شرکت Hasselblad یک نسخه ۱۰۰ مگاپیکسلی از دوربین دیجیتال CFV خود را معرفی کرده است که با دوربین ۹۰۷x ترکیب شده و کوچکترین دوربین فرمت متوسط بازار را ایجاد می‌کند.


این مدل جدید، CFV 100C، دارای اکثر عملکردهای دوربین است و ۹۰۷x تقریباً به عنوان یک پلیت تطبیق با دکمه رهاسازی شاتر عمل می‌کند. این دوربین لنزهای XCD ساخت Hasselblad را به طور بومی پذیرا است و می‌تواند با استفاده از آداپتور، لنزهای HC/HCD، لنزهای سری V یا لنزهای XPan را نیز نصب کند.


CFV 100C دارای حسگر BSI CMOS همانند X2D 100C است که، بنا به ادعای Hasselblad، ۱۵ ایستگاه دامنه دینامیکی دارد. این حسگر از تشخیص فاز روی سنسور و فوکوس خودکار تشخیص چهره بهره می‌برد. CFV 100C دارای ۱ ترابایت حافظه داخلی است و کارت‌های حافظه CFexpress نوع B را پذیرا می‌باشد. همچنین دارای یک صفحه نمایش لمسی ۳.۲ اینچی با رزولوشن ۲.۳۶ میلیون نقطه است و می‌توان از آن با یک آداپتور جدید کفشک داغ استفاده کرد که اندازه‌گیری فلاش TTL را با فلاش‌های سازگار با Nikon فراهم می‌کند.


دوربین ۹۰۷x که به عنوان "دوربین" کوچک شناخته می‌شود، به همراه CFV 100C و لنزهای XCD یک دوربین فرمت متوسط کامپکت با فوکوس خودکار و سبکی مشابه دوربین‌های کلاسیک فیلم ۶x۶ Hasselblad (اکنون به عنوان سری V شناخته می‌شوند) را ارائه می‌دهد.

Hasselblad CFV 100C.jpg