نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree9تشکر
  • 2 Post By lamagra
  • 2 Post By mmazhar_55
  • 1 Post By maxel134
  • 1 Post By bahri-d
  • 2 Post By alireza orang
  • 1 Post By alireza orang

موضوع: canon sx20 IS یا fuji sh10

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

پیش فرض canon sx20 IS یا fuji sh10

با سلام. متاسفانه نمی دونم کدوم رو بخرم. فوجی رو به خاطر زومش دوست دارم مخصوصا زوم دستیش. اما میترسم در مرد کیفیت و مخصوصا فوکاس به کانن نرسه
    چی کار کنم ؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پیش فرض پاسخ : canon sx20 IS یا fuji sh10

hs10 رو بخرید پشیمون نمیشید.
    mmazhar_55 و m.safaee تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا mmazhar_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    133

با سلام
    بنده هم با آقای احمدی موافقم
    تحقیقات زیادی هم راجع به این دو کردم .
    hs 10 دوربین بسیار نازنینی است و بسیار شبیه slr ها با امکانات بسیار متنوع و مناسب یادگیری عکاسی حرفه ای
    فقط حتما باهاش یک دست باطری مناسب و یک شارژر خوب بگیرید. که در این مورد هم (تاپیک مربوطه) را مطالعه بفرمایید.
    lamagra و m.safaee تشکر می‌کنند.
    محمد مظهر آهنگری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

خیلیی ممنون از راهنماییتون. واقعا متشکرم

توی فروم dpviewer هم بهم همین جواب رو دادن . تصمیم رو تقریبا قاطع کردید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

دوباره گیر افتادم. توی dpviewer ده تا از سوپر زوم ها رو مقایسه کرده و این نتیجه شده
    sx20 is : 73%
    hs10: 58%

حالا چیکار کنم ؟ :(

كاربر جديد maxel134 آواتار ها
    تشکر کرده
    119

اگر زوم بالا مهمترین اولویت شماست sh10 بخرید ولی اگر مجموع امکانات مد نظرتون هست sx20 را انتخاب کنید.
    m.safaee تشکر می‌کند.
    Canon SX20 Is, و پلاریزه تقلبی UV / Tripod FT-330G/ VANGUARD/

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

پیشنهاد میدم یه کم صبر کنید و SX30 رو بگیرید . چون کلا کنون تو این سری متحول شده . از S1 تا SX20 تقریبا شکل و شمایل و امکانات با اندکی تفاوت ثابت موندن ولی تو SX30 یه تغییر اساسی کرده و یه جورایی یه تحول تو این سری به وجود آورده . فکر کنم خیلی طول نکشه تا بیاد چون مدل SX130 که همزمان معرفی شد چند روزه تو بازار داره فروش میره.
    m.safaee تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

سلام . من هر دوی این دوربین ها رو دارم یعنی کنون رو خواهرم داره و فوجی رو خودم به عنوان دوربین دوم . به نظرم فوجی از هر نظر نسبت به کنون اس ایکس 20 سرتر هست و قابل مقایسه نیستن هم از نظر کیفیت هم امکانات . وقتی فوجی رو دست میگیرید احساس اینکه یه دوربین حرفه ای دستتون هست رو دارید نسبت به کنون حالا مگر اینکه اس ایکس 30 تحول یا تغییرات خاصی کرده باشه . توی سایت دی پریویو هم یه مقایسه بین سوپر زوم های موجود در بازار کرده که اونجا کیفیت عکس کنون رو در ایزو و شرایط نوری کم بالاتر از فوجی دوسنته ولی به شخصه وقتی همون نمونه عکسها رو در اندازه بزرگ مقایسه میکنم احساس میکنم فوجی نویز کمتری داره و مخصوصا در شرایط نوری کم حالت خاصی رو تعبیه کرده از سوژه 4 عکس سریع میگیره و عکسها رو ترکیب میکنه و کیفیت عالی رو از نظر نویز و نور ایجاد میکنه . در ضمن سنسور کنون ccd هست و فوجی cmos و علاوه بر اینکه سرعت عکاسی پی در پی فوجی 7 تا 10 فریم در ثانیه هست و کنون اگر اشتباه نکنم حدود 1.5 فریم در ثانیه . قابلیت عکاسی پانارومای فوجی هم بی نظیره و در خیلی از موارد شما رو از سه پایه بی نیاز میکنه و ترکیب بندی خوبی رو موقع Merge تصاویر میده . علاوه بر اینکه فوجی رینگ زوم داره و کیفیت فیلم هم فول اچ دی هست .
    اگر عجله ندارید صبر کنید تا پاناسونیک اف زد 100 و کنون اس ایکس 30 هم بیان تو بازار ایران و بعد فوجی رو با این دو دوربین مقایسه کنید و تصمیم به خرید بگیرید . موفق باشید .
    mmazhar_55 و m.safaee تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

نقل قول نوشته اصلی توسط m.safaee نمایش پست ها
    دوباره گیر افتادم. توی dpviewer ده تا از سوپر زوم ها رو مقایسه کرده و این نتیجه شده
    sx20 is : 73%
    hs10: 58%

حالا چیکار کنم ؟ :(
    من فکر میکنم به نتیجه این مقایسه صرفا بر اساس عددی که نوشته اعتنا نکنید چون یک سری فاکتورها مثل قیمت بالاتر فوجی توی این نتیجه تاثیر گذاشته . من عکسهای این دو دوربین رو در ایزو و شرایط نوری مختلف توی dpviewer به شخصه مقایسه کردم و به نظرم فوجی کیفیتش بالاتره و بعد هم پاناسونیک اف زد 35 . باز خودتون تک تک تصاویر رو مقایسه کنید و به نتیجه عینی برسید و زیاد به درصدها توجه نکنید . از نظر امکانات هم مطمئن باشید کنون نسبت به فوجی در این دو مدل خیلی ضعیف تره و اگر هر دو دوربین رو دست بگیرید خیلی راحت متوجه تفاوت این دو دوربین میشید حداقل در ظاهر و خوش دستی و احساسی که بهتون میده .
    m.safaee تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

من زیاد از عکاسی سر در نمیارم اما دوست دارم یاد بگیرم. توی دید آماتوری که من دارم بنظرم اومد عکسهای کانن بهتره البته توی نور کن پاناسونیک بهتر بود حالا بازم نگاه میکنم و امیدوارم به یه نتیجه صحیح برسم