نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree18تشکر
  • 2 Post By Sarmaee
  • 3 Post By radioheadz
  • 2 Post By majid babaian
  • 2 Post By M. Beyrami
  • 6 Post By Anoosh-Em
  • 3 Post By vahidmir2000

موضوع: سونی a580 یا نیکون d5100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

پیش فرض سونی a580 یا نیکون d5100

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    میدونم مقایسه دو برند برای دوستان زیاد کار دلچسبی نیست ولی بعد از مدتها موقعیتی پیش اومده که یک دوربین dslr را خریداری کنم. بین دو مدل سونی a580 و نیکون d5100 تردید دارم. حالا ممکنه بگین این که سوال نداره d5100 بهتره، ولی روی کاغذ و یا بررسی سایت dxomark سونی a580 چیزی کم نداره. درضمن خودم هم از اندازه بزرگتر a580 و لرزشگیر و باتری بهتر اون خوشم اومده ولی از مشخصات و کیفیت d5100 هم نمیتونم به راحتی بگذرم. چون این پولو با زحمت جمع کردم و تا مدتها قصد تعویض اون را ندارم خواهش میکنم با دلایل روشن منو از این شک دربیارید. علاقه من تو عکاسی طبیعت وآسمان شب است و شاید بخواهم با تلسکوپ هم عکاسی کنم
    سپاسگذارم

كاربر آشنا Sarmaee آواتار ها
    تشکر کرده
    65

سونی را از کجا می خواهید تهیه کنید؟ منظورم این ست که مطمئنید ایران گیر می آید؟
    nima_7878 و radioheadz تشکر می‌کنند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

دوست عزیز
    نکته دیگری که باید توجه داشته باشی این هست که بدنه خالی عکس خوب نمی گیره بلکه لنز خوب و...... در کیفیت یک عکس بسیار مهم هستند , (تازه سایتی که شما به اون اشاره کردید سنسور ها رو بررسی کرده، سایر اجزای تشکیل دهنده بدنه هم مهم هستند به قولی: سنسور تنهایی که ثبت عکس نمی کنه ) از طرفی این نکته هم باید توجه داشته باشی که دو برند کنون و نیکون برندهای پر کاربر در تمام دنیا هستند لذا تهیه کردن وسایل جانبی و لنز برای آنها راحت تر هست و در صورت نیاز به فروش بدنه در آینده راحت تر میشه آنها رو فروخت.
    شاهین اکبری، M. Beyrami و ali-dn تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر آشنا majid babaian آواتار ها
    تشکر کرده
    33

دوربین Sony A580 کمان رایانه پایتخت موجود داره
    قیمت: 1400000 تومان
    شاهین اکبری و ali-dn تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط majid babaian نمایش پست ها
    دوربین Sony A580 کمان رایانه پایتخت موجود داره
    قیمت: 1400000 تومان
    با چه لنزی؟

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-dn نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    میدونم مقایسه دو برند برای دوستان زیاد کار دلچسبی نیست ولی بعد از مدتها موقعیتی پیش اومده که یک دوربین dslr را خریداری کنم. بین دو مدل سونی a580 و نیکون d5100 تردید دارم. حالا ممکنه بگین این که سوال نداره d5100 بهتره، ولی روی کاغذ و یا بررسی سایت dxomark سونی a580 چیزی کم نداره. درضمن خودم هم از اندازه بزرگتر a580 و لرزشگیر و باتری بهتر اون خوشم اومده ولی از مشخصات و کیفیت d5100 هم نمیتونم به راحتی بگذرم. چون این پولو با زحمت جمع کردم و تا مدتها قصد تعویض اون را ندارم خواهش میکنم با دلایل روشن منو از این شک دربیارید. علاقه من تو عکاسی طبیعت وآسمان شب است و شاید بخواهم با تلسکوپ هم عکاسی کنم
    سپاسگذارم
    من سونی رو هم تجربه کردم با نظر دوستان موافقم
    هرچند سونی هم جذابیت های خودش رو داره حتی الفا 350 ! ولی انتخاب بین برند کنون و نیکون رو بهتر میدونم.
    ali-dn و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

بدنه های امروزی سونی دستگاهای جالبی هستند و سونی پیشرفت های جالبی کرده است و بسیار ستودنی است
    اما من هم با نظر اکثریت موافقم . راستش از بدنه مهمتر در عکاسی لنز هست اینکه در رنج لنز های مختلف تنوع و حق انتخاب
    بیشتری داشته باشیم مطلبی است که براحتی از آن نمیتوان گذشت.
    و نکته بعدی این است که بدنه ها میآیند و میروند غالبا بدنه ها را بیشتر 3 یا 4 سال نگه نمیدارند ، با رشد تکنولوژی و ورود نسل جدید همه به دنبال نسل جدید
    و آپگرید دوربین خود خواهند بود در نتیجه فروش دوربین فعلی هر چقدر هم که امروز بروز باشداما 3 سال دیگر ناگزیر خواهد بود ، باید گزینه هایی انتخاب کرد که
    در 2 یا 3 سال دیگر بشود با کمترین ضرر آنرا فروخت.

موفق باشید

انوش
    شاهین اکبری، M. Beyrami، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا majid babaian آواتار ها
    تشکر کرده
    33

نمیدونم چه لنزی روی A580 سواره....اما به احتمال زیاد لنز 55-18 ست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

با تشکر از تمامی دوستان
    آیا در لنزهای موجود سونی برای کاربردهایی که ذکر کردم لنز مناسبی وجود دارد. اگر پاسخ مثبت است و اگه قرار باشه ریسک فروش بدنه را در چند سال آینده قبول کنم باز هم خرید نیکون توصیه میشود؟
    در واقع می خواهم بدانم که دوربین a580 به لحاظ کیفیت خروجی میتواند با d5100 رقابت کنه و من را راضی کنه(با توجه به لنزهای مشابه در هر دو برند)
    سپاسگذارم

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-dn نمایش پست ها
    با تشکر از تمامی دوستان
    آیا در لنزهای موجود سونی برای کاربردهایی که ذکر کردم لنز مناسبی وجود دارد. اگر پاسخ مثبت است و اگه قرار باشه ریسک فروش بدنه را در چند سال آینده قبول کنم باز هم خرید نیکون توصیه میشود؟
    در واقع می خواهم بدانم که دوربین a580 به لحاظ کیفیت خروجی میتواند با d5100 رقابت کنه و من را راضی کنه(با توجه به لنزهای مشابه در هر دو برند)
    سپاسگذارم
    دوست عزیزم از لحاظ رنج لنز همه جور لنزی با برند سونی یا برندهای دیگه برای بدنه های سونی موجوده(فارغ از قیمت) مثلا در نمایندگی های تهران در هرکدام کم و بیش تعدادی از لنزها موجوده یا در ناصرخسرو میتونید لنزهای مینولتا برای بدنه های سونی پیدا کنید و فقط مساله قیمت این وسط هست که باید قیمت دقیق رو تحقیق کنید. از لحاظ خروجی دوربینهای سونی به عنوان کاربر این برند و بدون تعصب و با داشتن ضعیف ترین مدل این برند(آلفا230) بهتون میگم که کیفیت هیچ تفاوت محسوسی در اکثر مواقع با برندهای نیکون و کنون نداره. البته صحبتهای دوستان در مورد پرکاربرد بودن برندهای سونی و نیکون درسته ولی این معنی اش این نیست که سونی المپیوس فوجی و ... نباید خرید و استفاده کرد. بلکه میشه هوشمندانه خرید و بعدا هم پشیمون نشد. سونی در اول راهه و پر از ایده های جذاب و فکرهای بکر که در دیگر محصولاتش همیشه دیدیم.
    M. Beyrami، ali-dn و فرزاد تشکر می‌کنند.
    Back for Good