صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39
Like Tree188تشکر

موضوع: FUJIFILM GFX 50S medium-format digital

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    البته این بدنه ظاهرا اصالت کامل نداره به مشخصات که مراجعه کنید متوجه میشید سنسور دوربین X-Trans نیست و فوجی هم تنها از عبارت CMOS medium format sensor استفاده کرده ، اونطور که در شایعات خوندم ظاهرا همون سنسور X1D و 645Z هست.
    درسته سنسور دوربین مثل X-Trans پتنت خود فوجی رو نداره و از نظر پیکسلهای رنگی مثل الگوی بایر و در واقع مثل همه سنسورهای دنیاست. اما نکته در اینه در دنیای مدیوم فرمت این مشکلی نیست در واقع سنسور X-Trans با هزینه تولید بسیار بالا لزومی بوده برای فرمت APS-C که بتونه با شارپنس بالاتر خودش رو با فول فریم ها مقایسه کنه که با اطمینان میگم کرده.... در دنیای مدیوم فرمت امروز جثه دوربین ، قیمت دوربین و لنزها ، وزن ، سرعت فوکوس ، سرعت انتقال ... فاکتورهای مهمتری هستن. اما نکته دیگری هم هست و اون اینکه در واقع از نظر تولید سنسور اسم کمپانی تولید کننده زیاد مهم نیست ! سنسور هاردوریه که چند کمپانی در دنیا کلا تولید میکنن و سفارش سنسوری باقی شرکتها از گوپرو گرفته تا هاسلبلاد رو تولید میکنن ، پروسسوره که کاراکتر عکسهای هر کمپانی رو از هر نظری تعریف میکنه و محصول نهایی رو با اطلاعاتی که از سنسورهای داخل دوربین و همچنین شارپنس لنز(بسیار مهم) میگیره تولید میکنه . در مورد این دوربین پروسسور همون پروسسور X-T2 و X-Pro2 است.
    M.Nouri، ehsan+ و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    البته این بدنه ظاهرا اصالت کامل نداره به مشخصات که مراجعه کنید متوجه میشید سنسور دوربین X-Trans نیست و فوجی هم تنها از عبارت CMOS medium format sensor استفاده کرده ، اونطور که در شایعات خوندم ظاهرا همون سنسور X1D و 645Z هست.
    بنده معذرت ميخوام بخاطر اينكه منظور خودم رو درست بيان نكردم
    منظور از اصالت اصالت فوجي نبود بيشتر منظورم حس نستالژيك عكاسي با يك دوربين آنالوگ بود
    واقعا معذرت
    ehsan+ و Contax تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

سنسور این دوربین رو هرچند سونی تولید میکنه ولی با بقیه سنسورها فرق داره:

GFX Technologies #1 -Secrets of the New GFX Sensor
    Nima Sadigh، a.g g.a و ehsan+ تشکر می‌کنند.
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    درسته سنسور دوربین مثل X-Trans پتنت خود فوجی رو نداره و از نظر پیکسلهای رنگی مثل الگوی بایر و در واقع مثل همه سنسورهای دنیاست. اما نکته در اینه در دنیای مدیوم فرمت این مشکلی نیست در واقع سنسور X-Trans با هزینه تولید بسیار بالا لزومی بوده برای فرمت APS-C که بتونه با شارپنس بالاتر خودش رو با فول فریم ها مقایسه کنه که با اطمینان میگم کرده.... در دنیای مدیوم فرمت امروز جثه دوربین ، قیمت دوربین و لنزها ، وزن ، سرعت فوکوس ، سرعت انتقال ... فاکتورهای مهمتری هستن. اما نکته دیگری هم هست و اون اینکه در واقع از نظر تولید سنسور اسم کمپانی تولید کننده زیاد مهم نیست ! سنسور هاردوریه که چند کمپانی در دنیا کلا تولید میکنن و سفارش سنسوری باقی شرکتها از گوپرو گرفته تا هاسلبلاد رو تولید میکنن ، پروسسوره که کاراکتر عکسهای هر کمپانی رو از هر نظری تعریف میکنه و محصول نهایی رو با اطلاعاتی که از سنسورهای داخل دوربین و همچنین شارپنس لنز(بسیار مهم) میگیره تولید میکنه . در مورد این دوربین پروسسور همون پروسسور X-T2 و X-Pro2 است.
    درود.
    مصاحبه خبرنگار dpreview با Toshihisa Iida در فتوکینا 2016:

https://www.dpreview.com/interviews/...film-interview

این بخش در مورد دلیل انتخاب سنسور GFX 50S هست:

What was the logic behind not including an X-Trans filter array in this system?

The sensor format is large enough that even without X-Trans, the image quality is very good. X-Trans is good, but it’s a complex filter array. Sometimes Bayer is more straightforward, and it makes Raw processing easier.
    yaghoobi، Nima Sadigh، aliakbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

Fotodiox Pro مبدل لنز مخصوص این دوربین را ارایه کرده است. با این آداپتورها اکثر لنزهای بالای 50 میلیمتر فول فریم روی این دوربین قابل استفاده هستند. لنزهای زیر 50 میلیمتر وینیتینگ خواهند داشت. لیست این مبدل ها به شرح زیر است:

Canon EF-Mount, Nikon F-Mount, Olympus OM-Mount, Mamiya 645, and Contax
    adapter.jpeg

قیمت این مبدلها حدود 150 دلار است.

https://fotodioxpro.com/collections/...t-adapters/gfx
    yaghoobi، KHAKSAR، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

ونوس اپتیک، آداپتوری را برای دوربین GFX ساخته که از طریق این آداپتور امکان استفاده از لنزهای فول‌فریم نیکون و کانن برای این رده از دوربین‌های مدیوم فرمت فوجی مهیا خواهد شد :
    Venus Optics MFC Lens Adapter for Fujifilm GFX 50S - Digital Imaging Reporter
    KHAKSAR، M.Mobin، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

این دوربین در شوروم فوجی در تهران به قیمت حدودی 25 تومان رویت است.
    yaghoobi، saber.pix، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    این دوربین در شوروم فوجی در تهران به قیمت حدودی 25 تومان رویت است.
    از وقتی اوردن من تقریبا هفته ای یه بار میرم باهاش بازی میکنم .... مقاومت سخته :(
    yaghoobi، ehsan+، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    از وقتی اوردن من تقریبا هفته ای یه بار میرم باهاش بازی میکنم .... مقاومت سخته :(
    میشه رفت دیدش؟ دعوا نمیکننمون؟
    همون میرداماد؟
    *الان دیدم شما اینجا پست گذاشتید پیش خودم گفتم وای اینم خریدن ایشون. بازم حسودیم شد!\
    *ببخشید برای آف تاپیک
    *خواهشا اگر میشه باهاش کارکرد حتی واسه یک دقیقه بگید من برم عشق زندگیمو ببینم ممنون
    ویرایش توسط Amirhoseingh : Friday 23 June 2017 در ساعت 06:31
    yaghoobi، ehsan+ و Contax تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    میشه رفت دیدش؟ دعوا نمیکننمون؟
    همون میرداماد؟
    *الان دیدم شما اینجا پست گذاشتید پیش خودم گفتم وای اینم خریدن ایشون. بازم حسودیم شد!\
    *ببخشید برای آف تاپیک
    *خواهشا اگر میشه باهاش کارکرد حتی واسه یک دقیقه بگید من برم عشق زندگیمو ببینم ممنون
    والا من فکر کنم با یه لبخند و صداقت و احترام هیچ دری برای آدمها بسته نمیمونه ! مردم محترمی هستن این دار و دسته فوجی :)
    yaghoobi و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین