نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: کار با Sony-P200

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question کار با Sony-P200

سلام خسته نباشید ...
    من یه دوربین سونی مدل P200 خریدم ، تو عکس برداری با فلاش چه توشب و چه توی روز مشکل دارم . فلاش به موقع عمل نمی کنه یعنی بعضی مواقع فلاش نمیزنه یا اگرم می زنه خیلی خفیف هست و البته یکی در میون فلاش به موقع میزنه و اکثر عکس هایی که با فلاش می گیرم تیره هستند . ممنون می شم اگر راهنمایی کنید ..

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: کار با Sony-P200

اولا که دوربینتان مبارک
    ثانیا من با دوربین های سونی چندان کار نکردم ولی آیا کاتالوگ دوربین را کامل مطالعه کردین؟

موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط arashe
    سلام خسته نباشید ...
    من یه دوربین سونی مدل P200 خریدم ، تو عکس برداری با فلاش چه توشب و چه توی روز مشکل دارم . فلاش به موقع عمل نمی کنه یعنی بعضی مواقع فلاش نمیزنه یا اگرم می زنه خیلی خفیف هست و البته یکی در میون فلاش به موقع میزنه و اکثر عکس هایی که با فلاش می گیرم تیره هستند . ممنون می شم اگر راهنمایی کنید ..

سلام ...

فلاش رو روی مد Auto نذاشتین؟
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a
    اولا که دوربینتان مبارک
    ثانیا من با دوربین های سونی چندان کار نکردم ولی آیا کاتالوگ دوربین را کامل مطالعه کردین؟

موفق و پیروز باشید
    بله کاتالوگ رو خوندم ولی در مورد مشکلم چیز بدربخوری پیدا نکردم :confused:

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th
    سلام ...

فلاش رو روی مد Auto نذاشتین؟
    سلام ، رو auto , manual امتحان کردم نشد ... من فکر کنم یه جایی تنظیماتش بهم خورده چون اوایل درست بود .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من تازه این دوربین رو خریدم.
    تنها تنظیماتی که در مورد فلاش دیدم به جز اتوماتیک یا manual / red eye removal و حالت عکس انداختن از یک منظره و یک آدم در شب. یه گزینه ای هم داره که قدرت فلاش رو کم، متوسط یا زیاد انتخاب می کنه.
    اگه اشکال از تنظیماتت باشه، یا قدرت فلاش رو روی کم گذاشتی، یا همون حالت عکاسی از یک شخص در یک منظره شبانه رو فعال کردی، در این حالت دیافراگم دوربین بعد از اینکه فلاش زده شد، مدتی باز می مونه تا منظره پشت سر اون شخص رو هم بگیره. اگه در این موقع دستت کوچکترین لرزشی پیدا کنه عکس خراب می شه.
    اگه اینا نباشه... تنظیمات دیگری در دوربین وجود نداره. شاید دوربینت یه مشکلی پیدا کرده.
    اگر اشکال از تنظیمات باشه، تو حالت اتوماتیک (همون علامت دوربین سبزرنگ روی منوها) باید بتونی درست عکس بگیری.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: کار با Sony-P200

نقل قول نوشته اصلی توسط arashe
    سلام خسته نباشید ...
    مشكل شما اينه كه از نورسنج استفاده نمي كنيد. چند راه حل وجود داره كه فكر مي كنم بهترينش اين باشه كه دوربين رو در حالت manual قرار بدين و بعد از اينكه با استفاده از دكمه menu كادر و فوكوس را كاملا تنظيم كرديد white balance را روي auto قرار بدين و چيزي كه مي مونه تنظيم سرعت shutter و diaphragme هست كه اونم سادس : دكمه وسط رو ميزنين و با دكمه هاي چپ و راست و بالا و پايين آنقدر كار مي كنين تا نورسنج 0EV را نمايش دهد و دوباره دكمه وسط رو فشار ميدين تا set در سمت چپ پايين نمايش داده شود. دقت كنيد كه اگر flash فعال بشه مقدار EV فورا update ميشه و شما بايد با مقدار جديد دوباره كار كنيد... در واقع مي تونيد از flash استفاده بكنيد و يا نكنيد, مشخصه كه اگر از flash استفاده نكنيد دوربين بايد براي مدت بيشتري بي حدكت بماند. فراموش نكنيد كه با تغيير مقدار ISO با استفاده از دكمه menu هم ميتوانيد به اين روند كمك كنيد... موفق باشيد!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام با تشکر از همه شما عزیزان به خاطر راهنمایی ...
    مشکل من حل نشده هنوز به احتمال زیاد باید ببرم نمایندگی . بازم ممنون