نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By Sam5154

موضوع: sx200 یا ixus200

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض sx200 یا ixus200

سلام
    دوستان من امروز دارم میرم یک دوربین Sx200 بخرم ، ولی بین دوربین ixus200 شک دارم
    خیلی از توضیحات دوستان رو در مطالب قبلی خوندم ولی بین این دو تا مقایسه ندیدم .
    1- محدوده ی دیافراگم که در sx200 بین 3.4 و 5.3 هست چرا کمتر از بقیه دور بین هاست ؟ من حدس میزنم که اگر این بیشتر باشه بهتر هست ، در ixus200 این محدوده 2.8 تا 5.9 هست.
    2- ماکرو کمتر باشه بهتر هست یا بیشتر ؟ مثلا 30 سانتی متر یا بی نهایت ؟
    3- آیا در زوم بالا مثلا 10X کیفیت عکس نسبت به حالت بدون زوم کمتر میشه (در زوم اپتیکال)؟
    4- و در کل کدوم یک از این دوربین ها رو پیشنهاد میکنین ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

پیش فرض پاسخ: sx200 یا ixus200

نقل قول نوشته اصلی توسط itmag نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من امروز دارم میرم یک دوربین Sx200 بخرم ، ولی بین دوربین ixus200 شک دارم
    خیلی از توضیحات دوستان رو در مطالب قبلی خوندم ولی بین این دو تا مقایسه ندیدم .
    به این دلیل که این دو تا دوربین کاملا باهم متفاوتن. سری IXUS دوربین های کامپکت بسیار کوچک و زیبایی هستند که تقریبا همه تنظیمات رو به طور اتوماتیک انجام میدن. ولی در SX200 امکان تنظیمات دستی هم هست.
    1- محدوده ی دیافراگم که در sx200 بین 3.4 و 5.3 هست چرا کمتر از بقیه دور بین هاست ؟ من حدس میزنم که اگر این بیشتر باشه بهتر هست ، در ixus200 این محدوده 2.8 تا 5.9 هست.
    اتفاقا برعکس هرچی طول این بازه کمتر باشه بهتره(در لنزهای گرانقیمت فقط یک مقدار وجود دارد نه یک بازه). البته بهتره که از اعداد کمتری شروع بشه. این اعداد نشان دهنده حداکثر گشودگی ممکن دهانه دیافگرام در حداقل و حداکثر فواصل کانونی هستند. به این معنی که در حالت واید می توانید دیافرگام مثلا تا 3.5 باز کنید و در انتهای حالت تله (حداکثر بزرگنمایی) تا5.3. توصیه میکنم در مورد عمق میدان و تاثیر اندازه دیافرگام بر روی آن در بخش مقالات سایت یه بررسی انجام بدین.
    2- ماکرو کمتر باشه بهتر هست یا بیشتر ؟ مثلا 30 سانتی متر یا بی نهایت ؟
    منظورتون دقیقا چیه؟ ماکروگرفی به شکلی از عکاسی گفته می شود که اندازه سوژه در تصویر بزرگتر از خود سوژه باشد. (معمولا ااز فواصل بسیار کم). اگه منظورتون حداقل فاصله ممکن برای فوکوس باشه. بهتره این مقدار کم باشه.
    3- آیا در زوم بالا مثلا 10X کیفیت عکس نسبت به حالت بدون زوم کمتر میشه (در زوم اپتیکال)؟
    قاعدتا نباید تغییری ایجاد بشه. اما معمولا فقط لنزهای با قیمت خیلی بالا کیفیتشونو در فواصل کانونی مختلف حفظ میکنند. البته این تغییرات به شکل ایجاد اندکی اعوجاج یا تاریک شدن گوشه‏های عکس هست که بخش عمده ایش توسط دوربین تصحیح میشه و در تصویر خروجی به راحتی قابل مشاهده نیست. خیلی نگران این مساله نباشید.(در مورد اثر فاصله کانونی بر روی عواملی که گفتم جون اطلاع دقیقی ندارم توضیح بیشتری نمیتونم بدم)
    4- و در کل کدوم یک از این دوربین ها رو پیشنهاد میکنین ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    باید هدفتون رو از عکاسی معین کنید.میتونین از مقالات این سایت هم استفاده کنین. فکر کنم تمام محصولات کانن رو به طور کامل بررسی کرده باشه. اما به طور کلی IXUSها دوربین‏هایی با کاربرد بسیار ساده هستند که معمولا برای عکاسی خانوادگی و جمع های دوستانه و ثبت خاطرات به کار می‏رن.
    http://www.dpreview.com
    ویرایش توسط Sam5154 : Thursday 4 February 2010 در ساعت 19:25
    itmag تشکر می‌کند.