صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 122
Like Tree537تشکر

موضوع: Nikon D3x

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: Nikon D3x

من با شما دوستان مخالفتی ندارم
    در اینکه یک ابزار حرفه ای باید قیمتی حرفه داشته باشه هیچ شکی نیست

من هم نمیگم که چه کسی باید این دوربین رو بخره و برای چه کاری؟
    فقط در مقام مقایسه میگم که قیمت منصفانه نیست
    همین. نه کمتر و نه بیشتر

درست مثل وقتی که میگیم : چرا یک غروب زیبا است و چرا یک غروب دیگه زیبا نیست .
    در اینجا هم از مقایسه استفاده میکنیم

فقط نظر خودم رو بعد از این مقایسه گفتم

منتها اگر اینچنین باشه و ناگهان قیمت دوربین احتمالی Canon 1Ds Mark IV در بیاد 20 هزار دلار و کنون در توجیه این قیمت , چنین دلایلی رو بیاره, هر چند من خریدارش نباشم , اما دلایل برای من پسندیده نیست
    حقیقتش رو بخواهید کاوه جان : قانع نمیشم :biggrin: با تمام این دلایل در ناخودآگاه فکر میکنم قیمت بالا ست

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    من با شما دوستان مخالفتی ندارم
    در اینکه یک ابزار حرفه ای باید قیمتی حرفه داشته باشه هیچ شکی نیست

من هم نمیگم که چه کسی باید این دوربین رو بخره و برای چه کاری؟
    فقط در مقام مقایسه میگم که قیمت منصفانه نیست
    همین. نه کمتر و نه بیشتر

درست مثل وقتی که میگیم : چرا یک غروب زیبا است و چرا یک غروب دیگه زیبا نیست .
    در اینجا هم از مقایسه استفاده میکنیم

فقط نظر خودم رو بعد از این مقایسه گفتم

منتها اگر اینچنین باشه و ناگهان قیمت دوربین احتمالی Canon 1Ds Mark IV در بیاد 20 هزار دلار و کنون در توجیه این قیمت , چنین دلایلی رو بیاره, هر چند من خریدارش نباشم , اما دلایل برای من پسندیده نیست
    حقیقتش رو بخواهید کاوه جان : قانع نمیشم :biggrin: با تمام این دلایل در ناخودآگاه فکر میکنم قیمت بالا ست
    خوب اینکه از منظر یک فرد که قیمت یک وسیله را دیده و به نظرش گران آمده بله گران است.اما باید دید کی از این وسیله چطور استفاده می کنه.وقتی ما جای اون باشیم آیا باز هم اونجوری فکر می کنیم؟

در مقام مقایسه این دوربین با مارک 3 قابل مقایسه است.در این مورد قیمت این دوربین بسیار هم خوب است و کاملا به صرفه!

مشکل این است که شما دارید با 5دی مقایسه می کنید و به نظرتون گران میاد.اگر با مارک 3 مقایسه کنید ارزان هم هست! ( با توجه به قیمت یکسان اما امکانات بیشتر در این دوریین )

مثلا کسی نمیاد یک 1DS MK2 رو با یک 50دی مقایسه کنه!اگر مقایسه کنه مگه واه!کی 5 میلیون پول 16 مگاپیکسل دوربین رو میده میرم یک 50دی مخرم 1 میلیون 15 مگاپیکسل هم هست! ( به نظرتون این مقایسه صحیح است ؟ )

کلا در جایی که ما نخواهیم به کاربرد نگاه کنیم گاهی بعضی مسائل برایمان زیاد قابل قبول نیست.

اون کسی که برای یک پرینتر 1 میلیون تومان مید هد میتوان یک پرینتر 120 هزار تومان با همان مشخصات اسمی بخرید

در همه چیز اینطور است.

به نظرتان مثلا الان کسی مارک 3 رو نمی خرد و عقلانی نیست و می روند 5دی مارک 2 می خرند؟نه اصلا!

در همه چیز اینطور است.از دوربین تا خودرو....

طرف 500 هزار دلار می هد یک رولزرویس EX101 می خرد.با همان پول می تواند یک دو جین کوپه های رنگارنگ از بهترین برند ها بخرد هم موتور قوی تر هم سریع تر هم....

اتفاقا توی برنامه TOP GEAR این هفته بحث همین بود...

چرا کسی یک اتومبیل 1 میلیون دلاری را می خرد؟این خریدار کیست؟چه چیزهایی به دست می آورد و چه چیزهایی از دست می دهد؟

در اکثر موارد اتومبیل گران تر در رتبه پایین تری قرار داشت.اما باز هم برای خرید اش لیست سفارش تا 2 سال آینده پر بود!!!
    Arash، rezakh، Minoosepehr و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: تجربه در بازار ثابت کرده است شرکت ها یا سیاست های کلی کشورها برای تمامی درخواست ها با توجه به سیاست هایشان جنس تولید میکنند حال کشوری فرضی چون چین ممکن است تمامی درخواست ها وسلیقه ها را مد نظر داشته باشد یعنی تولید برای زایقه های پایین تا کیفیت های بسیار بالا با قیمت هایی و غیر...... شرکت هایی هم ممکن است فقط مختص عده ای خاص جنس تولید کنند....

قصد این نیست بحث بسوی وضعیت بازار عکاسی کشیده شود. اما اینکه تولید دوربین هایی از این دست چه توجیهی دارد و کدام سوی بازار است از اهمیت برخوردار است.

برگردیم به این دوربین من بطور کل بعید میدانم بیشترین مشتری این نوع دوربین ها افراد یا اشخاص بطور عام باشند استنباط من آنست بنگاه های خبرگزاری یا تبلیغاتی یا داستان فرش قرمز :) فشن ه ا ل ی و ...... یا عکاسان اختصاصی مدهای پلی ... یا مواردی از این دست میتواند این دوربین... دوربین مورد نیاز آنها باشد. موردی که پیش تر بحث شد...

یک روی دیگر سکه پیش بینی تیراژ پایین تولید ( با توجه به ارزیابی کارشناسان مربوطه ) نیز میتواند باعث دوربین هایی از این دست شاید تولید کم آنها با توجه به نیاز بازارشان( تا حدودی) باعث قیمت افزوده خواهد شد ( قیمت تمام شده محصول ) هر چند میتواند با ویژگی ها و قابلیت ها بالای خود ( نسبت به زمان تولید ) خود نیز این قیمت را توجیه کند....

تمامی این عرایض بخاطر آنست که به این نکته اشاره کنم این قبیل دوربین ها بنظر من بیشتر حکم اجناس سفارشی را دارند تا یک ابزاری متعارف... به هر حال در اقتصاد شروع یک بازی ممکن است رقیبان را به ادامه آن ترغیب کند (از منظر جایگاه تولید در بازار )

پ.ن: پورش یک چهار چرخ است که شاید تفاوتی زیاد از بابت سرعت با ماشین های کنونی نداشته باشد یاحتی فرصت تست آن سرعت را..... ولی میتواند جایگاه, قیمت, و بازار مورد نیاز خود را داشته باشد. :)

پاینده باشید
    Arash تشکر می‌کند.

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

با درود

من فكر ميكنم تا حدوده زيادي دوستان اين دوربين رو تافته اي جدا بافته مي كنند
    كاوه جان به نظر منهم قيمتش زياده چرا مسئله رو بپيچونيم اين دوربين چيزي به غير از يك D3 نيست كه سنسورش شده 24 مگا پيكسل و تفاوت 4هزار دلار فقط براي يك سنسور به نظر خيلي زياده (حداقل 2 هزار دلار)
    والبته مقايسه اين دوربين با كنن 5D MKII هم كار درستي نيست اگر اينطور باشد با آمدن D90 پس خريد D300 هم عاقلانه نيست ولي من خودم هيچ وقت D90 را به D300 ترجيح نمي دهم
    Arash، Delbaz، Kaveh Ghobadi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

اگر هدف فقط چند مشتری خاص است که هیچ ولی اگر هدف قسمتی از بازار باشه حتی در مقایسه با دوربین مارک تری هم باز به نظرم دوربین گرانی است
    مارک تری مربوط به زمانی میشد که رقیبی در این سطح وجود نداشت و به نوعی تعیین کنند قیمت دوربین های بعد از خودش بود

اما این دوربین نیکون دارای رقیبانی جدی با قیمتی کمتر است
    شاید به ظاهر در یک رده نباشند اما اگر هدف این نوع دوربین ها رو عکاسان مد یا منظره بدونیم اتفاقا من سخت معنقدم دوربینهایی مثل 5D mark II رقیبی نه تنها جدی بلکه گاهی رقیبی برتر خواهد بود ( معماری خاص کنون که از کاهش داینامیک رنج جلوگیری میکنه که حتی خود کنون هم اذعان کرد که این سطح کیفیت عکس , بالاترین سطح کیفیتی است که در تمام تاریخ DSLR های کنون وجود داشته یعنی حتی بالاتر از دوربین های 1D و 1Ds)

مارک تری مربوط به یک سال و نیم پیش بود
    رقیب این دوربین جدید نیکون هنوز از طرف کنون معرفی نشده
    اما با سابقه ای که کنون در قیمت گذاری روی 5D Mark II ایجاد کرد احتمالا قیمت مارک 4 هم باید جالب و کاربر پسند باشه

اما قضیه وقتی جالب میشه که این دوربین رو با برادر کوچکترش ( شایدم بزرگترش ) D3 بسنجیم و ببینیم این اختلاف قیمت حاصل چه فعل و انفعالاتی است

but the D3 has the same ergonomics as the D3X, but for half the price and with twice the frame rate and four times the ISO of the D3X

نه . هنوز هم میگم این قیمت که فقط برای مقداری مگا پیکسل باشه , قانع کننده نیست

کاهش سطح Iso از آن جمله حرکت های جالب بود . بیشتر دوست دارم عکس های این دوربین رو در بالاترین سطح ایزوش ببینم تا علت این کار رو بدونم
    Kaveh Ghobadi، Mastermehdi، FoadKhanlar و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar نمایش پست ها
    با درود

من فكر ميكنم تا حدوده زيادي دوستان اين دوربين رو تافته اي جدا بافته مي كنند
    كاوه جان به نظر منهم قيمتش زياده چرا مسئله رو بپيچونيم اين دوربين چيزي به غير از يك D3 نيست كه سنسورش شده 24 مگا پيكسل و تفاوت 4هزار دلار فقط براي يك سنسور به نظر خيلي زياده (حداقل 2 هزار دلار)
    والبته مقايسه اين دوربين با كنن 5D MKII هم كار درستي نيست اگر اينطور باشد با آمدن D90 پس خريد D300 هم عاقلانه نيست ولي من خودم هيچ وقت D90 را به D300 ترجيح نمي دهم
    اینکه نیکون در خیلی از موارد قیمت محصولات اش از مشابه بالاتر است محدود به این موضوع و این دوربین نیست.کلا برند باکلاسی است...

اما...

مهیار جان شما از دید D3 نگاه نکن.

از دید مارک 3 نگاه کن؟حالا قیمت چطور است؟

متعادل!

مگر مارک 3 چیست؟یک 5دی با گریپ بدون فیلمبرداری HD!!!!

تازه در جریان مارک 3 سنسور هم دست نخورده و فقط یک گریپ اضافه شده است!

مهیار جان همین جا است که سود نصیب کمپانی می شود و اگر نه بر روی دی60 و دی40 و یا 1000دی و 450دی و امثال این دوربین ها سودی نصیب کمپانی ها نمی شود.

تیراژ محدود هم یک عامل دیگر است.

یا مثلا چرا لایکا های متوسط از 5 تا 6 هزار دلار شروع می شوند؟

مگر چه چیر خاصی دارند ؟

مشتری خاص نقطه ای است که باعث این اختلافات می شود.

اما یقینا این دوربین حداقل 1000 دلار پایین خواهد آمد.مثل دی 3 که آمد...مثل دی700 که امد.
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    5125

نظرات متفاوت پیرامون قیمت این دوربین که بی ارتباط به چند پست اخیر نیست

I really don't get it!!! - Nikon D3X Price

کد:
    http://photo.net/nikon-camera-forum/00ReqV
    Kaveh Ghobadi، ajjadesa و rezafh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

من چندجا دیدم که سنسور این دوربین برای خود نیکون هست و با سنسور سونی که 24.6 هست تفاوت داره.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    من چندجا دیدم که سنسور این دوربین برای خود نیکون هست و با سنسور سونی که 24.6 هست تفاوت داره.
    سلام: به گمانم صحبت دوستان که پیشتر در این مورد گفته شد درست است احتمالا سنسور سونی است

در سایت نیکون چیزی در این مورد ندیدم ولی در این سایت اشاره شده است

[IMG]http://www.*******.info/files/8jx7afvlpkswwje5iru0.jpg[/IMG]

کد:
    http://www.imaging-resource.com/NEWS/1228104060.html
    Arash، Kaveh Ghobadi و rezafh تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

مگر مارک 3 چیست؟یک 5دی با گریپ بدون فیلمبرداری HD!!!!

تازه در جریان مارک 3 سنسور هم دست نخورده و فقط یک گریپ اضافه شده است!
    سیستم فوکوس و نور سنجی دو دوربین فکر کنم بسیار متفاوت باشند.به نظر شما برای ساپورت رزلوشن این دوربین لنزها ی نیکن مشکلی ندارند .مشکلی که در مورد لنز های کانن و ساپورت 21مگا پیکسل قبلا مطرح بود.
    Kaveh Ghobadi و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین