صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
Like Tree23تشکر

موضوع: Sd14 Sigma به نظرتون چطوره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: Sd14 Sigma به نظرتون چطوره

با سلام به دوستان
    همان طور كه میدانید سیگما مورد شك و تردید قراد داشته چرا كه واضح نیست كه بالاخره 4.5 مگاست یا14 مگا من فكر میكنم اگر جواب این دو سوال روشن بشه مسئله سیگما هم حل بشه:
    1. رابطه بین فتو دیود ها و پیكسل چیه ؟ اگر به ازای هر 4 فتودیودrgbg فقط یك پیكس حاصل میشه پس سیگما رو باید 4.5 مگا پیكسل دانست چرا كه از 14 میلون فتو دیودش فقط 4.5 مگا پیكسل حاصل میشه اما اگر نه از هر فتودیود به طور جداگانه یك پیكسل حاصل میشه(و مثلا 5دی 3میلون فتو دیود برای قرمز و ابی و 6میلون برای سبزداشته باشد) در این صورت اس دی 14 به حق 14 مگا پیكسل است
    2. با توجه به لایه های سه گانه فوون این سوال پیش میاد كه وقتی یك شعاع نور به سطح سنسور میرسد لایه اولی بدون مشكل نیاز خود را برمیداد اما لایه های زیرین چكار میكنند؟اگر نوری كه به فتودیود لایه بالایی برخورد كرده همان شعاع عینا به لایه های پایینی برسد لازمه اش این است كه بگوییم فتو دیود های این سنسور شفاف هستند و بدون انكه جلوی شعاع رو بگیرن كار میكنند اگر اینجوری باشد خیلی خوب است ولی باور كردنش كمی مشكل است اما اگر این طور نباشد بلكه بین فتو دیودهای لایه بالایی فاصله هایی باشد و شعاع های نوری از لابلای فتودیود های لایه بالایی عبور كنند و به لایه پایینی برسند در این صورت باید بگیم كه پس چه فرقی با سنسور های عادی دارند؟فرق فقط در این است كه در سنسور های عادی فتودیود های رنگهای مختلف در كنار هم و در یك لایه اند ولی در فوون در سه لایه اند منتها باز هم كنار هم نه منطبق بر هم
    تذكر : این دو فقط سوالند و جوابش هرچه كه باشد به هرحال دوربینهای سیگما بسیار عالی اند
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

ای بابا یكی بیاد یه چیزی بگه مردم ازتنهایی
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

به نظر من هر دوربيني براي كاري ساخته شده SD14 آن طور كه مسعود جان هم به نتيجه رسيدند بيشتر بدرد آتليه ميخورد تا عكاسي در شب!!!!!!

دليل آن هم نويز زياد آن ISO هاي بالا است.

اين دوربين چه 14 مگاپيكسل باشد چه 4 مگاپيكسل عملا مانند يه دوربين 4 تا 6 مگاپيكسل است.من منكرdetial فوق

العاده این دوربین نمیشوم چیزی فرا تر از Canon 5D و بسيار وسوسه كننده براي كساني كه پرتره كار ميكنند و نياز

به detial بالا دارند.
    پويا رحيم زاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من عکسای پرتره در اتلیه ام رو با سیگما اس دی14گرفتم و واقعا از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار بوده

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371
    Ghadiri تشکر می‌کند.
    پويا رحيم زاده

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    به نظر من هر دوربيني براي كاري ساخته شده SD14 آن طور كه مسعود جان هم به نتيجه رسيدند بيشتر بدرد آتليه ميخورد تا عكاسي در شب!!!!!!

دليل آن هم نويز زياد آن ISO هاي بالا است.

اين دوربين چه 14 مگاپيكسل باشد چه 4 مگاپيكسل عملا مانند يه دوربين 4 تا 6 مگاپيكسل است.من منكرdetial فوق

العاده این دوربین نمیشوم چیزی فرا تر از Canon 5D و بسيار وسوسه كننده براي كساني كه پرتره كار ميكنند و نياز

به detial بالا دارند.
    یکی سری مطلب کلی در مورد SD14 مینویسم....اول از ظاهر شروع میکنم:
    از لحاظ طراحی میشه بگم خوبه...هم خوش دسته و نسبتا خوش ظاهر....
    اما جنس بدنش کمی پلاستیکی به نظر میرسه...
    کلیدها نسبتا در قسمتهای خوبی قرار دارند...اما اصلی ترین کلید که با آن حساسیت و وایت بالانس و فکوس و ایجور چیزها رو تنظیم میکنیم...خیلی مسخره ساخته شده....و عملکرد دوربین رو بسیار کند میکنه.
    اول باید این کلید فشرده بشه و بهد با کلیدهای چهار جهت چیزی رو که میخواهیم تنظیم کنیم....برای کاید ها هیچ راه برگشتی قرار نداده اند....مثلا اگر بجای ایزوی 200 اشتباه برید روی 400...باید حتما چندبار این کلید رو فشار بدید...اول 800 بعد 100 و دوباره 200....نمیشه یک پله به عقب برگشت....

اما کلا ارگونومی و هندلینگ نسبتا خوبی داره.
    کلید دایال تنظیم شاتر و دیافراگم اصلا مناسب نیست....
    فلاش رو باید با دست باز کنید.

کیفیت ال سی دی بسیار بسیار پایینه و هنگام نشان دادن تصویر لرزش داره.....

اما در مورد نمونه عکس:
    من هم سابق تصور میکردم که احتمالا کیفیتی فراتر از 5 دی داشته باشه.....
    اما اینطور نیست...حتی نسبت به 350دی...

عکسهای زیر مقایسه 40 دی و SD14 هست..
    شرایط عکاسی هم یکی بوده.....لنز هر دو دوربین هم Sigma 18-50mm F/2.8 بوده.

برای یکی شدن شرایط ...عکس SD 14 و هم 40 دی رو در هنگام کانورت فایل RAW 11.2 مگا پیکس کردم...
    تنظیمات عکس در هردو برابر است....و عکسها توسط فتوشاپ و ACR 4.2 کانورت شدند.

http://photocity.ir/details.php?image_id=394

http://photocity.ir/details.php?image_id=395

همانطور که مشاهده میکنید در 40 دی جزئیات بهتر از SD14 ثبت شده....و پله پله شدن در لبه ها بسیار کمتر است.
    به همین دلیل در چاپهای بزرگتر...افت کیفیت در SD14 بیشتر خواهد بود.5 دی که جای خود دارد!

یکی دیگه از مشکلات SD14 در تنظیم وایت بالانس هست...
    در این ضمینه عملکرد بسیار ضعیفی داره...بسیار ضعیف....چیزی شبیه کامپکتها..!!!

گاهی اوقات رنگهای عجیبی در عکسهایش دیده میشه...رنگهای بنفش و یا آبی تیره....
    گاهی در سایه ها دانه های رنگیی دیده میشه که کاملا انسان رو متعجب میکنه...من و مهدی زمانی که این رنگها و دانه ها رو دیدیم واقعا متعجب شدیم.....

این هم یک مقایسه نسبت به 5 دی:

http://photocity.ir/details.php?image_id=397

http://photocity.ir/details.php?image_id=396

اما نظر کلی من...
    قیمت این دروبین 1500 هزار تومان هست که به نظر من حتی نصف این قیمت هم نمیرزه.
    حجم بافر بسیار کمه...
    سرعت عمل این دوربین مثل کامپکتها است...
    از زمانی که عکس رو میگیرید تا زمانی که دوربین اجازه بده که فریم بعدی رو بگیرید....باید حد اقل 3 - 4 ثانیه صبر کنید....تا عکس نکایش داده بشه و دوربین برای عکس بعد آماده بشه!!!!

در کل این دوربین رو همان 4.7 مگاپیکس بدانید ، نه بیشتر...همانطور که میدانید پیکسل موثر این دوربین همینقدر ذکر شده.
    و در مجموع نمیدونم چرا سیگما چنین دوربینی ساخته اون هم با این قیمت و چنین عملکردی!!!
    نمونه عکسهایی که برای این دوربین ارائه شده ظاهرا همه ویرایش هستند ...و مقایسه درست این دوربین به دوربینهای دیگر هنوز ارائه نشده.
    eksir، ARASH II، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

ARASH II، Ali Shaterian و ajjadesa تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

امروز فرصتی شد که برم شرکت بزرگ چاپ که متعلق به یکی از دوستان می باشد و با یکی از همکاران ایشان که عکاس وارد و با تجربه ای بودند صحبت کردم و مشورت در رابطه با خرید dslr
    دوربینهایی که توجهم را جلب کردند آخرین مد دوربین حرفه ای Fuji و همچنین Sigma SD14 بودند
    و جالب اینکه ایشان علی الخصوص از sigma اظهار رضایت زیادی میکردند حتی همان روز یک سری عکس صنعتی گرفته بودند که در یک کلمه "فوق العاده" بودند
    در پی کنجکاوی بنده نسبت به این دوربین نمونه های بسیاری از عکسهای (عموما پرتره) دوربینهای مختلف که استفاده کرده بودند از جمله D300 را مقایسه میکردیم حتی D40
    کیفیت بالای عکسهای sigma از هر لحاظ به وضوح مشهود بود در مقایسه با دیگر دوربینها
    (رنگهای واقعی و شارپ و غیره)
    حتی نمونه چاپ شده از عکسهای این دوربین در اندازه 140 سانتیمتر را هم از نزدیک زیارت کردم عالی بود.
    خلاصه اینکه sigma انتخاب نخست ایشان بود برای عکسهایی با کیفیت بالا و کارهای خاص
    البته برای بنده sgma را مناسب ندانستند زیرا که عکاسی با آن کمی سخت است(حرف ایشان)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    امروز فرصتی شد که برم شرکت بزرگ چاپ که متعلق به یکی از دوستان می باشد و با یکی از همکاران ایشان که عکاس وارد و با تجربه ای بودند صحبت کردم و مشورت در رابطه با خرید dslr
    دوربینهایی که توجهم را جلب کردند آخرین مد دوربین حرفه ای Fuji و همچنین Sigma SD14 بودند
    و جالب اینکه ایشان علی الخصوص از sigma اظهار رضایت زیادی میکردند حتی همان روز یک سری عکس صنعتی گرفته بودند که در یک کلمه "فوق العاده" بودند
    در پی کنجکاوی بنده نسبت به این دوربین نمونه های بسیاری از عکسهای (عموما پرتره) دوربینهای مختلف که استفاده کرده بودند از جمله D300 را مقایسه میکردیم حتی D40
    کیفیت بالای عکسهای sigma از هر لحاظ به وضوح مشهود بود در مقایسه با دیگر دوربینها
    (رنگهای واقعی و شارپ و غیره)
    حتی نمونه چاپ شده از عکسهای این دوربین در اندازه 140 سانتیمتر را هم از نزدیک زیارت کردم عالی بود.
    خلاصه اینکه sigma انتخاب نخست ایشان بود برای عکسهایی با کیفیت بالا و کارهای خاص
    البته برای بنده sgma را مناسب ندانستند زیرا که عکاسی با آن کمی سخت است(حرف ایشان)
    والله صلاح با شما است.

اما ترجیحا زیاد به دنبال این دوربین نباشید.اش دهان سوزی نیست و می ماند بیخ ریشتان!( سیگل 10 یا 15 تا آورده 4 تا باقی مانده و به نصف هم راضی است اما مشتری نیست! )

این دوربین حرف های جالبی برای گفتن دارند اما هنوز به بلوغ کامل نرسیده.شاید محاسنی داشته باشد اما ایراداتش بیشتر است
    ARASH II و S.M.Shamsi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام خدمت دوستان عزيز . . .

الان قيمت دوربين Sd14 Sigma حدودا چقدره ؟؟ ودست دوم اكَه باشه چند ميرزه ؟؟

با تشكر

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین