نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree5تشکر
  • 1 Post By mehrdad-a
  • 2 Post By delagah
  • 1 Post By unforgiven
  • 1 Post By delagah

موضوع: fz35 panasonic یا s200 fuji

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض fz35 panasonic یا s200 fuji

fz35 پاناسونیک یا s200 فوجی ؟؟
    کدامیک بهتر هستند لطفا راهنمایی کنید و در صورت امکان مقایسه . شما کدام را ترجیح میدهید ؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: fz35 panasonic یا s200 fuji

واقعا کسی نیست اطلاعات داشته باشه !!!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط hazamid نمایش پست ها
    سلام
    قطعا شما هم میدونید که بهتر بودن یک صفت هست که به باورهای شخصی بسیار مرتبط هست .
    برای همین هر مقایسه ای بدون امکانات مساوی فاقد ارزش هست .
    بنده خودم fz35 دارم و البته مدت زمان زیادی نیست . مشخصات فنی هر دو دوربین رو میتونید به راحتی بیابید .
    به طور مثال برای پاناسونیک fz35
    http://img98.com/images/2it6tdgxg8gu2qbxor.gif
    و
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/specs/Panasonic/panasonic_dmcfz35.asp
    برای فوجی هم
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/specs/FujiFilm/fujifilm_s200exr.asp
    نکاتی که مهم به نظر میرسه توی این دو مقایسه فنی اینهاست ( از نظر من )
    سنسور بزرگتر فوجی ( و احتمالا نویز کمتر )
    ایزوی 3200 و 6400 در فوجی ( Hi Auto (1600-6400 در پاناسونیک
    زوم 18X در پاناسونیک (27x486) و 14.2x در فوجی (30.5x436) ( زوم دیجیتال 4 در پاناسونیک و 2 در فوجی )
    Min shutter = 60 sec در پاناسونیک و Min shutter = 8 sec در فوجی
    Max shutter 1/2000 sec و Max shutter 30/4000 sec
    F2.8 - F5.3 فوجی F2.8 - F4.4 پاناسونیک
    امکان فلش خارجی در فوجی
    فیلمبرداری :
    1280x720, 30 fps در پاناسونیک ( با استفاده از فرمت AVCHD بدون محدودیت زمانی )
    640x480 30 fps در فوجی
    2.3fps, for 5 images پاناسونیک
    فوجی داره ولی مشخصاتش رو نمیدونم
    و وزن 400 گرمی پاناسونیک در مقابل وزن 900 گرمی فوجی ( که فکر میکنم برای کسانی که مبتدی هستند و در حال یادگیری به دلیل اینکه زیاد دوربین رو دست میگیرند وزن 900 گرمی فوجی خیلی زیاد باشه .. همون 400 گرم هم دست رو خسته میکنه )
    و یه سری چیزهای دیگه مثل Orientation Sensor در پاناسونیک
    Orientation Sensor وضعیت دوربین را در اطلاعات عکس ذخیره می کند (وضعیت افقی یا عمودی) تا هنگام مرور عکسها در مانیتور دوربین بتواند همه عکسها را در وضعیت درست نشان دهد. دوربینهایی که این امکان را ندارند عکسهای عمودی را بصورت خوابیده نشان می دهند.
    و طبیعتا ابعاد بزرگتر فوجی (133x94x145mm) - (118x76x89mm)
    HDMI در پاناسونیک
    و...
    دیگه خودتون باید خروجی ها رو ببینید و تصمیم بگیرید .
    ویرایش توسط mehrdad-a : Tuesday 5 January 2010 در ساعت 09:15
    hazamid تشکر می‌کند.
    مهرداد.امیری
    Panasonic Lumix Dmc-Fz35

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط hazamid نمایش پست ها
    این موضوع فکر کنم بارها بحث شده تو بحث دوربین های SLR Like ها میتونی پیدا کنی

ولی به طور خلاصه اگه فیلمبرداری HD برات مهمه و یه بدنه کوچک و سبک رو ترجیح میدی fz35 انتخاب شماست

اما اگه کیفیت عکس ها خصوصا در نورکمتر و داینامیک رنج بیشتر برات مهمه و بدنه ای میخوای که به معنای واقعی یک شبه SLR باشه و تو دستت راحت باشه همینطور رینگ زوم دستی رو لنز برات مهمه S200 انتخاب شما خواهد بود.

سایز سنسور S200 اندکی بزرگتره همینطور از تکنولوژی EXR فوجی استفاده میکنه که به لحاظ عکاسی بر Fz35 ارجحیت داره و البته بدنه (عقیده شخصی) بهتری ( و البته بزرگتر و سنگینتر) داره. ولی فیلمبرداری HD نداره و به صورت VGA فیلمبرداری میکنه.

بازم در نهایت باید خودت ببینی اولویتت چیه و دوم اینکه تفاوت این برتری ها در دوربین چقدره مثلا اینکه گفته میشه کیفیت عکس S200 خصوصا تو نور کم بهتر از Fz35 هست باید خودت نمونه عکسارو ببینی و ببینی چقدر بهتره و این میزان تفاوت برای شما مهم هست و در انتخابتون میتونه تاثیر داشته باشه یا نه.

از اون طرف هم وقتی گفته میشه برتری Fz35 نسبت به فوجی فیلمبرداری HD هست باید نمونه فیلمهارو ببینی و ببینی این تفاوت HD و VGA چقدر هست و میتونه برای شما مهم باشه یا نه.

در مورد بدنه هم باز کاملا شخصی . بنده شخصا صد در صد بدنه فوجی رو به عنوان یک SLR Like ترجیح میدم و فکر کنم تنها SLR Like ای هست که بدنش واقعا مشابه SLR هاست، اما برخی بدنه کوچیکتر و سبک رو ترجیح میدن ولی من اگه بخوام دوربین کوچک و جمع و جور بگیرم میرم سراغ یه کامپکت سوپر زوم و نه SLR Like
    ----------------------------------------
    گویا تکراری شد و قبل از من جناب mhrdad جواب دادن دیگه نشد پاک کنم این پست و
    Austin.A و hazamid تشکر می‌کنند.

كاربر همراه unforgiven آواتار ها
    تشکر کرده
    2691

اختلاف وزن و ابعاد این دو دوربین بنظر آنقدری هست که نتوان به سادگی از کنار آن گذشت اما فکر نکنم اختلاف خروجی در دوربین های این رده چندان زیاد باشد.
    داشتن بدنه شبیه به SLR چقدر اهمیت داردتا زمانی که از لحاظ خصوصیات ذاتی شباهتی به دوربین های SLR ندارد؟
    بین فیلمبرداری HD با ضبط صدای استریو با فیلمبرداری VGA اختلاف بسیار است.البته زمانی این موضوع اهمیت پیدا می کند که, فیلمبرداری یکی از ملاک های انتخاب دوربین باشد.
    hazamid تشکر می‌کند.
    حمید رضا مهجوری

Lumix DMC-FZ28 + EOS 50D + EFS 10-18 STM +EF100mm macro 2.8

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط unforgiven نمایش پست ها
    داشتن بدنه شبیه به SLR چقدر اهمیت داردتا زمانی که از لحاظ خصوصیات ذاتی شباهتی به دوربین های SLR ندارد؟
    اشتباه متوجه شدید، شبیه بودن اصلا ملاک نیست و موضوع صحبت من هم نبوده ، اگه نامی از مشابه بودن برده شد نه به خاطر قیافه و شکل شمایل هست بلکه برای ابعاد و راحتی اون تو دسته. مثلا بنده شخصا اصلا با SLR Like های دیگه از جمله پاناسونیک راحت نیستم.

برای خود بنده که بدنه و ابعاد اون یکی از مسائل مهم در انتخاب دوربین هست (جدای از بحص اولویت های مربوط به انتخاب برند)چون فکر می کنم الان دیگه تفاوت های فنی و درونی دوربین های یک کلاس از مارک های مختلف خیلی کم شده.

این مسئله حتی در مورد SLR ها هم شخصا برای خود بنده، بدنه یک فاکتور مهمه. به عنوان مثال شاید تو همین فاروم کلی راجع به مقایسه فنی 500D و D90 بحث شده ، اما برای خود بنده (نظر کاملا شخصیه) بدنه بهتر D90 اصلیترین فاکتور برتری D90 بر 500D هست و بقیه مسائل مثل اینکه در ایزو های بالا در نور کم تفاوت نویز در کراپ 100 درصد تا چه اندازه به نفع D90 هست یا لول جبران نوردهی اون سه لول بیشتر هست فکر می کنم برای مثلا یه آدم نوعی تازه کار جدید الورود به SLR خیلی مورد استفاده قرار نگیره. به عنوان مثال یعنی اگه D90 بدنه 500D رو داشت و بالعکس اون موقع اگه میخواستم یکی از این دو رو انتخاب کنم، حتما 500D رو انتخاب می کردم.

در مورد این دو دوربین هم اگه مشخصات فنی هر دو دوربین یکی میبود فقط بدنه ها فرق می کرد و من قصد خرید یک Slr Like رو داشتم حتما دوربینی با بدنه فوجی رو انتخاب میکردم. و میدونم تو این انجمن بسیاری هستند که عقیده ای کاملا مخالف با من رو دارند و به عکس یه دوربین کوچک و سبک رو ترجیح میدن.
    unforgiven تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

من میخوام نمونه فیلم برداری این دو رو با هم مقایسه کنم کسی اطلات داره من از کجا میتونم نمونه های فیلم برداری رو داشته باشم ؟ ؟ ؟
    ضمنا نمونه ای از عکاسی در شب نیز از این دو می خواهم که ببینم اختلاف تا چه حد است لطفا راهنمایی کنید ممنون