صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree6تشکر

موضوع: دوربین Canon PowerShot SX20 IS یا Canon Power Shot S90

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

Post دوربین Canon PowerShot SX20 IS یا Canon Power Shot S90

با سلام

بچه ها من میخوام یه دوربین بخرم با بودجه تقریبا 450 تومان ...

بعد میخواستم ببینم از بین دوربین های Canon PowerShot SX20 IS یا Canon Power Shot S90 کدوم یکیش بهتره
    در ضمن فیلمبرداری اصلا برام مهم نیست ولی میخوام کیفیت عکسی که میگیرم خیلی خوب باشه ..

بازم ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

سلام . من سال 81 از سری اس کنون مدل اس 40 رو داشتم کیفیت عکسش توی روز و شرایط پر نور خیلی خوب و رنگهای خیلی زنده و خوبی داشت و بعدها هم که از سری آی اس دو مدل اس ایکس 5 و 20 رو داشتم به نظرم کیفیت اس 40 خیلی در روز بهتر بود ولی در مورد عکاسی تو نور کم و شب کیفیت مناسبی نداشت اس 40 . ولی به نظرم با توجه به قیمت دو دوربین اس ایکس 20 یا حتی 30 که جدیدا اومده در مجموع از نظر امکانات بهتر از اس 90 باشه . با این حال باید در سایتهای عکاسی دنبال سمپل های دو دوربین باشید و با هم مقایسه کنید اگر فقط کیفیت و خروجی عکس دو دوربین براتون مهم هست .
    گالری عکسهای اس 90 : http://www.imaging-resource.com/PROD...S90GALLERY.HTM
    گالری عکسهای آی ایکس 20 : http://www.imaging-resource.com/PROD...0ISGALLERY.HTM

برای مقایسه دو دوربین از نظر مشخصات فنی از این لیست اسم دو دوربین رو با پایین نگه داشتن کلید کنترل انتخاب کنید و کلید compare رو بزنید .
    http://www.imaging-resource.com/CAMD...re_cameras.php

از این آدرس هم میتونید از دو تا منویی که وجود داره هر دو مدل اس 90 یا اس 95 و آی ایکس 20 رو انتخاب کنید تا یک عکس مشابه هر دو دوربین رو در شرایط ایزوی مختلف با هم مقایسه کنید. http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    موفق باشید
    majid_music تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_music نمایش پست ها
    با سلام

بچه ها من میخوام یه دوربین بخرم با بودجه تقریبا 450 تومان ...

بعد میخواستم ببینم از بین دوربین های Canon PowerShot SX20 IS یا Canon Power Shot S90 کدوم یکیش بهتره
    در ضمن فیلمبرداری اصلا برام مهم نیست ولی میخوام کیفیت عکسی که میگیرم خیلی خوب باشه ..

بازم ممنون
    سلام..هر 2 دوربين در شرايط نوري مساعد تصاوير خوب(مناسب براي يك كاپكت) ارائه ميدن حالا اگه زوم زيادي نياز داريد و با اين فرض كه تفاوت ابعاد 2 دوربين براتون معيار مهمي نيست sx-20 و اگه در شرايط نوري نامساعد زياد عكس ميگيريد S90 (و ترجيحاً S95 كه با همين بودجه قابل تهيه است) مناسبتر است.
    majid_music تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام

آقا راستش من گیج شدم من تو اون لینکه رفتم ، بعضی از عکسای s90 بهتره ، از یه طرف بعضی از عکسهای sx20 بهتره من قاطی کردم ..

راستش از نظره قیافه از sx20 خیلی خوشم اومد
    ولی تو بعضی از سایت ها که گشتم دیدم نوشته مثلا s90 میزان نویز خیلی میاره پایین یا وقتی یه جایی نور خیلی زیاده نورو کنترل میکنه میخواستم ببینم sx20 هم این کارارو میکنه

بازم ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

به نظرم تنها راه رسیدن به اینکه نویز کدوم کمتر هست مقایسه عکسهای دو دوربین در شرایط یکسان هست که اون رو میتونید از این لینک و با انتخاب دو دوربین و مشاهده عکسها در ایزوهای مختلف بدست بیارید.
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    من وقتی عکس دو دوربین رو در ایزوی 800 و 1600 مقایسه میکنم به نظرم در هر دو برتری با اس 90 هست مخصوصا در 1600 . ولی به هرحال آی ایکس 20 هم یه سری مزیت ها داره مثل رنج زوم بالاتر ولی اگر خواستید رده اس رو بگیرید حتما اس 95 رو بگیرید چون کیفیت فیلمبرداریش اچ دی هست و اگر هم خواستید رده آی ایکس رو بگیرید به نظرم آی ایکس 30 رو بگیرید به خاطر رنج 24 - 840 .
    majid_music تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza orang نمایش پست ها
    به نظرم تنها راه رسیدن به اینکه نویز کدوم کمتر هست مقایسه عکسهای دو دوربین در شرایط یکسان هست که اون رو میتونید از این لینک و با انتخاب دو دوربین و مشاهده عکسها در ایزوهای مختلف بدست بیارید.
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    من وقتی عکس دو دوربین رو در ایزوی 800 و 1600 مقایسه میکنم به نظرم در هر دو برتری با اس 90 هست مخصوصا در 1600 . ولی به هرحال آی ایکس 20 هم یه سری مزیت ها داره مثل رنج زوم بالاتر ولی اگر خواستید رده اس رو بگیرید حتما اس 95 رو بگیرید چون کیفیت فیلمبرداریش اچ دی هست و اگر هم خواستید رده آی ایکس رو بگیرید به نظرم آی ایکس 30 رو بگیرید به خاطر رنج 24 - 840 .
    پس میرم S95 میگیرم
    فقط یه سوال تو S95 که فیلمبرداری HD هست هیچ افتی تو کیفیت عکسبرداریش که نداره یعنی مثل همون S90 خوب عکسبرداری میکنه ؟؟

بازم ممنون به خاطر راهنمایی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

طبیعتا این دو ربطی به هم نباید داشته باشن که بالا رفتن کیفیت فیلمبرداری باعث افکت کیفیت عکس دوربین بشه با این حال از اون لینکی که دادم میتونید دو مدل اس 90 و اس 95 رو با هم مقایسه کنید .
    majid_music تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_music نمایش پست ها
    پس میرم S95 میگیرم
    فقط یه سوال تو S95 که فیلمبرداری HD هست هیچ افتی تو کیفیت عکسبرداریش که نداره یعنی مثل همون S90 خوب عکسبرداری میکنه ؟؟

بازم ممنون به خاطر راهنمایی
    ظمنا مد نظرتون باشه كه s95 در فيلمبرداري زوم اپتيكال نداره (اگرچه فرمودين فيلمبرداري براتون مقوله مهمي نيست ولي دونستن اين موضوع هم ضرري نداره).
    alireza orang و majid_music تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

خیلی ممنون بچه ها
    فردا میخوام برم s90 رو بخرم ، امیدوارم بتونم باهاش عکس های خوبی بگیرم

ممنون ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

قيمت فعلي اس 90 و اس 95 الان چنده
    تفاوتشون ايا معقوله دوست من؟
    میلاد احمدی