صفحه 13 از 16 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 157
Like Tree540تشکر

موضوع: Fujifilm X-Pro1

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

1-چیزی که عیان است ...
    منطق شما رو درك نميكنم. واسه من و ديگران كه دست كم بعضي موارد عيان نيست واسه شما هم ظاهرا فقط پاره اي مسائل عيان است. بگذريم سر فرصت جواب تك تك سوالات رو در ميارم و در اختيار خوانندگان ميذارم.

تشکر کرده
    4538

واقعا بدون رودرواسي بگم نحوه پاسخگويي دوستان عذاب آور است .

چند سوال فني مطرح كردم و دنبال پاسخ آنها هستم در حالي كه همش اظهار نظر جمع كردم اين رسمش نيست.

بله دوستان من لنز 400 ميليمتر رو روي پنتاكس Q هم ميبندم و كار خودم رو ميكنم ، شما مشكلي با اين كار من داريد ؟

هنوز تصويري رو كه از ماه با دوربين كوچولو و يك لنز 60 سانتي متري تو تاپيك نجوم گذاشتم يكي از واضح ترين تصاوير ماه با يك لنز است اين هم از اون كارهاي ناپسند هست كه خيلي‌ها ازش ميترسن ، دوربين كوچولو با لنز گنده ؟ استغفر الله
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Tuesday 25 September 2012 در ساعت 01:39 دلیل: تغيير واژه‌ی همه به خيلي‌ها
    ehsan+ تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب اکبری، کسی با کاری که شما انجام می‌دهید مشکلی ندارد. اما این‌که با کامیون نباید مسافرکشی کرد و با 206 نباید خاک جابجا کرد و با اتوبوس شخصی! به میهمانی رفت، به گمانم منطق اشتباه و بی‌ربطی نیست. بله، همه‌ی کارهای بالا را کسانی می‌کنند و لابد می‌شود. اما روش قابل پیشنهاد و قابل بحثی نیست. مهم این است که ابزار خودتون رو درست انتخاب کنید.
    sepand، Behin Nazem، vbigdeli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من فرصت نكردم مطالب اخير رو كامل بخونم ولي قديما براي رفع مشكل ويوفايندر در رنج فايندر هايي كه امكان نصب تله كانورتر داشتند (آن روزها ويزور الكترونيكي وجود نداشت) مثلا براي دوربين هاي ياشيكاي سري G كه خيلي هم محبوب بودند از يك ويوفايندر مجهز به يك لنز كوچك كه در محل كفشك فلاش نصب مي شد استفاده مي كردند و وقتي تله كانورتر را نصب مي كردند به جاي اينكه به داخل ويزور نگاه كنند تصوير را از داخل آن ويوفايندر نگاه مي كردند. تصاوير زير گوياست:

nmroshan، Arash، sepand و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    واقعا بدون رودرواسي بگم نحوه پاسخگويي دوستان عذاب آور است .

چند سوال فني مطرح كردم و دنبال پاسخ آنها هستم در حالي كه همش اظهار نظر جمع كردم اين رسمش نيست.

بله دوستان من لنز 400 ميليمتر رو روي پنتاكس Q هم ميبندم و كار خودم رو ميكنم ، شما مشكلي با اين كار من داريد ؟

هنوز تصويري رو كه از ماه با دوربين كوچولو و يك لنز 60 سانتي متري تو تاپيك نجوم گذاشتم يكي از واضح ترين تصاوير ماه با يك لنز است اين هم از اون كارهاي ناپسند هست كه خيلي‌ها ازش ميترسن ، دوربين كوچولو با لنز گنده ؟ استغفر الله

سوال شما این بود که اگر لنز 800 برای X-pro1 تولید شد (که در roadmap این شرکت چنین چیزی موجود نیست) OVF به چه دردی میخورد و چگونه عمل خواهد کرد. این سوال "فنی" شما بود که پاسخ شما را چند بار در حد توانم عرض کردم
    یک نکه را هم خدمت شما بگویم دوست عزیز
    من یا کاربر دیگری که به شما پاسخ میدهد به شما بدهکار که نیست, سعی میکنیم پاسخی در حد اطلاعات خود و البته سوالی که مطرح کردید به شما بدهیم اگر برای شما اینقدر "عذاب آور" است به برداشت شخصی شما و البته سوالی که پرسیدید مربوط میشود. این حالت طلبکارانه شما را من اصلا نمیتوانم درک کنم (مگر شما هزینه ای پرداخت کردید و حالا ناراضی هستید؟!)
    آقای عاشوری نیا مثال مناسبی زدند. هدف شما میشود جابجایی مصالح ساختمانی با استفادی از خودرویی مثل 206 یا پراید که همه بارها در سطح شهر به چشم دیده ایم ولی کار اصولی نیست.
    باور بفرمایید اگر میدانستم این بحث کوتاه برای شما عذاب آور میشود کلا وارد این پیج نمیشدم (لطفا بحث را پایان دهید متشکرم)
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

جناب عاشوري نيا

اگر روزي خواستيد يك لنز 2500 ميليمتر اف 4 را براي دوربين هيكلدار D3s خود پيدا كنيد ، منتظر باشيد تا يك لنز اندازه يك 206SD براي آن بسازند !

من روشم رو كجا و به چه كسي پيشنهاد كردم ؟ گرچه عده اي نياز به توصيه ندارند و خودشون ميدونند چه كار كنند ... وقتي دارم يك سوال ميپرسم دنبال حاشيه نميگردم !

يك راه براي جلب نظر كردن به سوي يك مسئله بزرگنمايي اون مسئله هست من هم اعداد 12 و 800 رو عمدا اغراق آميز براي ايجاد شوك استفاده كردم كه فايندر اپتيك توانايي ساپورت همه فوكالي رو نداره ...

روزي كه يك لنز 600 نيكون رو روي نيكون v1 تست زده بودند و جزئيات يك كفش رو به نمايش گذاشته بودند فكر كنم شما خيلي خوشتون اومده بود ...
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Tuesday 25 September 2012 در ساعت 10:04

تشکر کرده
    4538

بيژن جان در برداشتتون از سوال من، متوجه شدم كه سوالم رو درست متوجه نشديد ... نه آقا بدهكاري كجا بود اگر پاسخ را ميدانند ، كامنت ميذارند و اگر نميدانند هيچ !

نكات شما جواب سوال من نبود عزيز .

وقتي ميپرسم آيا ميشود لنز 800 رو با فايندر اپتيك استفاده كرد ، جواب يا بايد بلي باشد يا خير اگر هم نميدانند كه جوابي نيست.

اگر پرسيدم اين كار درستيست يا نه اون موقع دوستان ميتونند نظر بدند.

هركس با اين دوخط اخير مشكل داره من هم با منطقش مشكل دارم .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

روزي كه يك لنز 600 نيكون رو روي نيكون v1 تست زده بودند و جزئيات يك كفش رو به نمايش گذاشته بودند فكر كنم شما خيلي خوشتون اومده بود ...
    چرا باید بدم بیاد؟
    هرچند بطور کلی از اون دوربین خوشم نمیاد! مگر کسی برای چنین استفاده‌هایی بخره!

کل صحبت من و دیگر دوستان به گمانم روشن است. رنج‌فایندرها و رنج‌فایندر استایل‌های دیجیتال کاربردهای خاص خودشون رو دارن. مشتری‌های خودشون رو هم.
    سنسور سایز این دوربین آن‌چنان کوچک نیست که ویژگی خاصی برای استفاده از تله‌های بلند به عکاس بدهد.
    کوروش تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4538

ممنون

سنسور سایز این دوربین آن‌چنان کوچک نیست که ویژگی خاصی برای استفاده از تله‌های بلند به عکاس بدهد.

مال پنتاكس Q بايد باشه. فكر كنم كاميون و مسافر كشي از همينجا اومد.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط sepand نمایش پست ها
    جناب روشن یه مقدار بیشتر لطف میکنید توضیح بدید ؟

الان منبعی جز ویکی پدیا ندارم و مشخصاتی که هم در ویکی فارسی و هم در انگلیسی نوشته شده با XPro1 برابری میکند ، مگر این قصه EVF

"دوربین تک لنزی غیر بازتابی (به انگلیسی:Rangefinder)، دوربینی است که کادر تصویری از مسیری مستقیم و بدون ارتباط با لنز توسط عکاس دیده می‌شود. در انواع ساده‌تر و قدیمی‌تر این دوربین‌ها سیستم میزان‌سازی تصویر فقط با درجه‌هایی که روی لنز ایجاد شده، انجام می‌گیرد و ربطی به لنز ندارد."

درضمن کج فهمی نشود بنده به هیچ عنوان حرفه ای نیستم !
    سلام
    ويژگي اختصاصي دوربين rangefinder مكانيسم فوكوس آن است٠ مكانيسمي كه در آن از انطباق دو تصوير در ويزور براي تشخيص فوكوس كامل استفاده مي شود
    تا جايي كه مي دانم رنج فايندر ديجيتال يكي همان لايكاهاي M8 به بعد هستند و يكي هم دوربيني كه اپسون با همكاري Cosina چند سال پيش توليد كرد به نام RD1 ( يا يك همچين نام مشابهي كه خاطرم نيست)

دوربين Xpro آن ويژگي اصيل رنج فايندرها را ندارد اما در برخي ديگر از ويژگيها شباهتهايي دارد مثلا نداشتن آينه، لنز قابل تعويض در يك دوربين كوچك و نيز ويوفايندر اپتيكال غير TTL كه زاويه ديد متفاوت با لنز دارد٠ به همين علت شايد بتوان به آن يك شبه رنج فايندر گفت
    sepand، yaghoobi، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 13 از 16 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین