صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree50تشکر

موضوع: تعويض 24-105 با 70-200

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

پیش فرض تعويض 24-105 با 70-200

سلام
    قصد مقايسه اين دو لنز رو اصلا ندارم و فقط از دوستاني كه در بازار و لنز تجربه دارند راهنمايي ميخوام يك مقدار تصميم گيري برام سخت شده.

يك فرصتي پيش اومده و حدود 3 روز زمان دارم تصميم بگيرم.
    يكي از دوستان از امريكا مياد و يك لنز آكبند 70-200 IS II با قيمت خيلي مناسب پيدا كرده كه خيلي از بازار ارزون تر برام در مياد و متاسفانه نقدينگيم كم هست و اگر قرار باشه بخرم بايد 24-105 و USM 100 ماكرو رو بفروشم كه هر دو رو هم لازم دارم و هم خيلي دوست دارم.
    از طرفي خريد لنزهاي حدود500 و يك ميليون تومان خيلي راحت تره تاخريد يكباره يك لنز 3 تومني آيا اين دو لنز رو بفروشم و 70-200 رو بگيرم و بعدا كه پول رسيد دوباره اين لنزها رو بخرم؟ يا قيدش رو بزنم و ... سال ديگه 70-200 بگيرم؟

اين 70-200 لنز رويايي هست ولي به اين مشكل بر مي خورم كه تا مدت زيادي رنج وايد رو از دست ميدم و احتمالا بايد با 50mm و 18-55 كار كنم.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    امير
    Instagram

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    سلام
    قصد مقايسه اين دو لنز رو اصلا ندارم و فقط از دوستاني كه در بازار و لنز تجربه دارند راهنمايي ميخوام يك مقدار تصميم گيري برام سخت شده.

يك فرصتي پيش اومده و حدود 3 روز زمان دارم تصميم بگيرم.
    يكي از دوستان از امريكا مياد و يك لنز آكبند 70-200 IS II با قيمت خيلي مناسب پيدا كرده كه خيلي از بازار ارزون تر برام در مياد و متاسفانه نقدينگيم كم هست و اگر قرار باشه بخرم بايد 24-105 و USM 100 ماكرو رو بفروشم كه هر دو رو هم لازم دارم و هم خيلي دوست دارم.
    از طرفي خريد لنزهاي حدود500 و يك ميليون تومان خيلي راحت تره تاخريد يكباره يك لنز 3 تومني آيا اين دو لنز رو بفروشم و 70-200 رو بگيرم و بعدا كه پول رسيد دوباره اين لنزها رو بخرم؟ يا قيدش رو بزنم و ... سال ديگه 70-200 بگيرم؟

اين 70-200 لنز رويايي هست ولي به اين مشكل بر مي خورم كه تا مدت زيادي رنج وايد رو از دست ميدم و احتمالا بايد با 50mm و 18-55 كار كنم.
    سلام

دوربینتون چی هست؟
    نوع عکاسی تون؟
    لطفا دقیق تر توضیح بدهید.
    Javid، KHAKSAR، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    4245

در حال حاضر 500D و از كراپدار فكر نمي كنم جدا بشم ، البته يك G12 هم هست.
    نوع عكاسي آماتور و كاملا تفريحي (درآمدي از عكاسي در كار نيست) و هر چه پيش آيد، روي سبك خاصي هم تمركز نكردم، به ماكرو و پرتره بيشتر علاقه دارم كمتر منظره و اگر فرصت دست بدهد كه خيلي كم پيش مياد به حيات وحش هم خيلي علاقه مند هستم .
    امير
    Instagram

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

نوع عكاسي شما هرچه كه باشد چون به 105-24 عادت كرده ايد با 55-18 كاملا دپرس و مستاصل خواهيد شد و 200-70 جديد با وجود كيفيت بالايش جايگزين آن لنز نخواهد شد. تصور اينكه هر عكاسي بدون يك لنز Walk around مناسب بتواند عكاسي (از هر نوعي) بكند سخت است ولي وجود عكاسي كه به تله احتياج نداشته باشد يا از فاصله ي كانوني بالاي 100 استفاده نكند كاملا مرسوم است. حتا عكاساني كه فقط عكاسي حيات وحش يا ورزشي مي كنند بدون لنز زير 70 نمي توانند سر كنند.
    kbavar، Javid، R.Asgari و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

فرمایشات جناب حسینی کاملا صحیح است ولی از نظر من پاسخ به دو سوال زیر هم در تعیین نتیجه مهم است.

70-200 چند برایتان تمام میشود ؟
    چقدر وقت لازم دارید تا 24-105 را دوباره بخرید؟
    Javid، R.Asgari، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

تشکر کرده
    4245

ممنون از دوستان براي راهنمايي.
    اگر مشكلي مثل افرايش نرخ ناگهاني دلار و گمرك پيش نياد (چون قرار شده باز كند و همراه دوربين خودش باشه) قيمتش نزديك دست دوم خودش خواهد بود.
    جناب برهاني فكر نميكنم حداقل تا 3 - 4 ماه امكان خريد لنز جديد داشته باشم البته معلوم هم نيست شايد كمتر شايد هم بيشتر.
    از طرفي براي خريد يك لنز با حدود قيمت يك تومان خيلي راحت تر هستم و فكر نمي كنم هرگز در آينده و در يك مرحله 3250 به يك لنز بدهم.
    امير
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

قصدم نسخه پیچی و یا خط دادن نیست ... فقط بعنوان کسی که هر دوی لنزهای مورد بحث رو داره، فکر کردم موارد زیر شاید بتونه تجربه ی کوتاه بنده رو در اختیار شما قرار بده ...

70-200 ...... لنز خیلی خوب و سنگینیه، برای پرتره بی نظیره، و در طبیعت، تعویضش تبدیل به عذاب الیم میشه براتون ... حتی حمل کردنش !! در چند باری که طبیعت گردی و عکاسی کردم، جای خالی لنزهائی مثل 35-16 و حتی 14 یا 15 رو کاملاً حس کردم ... اونجا به این رسیدم که 105-24 واقعاً حکم یک آچار فرانسه رو داره که خیلی از جاها کار من رو لنگ نمیذاره ... حتی تصمیم گرفتم برای طبیعت گردیهای بعدی، 200-70 رو از CheckList خارج کنم ... (نمیدونم بتونم یا نه )

بگذریم ...... سرانجام اینکه اگر ژانر اصلی عکاسی، Portraiture هست و خیلی هم جدیه، 200-70 با توجه به وزن و قیمتش ( اگر حدود نیم میلیون تومن یا بیشتر، از قیمت داخلی ارزونتر باشه ) کاملاً توجیه پذیره.

در حالت خاصی که شما توضیح دادید ( قیمت بسیار پائین تر از بازار برای 200-70 ) اگر در مدت تامین اعتبار مالی، برای خرید مجدد لنزهائی که باید بفروشید، قادر به تحمل جای خالی اونها خواهید بود، شاید توجیه داشته باشه ... ولی فراموش نکنید که به ازای خرید ارزانی که اشاره کردید، باید روی فروش دو لنز موجودتان، ضرر هم بدهید ( در بهترین شرایط: همون نیم میلیون تومن که در بالاتر اشاره شد ) ... بهتره قضیه رو هم از لحاظ اقتصادی و هم علاقه-ای، سبک-سنگین کنید تصمیم سختیه انتخاب بین عادت به 105-24 و کشش به 200-70

تشکر کرده
    4245

جناب بياتي ممنونم از راهنماييتون.
    در طبیعت، تعویضش تبدیل به عذاب الیم میشه براتون ... حتی حمل کردنش
    واقعا حمل تجهيزات عكاسي يكي از مواري هست كه هميشه از اون فرار ميكنم، پس براي اين مورد چاره چيست؟ دوستاني كه پرنده گرافي و حيات وحش انجام ميدهند فكر ميكنم لنزهاي سنگين تري دارند.
    امير
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    دوستاني كه پرنده گرافي و حيات وحش انجام ميدهند فكر ميكنم لنزهاي سنگين تري دارند.
    بله درسته ... پرنده گرافی مثل خواستن فیل است و در خور کشیدن جور هندستون.
    حقیقت اینه که با 200-70 ( خودم رو عرض میکنم ) نه آنچنان طبیعت گرافی میشه کرد، و نه پرنده گرافی ( دقیقاً حس برزخ بین دو جا رو داره )

تشکر کرده
    4245

البته روي كراپدار فكر ميكنم اگر از TC هم استفاده بشه يك كارهايي بشه كرد.
    Ali Bayati تشکر می‌کند.
    امير
    Instagram

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین