صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree2تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد خرید نیکون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمایی در مورد خرید نیکون

با سلام به همه دوستان قدیم وجدید
    چندین بار در خرید لوازم وتجهیزات مزاحم اوقات شدم در اولین خرید دوربین دیجیتال اس ال ار تا آخرینش
    مزاحم خیلی ها شدم مخصوصا آرش و امیر عزیز می خواستم به حرف بیشتر دوستان گوش کنم وتجهیزات رو از یک نوع تهیه کنم واز یک برند لنز ودوربین داشته باشم اما ....
    نیکون رو نمیشه ... قصد داشتم یه D70Sبخرم حالا دی 200 اومده بدنه خالی رو به نظر شما با کدام یک از این لنزها بگیرم. شارپنس .خلوص رنگ در اولویت قرار دارند کیفیتی مثل لنز های سری ال کانن
    AF-S ZOOM-NIKKOR 28-70mm F2.8 D IF-ED (2.5X) و AF-S VR ZOOM 70-200 mm f2.8 IF -ED (2.9X)
    یا
    18-200 DX جدید
    متشکرم
    iranh00 تشکر می‌کند.
    canon eos 30 D- canon eos 300 rebel- canon 5D
    Canon EF 135mm f/2.0 L USM ---EF-24-70mm f2.8 L
    - EF-50 mm F1.8 speedlite 480EX

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد خرید نیکون

محمد عزيز، تو كه آلريدي تركوندي هرچه تجهيزات خوبه برادر! تا الان اگه يكي از من ميپرسيد براي استوديو چي بخرم، ميگفتم يه عكاس خوب داريم، اسم مستعارش ارغوانه ، برو توي فورم ببين تو امضاش چي داره، اما شما چرا قربان؟
    راستش اگه با اين تجهيزات نتيجه دلخواه نگيريد....بعيد ميدونم مشكل از تجهيزات باشه
    iranh00 تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

امير جان، فكر كنم موضوع چيزي غير از نتيجه كار است. عشق است و عشق را مرزي نيست!

------------------------------

ارغوان عزيز، اون لنزهايي كه فرمودي كه خيلي مختلف الاستفاده ! هستند. حداقل رنج فاصله كانوني مورد نيازت را مشخص كن، برادر.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

من که دیروز رفتم بخرم یکی زنگ زده بود و قیمت D200 رو میخواست و گفت انشالله بعد از تعطیلات میاد حالا منظورش از تعطیلات عید بوده یا نه نمیدونم...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ارغوان جان...
    اصولا گمان نمیکنم کیفیت 18-200 با اون دوتا لنزی که گفتی اصلا قابل مقایسه باشه...
    ولی اما! تفاوت قیمت چیزی بیشتر از دوبرابر خواهد بود.... و نکته آخر؟ دو تا لنز داری که 28-تا 200 رو پوشش میده نه 18 تا 200
    به هر حال چون رنج لنزهای مختلفی داری گمانم خودت اوستا تر از ما هستی در این مورد........
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اگر چه احتمالا خودتان بهتر میدانید ولی اگر بدنبال لنزهای حرفه ای نیکون هستید و قیمت خیلی برای تان محدود کننده نیست یکی از شاخصهای لنزهای حرفه ای نیکون آن است که برخلاف لنزهای زوم معمول که دو عدد برای بازترین دیافراگم دارند فقط یک عدد بعنوان باز ترین دیافراگم در مشخصاتشان نوشته میشود مثل

AF 35-70 D f2.8
    که البته این لنز در انگلیس حدود 580 پوند است
    و بفیه هم از این دست
    چسارتا البته - بعد از این همه تجهیزات کانن چرامیخواهید یهو تغییر تجهیزات بدهید هر چند من خودم هم نیکونی هستم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با سلام وتشکر از تمام پاسخهااز
    این همه لطفی که فرمودید متشکرم

من یه دورانی نیکون داشتم تقریبا بیشتر لنزهاشو گرفته بودم اما
    به دلایلی اونها رو فروختم و الان پشیمان نیستم کسی که خریده خیرش رو ببره
    به قول اقای دکتر روشن عشق رو نمی شه نادیده گرفت برای 20 دی هم این سوال رو کردم میخواستم یه دوربین مثل آقا آرش وخیلی کسان دیگه همیشه با من باشه ولی وسیله کار وسیله کاره البته آقا آرش ما رو میبخشند که
    تمام مثالها یه جورایی به اسم گل ایشان ختم میشه -به اسطوره سایت -
    این دفعه برای عکاسیoutdoor وطبیعت میخوام حاضرم به خاطرش هرچقدر شد کار کنم و نیکون رو بگیرم البته همه دوستان که حرفه اشان عکاسی هست میدونند یه دوربین تو عکاسی تقریبا کمه یکی که همیشه برای آتلیه باید آماده باشه یکی هم برای بیرون ومجلس و.....با راهنمایی دوستان واقا امیر و.. لنز ال گرفتم وکیفیت خیلی فرق کرد وبعد ان هم مشکل اور اکسپوژر حل شد.وعکسها تقریبا عالی شدند.
    برای این دوربین نیکون لنزی میخواهم که محدوده مدیوم واید برای landscape تا مدیوم تله رو پشتیبانی کنه شارپنس لنز در اولویت قرار داره مثل لنز ال کانن که تا وقتی نگرفته بودم درک حرفهای دوستان نمیشد و قیمت آخرین فاکتور انتخاب
    canon eos 30 D- canon eos 300 rebel- canon 5D
    Canon EF 135mm f/2.0 L USM ---EF-24-70mm f2.8 L
    - EF-50 mm F1.8 speedlite 480EX

تشکر کرده
    11580

انتخاب بر حسب اولويت كيفيت لنز + انتخاب تك لنز = Nikon 28-70mm f/2.8 ED-IF AF-S Zoom-Nikkor
    انتخاب بر حسب اولويت كيفيت لنز = Nikon 70-200mm f/2.8G ED-IF AF-S VR Zoom-Nikkor+ Nikon 28-70mm f/2.8
    ED-IF AF-S Zoom-Nikkor

انتخاب بر حسب اولويت قيمت + انتخاب تك لنز =Nikon AF-S Nikkor 18 - 200 mm f/3.5-5.6 ED VR
    نعما م. روشن

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ارغوان عزیز... از این شوخی ها با من نکن که اصلا جنبه ندارم!

اما در مورد لنزهای شما...
    من یه پیشنهاد دیگه هم دارم که میشه روش فکر کرد...Nikon 17-55 DX
    به گمان من اگر قصد داشته باشید دو لنز تهیه کنید بهترین ترکیب میتونه 17-55 با یه 70-200 باشه...
    قدیم تر ها عکاسهای خبری که دو دوربین و دو لنز داشتن و از نگاتیو استفاده میکردن دوربین و لنزهاشون این بود:
    یک بدنه با 28-70 با F2.8
    و یک بدنه دیگر با 80-200 f2.8

بعد که دوربین های دیجیتال اومد و بحث کراپ 1.5 ، عکاسان از یه 17-35 در کنار 80-200 استفاده میکردن... اما یه فاصله بزرگ این وسط گم شده بود... 35 تا 80...
    نیکون این فاصله رو پر کرد با دو لنز جدید....
    ابتدا NIKON 70-200 F2.8 VR و بعد NIKON 17-55 ّ2.8 ....
    و نیکون داران با این ترکیب لنز شدیدا به کنون بازان فخر فروشی میکنند!

ترکیب جذابیست... فاصله بین 55 تا 70 اصلا مهم نیست... کافیه در برنامه هایی (حوادث ، یا بزن بزن ها! ) که گاهی عکاسان خارجی هم میان نگاه بیندازیم... جدیدا این ست رو زیاد دستشون میبینم... البته با دوتا بدنه D2X!!!
    یک بار به یکیشون گفتم که خیلی خوشم میاد دوربین هاتو کش برم! نگاهی کرد و گفت اما با دوربینت میتونی عکسهای خوبی بندازی! گفتم ممنون! حتما این کارو میکنم! (هلندی هم بود! اینجا چی کار میکرد من نمیدونم!)

خلاصه... این بهترین ترکیبی که میتونم از لحاظ کیفی و کاربردی مشخص کنم....

البته این ترکیب کند عمل میکنه... یعنی بحثی به نام تعویض لنز... گرد و غبار و زمانی که باید صرف تعویض لنز بشه مشکل بزرگیست... و احیانا وزن و حجم ابزار ... اگر قرار باشه همیشه همراه ببرید....
    (راستی من هیچ وقت دوربین همراهم نیست...! متاسفانه اینجوریه... گاهی دوربین میبرم که عکاسی کنم! و البته در سفر ها که بخاطر دوربین سفر میکنم! ...)
    در هر حال...
    شخصا قصد دارم به عنوان لنز همیشگی از 18-200 استفاده کنم...
    بخاطر کیفیت قابل قبول
    عدم نیاز به همراه بردن کیف بزرگ و سنگین.. چند لنز و تعویض لنز و یا احیانا حمل دو دوربین ....
    احتمالا شب عید یا بعد عید که لنز به قیمت برسه خواهم خرید...
    البته نکته ای که مهمه! گفتم بطور همیشگی دوربین از کولم آویزون نیست... و وقتی قصد عکاسی میکنم وسایلم رو انتخاب میکنم... که چه چیزهایی نیاز دارم؟ لنز واید، تله، 2.8، 200 ، 3 پایه، نرمال،نگاتیو، کیف کمری یا کوله ؟ خلاصه همه اینها رو سعی میکنم بسنجم تا وزن اضافه ای رو تحمل نکنم و یا چیزی کم نیارم...
    اما اگر قرار باشه همیشه دوربین همراهم باشه انتخابم چیزی جز 18-200 نخواهد بود....

یه نکته دیگه هم اضافه کنم.... شما نمیتونید انتظار کیفیت canon 70-200 F2.8 L رو از canon 28-300 L داشته باشید . هردوشون لنز L هستن اما تفاوت شدید و محسوسی در کیفیت دارن...
    هرچند هردو لنز بسیار ارزشمندی هستن...
    همین قضیه در مورد نیکون هم وجود داره....
    نکته آخر ؟
    لنز رو میتونید به عنوان سرمایه حساب کنید..
    یعنی اگر 17-55 ، 70-200 و 18-200 رو با هم داشته باشید اتفاق خاصی نمیافته... هزینه بالایی هست... ولی میتونید به مرور خرید کنید...
    خودم قصد دارم همین کار رو بکنم! شاید تا یکسال دیگه این 3 تا لنز رو به کمدم اضافه کنم... چون هزینه لنز با دوربین کاملا متفاوت هست.. و اصلا اینجوری نیست که اگر من 28-200 داشته باشم سراغ 70-200 نرم و یا ...
    از خرید هیچ کدام از لنزهام هم شرمنده نیستم... و همشون به اندازه کافی دچار عکاسی میشن!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    11580

واقعا اين 17-55 يك طلاي سياه! است. كاملا حق با آرش است. با 17-55 عليرغم اينكه فاصله 55 تا 70 را ازدست ميدهيد، ولي كاملا انتخاب عاقلانه تري نسبت به 28-70 است. اصلا اين رنج 28-70 را دوست ندارم. هر چند آرزو ميكردم كه نيكون بجاي 17-55 مثلا يك 17-70 با اف 2.8 و همين كيفيت داشت.
    آرش جان، در مورد قيمت اين طلاي سياه در سرزمين طلاي سياه خبري داري؟
    نعما م. روشن

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین