صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: Fhji F10 یا Canon A620 یا Canon s80

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Fhji F10 یا Canon A620 یا Canon s80

سلام
    براي انتخاب دوربين مناسب بين Fuji F10 و Canon A620 مشكل دارم، ممنون ميشوم اگر مرا راهنمايي كنيد
    شرايطم :
    1- كامپكت بودن دوربين برايم مهم است و ميخواهم تا جاي ممكن از دوربين بزرگ دوري كنم.
    2- بيشتر قصدم عكاسي در محيط منزل است (بويژه از پسر يكساله ام) پس نميخواهم درآينده غصه كمبود كيفيت را بخورم چون امكان تكرار عكسها نيست.
    3- عكسها را دركامپيوتر نگه ميدارم اما امكان چاپ سايز بزرگ برايم مهم است و فعلا هم چندتا را پس از effect دادن و تغيير زمينه در اندازه حداقل 21x16 چاپ ميكنم.
    4- خواستار عكسهايي با جزئيات بالا و نويز كم و همچنين بدون سايه فلاش و تاريك شدن زمينه هستم.

لذا نميدانم آيا فوجي با ايزو 800 و 1600 و مد Natural Lighting بهتر جواب ميدهد يا كنون با تنظيمات دستي ميتواند نتيجه بهتري بدهد ؟ چون كنون به ايزو 400 محدود است كه آنهم نويز دارد.
    همچنين نميدانم اينكه بدون فلاش بعلت كندي شاتر تصوير به لرزش دست حساستر ميشود در كداميك بيشتر مشكل ساز هستند ؟ آيا با كنترل شاتر كنون قابل اجتناب است يا ايزوي بالاي فوجي بهتر جواب ميدهد ؟

و در آخر اگر بخواهم بيشتر هزينه كنم آيا s80 انتخاب مناسبتري است يا بايد منتظر فوجي f11 بمانم؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

با سلام
    در خصوص موارد 1-2و3 هیچ مشكلی با دو دوربین نخواهی داشت
    در خصوص مورد 4 كلا دوربین های كمپاكت نویز زیادی دارن اما در این خصوص F10 بهتر است، در صورت استفاده از فلاش ایجاد سایه اجتناب ناپذیره اما با افزایش منابع نوری و نورپردازی میشه مشکل رو برطرف کرد که این مورد ربطی به دوربین های مورد نظر شما نداره
    در خصوص لرزش دست من منظور شما رو از کنترل شاتر کنون نفهمیدم اما فکر میکنم کنون مورد نظر شما Is نداره
    بخاطر همین F10 بهتره اما انتظار معجزه هم نداشته باش
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسي آقا بابك، كمي اميدوار شدم اما خوب هنوز نگرانم (چون بعد از خريد ديگه نميشه تعويض كرد)

ببيند در رابطه با فلاش، شنيدم كه تو نور بيرون حتي ميتونه جلوه تصوير را بيشتر كنه، اما تو نور خونه هم سايه ميندازه، هم مشخصه كه سوژه فلاش ديده، هم اكثر محيط زمينه تاريك ميشن، و تصاوير بدون فلاش را خيلي توصيه ميكنن.
    خوب من هم از مد Natural Lighting فوجي در آدرس :
    http://www.dcresource.com/reviews/fu...pix_f10-review
    خيلي خوشم اومده كه بنظر ايزو را تا 800و 1600 بالا ميبره و درنتيجه با سرعت شاتر زياد تصوير blur نميشه و تمام فضا هم روشن هستند ادعا هم ميكنن كه نويز تصوير خيلي كمه.
    فكر ميكنم اين تنها مزيت فوجي هست. و فوجي تنظيم سرعت شاتر، تنظيم ديافراگم، حتي فوكوس دستي نداره، اما نميدونم اينها واقعا مهمند و كاربرد دارند ؟
    يعني :
    1- اگر كنون بگيرم كه فقط تا ايزو 400 داره ميتونم با افزايش سرعت شاتر و فرضا ايزو 400 بدون فلاش به نتيجه مثل فوجي رسيد يا نه ؟ (منظورم هم جلوگيري از لرزش دست با كنترل شاتر همین مد افزایش سرعت شاتر بود - اگر اصلا درست برداشت كرده باشم)
    توي سايتها هم كه نگاه كردم اكثر نمونه عكسهاي كنون A620 و S80 با فلاش هست درحالیكه فوجی بدون فلاشه.
    2- آیا این مدهای كنون میتونند حالاتی را ایجاد كنند كه فوجی و مدهای از پیش تعریف شده اش نمیتونه ؟ اگه اینجوریه ارزش داره كه صبر كنم تا فوجی f11 كه ميگن تنظيم سرعت شاتر و ديافراگم هم داره بياد و نگران زمان و قیمت آمدنش هم هستم ؟
    همینطور اگر لازم باشه حاضرم به جاي A620 روی S80 كنم كه باتوجه به صرفجویی در خرید باطری و شارژر حدود 100 هزار گرونته اما نتونستم به نتیجه برسم كه چه برتری مهمی داره ؟ جز واید 28. و بنظر هیچ فرقی كیفی با A620 نداره.
    راستش دوربين تو دستم نيست اما خيلي review ها را ميخونم و وسوسه دوربينهاي گرونتر مثله fuji s9000 و kodak p880 و حتی dslr ها را دارم اما با توجه به قيمت خيلي بالا و جثه شون فكر نميكنم انتخابهاي معقولي براي من باشند.

مرسي كه راهنمايي كرديد اگر بازم امكان داشته باشه همفكري كنيد متشكرم.

تشکر کرده
    1522

آقای مجخز (البته اگه درست تلفظ كرده باشم) لطفا برای اینكه بهتر تو این سایت با هم آشنا بشیم لطف كنید اسمتون رو تو امضا بیارید چون ما تو این سایت قرار گذاشتیم كه اسمامون و تجهیزات عكاسی مون رو تو امضا مون بیاریم

1-در خصوص نویز تو سایز عكس مورد نیازتون بیشتر تحقیق كنید چون من فكر میكنم تو ایزوی 800 یا 1600 هردو دوربین دارای نویز هستن و اصولا هر كمپكتی تو اینiso ها دارای نویز زیادیه من فکر می کنم که نویز زیادی تو عکساتون ایجاد میشه
    2-بحث تنظیمات دستی کاملا یه موضوع شخصیه مثلا من خودم عکاسی با دوربین های عهد بوقو بخاطر این خاصیتشون خیلی دوست دارم و در حال حاضر با یه لوبیتل 2 قدیمی عکاسی می کنم و کلی حال میکنم باهاش. اگر شما عشق عکاسی هستید توصیه می کنم حتما تنظیمات دستی رو در نظر بگیرید
    3-میزان واید بودن هم یه موضوع شخصیه من خودم لنزهای واید رو بیشتر ترجیح میدم زیرا اگر سوژه از محدوده دوربین شما بیشتر باشه هیچ کاری نمی تونید بکنید
    4- کلا انتخاب دوربین یه موضوع مهمیه که سردرد زیادی برای من میاره اما این رو هم در نظر بگیرید هرچقدر که پول بدین آش می خورین پس اگر منابع مالی محدودی دارین (که همه در سطح خودشون همینطور هستند) باید بین خواسته هاتون اولویت بندی کنین و به اونایی که اولویت بیشتری دارن توجه کنید(برای اینکار یه الگوریتم ریاضی به نامahp وجود داره که واقعا جوابهای خوبی میده شما مدلهای مورد نظرتون رو لیست می کنید، خواسته ها و محدودیتهاتون رو هم لیست می کنید و با این الگوریتم بهترین انتخاب رو بدست میارید) اگر بخواهید در انتخاب دوربین تمام خواسته هاتون رو یک جور در نظر بگیرید نتیجش می شه سر درد
    5- چقدر هزینه می خواید بکنید؟؟؟ شاید انتخاب بهتر از اینا هم باشه!!!!
    از اون انتخابهای اخرتون به نظر میاد زیاد اندازه براتون مهم نیست اگر میزان هزینه رو بدونیم بهتر می تونیم همفكری کنیم

ضمنا لینک زیر رو حتما ببینید و با آقای ARASH20d حتما صحبت کنید
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1812
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 22 December 2005 در ساعت 15:57
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

هر دو دوربين عالي هستند، فقط جهت اشاره:

- روي فوكوس دستي هيچكدام از دوربين هاي كامپكت حساب نكنيد
    - برخلاف تصور دوستان، به جز موارد معدودي در استوديو يا چند مورد ديگر، بهترين حالت هاي عكاسي همان مد اتوماتيك P ميباشد، منتهي شما ميبايست دائم متوجه هيستوگرام و هايلايت وارنينيگ باشيد و با جبران نوردهي +/- Ev نوردهي خود را تغيير دهيد، در دنياي امروز عكاسي ، اين ها را تنظيم دستي ميدانند. البته براي كنترل بيشتر شما مد A , S را نيز ميتوانيد استفاده كنيد اما به ياد داشته باشيد كه " استفاده حرفه اي از دوربين مساويست با كاربرد مد M " يك خرافه است.
    - دوربين هاي كمپكت در ايزو هاي بالا مشابه هم هستند و نويز فراوان دارند اما فوجي اف ده داستانش فرق ميكند و جدا ايزو 800 آن قابل استفاده است.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اکر بیاندیشیم، بسیاری از رفتارهای روزمره و حتی تصمیمهای مهم خود رابر اساس اصولی بنا می کنیم که خود آن اصول تماما خرافه است.
    خوشحالم که امیر عزیز در زمینه شکستن این خرافه ها در فروم همیشه پیش قدم است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

با سلام خدمت دوستان.

مسلما چون من خودم F10 رو خریدم پیشنهادم توی دوربینهای كامپك همینه و فكر كنم لازم نباشه منتظر F11 بمونید.

ولی یه پیشنهاد خنده دار و یه كم عجیب بدم ............
    من حدود 20 روز پیش یه فلاش sigma ef-500 super گرفتم .و روی دوربین 350D واقعا مچ میشه و میشه گفت دوربینم یه قدرت عجیب پیدا كرد .
    (حالا این موضوع چه ربطی داره)

4- خواستار عكسهايي با جزئيات بالا و نويز كم و همچنين بدون سايه فلاش و تاريك شدن زمينه هستم.
    این خواسته شما در قدررت هیچ دوربین كامپك و جیبی نیست ولی من با استفاده از این فلاش ( در حالت Slave بدون سوار كردن روی دوربین) و همین دوربین F10 عكسهای عجیبی گرفتم .بدون سایه (در صورتی كه سر فلاش روبه بالا باشه و زیر سقف باشید) با جزئیات بالا و پشت زمینه روشن.

خواسته شما یه 180 هزار تومن خرج بر میداره ولی با یه دوربین جیبی و یه فلاش حرفه ای عكس گرفتن واقعا خنده داره .(آخه خیلی بزرگتر و سنگینتر از دوربین F10 هست)
    ولی من با همین F10 در دست راست و فلاش sigma در دست چپ در ISO 800 در تاریكی كامل از یه جسم در فاصله 40 متری عكس قابل قبولی گرفتم (دوربین در آخرین حالت تله و فلاش روی 105 مم قدرت فلاش 1/1 )

البته این پیشنهاد منو خیلی جدی نگیرید ..........................................:biggrin :
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اين كار جالب را با يك سنسور 15 هزار توماني و يك فلاش 25-20 هزار توماني ميتوان انجام داد. قبلا توي مبحث فلاش بحث شده راجع به آن. اصولا ميتوان يك ال براكت هم روي دوربين بست تا فلاش آواره نباشد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    اکر بیاندیشیم، بسیاری از رفتارهای روزمره و حتی تصمیمهای مهم خود رابر اساس اصولی بنا می کنیم که خود آن اصول تماما خرافه است.
    خوشحالم که امیر عزیز در زمینه شکستن این خرافه ها در فروم همیشه پیش قدم است.
    با سلام

اگر منظورشما از خرافه تفکرات منه که
    ا- من در نوشتم آوردم كه بحث تنظیمات دستی یه موضوع شخصیه اینكه حرفه ای ها و آماتورها و كلا امروز تو دنیای عکاسی چگونه برخورد می كنن ربطی به دیگران نداره شاید یکی دوست داشته باشه از مد M استفاده کنه، عیبه؟؟؟
    2- دوربین من اصلا مد P,M... نداره و اصلا سرش نمیشه این چیزا
    3- من توصیم رو برای کسی کردم که عشق عکاسیه و به عنوان تفریح عکس می گیره نه حرفه ای ها و اماتورها که سرعت و دقت براشون مهمه
    4 - منظور من از تنظیمات دستی امکان اونه نه عکاسی با مدM یاP

اگر هم منظور شما و آقای محبی کامنت من نبوده
    خواهش می کنم به موضوع تاپیک بپردازیم و به بیراهه نرویم تا دوست عزیزمون بتونه نتیجه بگیره

با تشکر از همه شما ها
    ویرایش توسط babakdin543 : Saturday 24 December 2005 در ساعت 09:35
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسي از راهنمايي هاي دوستان خوب.
    - اسم من مجتبي است و ببخشيد كه فراموش كرده بودم امضا بگذارم.
    - بودجه مرا هم بين 400 تا 600 فرض كنيد. (فكر كنم مهمتر انتخاب است حتي اگر وام بگيريم)
    - تجربه آقا آرش در استفاده از فلاش جدا برام جالب شده و اگه با قيمت پايين عملي باشه دنبالش را ميگيرم، اما هنوز نتونستم به مقالات تكميلي كه آقاي محبي گفتند دسترسي پيدا كنم كه دنبالش هستم.

بازهم تقاضاي راهنمايي :
    1- ديروز يك مهماني بودم و با يك دوربين A95 مواجه شدم و از فرصت استفاده كرده تست زير را انجام دادم :
    در هال بوديم با شيشه هاي بزرگ و البته هواي بيرون كاملا ابري و گرفته. يك جسم را روي يك مبل تك نفره گذاشتم و دوربين روي يك ميز در فاصله 1.5 گذاشتم تا لرزش دست هم رخ نده و در مد p تعداد 4 عكس در ايزوهاي مختلف و بدون فلاش گرفتم، البته چون كامپيوتر نبود عكسها را روي دوربين با زوم بررسي كرديم :
    - در ايزو 50 عكس بدون نويز و سرعت شاتر 5/1 ثانيه شده بود (متاسفانه به ديافراگ دقيق نشدم فكر كنم حدود 4 و 5 شده بود)
    - در ايزو 100 عكس بدون نويز و سرعت شاتر 10/1
    - در ايزو 200 عكس با نويز كم و سرعت شاتر 20/1
    - در ايزو 400 عكس با نويز كاملا مشهود و سرعت شاتر 40/1
    قبلا هم شنيده بودم كه در سرعت 30/1 و كمتر احتمال تاثير لرزش دست خيلي زياده و بايد خيلي ماهر بود يا از سه پايه استفاده كرد.
    درنتيجه فكر ميكنم با كنون (و تمام دوربين ها با ايزوي 400 به پايين) مشكل ميشه بدون فلاش عكس بدون لرزش گرفت. (صاحب دوربين هم ميگفت عكسهاي بدون فلاشش تار هستند)
    آيا نتيجه فوق قابل اتكا است ؟

2- البته شايد براي كنترل لرزش دست عكاس (نه حركت سوژه) بشه روي دوربين مثل Sony H1 فكر كرد كه البته درشتتره اما خوشفرم و براي من قابل قبوله.
    فكر ميكنم دراين حالت صورت مسئله عوض ميشه يعني با با استلايزر و سرعت كم ميشه تصوير بدون فلاش كه تار هم نشه گرفت و فكر ميكنم كاهش سرعت شاتر جبران نور كم را هم ميكنه (بدون نويز) فقط مشكل لزوم ثابت بودن سوژه است. نميدانم آيا اين نتيجه درست است؟ كلا استلايزر منطقي تره يا افزايش سرعت و ايزوي بالا ؟

3- اتفاقا در مهماني بحثي هم در مورد كاربرد مدهاي تنظيم شاتر و ديافراگم شد، بويژه در مد تنظيم ديافراگم كه يكي از دوستان اشاره به كاهش عمق ميدان در تصاوير پرتره و محو نمودن پس زمينه كرد اما هرچه در كنون A95 موجود در مد A با حداقل ديافراگم تست كرديم هيچ تفاوتي در عكسها ديده نشد و تا بينهايت جزئيات ديده ميشد!!! صاحب دوربين هم مدعي بود اين امكان نياز به لنزهاي درشتتر مثل Sony H1 دارد، نميدانم آيا اين مطلب چقدر صحت دارد و فاكتورهاي اساسي آن كدامند ؟ درشتي لنز يا زوم بالا يا چيز ديگر ؟
    امروز چند نمونه عكس از H1 ديدم اما از فوجي f10 چنين عكسي پيدا نكردم مثل :
    http://www.pbase.com/dsmmrm/image/47535894 و http://www.pbase.com/dsmmrm/image/47535892 و http://www.pbase.com/dsmmrm/image/47535891 كه با f/3.5 تا f/4 هستند.
    و البته عكس http://www.pbase.com/jerseyjim/image/52972206 با D50 برام سوال شد كه چرا f/8 است ؟
    فعلا مقاله اي راجع به عمق ميدان در سايت پيدا كردم و مشغول مطالعه آنم و ارتباطش با مشخصات دوربينهاي فوق هستم.
    بنظر شما، امكان كنترل عمق ميدان بعنوان يك پارامتر انتخاب دوربين نكته مهمي است يا فرضا درصورت لزوم با photoshop قابل حل است ؟ و اگر يك پارامتر با ارزشي است فاكتورهاي اصلي آن كدامند؟
    با اين حساب Sony H1 را چگونه انتخابي مي بينيد (Canon S2 اصلا ظاهر گيرايي ندارد)

خيلي طولانی شد، ممنون اگر بازهم همفكري كنيد.
    ویرایش توسط mjkhz : Saturday 24 December 2005 در ساعت 13:50
    مجتبي خياطزاده
    دوربين : Canon IXUS 750

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین