صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
Like Tree80تشکر

موضوع: کدام یک بهتر است؟ d3100 / d5100 / 550d

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام مجدد
    مسائل مربوط به عكاسي منظور خروجي سنسور و نويز كم حتي در آيزوهاي حدود 1000 و فوكوس مناسب با سرعت قابل قبول است. ولي مسائل غير عكاسي رو ميتونيم به ال سي دي با كيفيت بالا و يا جنس بدنه خاص و يا حتي منوهاي رتوش عنوان كرد. مهمترين مسئله در دوربين ابتدا كم نويز بودن آن است كه D5100 نسبت به بسياري از دوربينهاي شناخته شده كنون مانند 7D نويز كمتري دارد. گرچه شايد مانند 7D سيستم فوكوس 39 نقطه اي نداشته باشد و لي عمق رنگ، دايناميك رنج و نويز پايين تري دارد.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط mili نمایش پست ها
    سلام مجدد
    مسائل مربوط به عكاسي منظور خروجي سنسور و نويز كم حتي در آيزوهاي حدود 1000 و فوكوس مناسب با سرعت قابل قبول است. ولي مسائل غير عكاسي رو ميتونيم به ال سي دي با كيفيت بالا و يا جنس بدنه خاص و يا حتي منوهاي رتوش عنوان كرد. مهمترين مسئله در دوربين ابتدا كم نويز بودن آن است كه D5100 نسبت به بسياري از دوربينهاي شناخته شده كنون مانند 7D نويز كمتري دارد. گرچه شايد مانند 7D سيستم فوكوس 39 نقطه اي نداشته باشد و لي عمق رنگ، دايناميك رنج و نويز پايين تري دارد.

سیستم فوکوس 7d شامل 19 نقطه کراس است نه 39 .
    آف تاپیک : با احترام به شما ولی دلیلی نداره وقتی اطلاعاتمون کامل نیست الزاما جواب بدیم.
    fazel graphic، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.g نمایش پست ها
    سیستم فوکوس 7d شامل 19 نقطه کراس است نه 39 .
    آف تاپیک : با احترام به شما ولی دلیلی نداره وقتی اطلاعاتمون کامل نیست الزاما جواب بدیم.
    درسته حق با شماست 19 نقطه داره ولي شمام خوب نتيجه هاي كلي مي گيريد.........
    amir.g و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    757

دوست عزیز متن شما (با عرض معذرت) خیلی صحیح نیست.مثلا چیزی به نام منو رتوش اصلا وجود نداره.
    همونطور که دوستان گفتن این مقایسه ها اصلا غلطه و حتی گاها سایتهای به نسبت معتبر با هم کاملا در نتایج تناقض دارن.
    دوربینهای جدید در یک رنج قیمت خاص بسیار شبیه هستن و اختلافات جزیی است. تا حال چند تا از ما مثلا عکاسی طبیعت رو طوری انجام دادیم که متوجه اون اختلاف دوربینها در داینامیک رنج بشیم.چند بار عکاسی بالای ایزو 800 کردیم که کنترل نویز در 3200 میشه مهمترین پارامتر انتخاب؟
    از ماهیت عکاسی لذت ببرید نه بحث مقایسه ها.
    به قول بزرگی بهترین دوربین دنیا همونیه که الان در دست شماست.(البته اگر مثل دوربین من تو کمد نیست )
    M-ESMAILZADEH، Hamid.d، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ببينيد دوست عزيز چرا نبايد وقتي بحث مقايسه در ميان هست همه چيز را در نظر گرفت. ثانياً شما شايد ازآيزو بالا استفاده نكرده باشين ولي خيليا استفاده مي كنند....
    اگه اينها مهم نبود مي رفتيم يه دونه كامپكت مي گرفتيم...
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض توضیح کامل

سلام به همه ی دوستان من استفاده ی خودمو داخل چند مورد میگم: 1)من به عکاسی ورزشی علاقه زیادی دارم ولی به صورت خیلی حرفه ای نه من تکواندو کارم میخام حرکات رو تو هوا عکس بگیرم 2) بودجه من بیشتر از 900 نیست 3) قصد تعویض هم سریع ندارم منتظر راهنماییهایتان هستم و اگر برند مورد نظر یا بهترین رو به من معرفی کنین ممنون میشم( d5100 یا d3100 یا 550d)
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

[QUOTE=mohsen m;209326]سلام به همه ی دوستان من استفاده ی خودمو داخل چند مورد میگم: 1)من به عکاسی ورزشی علاقه زیادی دارم ولی به صورت خیلی حرفه ای نه من تکواندو کارم میخام حرکات رو تو هوا عکس بگیرم 2) بودجه من بیشتر از 900 نیست 3) قصد تعویض هم سریع ندارم منتظر راهنماییهایتان هستم و اگر برند مورد نظر یا بهترین رو به من معرفی کنین ممنون میشم( d5100 یا d3100 یا

550d)[/QUOTE

سلام
    از آنجایی که می دانم چه میخواهید و تجربه عکاسی در مسابقات رو هم دارم.
    متاسفانه مسابقات در سالنهای سرپوشیده است و نور بسیار کم منبع نوری هم اغلب مهتابی یا لامپاهای گازی که باز باعث نور سرد هست ( حالا دمای رنگ رو میشه بعدا کنترل کرد )

اما به دوصورت میتوانید عمل کنید:

1- روش اول که خیلی نتیجه ایده الی هم نمیدهد استفاده از فلاش برای جبران کم بود نور است. ( فلاش جداگانه چون فلاش سر دوربین محدودیت سرعت ایجاد میکند )
    اما در این حالت سوژه شما به خوبی ثبت میشود اما نهایتا تا مقداری پشت سوژه شما نور خواهد داشت و دورتر سیاه میشود. ضمنا برای اینکار نمیتوانید از دور عکاسی کنید باید جلو بروید

2- روش دوم انتخاب دوربینی که وضعیت نویزی خوبی داشته باشد که بتوانید با بالا بردن ایزو نور لازمه را جبران کنید و همچنان بتوانید با سرعت بالا عکاسی کنید.
    البته استفاده از لنزی که دیافراگم بازتری هم داشته باشد هم میتواند مفید باشد اما با محدودیت بودجه ای که گذاشتید این مورد را باید فعلا حداقل فراموش کنید. البته میشود یک لنز 50mm f1.8 که ارزان است هم تهیه کنید که کمی هم دیافراگم باز این لنز کمک کننده باشد اما استفاده از لنز غیر زوم و از دست دادن امکان کادربندی سریع بدون اینکه خودتان عقب تر و جلو تر بروید را از دست میدهید که باعث میشود این گزینه را نیز فراموش کنید. خصوصا فاصله کانونی هم که لازم دارید از 50 تا 100 یا بالاتر خواهد بود ( البته بستگی دارد چقدر بتوانید به سوژه نزدیک شوید مطمئنا ااگراز جایگاه تماشا چی ها بخواهید عکاسی کنید که فاصله کانونی 70-200 لازم دارید اما اگر بتوانید تا نزدیکی تاته می جلو بروید 50 تا 105 هم کافی است پس لنز 18-105 در نیکون یا 18-135 در کنون.

پس یادتان باشد کم نویزی سنسور دوربین برایتان خیلی مهم است بعد از آن سرعت تعداد فریم در ثانیه در عکاسی متوالی دوربین برایتان مهم است
    ویرایش توسط Alone man : Tuesday 26 April 2011 در ساعت 21:46
    milad_iut، M.Rasouli، fazel graphic و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط mili نمایش پست ها
    ببينيد دوست عزيز چرا نبايد وقتي بحث مقايسه در ميان هست همه چيز را در نظر گرفت. ثانياً شما شايد ازآيزو بالا استفاده نكرده باشين ولي خيليا استفاده مي كنند....
    اگه اينها مهم نبود مي رفتيم يه دونه كامپكت مي گرفتيم...
    [QUOTE=Alone man;209341]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen m نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان من استفاده ی خودمو داخل چند مورد میگم: 1)من به عکاسی ورزشی علاقه زیادی دارم ولی به صورت خیلی حرفه ای نه من تکواندو کارم میخام حرکات رو تو هوا عکس بگیرم 2) بودجه من بیشتر از 900 نیست 3) قصد تعویض هم سریع ندارم منتظر راهنماییهایتان هستم و اگر برند مورد نظر یا بهترین رو به من معرفی کنین ممنون میشم( d5100 یا d3100 یا

550d)[/QUOTE

سلام
    از آنجایی .......
    .........استفاده از فلاش برای جبران کم بود نور است. ( فلاش جداگانه چون فلاش سر دوربین محدودیت سرعت ایجاد میکند )
    اما در این حالت سوژه شما به خوبی ثبت میشود اما نهایتا تا مقداری پشت سوژه شما نور خواهد داشت و دورتر سیاه میشود. ضمنا برای اینکار نمیتوانید از دور عکاسی کنید باید جلو ..........................................

پس یادتان باشد کم نویزی سنسور دوربین برایتان خیلی مهم است بعد از آن سرعت تعداد فریم در ثانیه در عکاسی متوالی دوربین برایتان مهم است

آقا خدا شما رو از غیب فرستاد تا در اولین پست ارسالی حرف دوستان اثبات بشه.
    من که دیگه ایمان اوردم.

شاد باشین
    fazel graphic، persian.boy، Lost Soul و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.g نمایش پست ها
    دوست عزیز متن شما (با عرض معذرت) خیلی صحیح نیست.مثلا چیزی به نام منو رتوش اصلا وجود نداره. l )

Kaveh Ghobadi، Saeed Barikani، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام
    در تاييد حرف دوستمون آيزو براي شما مهم است و در نتيجه نيكون هم خوش قيمت تره هم نويز كمتري داره
    Hassan.K و NetNegar تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین