صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: canon A620 یا یک دوربین دارای لرزشگیر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation canon A620 یا یک دوربین دارای لرزشگیر

[سلام .
    من بالاخره تصمیم گرفتم دوربین canon A620 بگیرم.
    سوال من اینست که آیا این دوربین ساخت ژاپن هست؟
    دیگر اینکه همراه آن چه تجهیزاتی و از چه مارکی بگیرم بهتر هست در ضمن در
    راهنمایی تان حدود قیمت آنها را نیز بمن بگوئید....
    ( باطری- شارژر- کارت حافظه باچه ظرفیتی ......)

البته تنها ایرادی که در A620 برای من ( که در زمینه عکاسی آماتور هستم ) وجود
    دارد نداشتن لرزشگیر هست آیا مدل دیگری از canon که در حدود قیمت A620
    و با امکانات آن باشد ( مگاپیگسل بالاتر از 7و صفحه نمایش چرخان و....) وجود دارد که لرزشگیر هم داشته
    باشد؟

منتظر جوابتان هستم....

با تشکر از همه دوستان

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: canon A620 یا یک دوربین دارای لرزشگیر

سلام ...

فعلا دوربینهای لرزشگیر دار کانن S1 و S2 هستن که به ترتیب 3.2 و 5 مگاپیکسل هستن. S3 هم هنوز به بازار نیومده که 6 مگاپیکسل هست. اگه تو اون رنج قیمت دوربین لرزشگیر دار می خواین باید Fz-5 پاناسونیک، یا با یکم خرج بیشتر H1 سونی رو انتخاب کنید. ضمنا مگاپیکسل بالاتر از 7 فکر نکنم زیاد به دردتون بخوره، عکسها رو بزرگتر از 30 در 40 میخواین چاپ کنید؟ اینو به این خاطر میگم که یکی از مهمترین عوامل تو قیمت دوربین مگاپیکسلش هست، و برای حتی یکی دو مگاپیکسل بالاتر که ممکنه اصلا به دردتون هم نخوره باید قید یه سری امکانات دوربین رو بزنید تا دوربینی با همون قیمت قبلی پیدا کنید. این رو هم بگم که یه عکس حدود 3 مگاپیکسلی رو میتونین با کیفیت خوب تو سایز A4 چاپ کنید و 7 مگاپیکسل عدد بالایی هست. بیخود بابت بیشتر از اون پول ندین.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب TDK51 !
    با سلام، آيا مي‌توانيد براي A700 صبر كنيد؟ فكر مي‌كنم حلوايي است در برابر غوره A620 ! كه احتمالاً با صبر تا ارديبهشت در دسترستان خواهد بود. با :
    1- زوم اپتيكال 6X در برابر 4X
    2- حساسيت تا 800 به جاي 400
    3- جثه كوچكتر و وزن كمتر، خصوصاً با دو باتري AA به جاي 4 باتري
    4- 400 عكس با دو باتري NiMH در مقابل 500 عكس با 4 باتري از همان نوع
    5- افكتهاي بيشتر از قبيل پوزتيو و تنظيم رنگ پوست
    6- قيمت برابر، آن هم در بدو ورود.
    اما ضعفهايش در برابر A620 :
    1- رزولوشن 6 در برابر 1/7 مگاپيكسل (كه قابل چشم‌پوشي است)
    2- برد فلاش 5/3 متر در برابر 2/4 متر
    3- LCD ثابت در برابر چرخان (كه به اعتقاد من در يك دوربين جمع و جور يك مزيت است، نه ضعف)
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من هم واقعا گیج شدم .
    حالا موندم از بین A620,a700,s2 کدومشونو انتخاب کنم.
    آیا نداشتن لرزه گیر در A620 برای من که حرفه ایی نیستم آنقدر مهم هست که از این دوربین خوب بگذرم و S2 را
    انتخاب کنم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question شما که اهل فن هستید لطفا راهنمایی کنید

با سلام.
    در ضمن چیزی که برایم مهم هست اینه که من دوربینی که میخوام بگیرم علاوه بر عکاسی از امکانات فیلمبرداری آن نیز میخوام استفاده کنم پس کیفیت فیلمبرداری آن نیز برایم مهم هست.آیا مبحث رزولوشن در مورد فیلمبرداری نیز اثر گذار هست؟
    دیگر اینکه اصلا لرزه گیر چیکار میکنه و با دوربین دارای لرزه گیر چه کاری میتوان انجام داد که با دوربین فاقد این خصوصیت نمیتوان؟
    در یک روزنامه که یک متن تبلیغاتی راجع به سایبرشات سونی مدل T9 ( که دارای لرزه گیر میباشد) چاپ کرده بود نوشته بود با این دوربین حتی از یک پرنده در حال بال زدن میتوان عکس واضحی گرفت .آیا چنین چیزی امکان دارد؟ اگر پاسخ مثبت هست آیا با canonA620 که دارای لرزه گیر نیست امکان چنین عکسبرداری واضحی وجود ندارد؟

تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: شما که اهل فن هستید لطفا راهنمایی کنید

سلام ...

A620 هم کیفیت فیلمبرداری خوبی داره، ولی مزیت S2 تو فیلمبرداری اولا اینکه که میتونین در حین فیلمبرداری زوم کنین، ثانیا صداش استریو هست و ثالثا لرزشگیرش تو فیلمبرداری هم خوب عمل می کنه. ضمنا اندازه و تعداد فریمهایی که A620 و S2 تو فیلم میگیرن یکیه، ولی فکر میکنم کیفیت تصویری S2 بالاتر باشه (تا حالا فیلم از A620 ندیدم)

ولی در مورد لرزشگیر ، شما لرزشگیر رو با سرعت شاتر اشتباه گرفتید. چیزی که باعث میشه بتونین از یه سوژه در حال حرکت مثل پرنده عکس واضحی بگیرین اینه که دوربینتون سرعت بالائی داشته باشه، که باسرعت یک دوهزارم ثانیه تو A620 از سوژه های خیلی سریعتر از پرنده هم میتونین عکسهای خوبی بگیرین. کار لرزشگیر اینه که تو سرعتهای پائین، مثلا وقتی که عکس باید یک دهم ثانیه نور ببینه، اثر لرزش دست شما رو با حرکت یکی از عدسی های توی لنز خنثی میکنه طوری که انگار دست شما نلرزیده. این امکان برای زومهای بالا مثل 12 برابر تو S2 خیلی مهمه ولی تو زومهای پائینتر مثل A620 هر چند موثره ولی به این اندازه حیاتی نیست.

و اینکه الان حرفه ای نیستید مهم نیست، مهم اینجاست که میخواین به چه حدی برسین؟ اگه می خواین عکاسی رو جدی دنبال کنید خوب قطعا S2 حتی فقط به خاطر زوم بالاش هم به A620 برتری داره. ولی اگه نه برای تفنن و کارهای خانگی از دوربین استفاده میکنین لازم نیست به طور قابل توجهی هزینه رو بیشتر کنین برای S2. چون A620 هم دوربین خوبی هست و اگه بخواین کمی هم کارهای نیمه حرفه ای بکنین تنظیمات دستی مناسبی داره.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Arrow S2 یا A620

شما اگه جای من باشید کدومو انتخاب میکنید؟
    رزولوشن بالاتر در A620 را ترجیح میدهید یا لرزشگیر رادر S2 ؟
    آیا S2 هم مثل A620 ساخت کشوری غیر از ژاپن هست؟
    چه نوع باطری وشارژر وکارت حافظه همراه این دوربینها بگیرم بهتر هست ؟
    در ضمن بزرگنمایی در S2 دوازده برابر اپتیکال هست ودر A620 فقط 4 برابراپتیکال .این یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟
    و در چه جاهایی برتری خود را نشان میدهد؟

از لطف همه دوستانی که زحمت میکشند و جواب میدهند ممنونم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 023.jpg‏ (109.1 کیلو بایت, 59 بازدید)
    ویرایش توسط TDK51 : Friday 10 March 2006 در ساعت 22:20

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: S2 یا A620

TDK51 جان..
    در مورد روزولیشن دوستان توضیح دادند که مربوط میشه به اینکه شما عکسهاتون رو در چه سایزی میخواهید چاپ کنید..
    دوم اینکه این ساخت ژاپن بودن یا نبودن گمون نکنم زیاد فرقی بکنه..یعنی فکر نکنم افت کیفیتی وجود داشته باشه(اگه وجود داره دوستان تصحیح کنند)

در مورد باتری و شارژر، شارژر SONY BCG-34HRD4 تو این فوروم پیشنهاد شده و آزمایش اش رو پس داده
    این لینک رو در مورد باتری و شارژر حتما بخون:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2264
    در مورد باتری:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2317

زوم اپتیکال فرقش با زوم دیجیتال اینه که با حرکت عدسیها در لنز بزگنمایی بصورت واقعی صورت میگیره و کیفیت تصویر افت نمیکنه(البته یک سری مسایل در مورد افت کیفیت هنگام بزرگنمایی وجود داره که اگه اینجا مطرح بشه شما رو سردرگم میکنه و فعلا لازم نیست بهش فکر کنید)
    اما زوم دیجیتال خود تصویر رو بصورت نرم افزاری بزرگ میکنه و این یعنی افت شدید کیفیت(مثل اینکه یه عکس رو با فوتوشاپ بزرگ کنی)
    حالا شما اگه میخوای عکاسی رو تا حدودی بصورت جدی و حرفه ای دنبال کنی زوم 12 برابر بهتره(با توضیحی که دادم تفاوت زوم 12 برابر و 4برابر در بزرگنمایی هستش)
    البته این در صورتیه که اندازه ی s2 براتون زیاد مسئله نباشه(چون بزرگتر از A620 هستش..
    ضمنن با این توضیح حتما متوجه شدید که کجا برتری نشون میده..جایی که بخواهید اجسام دورتر رو بیارید جلوتر!

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
    موفق باشید

تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: S2 یا A620

سلام ...

ما هیچ وقت جای شما نیستیم که بتونیم جاتون تصمیم بگیریم! ولی خیلی راحت بگم، اگه میخواین عکاسی رو جدی به عنوان یه مهارت دنبال کنید S2 بگیرین و اگه یه دوربین جمع و جور با کیفیت خوب که امکانات خوب هم داشته باشه میخواین که گاهی عکاسی کنین A620. ضمنا S2 ساخت ژاپن هست ولی الان کیفیت جنسهای مثلا ژاپنی با جنسهای ژاپنی که تو کشورهای دیگه ساخته میشن تفاوت چندانی نداره.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation اختلاف سایز S2 با A620

دوستان عزیز آنچه که من در مقایسه بین A620 و S2 فهمیدم بیشتر از آنکه تفاوت در سایزشان جلب توجه کند اختلاف در وزنشان هست .
    دیگر اینکه آیا canon دوربینی با خصوصیات S2 دارد که مگاپیکسلش بالاتر از 7 باشد .چون مبحث رزولوشن ظاهرا در مورد کیفیت فیلمبرداری نیز موثر است .اینطور نیست؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین