنهاد می کنم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

همون طور که گفتم من حدود دو ساله که دنبال دوربین میگردم و نتیجه گرفتم که در اکثر موارد دوربینهای Canon بهترین انتخاب هستند.مثلا در مورد Fuji بخصوص مدلهای S7000 یا S20pro اولش خیلی تحت تاثیر تبلیغات سنسورهای جدیدشون یعنی Super CCD HR وSuper CCD SR قرار گرفتم.ولی بعدا از عکسهای این دوربینها اصلا خوشم نیومد.به دلیل نویز زیاد و به طور کلی کیفیت پایین.نکته دیگه اینه که من اگه 5 سال دیگه هم صبر کنم واقعا و واقعا نمی تونم بیشتر از 300.000 تومن خرج کنم.باز هم اگه بتونید من رو راهنمایی کنید که دوربینی با همون مشخصاتی که گفتم رو با پولی که دارم تهیه کنم ازتون خیلی ممنون میشم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

موافقم G3 من هم با نظر جناب شهبازي در مورد