صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree48تشکر

موضوع: کنون 60D یا 700D ؟

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

پیش فرض کنون 60D یا 700D ؟

سلام و درود خدمت همگی کاربران سایت عکاسی.
    خیلی خلاصه، یکی از دوستان تازه کار بنده، قصد خرید دوربین SLR را دارد و در انتخاب بادی بین دو مورد فوق مردد است. از طرفی، امکان فوکوس ممتد حین فیلمبرداری 700D چیزی نیست که بتوان از کنارش به سادگی گذشت و از آن سو، امکانات بیشتر و کاملتر بادی یک رده بالاتر، هر کسی را ترغیب به خرید 60D میکند. حال با توجه به اینکه ممکن است. این تنها دوربینی باشد که شخص فوق قصد خرید آن را داشته باشد، امیدوارم اساتید و عزیزان نظرات خود را در انتخاب بین این دو ابراز نمایند.

از آنجایی که امکانات و سرعت 60D بالاتر است و تاخیر های آن کمتر، و تقریبا در تمامی موارد از رفتار نویزی و داینامیک رنج گرفته تا پنتا پریسم بودن ویوو فایندر و عمر بسیار بالاتر باطری، بر 700D برتری دارد، سوال اصلی اینجاست که آیا فکوس ممتد حین فیلمبرداری آنقدر مورد مهمی هست که این انتخاب را به سمت 700D سوق دهد؟

پ.ن: لازم به ذکر است که بنده قصد ایجاد تاپییک را نداشتم و چه خوب میشد اگر سوال در تاپیک های مقایسه ای دیگر یا یک تاپیک جامع برای مقایسه بین دو دوربین ایراد میشد. بنابراین از مدیران سایت عذرخواهی مینمایم
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

مگه دوستتون ميخواد دوربين فيلمبرداري بخره ؟
    بيس اين دوربينها براي عكاسي هست و براي كار عكاسي ساخته شده. و بين اين دو ايشون به سمت 60D برن.
    MohammadH و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    مگه دوستتون ميخواد دوربين فيلمبرداري بخره ؟
    بيس اين دوربينها براي عكاسي هست و براي كار عكاسي ساخته شده. و بين اين دو ايشون به سمت 60D برن.
    با تشکر از اظهار نظر شما،خیر.
    میتوان گفت هدف اصلی هر کسی از خرید دوربین های DSLR، عکاسی است. اما شما وقتی اقدام به خرید یک کالا مینمایید، قطعا دوست دارید از تمامی امکانات آن بهره مند گردید. حال بحث خرید دوربین عکاسی است که میتوان در کنارش به خوبی به فیلمبرداری نیز پرداخت پس چه بهتر که همین ابتدای کار و قبل از خرید، تمامی جوانب را در نظر گرفت. به هر حال، برتری 60D بر 700D بر هیچ کس پوشیده نیست اما هر چه باشد، با یک بادی جدید و امکاناتی جدید طرف هستیم و باید به درستی تصمیم گرفته شود.
    دوست عزیز فراموش نکنید که یکی از دلایل مردد بودن خود شما بین انتخاب 70D کنون و D7100 نیکون نیز همین بحث فکوس ممتد و امکانات فیلمبرداری پیشرفته تر رقیب کنونی بود
    Dariush Chegini و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

درسته ولي در نهايت بايد بين عكاسي بهتر و يا فيلمبرداري بهتر انتخاب كنيد كه من باتوجه به كاربري خودم عكاسي بهتر رو انتخاب كردم و كيفيت بهتر بدنه.
    البته اين بدين معني نيست كه دوربيني كه امكانات عكاسي بهتري داره در فيلمبرداري نا اميد كننده هست.
    ولي براي عكاسي حرفه اي بدنه 60 دي امكانات و توانائي هاي بيشتري داره و همينطور يك رده از 700 دي بالا تر هست. ولي خوب 700 دي هم سيستم سنسور جديد تري داره

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ديدن اين ويدئو هم بد نيست چون 650 با 700 تقريباً يکيه

http://www.youtube.com/watch?v=s2EtxQ6Obik
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

سلام . دوست عزیز امکانات ۷۰۰ خیلی بیشتر از ۶۰ هست ، از لحاظ پردازنده ، سرعت لود ۷۰۰ هم بیشتر هست ، من جفتشون رو دارم . تنها برتری که ۶۰ بر ۷۰۰ داره بزرگ تر بودن بدنه هست که اگر بخواید با لنز تله کار کنید به کارتون میاد که می تونید با خرید یک گریپ برای ۷۰۰ این مشکل رو رفع کنید ، البته اگر قبلا با بادی های دو رقمی کار کردید اول کار کمی براتون سخت هست کار با ۷۰۰ ، نمایشگر لمسی ۷۰۰ هم خیلی کار امد هست.
    از لحاظ دینامیک رنج تا جایی که تجربه بنده و ریویوها نوشته اند خیلی تفاوت زیادی وجود نداره. البته عمر بیشتر باتری مزیت مهمی هست اگر مثل بنده سفرهای عکاسیتون طولانیست،
    MohammadH، Sheibani و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط zerolight نمایش پست ها
    سلام . دوست عزیز امکانات ۷۰۰ خیلی بیشتر از ۶۰ هست ، از لحاظ پردازنده ، سرعت لود ۷۰۰ هم بیشتر هست ، من جفتشون رو دارم . تنها برتری که ۶۰ بر ۷۰۰ داره بزرگ تر بودن بدنه هست که اگر بخواید با لنز تله کار کنید به کارتون میاد که می تونید با خرید یک گریپ برای ۷۰۰ این مشکل رو رفع کنید ، البته اگر قبلا با بادی های دو رقمی کار کردید اول کار کمی براتون سخت هست کار با ۷۰۰ ، نمایشگر لمسی ۷۰۰ هم خیلی کار امد هست.
    از لحاظ دینامیک رنج تا جایی که تجربه بنده و ریویوها نوشته اند خیلی تفاوت زیادی وجود نداره. البته عمر بیشتر باتری مزیت مهمی هست اگر مثل بنده سفرهای عکاسیتون طولانیست،
    دوست عزیز مگه با کامپیوتر طرف هستید که سرعت لودش مهم باشه . واقعا تنها برتری 60d بزرگتر بودن بدنه است ؟ بهتر است قبل از پیشنهاد دادن کمی فکر کنیم ( در پست اول محمدجان خودش نوشته 60d بر 700d برتری داره بعد شما خلافشو میخوای ثابت کنی ؟)
    MohammadH، محمد رنجبر و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

تشکر کرده
    5292

ضمن تشکر بابت اظهار نظر های شما، همانطور که در پست اول هم نوشته بودم، برتری های 60D بر 700D کاملا مشخص است. چند موردی را نیز همانجا نوشته بودم که میتوان گفت در تمامی موارد مقایسه، برتری های جزئی تا کامل با 60D بوده. تنها مورد بحث، همین امکان فکوس ممتد حین فیلمبرداری 700 بود.
    به هر حال، خرید دوربین برای دوست بنده بود که پس از بررسی های بیشتر، نهایتا تصمیم به خرید 60D شد. اتفاقا مورد بزرگتر بودن دوربین، در مقایسه ای که با دوربین خودم ( 600D ) داشتم، سنگینی دوربین کمی آزاردهنده بود!
    Moeen Salehi، محمد رنجبر و MZ.it تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    دوست عزیز مگه با کامپیوتر طرف هستید که سرعت لودش مهم باشه . واقعا تنها برتری 60d بزرگتر بودن بدنه است ؟ بهتر است قبل از پیشنهاد دادن کمی فکر کنیم ( در پست اول محمدجان خودش نوشته 60d بر 700d برتری داره بعد شما خلافشو میخوای ثابت کنی ؟)
    دوست عزیز من هر دو دوربین رو دارم و تجربه شخصیم رو گفتم به دوستمون.
    سرعت لود هم برای افرادی که عکاسی های خاصی مثل حیات وحش می خواهند انجام دهند مهم هست. ضمنا سایز بدنه خیلی مهم هست مخصوصا برای استفاده با لنزهای سنگین.
    برتری که دوستمون گفتند از لحاظ رنج دینامیکی بود که تا جایی که من چک کردم تفاوت زیادی نداشتند. تعداد نقاط فوکوس در هر دو دوربین یکی هست ، ولی پردازش گر که یکی از مهم ترین امکانات دوربین هست در ۷۰۰دی جدید تر می باشد، به هر حال دوستمون تصمیمشون رو گرفتن و ایشالا به بهترین نحوه از دوربینشون استفاده کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

با سلام به همه دوستان.من هم به زعم خودم مقایسه ای بین این دو انجام دادم که فکر میکنم مفید باشه:
    700D:
    دارای HDR داخلی
    قابلیت تاچ اسکرین
    ابعاد کوچکتر 133x100x79 mm در برابر 145x106x79 mm
    وزن کمتر 580g در برابر 755g
    فوکوس ممتد حین فیلمبرداری....فقط همین!!!
    60d:
    عمق رنگ بیشتر 22.2bit در مقابل 21.7bit
    سیلینگ بهتر
    داینامیک رنج بیشتر 11.5ev در مقابل 11.2ev
    عمر بیشتر باطری 1100 عکس در مقابل 550
    ویو فایندر بزرگتر 59x در مقابل 53x
    پنتاپریسم در مقابل پنتا میرور
    سرعت روشن شدن سریعتر 400ms در مقابل 700ms
    پوشش بهتر ویوفایندر 96% در مقابل 95%
    سرعت شاتر بیشتر 1/8000 در مقابل 1/4000
    سرعت عکاسی پیاپی بیشتر 5.3fps در مقابل 5fps
    لگ شاتر پایینتر 253ms در مقابل 264ms
    اون ال سی دی ثانویه رو هم بهش اضافه کنید.
    همین!!!حالا خود دانید دیگه
    ویرایش توسط fosoos : Tuesday 14 January 2014 در ساعت 19:55
    yaghoobi، A.Khandan، Moeen Salehi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین