صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14
Like Tree77تشکر

موضوع: خرید D3000 یا D5000یا D90 چرا؟

كاربر آشنا mthosein آواتار ها
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ : خرید D3000 یا D5000یا D90 چرا؟

با سلام
    از دوستان عزيز كه اينطور به خوبي مقوله اين سه دوربين رو توضيح و جا انداختن تشكر مي كنم ولي در خصوص اين قسمت از پيام آقا وحيد
    (( در ضمن 350 تومان قیمت لنز با جعبه طلایی است و لنز کیت 260 تومانی با جعبه سفید ... ))

اگر مي شه در مورد اين بحث رنگبندي جعبه هاي لنزو دوربين هم توضيحاتي رو بديد چون واقعاً توي اين مورد گير كرديم .

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

تا آقا وحید بیان چون مورد خیلی ساده است و اصلا جای نگرانی نیست باید عرض کنم که دو نوع جعبه به اصطلاح در بازار هست اولی همون طلائی هستش که جعبه لنز های نیکون هستش که از مغازه خریداری میشه دوم جعبه های هم در بازار پیدا میشه که به اصطلاح از توی جعیه دوربین در آمده و به قول معروف کیت یک دوربینی بوده و کارخانه جعبه مقوایی سفید بجای جعبه شیک طلائی استفاده میکنه چون کیت داخل جعبه اصلی دوربین قرار میگیره .
    در کل هر دو لنز کاملا یکی هستند منتها جعبه سفید رو مغازه دار با قیمت کمتری از مشتریش موقع فروش دوربین بر میداره و طبیعی هست که با قیمت کمتری هم نسبت به جعبه طلائی اصلی به مشتری دیگری میفروشه .
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

این موضوع ذهن خیلی از دوستان که در حال انتخاب دوربین برای اولین بار هستند را به خود مشغول کرده.

از جمله مهمترین چیزی که نیکون بخاطرش شهرت فراوان دارد را نه D5000 دارد نه D3000 و آن سیستم محبوب فلاش وایر لس نیکون یا همان CLS است.

یعنی با داشتن یک بدنه نیکون ( به جز D5000 , D3000 ) بدون هیچ هزینه اضافی میتوانید یک یا چند فلاش نیکون داشته باشید و براحتی آنها بدون سیم به دوربین وصل کنید و انواع حالت های نور پردازی را داشته باشید.

انوش
    استاد توضيحاتتون عالي بود.
    جالبه بگم كه با همين توضيحات من متوجه شدم كه بايد از خريد دي 5000 انصراق بدم و برم سراغ دي 90
    بخاطر سيستم وايرلس فلاش كه ميدونم بهش نياز دارم.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjani2 نمایش پست ها
    استاد توضيحاتتون عالي بود.
    جالبه بگم كه با همين توضيحات من متوجه شدم كه بايد از خريد دي 5000 انصراق بدم و برم سراغ دي 90
    بخاطر سيستم وايرلس فلاش كه ميدونم بهش نياز دارم.
    درود

شما لطف دارید اگر نه من هنوز شاگرد هستم.

در پستی که در جای دیگری فرستاده بودید ، نوع عکاسی خودتان را توضیح دادید و دو سوال مطرح فرمودین که یکی در مورد عکاسی از مورچه ها با لنز کیت 18-105 اگر درست منظورتان را متوجه شده باشم برای ماکرو های تخصصی نیاز به لنز ماکرو در کنار این لنز دارید. که بهتر هست فعلا به آن فکر نکنید بعدا هم میتوان آنرا تهیه کرد.

اما در مورد داشتن دیافراگم بازتر از دیافراگم لنز 18-105 برای عکاسی خانوادگی در محیط ایندور و یا عکاسی از چهره برای تهیه نور بیشتر ، با توجه به اختلاف قیمت چند برابری که این لنزهای دیافراگم باز با لنزی مثل 18-105 میتوانند داشته باشند بهتر است که همین 18-105 را تهیه کنید و برای تهیه نور مناسب به فکر فلاش باشید. که خیلی بهتر به نور دلخواه میرسید و حتی فراتر تا اینکه یک استاپ دیافراگم لنز باز تر باشد و چند برابر گرانتر البته من منکر کارایی لنزهای دیاف باز نمیشوم انها کارایی خود را دارند و همینطور قیمت خود. اما برای دستیابی به یک لنز زوم در این رنج یا باید به 17-55 فکر کنید با قیمت 1200 تازه رنج کوتاهی دارد یا به 24-70 که دو میلیون تومان قیمت دارد. البته اینها از لحاظ اپتیکی هم متفاوتند .

اما با تهیه یک یا دو عدد فلاش نیکون Sb600 مثلا ، با هزینه کمتری به نتیجه ایده آل تری در راستایی که میخواهید میرسید. عکاسی یعنی نور و در صورت داشتن نور خوب ، لنز های متوسط هم ننیجه ای عالی خواهند داشت. بعد ها اگر لنز های بهتری هم لازم داشتید میتوانید تهیه کنید نه فقط بخاطر تهیه نور بلکه باید دلائل بیشتری برای این کار پیدا کنید و تا آن موقع این 18-105 همه جوره کارتان را راه خواهد انداخت. و با نیاز های خود هم بیشتر آشنا میشوید .

ضمنا داشتن فلاش در کنار هر لنزی جذاب هست.

موفق باشید

انوش
    S.M.Noorbakhsh، zanjani2 و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2