نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree9تشکر
  • 2 Post By Ahmad.Najari
  • 2 Post By mohammad_55
  • 1 Post By ehsan+
  • 2 Post By ehsan+
  • 1 Post By D.Daneshmand
  • 1 Post By D.Daneshmand

موضوع: Canon G12 یا Finepix HS30EXR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

پیش فرض Canon G12 یا Finepix HS30EXR

سلام
    دوستم حدود 800 تومن میخواد برا دوربین هزینه کنه ، آشنائیش با عکاسی در حد عموم مردمه ولی میخواد یه کم در این زمینه مطالعه کنه با تحقیقی که خودش انجام داده و البته من هم کمکش کردم یکی از این دو دوربین مناسبش هست Canon Powershot G12 و Fujifilm Finepix HS30EXR .
    نظر دوستان کدوم یک از اینها هست ؟ اگر پیشنهاد دیگه ای هم دوستان دارن بفرمایند.
    ممنون.

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

به نظر بنده اين دو دوربين در دو رده تقريبا متفاوت جاي ميگيرند و بسته به نياز دوستتان انتخاب هر كدام هم ميتواند صحيح باشد و هم غلط. اما به طور كلي دوربين كنون به خاطر سنسور بزرگتر داراي كيفيت بيشتر و فوجي به خاطر امكانات و زوم بيشتر داري كارايي بيشتر و بهتر (و طبعاً حجم و وزن و مشكلات حمل و نقل بيشتر) است. حالا اگر بدانيم دوستتان بيشتر براي چه كاري دوربين را ميخواهند بهتر ميتوان راهنمايي كرد.
    ویرایش توسط Ahmad.Najari : Tuesday 7 August 2012 در ساعت 12:41 دلیل: قلت املاعي!!!
    mahdiidham و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiidham نمایش پست ها
    سلام
    دوستم حدود 800 تومن میخواد برا دوربین هزینه کنه ، آشنائیش با عکاسی در حد عموم مردمه ولی میخواد یه کم در این زمینه مطالعه کنه با تحقیقی که خودش انجام داده و البته من هم کمکش کردم یکی از این دو دوربین مناسبش هست Canon Powershot G12 و Fujifilm Finepix HS30EXR .
    نظر دوستان کدوم یک از اینها هست ؟ اگر پیشنهاد دیگه ای هم دوستان دارن بفرمایند.
    ممنون.
    به نام خدا
    با درود دوست گرامی
    گرچه سخت است از فاصله ی کانونی بلند (زوم اپتیکال 30X) دوربین فوجی گذشت ولی بی شک عملکرد دوربین کنون خیلی بهتره عکس هایش در مکانهای کم نور نویز کمتری دارند (البته نسبت به این دوربین فوجی بدلیل سنسور بزرگتر دوربین کنون) و کیفیت عکس بهتر ، بنده از بین این دو دوربینی که فرمودین Canon G12 را پیشنهاد میکنم ولی ای کاش دوست شما آشنایی بیشتری با عکاسی داشتند تا میتوانستید دوربینی مثل Canon 1100D به ایشان پیشنهاد کنید البته باید مشکلاتی که دوربین های DSLR برای کاربران معمولی (عموم مردم) بوجود می آورند را هم در نظر گرفت (مثل هزینه ی لنز ، وزن زیادتر ، ابعادبزرگتر) .
    mahdiidham و shahbazi تشکر می‌کنند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

این دو دوربین خیلی با هم فرق دارن و باید دید شما سوپر زوم میخواهید یا دوربین با کیفیت عکس (نه زیاد) بهتر و کوچکتر.
    به نظر من یا کمی بودجه رو افزایش دهید و دوربین با کیفیت عکس بهتر بگیرید یا همون فوجی رو انتخاب کنید که بروزتر هست و امکانات بهتری داره کیفیت عکسش هم اگه به چاپ بزرگ احتیاج نداری خوبه و راضیت میکنه.
    mahdiidham تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

به قول ایران خودرویی ها ( بخوانید ایران فرقون)250 درصد جی12 بهتره

چون فوجی عموما تو دوربیناش به کیفیت توجه نمیکنه و فقط به زیبایی بدنه توجه میکنه که بازم تو اینکار موفق بوده.اما بعد از یه مدت از استفاده دوربین تنها چیزی که موجب میشه ادم از خریدش راضی باشه کیفیت عکس هاست که جی12 خیلیییییییییییییییییییی بهتر از فوجی هست.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    به قول ایران خودرویی ها ( بخوانید ایران فرقون)250 درصد جی12 بهتره

چون فوجی عموما تو دوربیناش به کیفیت توجه نمیکنه و فقط به زیبایی بدنه توجه میکنه که بازم تو اینکار موفق بوده.اما بعد از یه مدت از استفاده دوربین تنها چیزی که موجب میشه ادم از خریدش راضی باشه کیفیت عکس هاست که جی12 خیلیییییییییییییییییییی بهتر از فوجی هست.
    جهت اطلاع این برتری که شما میگین خیلییییییییییییییییی هم نیست شاید خیلیییی باشه

Capture.JPG

چون hs20 تست نشده f600 رو گذاشتم که از یه سنسور استفاده کردن و اگه عکس hs20 به خاطر لنز یهترش کیفیت بالاتری نداشته باشه کمتر هم نیست.
    mahdiidham و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود بر شما
    اگر این اطلاعات در حد عموم رو به افزایش + علاقه هست ، بدون شک HS30
    ولی اگر در همین حد خواهد ماند و علاقه تا گرفتن عکس خوب کفایت میکنه (یه انتخاب بدون شک دیگر) G12
    ساده ترین حالت ممکن انتخاب از این دو مورد هست!

البته اگر دوست شما دستی در فتوشاپ دارند و میتوانند حوصله به خرج دهند HS30 هر چقدر هم کیفیت پایینی داشته باشد هیچ مانعی رو برویش نیست مطمئن باشید!
    در کل بعد از خرید سری HS شدیدا به DSLR علاقمند خواهند شد اگر عکاسی با علاقه باشه البته!
    حتی اگه شما بودجه ی DSLR هم داشتید بنده پیشنهاد نمیکردم به این دلایل
    -آغاز خرج کردن برای شماست که پیش نیاز اصلی آن بعد از پول کافی ، علاقه ی خاص به عکاسی میباشد که به این معنیس باید حتما عکاسی در اولویت خرح باشد!
    -شروع سریع اصلا خوب نیست ، امین نادری عزیز که همینجا تشریف دارند ولی پیداشون نیست ایده ی جالبی داشتن که گفتن میخوان از خیلی خیلی پایین شروع کنند
    مثل دوربین A800 برای تقویت ایدشون استفاده میکنن!
    -کلا سعی کنید عکاسی رو با همزمان پله ی دوربین جلو برید از پایین شروع کنید برید بالا!

موفق باشید!
    mahdiidham تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

سلام
    از همه دوستان تشکر میکنم به خاطر نظرات خوب و مفیدشون ، این دوست و همکارم فردی نیست که روز با دوربین به دنبال سوژه باشه و بیشتر به عکسای خانوادگی و پرتره علاقه منده و فکر نمیکنم هنوز اهل استفاده از سه پایه باشه ، اونقدی که نویز برا من مسئله هست فکر نمیکنم برا اون باشه ، اهل فتوشاپ نیست ولی ممکنه ویرایشو حواله من بکنه !! با تمام اوصاف از نظرات و تجارب دوستان استفاده خواهیم کرد ، باز هم ممنون.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

پس فکر کنم با این اوصاف G12 انتخاب بسیار به صرفه تری برای ایشون خواهد بود!
    امیدوارم موفق باشید!
    mahdiidham تشکر می‌کند.