نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree7تشکر
  • 1 Post By obsidiyan
  • 1 Post By Moty
  • 2 Post By DELL
  • 1 Post By obsidiyan
  • 2 Post By FarzadKB

موضوع: Sony A6400 یا Canon 80D؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

پیش فرض Sony A6400 یا Canon 80D؟

با سلام خدمت دوستان
    در حال حاضر دوربینم Canon 450D با لنز کیت 18-55 و 55-250 هست. ژانر عکاسی مورد علاقه‌ام پرتره و منظره هست و تا حدودی اکشن. (نیاز به فوکوس سریع دارم که با این دوربینم بیشتر وقتها مشکل دارم. نمیدونم شاید بلد نیستم. از 9 نقطه فوکوس اتوماتیک در اورده‌ام و فقط از نقطه مرکزی استفاده میکنم) ایزو هم واقعا اذیت کننده است. عملا بیشتر 400 نمیشه استفاده کرد. حتی روی این مقدار هم نویز وجود داره که گاها در ایندورها مجبور میشم سرعت شاتر و دیافراگم رو کمتر کنم که تاثیر بدی در کیفیت میگذاره

در حال حاضر از عکاسی پول در نمیارم و میشه گفت آماتوری و از روی علاقه عکاسی میکنم. قصد آپگرید دوربینم رو دارم. بعد از کلی اینور اونور کردن به دو گزینه Canon 80D و Sony A6400 رسیدم. و برای لنز هم 18-135. این لنز برای ماونت سونی هم موجود است. ترجیم اینکه که فقط یه لنز داشته داشتم چنانچه بتونه نیازهام رو برطرف کنه و مطلوب باشه. عکاسی کلوز آپ (گل و گیاهان و...) هم دوست دارم و انجام میدم. سونی با لنز 18-135 حدود 2 میلیون تومن از کانن گرونتر در میاد. بودجه‌اش رو دارم ولی کمتر هم بشه خوشحال کننده است. شاید با یه لنز دیگه‌ای از سونی. یه نیم نگاهی هم به کارکرده‌های هر دو دوربین و لنزهاشون دارم.

به نطر شما کدوم دوربین و لنز برای من مناسب‌تر خواهد بود؟ البته اصراری به این دو دوربین ندارم. چنانچه پیشنهاد دیگه‌ای دارید که بودجه کمتری (چه بهتر) رو شامل میشه و مناسب برای بنده هست، لطفا معرفی کنید. متشکرم.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام وقت بخیر بنده در حدی نیستم که بتونم شما را راهنمایی کنم دوستان خبره و آگاه بهتر میتونن کمک کنند ولی در مورد بادی های سونی یک نکته را لازم میدونم عرض کنم . اگر دستهای بزرگی دارید به نظرم قبل خرید حتما حتما این بادی را در دست بگیرید و ببنید با بدنه کوچک اون کنار می آیید یا نه .
    FarzadKB تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzadKB نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    در حال حاضر دوربینم Canon 450D با لنز کیت 18-55 و 55-250 هست. ژانر عکاسی مورد علاقه‌ام پرتره و منظره هست و تا حدودی اکشن. (نیاز به فوکوس سریع دارم که با این دوربینم بیشتر وقتها مشکل دارم. نمیدونم شاید بلد نیستم. از 9 نقطه فوکوس اتوماتیک در اورده‌ام و فقط از نقطه مرکزی استفاده میکنم) ایزو هم واقعا اذیت کننده است. عملا بیشتر 400 نمیشه استفاده کرد. حتی روی این مقدار هم نویز وجود داره که گاها در ایندورها مجبور میشم سرعت شاتر و دیافراگم رو کمتر کنم که تاثیر بدی در کیفیت میگذاره

در حال حاضر از عکاسی پول در نمیارم و میشه گفت آماتوری و از روی علاقه عکاسی میکنم. قصد آپگرید دوربینم رو دارم. بعد از کلی اینور اونور کردن به دو گزینه Canon 80D و Sony A6400 رسیدم. و برای لنز هم 18-135. این لنز برای ماونت سونی هم موجود است. ترجیم اینکه که فقط یه لنز داشته داشتم چنانچه بتونه نیازهام رو برطرف کنه و مطلوب باشه. عکاسی کلوز آپ (گل و گیاهان و...) هم دوست دارم و انجام میدم. سونی با لنز 18-135 حدود 2 میلیون تومن از کانن گرونتر در میاد. بودجه‌اش رو دارم ولی کمتر هم بشه خوشحال کننده است. شاید با یه لنز دیگه‌ای از سونی. یه نیم نگاهی هم به کارکرده‌های هر دو دوربین و لنزهاشون دارم.

به نطر شما کدوم دوربین و لنز برای من مناسب‌تر خواهد بود؟ البته اصراری به این دو دوربین ندارم. چنانچه پیشنهاد دیگه‌ای دارید که بودجه کمتری (چه بهتر) رو شامل میشه و مناسب برای بنده هست، لطفا معرفی کنید. متشکرم.
    درود
    بهتر بود در راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR اینجاسوال و مطرح میکردید که بازدید بیشتری هم دارد و بهتر جواب می گرفتید
    در واقعیت برای شما که قصدتتان مصارف عمومی است و قصد تغییر لنز و .... را ندارید هردو دوربین گزینه خوبیست و بسیار از بیشتر از نیاز شما رو براورده می کند
    خیلی وسواس نداشته باشید اگر از میرورلس ها و بدنه های کوچک و جمع و جور خوشتان می آید سونی رو انتخاب کنید که راحتترید در حمل و نقل و همه جا می تونه همراهتون باشه ، اگر از اینکه دوربینی که میگیرید می خواهید حس بهتری و کلاسیک عکاسی را به شما بدهد خب دوربین کنون رو بردارید ، البته می توانید بادی های ارزانتر هم بردارید
    مثلا d7500 در نیکون که واقعا ارزشنمند است
    یا 800d در کنون حتی مدل هایی مثل d5600 یا مدل هایی اینچنینی
    خیلی سخت نگیرید
    اگر در این اوضاع بازار دوربین های خوب دست دوم هم بگیرید بد نیست و بودجه تان را نگه دارید برای خودتان یا صرف خرید لنز و تجهیزات جانبی کنید که بیشتر از عکاسی لذت ببرید
    FarzadKB تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzadKB نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

انتخاب شخصی من سونی هست دلیل خاصی هم نداره ولی به نظرم عکاسی با سونی لذت بخش تر خواهد بود
    FarzadKB و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام یه موردی هم یادم رفت عرض کنم . کمیاب بودن تجهیزات جانبی سونی نسبت به کنون و نیکون هست و البته در صورت موجود بودن هم بسیار گران هستند . وقتی بادی میخرید باید به فکر تجهیزات جانبی هم باشید مثل تریگر، فلاش و ..... اگر هم از برندهای متفرقه تهیه میکنید که اوضاع خیلی متفاوت نیست به نظرم .ولی تجهیزات اصلی سخت گیر میاد .
    FarzadKB تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

ممنون از عزیزانی که نظرشون رو گفتن. سونی a6400 رو با لنز کیت 16-50 خریداری کردم. دوربین بسیار عالی هست. فقط باید یک یا دو لنز با کیفیت تهیه کنم
    obsidiyan و sina1808 تشکر می‌کنند.