صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree29تشکر

موضوع: پیکسل سایز در دوربین های slr کانن

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

پیش فرض پیکسل سایز در دوربین های slr کانن

سلام به همگی

می خواستم یک موضوعی رو اینجا باز کنم و از دوستانی که اطلاعات کافی در این زمینه دارم خواهش کنم در موردش صحبت کنن

محصولات جدیدی رو که کانن روانه بازار کرده مثل 450 دی 40 دی و1000دی و حتی 1ds MARK III چرا Pixel Size در
    این دوربین ها رو به کاهش هست در صورتی که در دوربینهای معروفی مثل 5دی که12.8 مگا پیکسل هم هست عدد Pixel
    Size 8.2 و حتی در 30 دی هم این عدد6.4 میکرو M هست اما میبینیم در 40 دی ضمن اینکه اندازه سنسور کاهش یافته
    Pixel Size نیزکمتر شده شاید این تغییرات در 450 دی که اتفاقا اونهم 12 مگا پیکسل از همه بیشتر باشه که Pixel Size به
    عدد5.2 رسیده و یا حتی در دوربین فول فریم1ds MARK III که این عدد به 6.4 رسیده و تعجب بر انگیزه... من خودم شخصا از
    این موضوع چیزی نفهمیدم چون تا اونجا که اطلا عات ناقص من میدونست این بود که Pixel Size هر چی بزرگتر باشه نویز کمتر
    خواهد بود و میزان دریافت نو ر بیشترو شاید کیفیت خروجی بهتر(شاید اشتباه می کردم ) اما مثل اینکه این قضیه یه جورایی با
    محصولات جدید کانن در تضاد واقع شده ( یا شاید سیستم DIJIC III یه جورایی این کم شدنPixel Sizeرو جبران می کنه )
    نمی دونم شاید اطلاعات من غلط بوده ......از دوستانی که در این ضمینه اطلاعات دارن خواهش می کنم در این بحث شرکت کنن

با تشکر ..........ساسان نژادی

Pixel Size
    Canon EOS Digital Rebel XS / 1000D 22.2 x 14.8mm 5.7µm
    Canon EOS Digital Rebel XSi / 450D 22.2 x 14.8mm 5.2µm
    Canon EOS Digital Rebel XTi / 400D 22.2 x 14.8mm 5.7µm
    Canon EOS Digital Rebel XT / 350D 22.2 x 14.8mm 6.4µm
    Canon EOS 300D Digital Rebel 22.7 x 15.1mm 7.4µm
    Canon EOS 40D 22.2 x 14.8mm 5.7µm
    Canon EOS 30D 22.5 x 15.0mm 6.4µm
    Canon EOS 20D 22.5 x 15.0mm 6.4µm
    Canon EOS 10D 22.7 x 15.1mm 7.4µm
    Canon EOS 5D 35.8 x 23.9mm 8.2µm
    Canon EOS 1D Mark III 28.1 x 18.7mm 7.2µm
    Canon EOS 1D Mark II N 28.7 x 19.1mm 8.2µm
    Canon EOS 1D Mark II 28.7 x 19.1mm 8.2µm
    Canon EOS 1DS Mark III 36.0 x 24.0mm 6.4µm
    Canon EOS 1DS Mark II 36.0 x 24.0mm 7.2µm
    ویرایش توسط nejadi : Tuesday 17 June 2008 در ساعت 19:21

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: پیکسل سایز در دوربین های slr کانن

دوست عزیز
    این یه معادله ساده‌است...
    مگاپیکسل بیشتر در سایز سنسور ثابت = پیکسل سایز کوچکتر
    البته ترفندهای تکنولوژی‌ کمپانی‌های مختلف از جمله کانن به کار بردند که در جاهایی توانسته‌اند مگاپیکسل بیشتری بدست بیاورند با پیکسل سایز مشابه مدلهای قبلی...
    و اینکه با کوچکتر شدن پیکسل سایز نویز ثابت نگه داشته شود و یا کم تر شود.
    ویرایش توسط Arash : Tuesday 17 June 2008 در ساعت 19:12
    Kaveh Ghobadi، farhad44، Canon! و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1978

بازم سلام

ممنون از آرش خان ولی فکر کنم ایشون کلی گفتندوالبته درست . من این بحث و باز کردم چون دیدم تو فرومهای خارجی مثل dpreview هم جنگ و جدل بر سر اینکه چرا کانن مثلا در 40 دی از همون سایز سنسور در 30دی بهره نبرده رو ضعف میدونن (تو رو خدا دوباره به 40 دی دارها بر نخوره که دوباره منه بیچاره تنبیه انضباطی بشم!!!!) :::big grin:::و چرا نتونسته همونجور که آرش خان گفتن با ترفندهای سایز سنسور رو شبیه مدلهای قبلیش کنه مثل 5 دی با اون مگا پیکسل بالا ...آیا میشه این رو یک ضعف برای دوربین های جدید کانن محسوب کرد یا باید منتظر قافلگیریه کانن با یک محصول جدید بود ؟؟؟؟

اگر کسی اطلاعات دقیق تری داره حتما ارسال کنه

------------
    ساسان نژادی

تشکر کرده
    4010

برادر من چرا همش دنبال غافلگیری هستی؟
    5d فول فریم هست و داستانش با این کلا فرق داره...

تفاوت سایز سنسور ۳۰ دی و ۴۰ دی هم نمی‌دونم برای چی هست... و چرا کانن این جینگولک بازی جدید رو داره در میاره و سنسورهاش کم کم آب می‌رن!
    ولی گمان نکنم این تفاوت سایز باعث تفاوت چشمگیری بشه و یا اتفاق خاصی بیافته.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    برادر من چرا همش دنبال غافلگیری هستی؟
    5d فول فریم هست و داستانش با این کلا فرق داره...

تفاوت سایز سنسور ۳۰ دی و ۴۰ دی هم نمی‌دونم برای چی هست... و چرا کانن این جینگولک بازی جدید رو داره در میاره و سنسورهاش کم کم آب می‌رن!
    ولی گمان نکنم این تفاوت سایز باعث تفاوت چشمگیری بشه و یا اتفاق خاصی بیافته.

بازم سلام

آرش خان منظورتون رو از غافلگیری نفهمیدم ؟!؟!؟!؟ اصلا چرا غافلگیری از کی از چی بابت چی؟ من چند روزی هست تو این فروم عضو هستم خیلی برام جالبه هر مطلبی که باب میل بعضی ها نباشه مخصوصا دوستانی که سابقه زیادی تو این فروم دارند می نویسم زود بهشون بر می خوره و در موردش جبهه گیری می کنند .اگه واقعا نمیشه اینجا بحث کرد ونظرات مختلف و گفت و شنید به ما بگید که بی خودی خودمونو خط خطی نکنیم .آرش خان من اصلا چیزه دیگه گفتم شما جواب منو جوره دیگه دادید شما گفتید شرکت کانن با ترفندهایی تونسته مگا پیکسل بالا تر تولید کنه با همون پیکسل سایز مدل قبلی خوب من هم منظورم این بود که چرا در 1DS Mark II و 1DS Mark III این کارو نمی کنه و اون عدد رو به همون 8.2 دوربینهای قبلی(مثلا همون 5دی ) نمی رسونه و خواستم در مورد پیکسل سایز صحبت بشه حالا این گفته من کجاش بوی غافلگیری و مچ گیری رو میداد خود دوستان قضاوت کنن....یـــــــــــــــــــ ـا حـــــــــــق
    atlas تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

شما متوجه طنز مستتر در حرف آرش نشديد :biggrin:

منظور ايشون اين بود كه شما چرا دنبال قافلگير شدن هستيد. نگفتند چرا دنبال قافلگير كردن هستيد !

ضمنا تفاوت ابعاد سنسور 40D نسبت به 30D خيلي خيلي جزئيه و هرچند من اطلاعات فني كافي در مورد چراييش ندارم ولياينقدر جزئيه كه اصلا قابل صحبت نيست. مهم خروجيه كه خوب همه مي دونند نويز 40D از 30D كمتره.
    Arash، infinity و nejadi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    4010

آرش خان منظورتون رو از غافلگیری نفهمیدم ؟!؟!؟!؟ اصلا چرا غافلگیری از کی از چی بابت چی؟
    دوست عزیز...
    منظور اینه که باور کنی کمپانی کانن مشغول خود زنی نیست!
    دوربینهای سری نیمه حرفه‌ای Dslr کانن تغییرات محسوسی داشته که ارزشمند بودن... و اگر بخواهیم تفاوتها رو در نظر بگیریم؟ شاید ۳۰ دی و ۲۰ دی دوربینهای نزدیک تری به هم بوده باشن...
    چون ۳۰ دی هم در ۸ مگاپیکسل متوقف شده بود... و البته به نظر من دوربین موفق و جذابی بوده و هست.

اما بحث سایز پیکسلها...
    یک بار دیگه مطلبی که در پست اول نوشتم مطالعه کن...

شما در یک لیوان ثابت بر فرض مثال ۲۰ تیله ۱ سانتی متری جا می‌دهی... حالا می‌خواهی ۳۰ تیله در لیوان جا دهی... چاره چیه؟ سایز تیله‌ها کوچک تر بشه...
    در مورد ترفندها هم شاید بتوانید با ترفندی ۲۱ تیله ۱ سانتی متری را در آن لیوان جا کنید و نه بیشتر.

که اگر درست یادم باشه کانن در مورد ۱دی اس مارک ۳ مدعی بود که سایز پیکسلها را توانسته کمی بزرگتر در نظر بگیرد...(یعنی اگر با تکنولوژی قدیمی می‌خواست مگاپیکسل رو بالا ببره باید نقاط حساس به نور کوچکتری تولید می‌کرد.)

پس دوباره:
    ۵دی سایز سنسور بزرگی داره... و بحثش با کراپ ۱.۶ ها و ۱.۳ ها قابل مقایسه نیست.

در هر کراپ سایز مشخص... با افزایش مگاپیکسل به ناچار سایز نقاط حساس به نور کوچکتر خواهد شد...
    این معادله رو در تمام دوربینهای کانن مشاهده می‌کنید... و اگر بررسی کنید... در کمپانی های دیگر هم وجود داره....

(بعضی از کمپانی‌ها ترفندهای خاص دیگری هم داشتند... مثلا فوجی و استفاده از طرح لانه زنبوری برای بزرگ کردن این نقاط..... ولی معایب زیادی هم داشتند! چون پیکسلهایی که ما ذخیره می‌کنیم مربع است.)
    Ali Shaterian، farhad44، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

اگر این مطلب را نخوانده‌اید، پاسخ شما نیست. اما بی‌ربط هم نیست:

Arash، shabab و nejadi تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

اين تصوير خيلي خوب ترفندهايي رو كه كنون به كار گرفته تا كوچيك شدن پيكسل سايز رو جبران كنه، توضيح ميده.
    لطفا خوب به جزييات تصوير دقت كنين

ترفند اول: بزرگتر كردن ميكرولنزها كه در دو شكل بالايي مشخص هست.
    ترفند دوم: افزايش "Photo diode area" در عين كوچيك شدن پيكسل سايز كه در دو شكل پاييني نشون داده شدن.

[IMG]http://i30.*******.com/2n7fq0x.jpg[/IMG]
    Arash، infinity، Minoosepehr و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام در ادامه صحبت دوستان:

A lot of the processing power and speed of the 40D emanates from the Canon-developed CMOS sensor. Canon recognized the potential of CMOS, where many processes are done on the chip itself, rather than with CCD, where all information is transferred prior to processing, early on. The sensor can be gained up to ISO 1600 without resorting to a Menu item for an available ISO 3200. Canon tells us that this is actually the Rebel XTi sensor revised with a new micro lens arrangement for more efficient light collection and decreased noise at higher speeds. In truth, pixel size on the 30D (8.2 megapixels) is larger than on the 40D’s 10.1-megapixel sensor—they both share the same size chip. But the key here is light-gathering efficiency, not just pixel size. There go theorems #2 and #3, which proclaim that (#2) CCD is king in terms of image quality due to lower noise (indeed we may be seeing the sun setting on CCD) and (#3) that pixel size/sensor size is a key element in differentiating quality between one camera to another. In many ways the improvements in image processing have as much to do with this as anything else.

کد:
    http://www.shutterbug.net/equipmentreviews/proquality_digital_slrs/1207canoneos/
    infinity و nejadi تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین