صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
Like Tree80تشکر

موضوع: کدام یک بهتر است؟ d3100 / d5100 / 550d

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط Alone man نمایش پست ها

دوست عزیز این منو مال یه دوربین خاص و در دوربینهای کنون اصلا همچین اسمی نداره اما با عناوین دیگه هستن..و این Option ها فقط و فقط در خروجی JPG تاثیر دارن.
    کسی منکر اهمیت کم بودن نویز نیست. حرف من اینه که این مورد یکی از عوامل کیفیت تصویره.و تازه کیفیت تصویر یکی از عوامل مقایسه دوربینهاست.
    در کیفیت تصویر بحث دقت فوکوس از اصلی ترین پارامترهاست که شما اصلا نمیبینیدش. (و خیلی از دوستان اون صرفا مربوط به لنز میدونن)
    به هر حال.........این بحث ها تکراری و بی مورده.انتخاب خوبی داشته باشین و با عکاسی لذت ببرین که دومی مهمتره.
    persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mili نمایش پست ها
    مسائل مربوط به خروجي سنسور و نويز كم حتي در آيزوهاي ....... ولي مسائل غير عكاسي ( منظورشون مواردی است که در کیفیت عکس تاثیری ندارند ) رو ميتونيم به ال سي دي با كيفيت بالا و يا جنس بدنه خاص و يا حتي منوهاي رتوش عنوان كرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.g نمایش پست ها
    آف تاپیک : با احترام به شما ولی دلیلی نداره وقتی اطلاعاتمون کامل نیست الزاما جواب بدیم.
    دوست عزیز متن شما خیلی صحیح نیست.مثلا چیزی به نام منو رتوش اصلا وجود نداره.l )

نقل قول نوشته اصلی توسط Alone man نمایش پست ها
    دوست عزیز این منو مال یه دوربین خاص و در دوربینهای کنون اصلا همچین اسمی نداره
    سلام

پس بلاخره وجود دارد !

و جالب توجه شما در همه دوربین های نیکون هم Retouch Men وجود دارد که مقصود نظر دوست ما بود
    ایشان هم نگفته که این منو در دوربین های کنون وجود دارد

[QUOTE=amir.g;209409
    کسی منکر اهمیت کم بودن نویز نیست. حرف من اینه که...........................[/QUOTE]

من کاری هم با بحث های قبلی شما و اینکه میخواین حرف خودتون رو هی بزنید ندارم من فقط بر اساس خواسته کاربری بنام mohsen m که قصدشان عکاسی از مسابقات تکواندو بود توضیحاتی دادم که مخاطب هم ایشان بودند
    Saeed Barikani، Hassan.K و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

اول از همه با عرض معذرت از مدیران و اساتید واسه آف تاپیک.

دوست عزیز بسیار حرفه ای ایشو ن فرمودن این منو رتوش در دوربینهای کنون قوی تره . و در دوربینهای کنون چنین اسمی وجود نداره.
    در ثانی اطلاعات بسیار صحیح بیانات شما از راهنمایی که به همون دوستمون در مورد عکاسی ورزشی با فلاش کردید کاملا مشهوده. و شاید به همین علتم با دو id متفاوت دارید از فرمایشاتتون دفاع میکنید.
    persian.boy، Lost Soul و NetNegar تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb

درود

بنده بسیار سعی کردم تا توسط پ.خ از ایجاد چنین بحث هایی با تذکر به برخی دوستان جلوگیری کنم ، ولی متاسفانه توجهی نشد . بیش از 1 ماهه که فعالیتی در فروم ندارم و تنها نظاره گر هستم . با این حال درست ندیدم که بخواد بحث اینگونه پیش بره و کسی هم اصلاح و توجیهی نکنه .

ابتدا می پردازم به روتوش (ریتاچ) یا همون دستکاری عکس ... چیزی که واضحه اینه که در تمام ابزار هایی که چنین منویی وجود داره ، به نوعی اصلاح به شکل quick صورت میگیره و اگر کسی بخواد عکسو به شکل درست و حسابی واقعا رتوش کنه ، مجبوره روی pc این کارو کنه . جدای از این مطالب ، باور کنید وجود یا عدم وجود این منوها اصلا مقوله ای نیست که بخواد روش بحثی بشه . برای انتخاب یک دوربین ، فاکتورهای اساسی ای وجود داره که قطعا "منوی روتوش" تو اونا از کم اهمیت ترین موارده . امیدوارم بحث بیش از این روی این مقوله منعطف نشه . الان هم امیرخان دارن درست میگن و هم Alone man چونکه هر کدوم دارن روی مدل ها و برند هایی که مدّ نظر خودشونه بحث می کنن و این صحبت به هیچ وجه دارای بسط عام نیست .

و اما بحث های فرعی :
    من کاری هم با بحث های قبلی شما و اینکه میخواین حرف خودتون رو هی بزنید ندارم من فقط بر اساس خواسته کاربری بنام mohsen m که قصدشان عکاسی از مسابقات تکواندو بود توضیحاتی دادم که مخاطب هم ایشان بودند
    ابتدا باید عرض کنم بهتره از استفاده از چنین واژگانی نسبت به دوستان پرهیز کنید . مطالبی که قرمز کردم رو نپسندیدم . اینجا محیطی دوستانه هست . همه باید حداکثر وسواس در واژه گزینی رو به خرج بدن تا خدای ناکرده صحبت به تنش کشیده نشه .
    mili
    با سلام
    در تاييد حرف دوستمون آيزو براي شما مهم است و در نتيجه نيكون هم خوش قيمت تره هم نويز كمتري داره
    بنده بسیار تلاش کردم تا به هر طریقی شده ، شما رو از ادامه ی بحث های غیر فنی باز بدارم ولی متاسفانه کماکان شاهد چنین پست هایی از شوی شما هستیم . واقعا نمیدونم چرا سعی دارین بدون پشتوانه ی علمی به کسی کمک کنین . تلاش همه ی عزیزان و دوستان در فروم بر این مبناست که به سوالات نظری و تکنیکال در زمینه ی عکاسی پاسخ صحیح بدن . متاسفانه پست های اخیر شما بیش از آنکه هدایت کننده باشه ، به عنصری برای بحث و جدل و گمراه کردن مسیر سوالات مبدل شده . پیشنهاد می کنم حتما مروری بر عرایضتون داشته باشید :
    با توجه به اطلاعاتي كه از سايتهاي Snapsort و DXoMark به دست مياد دوربين 550D اصولا در رقابت حضور نداره
    550D در رتبه 50ام قرارداره.
    از نظر جميع جوامع D5100 (سنجش سنسور و مسائل مربوط به آن) 12ام شده (حتي بالاتر از 5D Mark II)
    اصولاً موارد مربوط به عكس در نيكون قوي تر مي باشد و مسائل مربوط به جوانب فانتزي كنون قوي تر هست...
    مسائل مربوط به عكاسي منظور خروجي سنسور و نويز كم حتي در آيزوهاي حدود 1000 و فوكوس مناسب با سرعت قابل قبول است. ولي مسائل غير عكاسي رو ميتونيم به ال سي دي با كيفيت بالا و يا جنس بدنه خاص و يا حتي منوهاي رتوش عنوان كرد.
    مهمترين مسئله در دوربين ابتدا كم نويز بودن آن است
    7D سيستم فوكوس 39 نقطه اي
    نيكون هم خوش قيمت تره هم نويز كمتري داره
    با تمام احترامی که برای شما قائلم ، باید عرض کنم که تک تک صحبت های فوق غلطه . شما چجوری میتونین ادعا کنین که نیکون کم نویز تر و خوش قیمت تره ؟ جوانب فانتزی یعنی چی ؟ با چه پارامتری نیکون 5100 رو بالاتر از 5d دونستید ؟ مسایل عکاسی و غیر عکاسی یعنی چی ؟ دوستانه بگویم که شما اطلاعاتتون در این حده :
    اگه اينها مهم نبود مي رفتيم يه دونه كامپكت مي گرفتيم...
    یعنی شما میگین که اگه نویز برامون مهم نباشه بریم به جای dslr یه کامپکت بگیریم ؟ آیا میدونستید که مسایل مهم تری از جمله تنظیمات دستی و قابلیت تعویض لنز در dslr وجود داره که از مواردی مثل نویز مهم تره ؟ چه بسا کامپکت هایی باشن که از بسیاری از dslr ها عملکرد نویزی بهتری داشته باشن ، آیا این دلیل میشه که بریم کامپکت بگیریم ؟
    پیشنهاد می کنم یه چرخ تو فروم بزنین و ابتدا برداشتتون نسبت به فلسفه ی dslr و انواع دیگر دوربین ها رو تغییر بدین . سپس به طور جدی روی مباحث تئوریک کار کنین . بعد از اون میتونین با استخراج اطلاعات تکنیکال به حد مجاز برای نظر دهی برسید .

و اما مورد آخر :
    بیانات شما از راهنمایی که به همون دوستمون در مورد عکاسی ورزشی با فلاش کردید کاملا مشهوده. و شاید به همین علتم با دو id متفاوت دارید از فرمایشاتتون دفاع میکنید.
    امیر جان به نظرم روی این مسایل ریز نشید ... اگه کسی حرفش درست باشه ، با 10 تا ID هم که بخواد کار کنه ، حرفش صحیحه و اگه کسی حرفش غلط باشه ، هزارتا ID هم که داشته باشه ، نمیتونه از "غلط" دفاع کنه .

پی نوشت : دوستان خواهشا اهداف تاپیک رو فراموش نکنن و از مبسوط کردن مباحث بی ربط ، خودداری بفرمایند .
    ACTIVE، behzad_milad، amir.g و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

به علت استفاده نا صحیح از امکانات ( اینجا یعنی محیط آزاد و رایگان برای گفتگو ! ) متاسفانه این تاپیک فعلا ! ( تا مدتی ) بسته خواهد بود.
    lamagra، amir.g، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3