صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree24تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Nikon D300s ؟

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

مگه D90 چندتا صفحه نمايش داره؟
    ضمنا اگه منظورتون پنل بالاييه كه به نظر من خيلي كاربرديه.
    درمورد پنل یا همون صفحه نمایش تنظیمات تمام این اطلاعات در صفحه نمایش پایینی D90 قابل رویت می باشد و دیگر نیازی نیست در دو جا این تنظیماتو ببینیم .
    منظور از اینکه پنل بالایی کاربرد خاصی ندارد یعنی تمام این اطلاعات در صفجه نمایش پایین وجود دارد و بیشتر در موارد به کار می رود که نتوان اطلاعات تنظیمات را در صفحه نمایش بزرگ دید .

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    درمورد پنل یا همون صفحه نمایش تنظیمات تمام این اطلاعات در صفحه نمایش پایینی D90 قابل رویت می باشد و دیگر نیازی نیست در دو جا این تنظیماتو ببینیم .
    .
    این صحبت شما اصلا درست نیست

یعنی چی که اصلا نیازی نیست در 2 جا تنظیمات رو ببینیم ؟؟؟ !!!!

پس مهندسان و طراحان نیکون چه اشتباه بزرگی کردند که در Nikon D3x و دوربین های در این رده 3 تا صفحه ی نمایش گذاشتند !!!!!!!

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

این دو دوربین در رو کلاس متفاوت هستن
    البته همونطور که D90 با دوربین D7000 جایگزین شد،و D7000 خودش رو به یک قدمی D300s رسوند، باید به همین زودیها منتظر ارتقاء این مدل باشیم تا هم نیاز کاربران مرتفع بشه هم اختلاف بین میدرنج و های رنج در دوربینهای کراپدار نیکون برقرار بشه...

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

پنل کنترل با مانیتور دوربین تفاوت دارد

گذشته از این در مورد تفاوتهای D90 با D300s صحبت شده بود که اشاره شد که D90 هم پنل کنترل دارد عکس زیر پنل کنترل D90 هست:

موفق باشید

انوش
    ashkan 78، behzad_milad، Mohamad_Ali و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

دوست عزیز شما می توانید تمام تنظیمات رو در صفحه نمایش بزرگ ببینید .
    و این مورد بیشتر درمواقعی به کار می رود که شما دیگر دسترسی به صفحه نمایش بزرگ نداشته باشید که با مورد چرخان بودن صفحه نمایش این مورد دربیشتر دوربینها جدید موجود نمی باشد .
    و اگر خیلی لازم بود درتمام دوربینهای حتما این مورد را رعایت می کردنند .

شما اگر به نوشته های من خوب توجه می کردید این مورد را ملاحضه می فرمودید .

D300s دارای دوصفحه نمایش می باشد که این مورد زیاد کاربرد ندارد
    منظور از اینکه پنل بالایی کاربرد خاصی ندارد یعنی تمام این اطلاعات در صفجه نمایش پایین وجود دارد و بیشتر در موارد به کار می رود که نتوان اطلاعات تنظیمات را در صفحه نمایش بزرگ دید .
    و یک بار دیگه خاطرنشان می شوم که من درمورداین نوشته این مورد را گفتم که این مورد پنل قسمت بالایی یا صفحه نمایش دوم یا ال سی دی کوچک قسمت بالای دوربین بیشتر درموارد خاص کارایی داره و شما در مرحله اول می توانید از همون صفحه نمایش بزرگ تمام موارد را ملاحضه کنید .

پس اشتباهی در زمینه گفته های خود ندارم .

ضمنن باید بگم باشد که مورد گفته من اشتباه بوده باشد ، دراین مورد هم لازم نیست بالحن تند این مورد را گوشتزد کنید .

فرض کنید تمام این موارد گفته شده را من مثل لحن شما جواب می دادم !
    درنتیجه سوال و جوابهایی من و شما به حالت بحث و جدل صورت می گرفت که نتیجه این کار پستهای اضافی و به دردنخور می باشد.
    اگر منظور شما از این لحن گفتار ، اشاره به اشتباه من بود که این نوع برخورد نشان از تجربه کم شما دارد حال هر چه قدر هم شما در دانستن مفاهیم عکاسی مهارت دارید دلیل به تنه زدن شما دراین خصوص نمی شود و این دوراز رفتار یک فرد حرفه ای می باشد .

سوال خوب = جواب خوب
    سوال بد = نتیجه بد
    در هر صورت من جواب این سوال شما را به جهت ادب و احترام دادم .
    و درخصوص چنین سوالهای دیگر دلیلی برای جواب نمی بینم جدااز اینکه این مطلب درمورد نتیجه یا مقیاس مقایسه کارایی ندارد .

من مطلب ارسالی جناب انوش رو بعد از ارسال این مورد دیدم و نخواستم پست جدید دراین مورد ارسال کنم .

با وجود اینکه مدت زیادی از این دوربین استفاده کردم (البته D90 رو یک سالی می شود فروخته ام و الان D5000 دارم )وجود صفحه کنترل D90 کلا از خاطرم رفته بود !

با تشکر از انوش خان

بنده اشتباه خود را دررابطه با داشن صفحه کنترل D90 قبول می کنم و از همه عرض خواهی می کنم .
    ولی درمورد بودن و نبودن صفحه کنترل در بعضی از دوربینها کماکان این مورد که بودن یا نبودن صفحه کنترل دوربینها کارایی خاصی ندارد مگر در مواقعی که صفحه نمایش برای دیدن تنظیمات در دسترس نباشد را قبول دارم .
    ویرایش توسط behzad_milad : Thursday 7 July 2011 در ساعت 23:49
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    دوست عزیز شما می توانید تمام تنظیمات رو در صفحه نمایش بزرگ ببینید .
    و ............ .
    سلام دوست عزیز

باز جای تعجب دارد اینگونه بیان میکنید ،
    همین وجود کنترل پنل ، به معنی تفاوت کاربرد آن با LCD است ، نه اینکه صرفا جهت قشنگی گذاشته باشند

شما در کنترل پنل میتوانید بسیاری از تنظیمات دوربین رو یکجا و در کنار هم داشته باشید ، و حتی میتوانید مشخصی نمایید که چه مواردی رو برای شما نمایش دهد ، صرفا چند دلیل ساده که میشه در همین اول بیان نمود

اینکه سرعت عکاس در ایجاد تنظیمات مناسب با توجه به موقعیت سوژه افزایش میدهد ، که می تونه برای کسانی که سوژه آنها در لحظه هاست بسیار اهمیت داشته باشه ( پرنده گرافان ، عکاسان ورزشی و ... )
    . دیگر اینکه نیازی به تغییر وضعیت دوربین و یا خودتون برای دیدن lcd برای ایجاد تنظیمات نیست ،

اینکه شما کاربرد آن را درک نمیکنید و در نوع عکاسی شما کمکی به شما نمیکنه دلیلی بر اضافی بودن و بی دلیل بودن آن نیست که آنرا مطرح مینمایید و جواب خود را برای راهنمایی یک شخص که با توجه به همین راهنمایی ها دوربین خود را انتخاب مینماید ، در یک تاپیک عمومی بیان میکنید
    اگر خیلی لازم بود درتمام دوربینهای حتما این مورد را رعایت می کردنند .
    شما توقع نداشته باشید برای دوربین های Entry level کنترل پنل قرار دهند وگرنه از این رده بالاتر کنترل پنل ابزاری کاربردیست

اگر منظور شما از این لحن گفتار ، اشاره به اشتباه من بود که این نوع برخورد نشان از تجربه کم شما دارد حال هر چه قدر هم شما در دانستن مفاهیم عکاسی مهارت دارید دلیل به تنه زدن شما دراین خصوص نمی شود و این دوراز رفتار یک فرد حرفه ای می باشد . سوال خوب = جواب خوب
    سوال بد = نتیجه بد
    در محیط سایبری ، و در یک نوشته ، شما نمیتوانید به لحن کسی پی ببرید ، (( اگر بنا به پی بردن لحن از یک نوشته باشد ، من فکر میکنم که با این نوشته شما ، اگه منو جایی ببینید یک کتک اساسی بخورم :D ))، تنها میتوانم همین دلیل را دلیل پنداشت نادرست شما از جواب بنده و رنجیده خاطر شدن شما و دلخوری شما از بنده ببینم ( شاید یک آدمک اینجا بیان کنه که بنده لحن بدی ندارم ;) ) ،
    وگر نه بنده نه حرفه ای هستم و نه با تجربه ، این صفات نسبی هستند و نمی توان به طور قطع در مورد کسی بیان نمود ،
    در این مورد اگر رنجش خاطری از طرف بنده برای شما به وجود آمده عذر خواهی میکنم
    ویرایش توسط Saeed Barikani : Friday 8 July 2011 در ساعت 01:09
    behzad_milad تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2