صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: خرید دوربین با اعمال شاقه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض خرید دوربین با اعمال شاقه

بالاخره من هم به جمع D50 داران پیوستم . البته بنده ساکن خرمشهر هستم و دوربین را از آهونگار خریدم . اما با خاطرات تلخی مواجه شدم . همین که کارتن دوربین را از پست تحویل گرفتم و کارتن را باز کردم دیدم که به جای حافظه SD حافظه CP در کارتن هست . این از ضد حال اول . اما ضد حال دوم که بدجوری حال مرا گرفت این بود که جعبه محتوی دوربین فاقد باتری بود . این یکی دیگر واقعا شاهکار آهونگار یود . رفتم به آهونگار زنگ زدم و دو مورد را براش گفتم . به اشتباه بودن حافظه اذعان کرد اما در مورد باتری گفت که جعبه رو درست بگرد . آخه باتری به اون بزرگی دیگه کجای جعبه میتونه باشه . خلاصه طرف گفت که حافظه و باتری رو برات میفرستیم . بعد از سه روز فقط کارت حافظه بدستم رسید . این هم از دروغشون . خلاصه سرتون رو درد نیارم بعد از یک هفته و بعد از کلی تلفن زدن ( فکر کنم خرج تلفن در این یک هفته بالای ده تومان شد ) باتری هم بدستم رسید . در این یک هفته ای که دوربین را بدون باتری داشتم ، از هر چی دوربین بود زده شده بودم . آخر من با چه شور و اشتیاقی دوربین را میخواستم بگیرم . به هر حال در این موضوع من تجربه ای گرانبها دست یافتم و آن اینکه تا جنس رو از نزدیک ندیده باشم و اونو از لحاظ عیب و نقص چک نکنم آن را نخرم .
    اما برسیم به خود دوربین . دوربین واقعا خوش دستی است و کیفیت عکسهاش هم عالی . من مدت زیادی با دوربین قدیمی خودم یعنی DSC-P51 ( یک دوربین دو مگا پیکسلی تمام اوتوماتیک که فقط میتونستی ISO اونو تنظیم کنی فقط همین ) کار کرده بودم و عکسهاشونو که مقایسه میکردم تفاوت فاحشی داشتند . اما فکر میکنم ( شاید هم دارم اشتباه میکنم ) رنگ عکسهای D50 کمی به قرمزی بزند ( یعنی کمی گرمتر ) که این مشکل هم بوسیله تنظیم saturation به مقدار منفی در optimize image حل شد . مورد دیگه اینکه احتمالا photoshp CS2 قادر به باز کردن فایلهای RAW دوربین نیست و باید plug-in لازم را نصب کرد . دوستان در این مورد لطفا کمک کنند .
    ناصری
    ( nikon D50 )+( AF nikkor DX 18-55 )+( AF nikkor 28-100 )+( DSC-P51 )+( handycam TRV-33E)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: خرید دوربین با اعمال شاقه

بنظر من نديدن دوربين قبل از خريد ديوانگی است. باز خداتو شکر کن که حافظه و باتری رو بهت دادند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

بنظر من نديدن دوربين قبل از خريد ديوانگی است.
    البته تو ایران!!!!!!!
    ولی خودمونیم عجب دل و جراتی دارید جناب ناصری...من فکر نکنم صدسال جرات همچین کاری رو پیدا کنم(مگه اینکه طرف رو بشناسم )
    میدونید همین الان یه چیزی اومد تو ذهنم..اینهمه خودمونو کشتیم با تجارت الکترونیکی...فکر کنم با این وضع موجود و خدمات قشنگی که میدن...جعبه ی خالی دستمون برسه......همون بهتر پاشیم بریم از مغازه خرید کنیم....(که داریم میکنیم!)

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

واقعا خیلی دل و جرات دارید
    اما خاطرات تلخ و فراموش کنید و با دوربین خوبتون حال کنید :) منتظر عکسهای قشنگتون هستیم

موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

بابا تورا بخدا از اين حرفها نزنيد
    من همين الآن پول دو عدد مموري را به حساب نور نگار ريختم تا برام بفرستد. راستش دوربين 350d را هم همينطور خريدم.
    خدا بهم رحم كند
    عليرضا وحيد
    Canon EOS350D,Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II
    Canon EOS500, EF 28-80mm f/3.5-5.6 MC
    Flash:Canon Speedlite 220EX
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

البته منظور این نیست که همیشه اینجوری میشه و همه خدایی نکرده ادم های بدی هستند...
    ولی میدونی آقا وحید عزیز...آدم وقتی یه چیزایی رو زیاد میبیند و میشنود و براش اتفاق می افتد...متاسفانه بد بین میشه....

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

راستش من فكر ميكنم آدم هر چه حساس و وسواس باشه بدتر ميشه
    "از هر چه بترسي بر سرت خواهد آمد"
    واقعاً به به اين موضوع عقيده دارم. هر زمان يك نفر به من مراجعه ميكرد و كالائي از من ميخريد ديگر نميديدمش و هر وقت در جائي ميديدمش ميگفت دستت درد نكند خيلي خوب بود.
    ولي هر وقت يك نفر سفارش ميكرد و يا شخص خود آشنا ميبود هميشه يك مشكلي بوجود ميآمد.
    عليرضا وحيد
    Canon EOS350D,Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II
    Canon EOS500, EF 28-80mm f/3.5-5.6 MC
    Flash:Canon Speedlite 220EX
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

اما فکر میکنم ( شاید هم دارم اشتباه میکنم ) رنگ عکسهای D50 کمی به قرمزی بزند ( یعنی کمی گرمتر ) که این مشکل هم بوسیله تنظیم saturation به مقدار منفی در optimize image حل شد . مورد دیگه اینکه احتمالا photoshp CS2 قادر به باز کردن فایلهای RAW دوربین نیست و باید plug-in لازم را نصب کرد . دوستان در این مورد لطفا کمک کنند .
    دوست عزيز دوربين مباركه . حالا كه به دستتون رسيده سعي كن ازش لذت ببري و گذشته رو فراموش كن .. اما در مورد نكاتي كه گفتي . در مورد اشباع رنگ قرمز اين به خاطر عدم تنظيم درست WB بوده گمانم ... ( البته متاسفانه D50 تنظيمات كمي براي WB داره ... ) به هر حال پيشنهاد ميكنم Saturation رو به حال اول برگردونيد و با WB به رنگ دلخواه برسيد .. اما در مورد RAW plugin درسته شما بايد پلاگين جديد و نسخه آخر RAW رو كپي كنيد تا D50 رو هم بشناسه ... پلاگينش همه جا هست دوستان حتما لينك ميدن بهتون در نهايت اگه خواستيد من دارم ميل بزنيد تا براتون بفرستم ... موفق باشيد
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان من هم از همین شرکت دوربینم رو که Canon Ixus 55 است رو خریدم ، وقتی می خریدم دفترچه اش باهاش نبود، گفتم پس دفترچه اش کجاست گفتند تو انباره الان براتون می آوریم نیم ساعت منتظر ماندم آخرسر آوردند و من هم گرفتم و آمدم خونه بعد که دفترچه را بازکردم دیدم مال 40,Ixus30 است ، خلاصه 4 هفته هزار بار زنگ زدم و گفتند فردا صبح می فرستیم و بعدازظهر می فرستیم تا آخر سر یک دفترچه ی مال Ixus 50 یک مدل قدیمی تر از مال خودم برام فرستادند و دعوا هم کردند که چرا پول پیک رو ندادی!!!!

امان از دست این آدمها

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz7
    آخر سر یک دفترچه ی مال Ixus 50 یک مدل قدیمی تر از مال خودم برام فرستادند و دعوا هم کردند که چرا پول پیک رو ندادی!!!!
    با سلام،
    الناز خانم! حتماً خودتان اين را مي‌دانيد، اما محض احتياط مي‌گويم كه مي‌توانيد راهنماي كامل دوربينتان را از سايت Canon دانلود كنيد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین