صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
Like Tree20تشکر

موضوع: 600D vs D90 vs D5100 vs Nex-5N

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

Red face 600D vs D90 vs D5100 vs Nex-5N

سلام
    من دانشجوی معماری هستم و میخوام عکاسی رو هم شروع کنم
    یعنی هنوز عکاس نیستم و میخوام کلاس عکاسی برم

به اضافه اینکه به خاطر درست کردن فیلمهای مستند فیلمبرداری دوربین هم خیلی اهمیت داره برام

در ضمن بودجه دوربین فیلمبرداری جدا رو ندارم به این زودی ها

و فوکوس حین فیلمبرداری هم نمیخوام خیلی آزار دهنده باشه

فکر میکنم به خاطر فیلمبرداری اول باید قید d90 رو بزنم و بعد 600D

حالا از اساتید و دوستان خواهش میکنم با تجربشون کمک کنن بین این 4 دوربین
    بودجه حدود 1 میلیون هستش

600D vs D90 vs D5100 vs Nex-5N

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

برای انتخاب از این مدلها به نظر میاد باید خواسته هاتون رو دقیقتر بیان کنید .
    اگر فوکوس هنگام فیلمبرداری براتون مهمه از اینها میشه nex5n رو توصیه کرد ولی با توجه به اینکه میخواهید استفاده حرفه ای از دوربین بکنید اونوقت موردهای دیگه اصلحن . شاید بین اینها d5100 مورد خوبی باشه به خاطر داشتن فوکوس ممتد ولی نه به خوبی nex و همچنین کارایی بالاش .
    mos2010 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط mos2010 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی معماری هستم و میخوام عکاسی رو هم شروع کنم
    یعنی هنوز عکاس نیستم و میخوام کلاس عکاسی برم

به اضافه اینکه به خاطر درست کردن فیلمهای مستند فیلمبرداری دوربین هم خیلی اهمیت داره برام

در ضمن بودجه دوربین فیلمبرداری جدا رو ندارم به این زودی ها

و فوکوس حین فیلمبرداری هم نمیخوام خیلی آزار دهنده باشه

فکر میکنم به خاطر فیلمبرداری اول باید قید d90 رو بزنم و بعد 600D

حالا از اساتید و دوستان خواهش میکنم با تجربشون کمک کنن بین این 4 دوربین
    بودجه حدود 1 میلیون هستش

600D vs D90 vs D5100 vs Nex-5N
    دوست عزیز در مورد فیلمبرداری که نمیشه زیاد به فوکس اوتومات تکیه کرد بدلیل دقت نامناسب و صدای تولید شده بخاطر فوکس ممتد.چند روز پیش برای عکاسی به یکی از خانه های قدیمی و باستانی شهرمان رفتم و حیفم آمد تکه فیلمی از آنجا نگیرم(با نیکون دی 7000)ولی زمانی که بعدا فیلم را در کامپیوترم نگاه کردم از فوکس اوتومات صرف نظر کردم
    در مورد دوریین های پیشنهادی شما به نظر من بهتر است به کانن 600 و نیکون دی 5100 فکر کنید و انتخاب ها رو کم کنید تا ساده تر بشه
    در کل دوربین های مورد نظر شما زیاد باهم تفاوت ندارند ولی بنظر من ترکیب نیکون دی 5100 با نیکور 18-105 بسیار مناسب و ایده آل می باشد.هم رزولوشن بالا هم عملکرد نویز خوب مانیتور چرخان و لنزی با ارزش در رده خودش

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

در بین این دوربین ها (البته نکس رو عرض نمیکنم ، چون اصلا نسبت به اون شناختی ندارم)
    برای عکاسی فکر می کنم D5100 بهترین باشه (بالاخره دوربین خودمه)
    اما گذشته از این ها
    شما باید قید D5100 رو بزنی
    برای منی که تا الان از فیلم برداری دوربینم استفاده نکردم و اگه استفاده کنم مثلا برای یه فیلم خانوادگی یا یه همچین چیزی به شدت راضی کننده هست
    اما شما در حین فیلمبرداری با D5100 هیچ کنترلی رو ISO Speed نداری
    به قول یکی از دوستان
    می خوای از تاریکی اتاق فیلم بگیری ، دوربین واست ISO رو می بره رو 6400، اتاق رو واست میکنه روز روشن و شما هم نمیتونی بهش بگی نکن
    گویا معایب دیگه ای هم داشت در حین فیلم برداری که به خاطر نمیارم
    بحث هایی در مورد فیلم برداری D5100 شده در تاپیک خودش (به اون تاپیک مراجعه کنید(صفحات آخر))
    mos2010 تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

ممنون از همه دوستان

پس پیشنهاد بیشتر دوستان شد D5100 و اگر کمی عکاسی رو غیرحرفه ای در نظر بگیرم NEX-5N

برای ضبط نشدن صدای فوکوس تو فیلمبرداری هم باید کلا برم سراغ میکروفن خارجی که نکس نمیخوره و 5100 میخوره
    (مدلی ارزونتر از اون 180 دلاری که تو صفحش اومده نیست؟

در مورد صحبتهای آقای سعیدی
    یعنی این ضعف نداشتن تنظیمات فیلمبرداری به طور کلی غیر قابل رفع هستش؟ و نکس این ایراد رو نداره؟
    (شرمنده من از این مورد دوربین چیزی سرم نمیشه ولی آپدیت نرم افزاری (کلا یا به طور خاص واسه این دوربین) وجود نداره که بعدا این مشکل رو حل کنه؟)

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

nex5n رو هنوز کسی نداره تا ببینه چه ایرادهایی رفع شده . در حال حاضر nex5 دارم و به خاطر همین نداشتن فوکوس ممتد فیلمبرداری کنون 500 رو به این تبدیل کردم . از نظر فوکوس در فیلمبرداری خوب هست ولی چون سنسور بزرگه و عمق میدان کم و سیستم فوکوس بسته به شارپنس هست و اختلافش تو نقطه فوکوس و خارج اون زیاده آدم حس میکنه همش داره گیج میزنه ممکنه تو دوربین فیلمبرداری که سنسورش یک دهم اینه اصلا دیده نشه ولی یکم حرفه ایتر فیلم بگیرید این قضیه قابل حله . اما در مورد فوکوس تو حالت عکاسی هنوز لمش دستم نیومده نمیدونم ایراد از خودمه یا دوربین . تو کنون یه شبکه بود که هر کدوم رو روشن میکردی فوکوس میشد اون نقطه ولی این اصلا یه همچین سیستمی نداره و مثل دوربینهای کامپکت سونی یه مربع داره که اونو باید حرکت بدی تا نقطه فوکوس عوض شه . یه ایراد دیگه اینکه موقعی که میخوای با فلاش عکس بگیری اول فوکوس رو قفل میکنه بعد برای شارژ فلاش زمان میگذاره که ممکنه تو این مدت دیگه فوکوس درست نباشه .اگر چیزی تو این دوربین راجع حل این قضیه هست و من نمیدونم بگید لطفا.
    mos2010، azari kei و fariborz.nz تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نکس این ایراد رو نداره؟
    کلا تا دوربینی رو دستم نگیرم سعی میکنم راجع به اون نظری ندم
    (شرمنده من از این مورد دوربین چیزی سرم نمیشه ولی آپدیت نرم افزاری (کلا یا به طور خاص واسه این دوربین) وجود نداره که بعدا این مشکل رو حل کنه؟)
    اگه بخوان این مشکل رو رفع کنن که قطعا میشه
    ولی اگه بخوان
    mos2010 تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

با سلام

بالاخره کنترل داشتن روی تنظیمات در حین فیلمبرداری از اهمیت زیادی داره مخصوصا برای فیلم برداری در شرایط نوری متفاوت

در مدل های ذکر شده شما فقط 600D دارای تنظیمات در حین کار هست البته D5100 با لنزهایی که رینگ دیاف دارن و لنزهای PC در حین گار میتونین روی دیاف کنترل داشته باشین و در غیر اینصورت فقط امکان نتظیم دیاف در شروع ضبظ و دارین و در حین کار فقط امکان جبران نوردهی هست

در صورتی که نمیخواین تنظیمات به صورت خودکار اعمال بشه چند راه دارین
    1. نگه داشتن دکمه AE/AF LOCK در هنگام فیلم برداری و وارد شدن به محیط کم نور (که شاید زیاد کارایی نداشته باشه)
    2.اینکه کلیپ تون رو بصورت مجزا تهیه کنین و بعد به همدیگه متصل کنین (تنظیم دوباره دیاف برای شرایط نوری جدید)
    3.تلفیقی از دو مورد بالا
    4.تجربه شخصی خودتون که در مورد شما که دوربین در دسترستون نیست شدنی نیست

در مورد اپدیت هم نمیشه روش حساب کرد البته بنده هم خیلی امیدوارم که شرکت نیکون برای رقابت هم شده اینکار رو انجام بده احتمال داره این قابلیت رو برای دوربین های جایگزین بزاره چون دوربین های فعلی بدون داشتن این قابلیت ها پیروز میدان بودن

به عقیده بنده اگر نیازتون به فیلم برداری 20% به بالا هست و روش حساب باز کردین (20% فیلمبرداری 80% عکاسی) برین سمت 550D یا 60D یا D7000
    600دی با 550دی زیاد تفاوت نداره

ولی اگر نسبت فیلم بردارتون به عکاسی همون 20 به 80 و کمتر هست D5100 بهترین گزینس

D5100 + 18-55 =~ 990
    D5100 + 18-105 =~ 1300
    D7000 = 18-105 == 1750

550D + 18-55 =~ 850
    600D + 18-55 == 1000
    60D + 18-55 =~1350
    ویرایش توسط S_Neyshaburi : Monday 10 October 2011 در ساعت 13:50
    M.Rasouli، mos2010 و Masoud.M تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    140

خیر اینطور نیست.علاوه بر 600D , نکس 5nهم دارای قابلیت تنظیم هم قبل وهم حین فیلمبرداری است.طبق ریویوهایی که خوندم فوکوس بیصدا ضمن فیلمبرداری دارد ولی اینکه سرعت فوکوس برای کار حرفه ای مناسب است یا نه باید منتظر شد.
    mos2010 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

با توجه به پیشنهادات دوستان یکم افزایش بودجه احتمالا میتونم بدم
    واسه دی 7000 سختتر و واسه 60 دی یکم آسونتر

کدوم هردو نیازهامو بیشتر برآورده میکنه؟
    (خودم دلم با نیکون دی 7000 بیشتر هست اما خوب اگر به تفاوتشون و سختی رسوندن بودجه میارزه)

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین