صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree20تشکر

موضوع: 600D vs D90 vs D5100 vs Nex-5N

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

در ضمن میارزه بادی دی 7000 با لنز 18-55 بخرم و بعدا عوض کنم؟
    لنز 18-105ش مثل 18-55 های کیت کنون که میگن به نسبت قیمتش لرزشگیر و چیزای دیگش خوبه ارزش بیخیل شدن رو داره؟

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

تا اساتید بیان من یه پیشنهاد بکنم !

به نظر من بدنه های ارزونتر هم کاملا نیازهای شما رو پوشش میده. بهتره کمی هم به لنز فکر کنید !

من باشم یه 550D می گیرم با یه 85-15 که رنج مناسب و فکوس سریعتر و بی صداتری داره

شاید با عمق میدان بیشتر بشه نیاز به تغییرات سریع فکوس رو رفع کرد
    mos2010 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

متوجه تاثیر زیاد لنز تو خروجی عکس هستم اما من بعد این فعلا دوربین نخواهم خرید تا 3-4 سال
    برای همین 550d گزینه مناسبی نیست
    اما خرید یه دوربین مناسب با لنز محدودتر و بعد از مدتی تغییر لنز به نظرم بهتر و به صرفه تر هست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

با توجه به پیشنهادات دوستان یکم افزایش بودجه احتمالا میتونم بدم
    واسه دی 7000 سختتر و واسه 60 دی یکم آسونتر

کدوم هردو نیازهامو بیشتر برآورده میکنه؟
    (خودم دلم با نیکون دی 7000 بیشتر هست اما خوب اگر به تفاوتشون و سختی رسوندن بودجه میارزه)

لنز 18-105ش مثل 18-55 های کیت کنون که میگن به نسبت قیمتش لرزشگیر و چیزای دیگش خوبه ارزش بیخیال شدن رو داره؟

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

از اساتید چند سوال دارم که خوشحال میشم جوابمو بدن...
    بین نیکون و کنون اگه شرایط نوری برابر باشه(مثلا نزدیک یه رودخونه) و دوربین ها هم تقریبا (از لحاظ قیمتی مثلا 60D va D90 یا 7D va D7000) برابر باشند با یه لنز برابر ... آیا نیکون شارپ تر از کنونه ؟ این مسئله برام خیلی سوال شده...
    آیا این باور که کانن برای عکاسان خبری و نیکون برای هنری هاست درسته یا نه ؟(این دو تا موضوع و یه جایی شنیدم میخوام از صحتش مطلع شم)
    و یه سوال دیگه که آیا تعداد شاتی که با نیکون میشه زد بیشتر از کنونه؟(عمر شاتر)
    ببخشید سوالا زیاد شد ولی به یه راهنمایی اساسی نیاز دارم....
    (جای بهتری برای پرسیدن این سوالات پیدا نکردم. جون اینجا کنون و نیکون با هم مقایسه میشد پرسیدم)
    مرسی
    ویرایش توسط Masoud.M : Tuesday 17 January 2012 در ساعت 13:28

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بین نیکون و کنون اگه شرایط نوری برابر باشه(مثلا نزدیک یه رودخونه) و دوربین ها هم تقریبا (از لحاظ قیمتی مثلا 60D va D90 یا 7D va D7000) برابر باشند با یه لنز برابر ... آیا نیکون شارپ تر از کنونه ؟ این مسئله برام خیلی سوال شده...
    خیر. اصولن چنین حرفی از اصل اشکال داره. بسیاری اوقات هم کانن شارپ‌تره!(لنز ثابتی هم که وجود نداره که روی هردو باشه) ولی اینجور حرف زدن تکنیک‌ برادران بازاریست که تاحالا ۵۰ تا عکس هم نینداخته‌اند.

آیا این باور که کانن برای عکاسان خبری و نیکون برای هنری هاست درسته یا نه ؟(این دو تا موضوع و یه جایی شنیدم میخوام از صحتش مطلع شم)
    خیر.
    بین دوربین‌های تو بازار نیکون D3s بهترین دوربین خبریست.
    عکاسان هنری هم که از اون حرفاست که اصلن معلوم نیست منظور کیست و چیست. کلن چنین صحبتی شایسته‌ی همان دوستان در آدرس بالاست!

عمر شاتر در دوربین‌های مختلف هر برند متفاوت است. عددی از سوی کمپانی اعلام می‌شود. ممکن است ۴ برابر آن هم دوربین بدون مشکل کار کند. ممکن است خیلی زود هم از کار بیفتد. بهتر این است که خرابی‌ها را از تعمیر‌گاه مرکزی دوربین پیگیری کنید. اما خرابی دوربین فقط شاتر نیست. بسیاری قسمتهای دوربیین ممکن است دچار خرابی شود.
    lamagra، 1986، hrmf و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    از اساتید چند سوال دارم که خوشحال میشم جوابمو بدن...
    ببخشید سوالا زیاد شد ولی به یه راهنمایی اساسی نیاز دارم....
    (جای بهتری برای پرسیدن این سوالات پیدا نکردم. جون اینجا کنون و نیکون با هم مقایسه میشد پرسیدم)
    مرسی
    والا با این بدنه‌ها و به شرط مشابه بودن لنز تفاوتی در شارپنس نمیبینید. برای مثال خاص شما در کنار رودخونه و کلا طبیعت دوربین نیکون به دلیل رنج دینامیکی بالاتر سنسور بهتر است. به عبارتی توانایی نمایش جزئیات بالاتری در نواحی خیلی روشن را دارد. در میزان نویز و شارپنس تفاوتها خیلی نیست که ملاک مهمی برای انتخاب باشد.
    در مورد هنر بودن نیکون و خبری خودن کنون هم اشتباه کرده اند. معمولا بدنههای نیکون با ریزولوشن پایینتر (مگاپیکسل کمتر) بدرد کارهای خبری میخورند. و دوربینهای کنون با ریزولوشن بالاتر بدرد پرتره، مدلینگ و کارای هنری این شکلی. ولی کلا اینکه یک برند برای کار خاصی مناسب باشد درست نیست. هر برند بدنه‌هایی برای کارهای متفاوت دارد.
    در عمر شاتر هم معمولا تفاوتی نسیت. این عمر شاتر تعداد شاتهای تست شده توسط کارخانه است و اصولا چیز خاصی را نمیرساند. درضمن شما هیچوقت به مثلا 200000 شات گزارش شده نخواهید رسید.

ببخشید آرش خان خط رو خط شدیم.
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Tuesday 17 January 2012 در ساعت 14:40
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

از جوابهاتون ممنونم.... این مسایل رو هم همون افرادی که آرش خان اشاره کردن بیان کردند و ماهم که تازه کار....سپاس

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط mos2010 نمایش پست ها
    با توجه به پیشنهادات دوستان یکم افزایش بودجه احتمالا میتونم بدم
    واسه دی 7000 سختتر و واسه 60 دی یکم آسونتر

کدوم هردو نیازهامو بیشتر برآورده میکنه؟
    (خودم دلم با نیکون دی 7000 بیشتر هست اما خوب اگر به تفاوتشون و سختی رسوندن بودجه میارزه)

لنز 18-105ش مثل 18-55 های کیت کنون که میگن به نسبت قیمتش لرزشگیر و چیزای دیگش خوبه ارزش بیخیال شدن رو داره؟
    چرا دی 7000؟
    دی 7000 از لحاظ فیلمبرداری هیچ برتری بر دی 5100 نداره و کلا این دو برای فیلمبرداری خیلی حرفه این خوب نیستند و کنون 600 دی تنظیمات بهتری رو به شما میده

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

چرا دی 7000؟
    دی 7000 از لحاظ فیلمبرداری هیچ برتری بر دی 5100 نداره و کلا این دو برای فیلمبرداری خیلی حرفه این خوب نیستند و کنون 600 دی تنظیمات بهتری رو به شما میده
    مساله که من خیلی به اون حساس هستم و اصلاً برام جالب نیست همین موضوع فیلم برداری در دوربین عکاسی
    دوربین عکاسی یعنی دوربین عکاسی
    خیلی درگیر فیلم برداری دوربینها نشید هر سه مدلی که گفتید فیلم برداری خوبی دارن و کار شما رو هم راه میندازن

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین