صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree41تشکر

موضوع: D5100 یا D7000 ?!

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

پیش فرض D5100 یا D7000 ?!

سلام
    چند روزیست که قصد خرید دوربین رو دارم.
    رسیدم به 5100 + لنز 18-105 که D7000 نظرم رو جلب کرد.

مزایای، D7000، موتور فوکوس داخلی که واقعا نمیدونم با وجود لنزهای جدید که همگی دارای موتور داخلی هستند به دردم میخوره یا خیر.
    سرعت شات بیشتر و البته بدنه مقاوم تر در برابر آب و هوای بد...

مزایای D5100، قیمت، صفحه چرخان و سنسور یکسان با D7100.

دوربین عکاسی نداشته ام ولی عکاسی کرده ام.

حالا اگر بخواهیم با یک حساب سر انگشتی بررسی کنیم.

با 1850 + 1000 میتونم یک D5100 + 18-150 بگیرم و با 3600 یک D7100 + 18-105 تهیه کنم.
    به نظر شما این اختلاف قیمت 750 تومنی ارزشش رو داره ؟
    و این مورد هم به سرم زده که این 750 رو میتونم برای لنز و یا موارد دیگر هزینه کنم.

نظر شما چیست ؟
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید تا از سردرگمی در بیام.

ممنونم.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها
    سلام
    چند روزیست که قصد خرید دوربین رو دارم.
    رسیدم به 5100 + لنز 18-105 که D7000 نظرم رو جلب کرد.

مزایای، D7000، موتور فوکوس داخلی که واقعا نمیدونم با وجود لنزهای جدید که همگی دارای موتور داخلی هستند به دردم میخوره یا خیر.
    سرعت شات بیشتر و البته بدنه مقاوم تر در برابر آب و هوای بد...

مزایای D5100، قیمت، صفحه چرخان و سنسور یکسان با D7100.

دوربین عکاسی نداشته ام ولی عکاسی کرده ام.

حالا اگر بخواهیم با یک حساب سر انگشتی بررسی کنیم.

با 1850 + 1000 میتونم یک D5100 + 18-150 بگیرم و با 3600 یک D7100 + 18-105 تهیه کنم.
    به نظر شما این اختلاف قیمت 750 تومنی ارزشش رو داره ؟
    و این مورد هم به سرم زده که این 750 رو میتونم برای لنز و یا موارد دیگر هزینه کنم.

نظر شما چیست ؟
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید تا از سردرگمی در بیام.

ممنونم.
    سلام. دی 7000 خیلی بهتر از دی 5100 و تنها ایرادش نداشتن مانیتور متحرکه.
    همون بدنه بزرگتر و ویزور بزرگ و شفاف دی 7000 به این اختلاف قیمت میارزه.
    از طرفی هم 750 تومن دیگه هیچ لنزی نمیشه که بخواید برای لنز هزینه کنید.
    Anoosh-Em، Benygh و کوروش تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    سلام. دی 7000 خیلی بهتر از دی 5100 و تنها ایرادش نداشتن مانیتور متحرکه.
    همون بدنه بزرگتر و ویزور بزرگ و شفاف دی 7000 به این اختلاف قیمت میارزه.
    از طرفی هم 750 تومن دیگه هیچ لنزی نمیشه که بخواید برای لنز هزینه کنید.
    بنده هم اضافه ميكنم
    داشتن ٣٩ نقطه فوكوس در دي٧٠٠٠ كه ٩ تاي آن كراس است
    اما دي٥١٠٠ كلا ٩ نقطه فوكوس دارد كه فقط نقطه وسطي كراس است.
    Anoosh-Em، Benygh، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

دوستان توضیحات لازم را دادند ، اما اگر بخواهیم از پایه و کلی تر به موضوع نگاه کنیم D7000 نسبت به D5100 بدنه جدی تر است ، حالا مصرفش چیست؟
    اگر مصرف شما بیشتر شامل سفر های عکاسی طولانی تر ( یک روز کامل از صبح تا شب) یا حتی بیشتر میشود خوب D5100( یا دیگر دوربینهای این رده ) خیلی ظرفیت شارژ آنها اجازه این کار را نمی دهد در D5100 اگر از لایو ویو استفاده کنید باتری آن اگر پر باشد از صبح تا ظهر تمام میشود ، شاید اگر بخواهید با صرفه جویی استفاده کنید به غروب برسد اما d7000 خیلی راحت با بدترین استفاده ها راحت دو برنامه متفاوت عکاسی را جواب میدهد.

در همین راستای مصرف اگر قرار است در شریط جوی نامساعد مثل بارون یا گرد و غبار استفاده کنید مطمئنا D5100 برای چنین شرایطی ساخته نشده
    مصرف اصلی D5100 میتواند در فضاهای Indoor باشد و آب و هوای مساعد در فضای Outdoor .

سایز بدنه هم برای آقایان مسلما بدنه بزرگتر خوش دست تر خواهد بود.

اینها کاربردی ترین تفاوتهای آنهاست بعد از آن سیستم فوکاس بهتری که D7000 دارد میتواند از فرقهای دیگر باشد اما این بدان معنی نیست
    که سیستم فوکاس D5100 بد است.

فرقهایی دیگری هم بین آنها هست که خیلی به نوع مصرف مربوط نیست و نمیتواند برای تصمیم گیری نقش کلیدی داشته باشد.

اما یک نکته ای در مورد مانتیور متحرک عرض کنم ، مانیتور متحرکگذشته از موارد مصرف آن ، ما در رده های مقدماتی تر میبینیم
    رده هایی که داشتن سیسلینگ ( یا عایق بودن در برابر رطوبت و گرد غبار) برای آنها چندان ضروری نیست.

موفق باشید
    Benygh، Mohamad_Ali، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

علاوه بر صحبت های متین همه دوستان ، به نظرم علیرغم گروه بندی نیکونی DXXXX ، اما این دو در یک رده نیستند که مقایسه اشون کنیم .
    شما اگر میتونید بیشتر هزینه کنید ، و این اختلاف هزینه 750 تومانی را بپردازید ، در خرید رده بالاتری چون D7000 شک نکنید .
    مزایا و تفاوت ها یکی دو تا نیست .
    به همه گفته های دوستان منشور ویزور بسیار شفاف تر D7000 رو هم اضافه کنید .

اما اگر این میزان اختلاف هزینه سخت است برای شما ، به هر حال D5100 نیز ، دوربین بسیار خوبی است . و علاوه بر محسنات بسیار ، خروجی آن با دوربینی چون D7000 تقریبا یکی است .
    Anoosh-Em و shahbazi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7060

من هم دی 7000 رو پیشنهاد میکنم اما....
    برای عکاسی ماکرو دی 5100 با مانیتور متحرک بسیار کارآمده.
    باتری 5100 هم به این بدی ها نیست و یک روز کامل رو برای من به راحتی جواب میده. مگه شما تو یه سفر یک روز کامل چند عکس میگیرید انوش خان؟
    به صورت ترکیبی 450 تا رو جواب میده دی 5100.
    اگز ماکرو گرافی نمیکردم و مانیتور متحرک برام کاربرد نداشت همین فردا صبح به دی 7000 آپگرید میکردم!
    Anoosh-Em، Benygh، data و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    باتری 5100 هم به این بدی ها نیست و یک روز کامل رو برای من به راحتی جواب میده. مگه شما تو یه سفر یک روز کامل چند عکس میگیرید انوش خان؟
    درود

خوب ماجرا به آنجا بر میگردد که بنده D5100 یکی از دوستان رو به امانت گرفتم و کاملا شارژش کردم
    و رفتم جاده اسالم به خلخال ، خوب وقتی به مقصد رسیدم با هوای بارونی مواجه شدم ، که d5100 اصلا برای چنین هوایی مناسب نبود
    یک کاور بارونی خوشبخاته همراهم بود کشیدم روی دوربین و شروع کردم ، از قضا اون روز بیشتر ماکرو گرافی میکردم از روی نایلون کاور بارونی نگاه کردن در چشمی ممکن نبود
    پس همه کادر ها رو با لایو ویو بستم ،تا قبل از ظهر که علامت قرمز باتری در لایو ویو ظاهر شد.

خوب طبیعی هم بود این دوربین اصلا برای عکاسی در اون وضعیت جوی مناسب نبود ، اون هم با اون کاری که من ازش کشیدم.
    همانطور که قبلا هم گفتم مطمئنا اگر لایو ویو را کمتر استفاده میکردم تا غروب هم باتری جواب میداد اما اساسا چنین دوربینی را کسی باید انتخاب کنید
    که قرار نباشد مدام عکاسی در طبیعیت و شرایط جوی مختلف را تجربه کند.

موفق باشید
    masoudrejae، Benygh، Mohamad_Ali و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

خوب ماجرا به آنجا بر میگردد که بنده D5100 یکی از دوستان رو به امانت گرفتم و کاملا شارژش کردم
    و رفتم جاده اسالم به خلخال ، خوب وقتی به مقصد رسیدم با هوای بارونی مواجه شدم ، که d5100 اصلا برای چنین هوایی مناسب نبود
    یک کاور بارونی خوشبخاته همراهم بود کشیدم روی دوربین و شروع کردم ، از قضا اون روز بیشتر ماکرو گرافی میکردم از روی نایلون کاور بارونی نگاه کردن در چشمی ممکن نبود
    پس همه کادر ها رو با لایو ویو بستم ،تا قبل از ظهر که علامت قرمز باتری در لایو ویو ظاهر شد.

خوب طبیعی هم بود این دوربین اصلا برای عکاسی در اون وضعیت جوی مناسب نبود ، اون هم با اون کاری که من ازش کشیدم.
    همانطور که قبلا هم گفتم مطمئنا اگر لایو ویو را کمتر استفاده میکردم تا غروب هم باتری جواب میداد اما اساسا چنین دوربینی را کسی باید انتخاب کنید
    که قرار نباشد مدام عکاسی در طبیعیت و شرایط جوی مختلف را تجربه کند.

موفق باشید
    بله درسته. با لایو ویو همین که تا ظهر هم جواب داده از خوش شانسیه شماست. ولی در مورد بارون!!! من چندین بار تو بارون عکاسی کردم بدون کاور و مشکلی پیش نیومد!!
    منظورتون از کاور چیه؟ میشه یه لینک لطف کنید منم یکی بخرم!؟؟!!

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

ممنونم از دوستان، تاپیک های زیادی رو در سایت های خارجی مطالعه کردم و نظرم بر این شد که 7000 رو تهیه کنم.
    فقط یک سوال.
    آیا برای مشکل ماکروگرافی که علاقه زیادی به این مبحث دارم نمیشه با استفاده از تجهیزات خاصی این خلا رو پر کرد ؟
    ممنونم.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها
    ممنونم از دوستان، تاپیک های زیادی رو در سایت های خارجی مطالعه کردم و نظرم بر این شد که 7000 رو تهیه کنم.
    فقط یک سوال.
    آیا برای مشکل ماکروگرافی که علاقه زیادی به این مبحث دارم نمیشه با استفاده از تجهیزات خاصی این خلا رو پر کرد ؟
    ممنونم.
    چرا نشه!
    وسیله ای هست به صورت ال شکل به نام آنجل فایندر که روی ویزور دوربین نصب میشه و چشمی رو رو به بالا میکنه با قیمت 275 تومن!!
    یکی از سایت های داخلی موجود داره ولی به دلایل مشکلات ما با اون سایت از دادن آدرس معذوریم!!!
    Benygh و shahbazi تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین