صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 78 , از مجموع 78
Like Tree278تشکر

موضوع: Fujifilm FinePix X100

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

بسیار متعجب گشتم از این مقایسه!!!
    شنیده بودم شارپه ولی نه تا این حد!!!
    البته با یه لنز فیکس روی 7دی تست میشد بهتر بود.
    من کنونی نیستم ولی شاید f=4 بهترین دیاف لنز 15-85 نباشه.
    عکس ها رو راو گرفتید؟
    lamagra تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    بسیار متعجب گشتم از این مقایسه!!!
    شنیده بودم شارپه ولی نه تا این حد!!!
    البته با یه لنز فیکس روی 7دی تست میشد بهتر بود.
    من کنونی نیستم ولی شاید f=4 بهترین دیاف لنز 15-85 نباشه.
    عکس ها رو راو گرفتید؟
    قصدم مقایسه هردو دوربین در شرایط مشابه بود که به علت اینکه تنها لنز ثابت در دسترسم 50 فیکس بود با 15-85 روی 24 تست زدم.
    اف 4 بهترین نیست. حدود 8 بهتر میشود. اما معمولا بدترین حالت های یک لنز روی دیاف های ابتدای( فوجی 2 و کنون 4 روی 24) است.

مقایسه نویز هم که جای خود دارد...

خروجی جی پی جی است.
    ویرایش توسط Arash Sh : Tuesday 22 May 2012 در ساعت 21:54
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    قصدم مقایسه هردو دوربین در شرایط مشابه بود که به علت اینکه تنها لنز ثابت در دسترسم 50 فیکس بود با 15-85 روی 24 تست زدم.
    اف 4 بهترین نیست. حدود 8 بهتر میشود. اما معمولا بدترین حالت های یک لنز روی دیاف های ابتدای( فوجی 2 و کنون 4 روی 24) است.

مقایسه نویز هم که جای خود دارد...

خروجی جی پی جی است.
    نکته مهم همینجاست.!!
    فوجی ایکس 100 هم مثل همه کامپکت ها نهایت شارپنس رو روی خروجی جی پی جی اعمال میکنه.
    سعی کنید این تست رو با دیاف 8 لنز 15-85 و دیاف 5.6 دوربین فوجی و البته با خروجی راو انجام بدید. اینجوری فکر کنم نتیجه بهتری بدست بیاد
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367
    moein_m تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    دوستانی که این دوربین ارزشمند رو دارند نظرشون در مورد موارد ذیل چیست

1.سیلینگ ویزور و لنز
    2.وضعیت عکس ها در بازترین دیاف بخصوص فواصل دورتر
    3.نویز و دینامیک رنج و شارپنس
    4.تنظیم ایزو و ...............(منظور راحته یانه

درکل تجربه شما چیست و آیا اگر امروز می خواستید این دوربین را بخرید اینکار را می کردید یا نه؟

در شرف خریدن هستم لطفا راهنمایی فرمایید

خودم جواب سوال های خودم رو میدم!! بعد از حدود دو هفته کار با این دوربین باید بگم: تنها موردی که باید به اون توجه داشت نفوذ گرد غبار به ویزور است . این دوربین در قسمت ویزورش اندکی سیلینگ ضعیفی داره. اما در مورد شارپنس و لنزش همانطور آرش گفت عالیه در مورد نویز هم که حرف نداره تنظیم ایزو هم خوبه ...... اما در مورد فوکس و سرعت آن و در کل کاربرد این دوربین در عکاسی خیابانی :بعنوان یک عکاس خیابانی و کسی که با دوربین های کانن 7 دی و نیکون 7000 و دیگر دوربین های رده پایین تر کار کرده باید بگم: سرعت فوکس این دوربین بسیار ایده آل است و هیچ مشکل خاصی تا حالا بر نخوردم. حتی در یکی از بحث هایی که با عکاس مشهور نامدار خیابانی Thomas Leuthard داشتم ایشون از این دوربین بسیار شاکی بود و میگفت نمیشه با این دوربین عکس ایده آلی گرفت . اما بنده از عملکرد این دوربین بسیار راضی هستم . از ویژه گی های این دوربین میتوان به مکانیکی بودن شاتر و دیاف نام برد . برای من این یک ویژهگی است چون با دو بار تمرین حالا با یک حرکت بدون نگاه کردن به شاتر اون رو روی سرعت مورد نظرم تنظیم کنم . اندازه دوربین هم بسیار عالی است و دست گرفتن دوربین حس خوبی به آدم میده....................... اما نقط ضعفی اصلی که من در این دوربین دیدم و اون رو یک نقص میدونم عملکرد فوکس دستی این دوربین است که اصلا خوب نیست!! هرگز شما قادر نخواهید بود همچون یک رنج فایندر واقعی از فوکس دستی این دوربین استفاده کنید . اما بازهم من این دوربین رو یکی از بهترین انتخاب ها برای عکاسی خیابانی میدانم. البته برای کسی که میتونه بیشتر هزینه کنه و یک لایکا بخره و یا حداقل یک فوجی اکس وان پرو و لنزهای پرایم 35 و 50 و غیره وضع فرق دارد. بنده این دوربین رو نسبت به دیگر مرورلس های موجود در مارکت بهتر میدونم. لازم به ذکر است که یکی از دیگر موارد این دوربین لنز 23 میلیمتر آن است که میتوانید به تکنیک های مخفی در عکاسی خیابانی (from the hip) بدون استفاده از اوتو فوکس و حتی نگاه کردن در ویزور عکس بگیرید و از عکاسی خیابانی در مکان هایی که محدویت در عکاسی دارید لذت ببرید!!! دیگر نگران گیر دادن ها هم نباشید...... البته خیلی هم ساده نیست ولی بیام ایران یک ورکشاپ میذارم در این مورد. دی:) .......... این آخر آف تاپیک بود .......

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

درود
    برای این دوربین تایمر قابل برنامه ریزی هست؟ چیزی شبیه به Giga T Pro
    با توجه به اینکه ورودی شبیه SLR ها نداره نمی دونم تایمر باید چه جوری به دوربین فرمان بده!!

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سابقه نداشته است که برای دوربینی که تولیدش قطع شده و یک مدل بعد از آن هم عرضه شده است، firmware جدیدی عرضه شود. اما فوجی برای X100 یک firmware جدید عرضه کرده است که اتفاقا واجد ویژگی‌های مهمی است:

Fujifilm X100 Firmware Version 2.00 Details

The new firmware version 2.00 brings the following improvements to the Fujifilm X100 compact camera (quote from official press release):

• Improved Auto Focus
      1. Approximately 20% faster AF speed and enhanced focus distance compared to the previous firmware version
      2. Close-up focus distance shortened by 30% before needing to switch to macro mode

• Improved Manual Focus
      1. New Focus Peaking function assists in manual focusing by enhancing the outline of the subject in high contrast
      2. Improved focusing via the EVF or LCD when using wide apertures

• Improved Operability
      1. The camera start-up time has been shortened by approximately 0.2 seconds
      2. Pressing the AF button now toggles the focus area selection screen and the area of your choice can be selected

Firmware for FinePix X100 | Fujifilm Global

شاید کارهای فوجی باعث شود که بقیه شرکت‌ها هم در زمینه احترام به حقوق مصرف کننده پیشرفت کنند.
    kouhsar، Amin Zarif، Omid Sariri و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

با تشکر از جناب دکتر روشن بابت اطلاع رسانی این آپدیت
    خب من به محض دیدن این پست دوربین رو آپدیت کردم
    و باید بگم:
    سرعت فوکوس واقعاً بهتر شده و به نظرم چیزی بیش از 20% بهبود پیدا کرده.
    سرعت روشن شدن هم همینطور
    واقعاً هیجان انگیز بود و علاقه ام به X100 ام بیشتر شد...
    nmroshan، Amin Zarif، Omid Sariri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8