نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: دوربین جدید از هاسلبلاد!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Smile دوربین جدید از هاسلبلاد!

دوربین جدید اچ تو دی از هاسلبلاد. مشخصات فنی رو میتونین توی خود سایتشون ببینین

New Gear from Hasselblad! H2D:

http://www.hasselblad.se/Archive/doc...2D_English.pdf

:)
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Lightbulb

اساتيد فن اکثرا با دوربينهاي Hasselblad آشنايي دارند، خيلي ها اعتقاد دارند که کيفيت محصولات اين شرکت يک چيز ديگه ايه و توي دنيا حرف اول رو ميزنه... آنالوگش رو که خيلي ها ميشناسن، ديجيتالش رو يک پوستر 100در70 ازش ديدم که کيفيت عکسش رو نشون مي داد، حرف نداشت.
    مخصوصا اينکه بنده شنيده ام که تمام لنزاش دست سازه...
    البته قيمتش هم بالاست ولي بعضي ها ميگن به کيفيتش و طول عمرش مي عرضه.
    ویرایش توسط ehsanshirazi : Tuesday 6 September 2005 در ساعت 02:31
    Canon EOS 300D

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا 22 مگاپیکسل که چیز جدیدی نیست برای مدیوم فرمتها
    اما ضعفهایی که در مورد این دوربین مطرح کردید...
    دقت کنید که با یه دوربین 35 یا احیانا Aps روبرو نیستید!
    و همونطور که این تفاوتها دقیقا بین دوربین های آنالوگ قطع متوسط و کوچک وجود دارد.
    در مورد ضعف این دوربین در سرعت های شاتر بالا.... این اصولا جزو مشخصات فنی اکثر مدیوم فرمتهاست که از شاتر پره ای درون لنزی استفاده میکنن...
    محدودیت شاتر بین 400 تا 800 (که این دوربین تا سرعت 800 داره و جزو بهترین هاست) اما ویژگی بزرگ این نوع شاتر همون فلاش سینک در تمام سرعتهای شاتر هستش . و این اصولا نکته خیلی مهمیه و باید به یاد داشته باشیم مدیوم فرمتها اصولا در محیط های آتلیه و با نور کنترل شده استفاده میشن و قراره با فلاش عکاسی کنن.
    و اصولا کسی با مدیوم فرمتها از مسابقات شیرجه عکاسی نمیکنه! (البته گاهی میکنن ولی کمتر پیش میاد.)
    و مسایل فنی دیگه ای هم وجود داره که مثلا شما 70-200 با F2.8!!!! روی مدیوم فرمتها ندارین! که بخواهین از این کارا باهاش بکنین!

و نکته دیگه اینکه این سری H هسلبلاد جزو خوشدست ترین مدیوم فرمتهاست! من تعجب میکنم همچین چیزی میگین....!
    اگر این دوربین رو دست گرفته باشین و با مدلهای شبیه به خودش از کمپانی های دیگه مثل مامیا، پنتاکس و یا برونیکا مقایسه کنید حرف منو تائید میکنید.

نکته دیگه ای رو هم که من اضافه کنم محدودیت ایزو هست که تا 400 بیشتر نیست! همون بحث عکاسی خبریه! که اصولا این دوربین در آتلیه استفاده میشه و کسانی که دنبال اینگونه دوربینها میرن نیازهای خاصی دارن که اصولا این دوربین براورده میکنه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

میتونید حدود 30 یا 40 هزار دلار از حسابتون وردارید تا دوربین که همین روزا پیداش میشه رو خریداری کنید.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اين طور بك ها و دوربين هاي ديجيتال مديوم فورمت سالهاست كه حضور دارند (و حضورشان طبعا به ما زياد دخلي نخواهد داشت) اما دوستان با يافتن خبر ساخته شدت يك مدل جديد، ذوق زده ميشوند و اينجا مطرحش ميكنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

چون لنزهاي سري اچ سي بغير از يه 50-110 لنز زوم ديگه اي نداره و منم پول ندارم سه چار تا لنز بخرم از خير اين دوربين مي گذرم! :d
    M.Behtash

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

منم چون همه چيزم كنون هستش و در شروف خريد 350دي هستم ديگه از خيرش گذشتم (:
    اگه چند وقت پيش اومده بود شايد روش فكر ميكردم ولي حالا دير شده (:
    (بهانه ي خوبي بود نه؟)

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

ولی من حتما میخرمش !!!!!!!!!! :)
    محمد امدادی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    اين طور بك ها و دوربين هاي ديجيتال مديوم فورمت سالهاست كه حضور دارند (و حضورشان طبعا به ما زياد دخلي نخواهد داشت) اما دوستان با يافتن خبر ساخته شدت يك مدل جديد، ذوق زده ميشوند و اينجا مطرحش ميكنند.
    دوست عزیز، من کاملا اطلاع دارم که من و بیشتر دوستان نه از پس خریدن دوربینهایی در این کلاس کاری و قیمتی بر میآیم و نه بطور کلی به اون احتیاج داریم. ولی این خبر رو مطرح کردم نه برای اینکه بحث بیهوده باز کرده باشم، فقط به دلیل اینکه دوستان از بعد فنی شاهد محصول جدید مطرح ترین شرکت سازنده دوربین جهان باشند.

از این مهم هم مطلع هستم که اساتید محترم این حرفه که اینجا حضور دارند حتما ماهها زودتر از من مطلع شده اند و احتمالا بخاطر مشکلات بازار عکاسی حرفه ای ایران، آنها نیز همچنان باید متاسفانه با دوربینهای زیر ده میلیون تومان عکاسی کنند.

هدف من فقط افزایش اطلاعات فنی خودم و دوستان بود.

با احترام.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D