نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: Fuji vs. Canon

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض Fuji vs. Canon

با سلام خدمت همه دوستان
    چند روزي است كه با اين فروم آشنا شدم كه فكر كنم اولين و تنهاترين مكان گفتگو در مورد عكاسي به زبان فارسي ميباشد از اين سو بايد به مديران سايت تبريك بگم! :)

رشته من ربطي به عكاسي و كارهاي هنري نداره ولي هميشه از بچگي علاقه زيادي به عكاسي حرفه اي داشتم. و از همون موقع با دوربين AE-1 كانون بابام يكم كار ميكردم! اينا رو گفتم چون ميخوام شما دوستان ايراني و فارسي زبان من كمكي در خريد اولين دوربين ديجيتال من بكنيد.

بودجه من يه حد كمي داره در حدود قيمت A75! به علت بعضي از ضد پيشنهادايي كه بهم شده يكم در خريد A75 دودل شدم حالا از شما ميخوام كه در مورد خريد A75 يا Fuji S5000 منو راهنمايي كنيد و اينكه قيمت S5000 الان تو ايران چنده ؟ و اينكه آيا S5000 داراي لنز SLR هست يا نه ؟؟ چون عكس هايي كه از اين دوربين توي اينترنت ديدم هر كدوم يه شكليه! : و يه چيزي ديگه هم كه نتونستم جوابي براش پيدا كنم اينكه آيا اصلا Fuji Film مارك مطرحي در ساخت دوربين هست ؟
    من اين دوربين رو براي عكس گرفتن از در و ديوار و ... ميخوام البته حتي المقدور قابليت Full Manual هم داشته باشه.

پيشاپيش از همه دوستان تشكر ميكنم!

::احسان::

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سلام
    خوشحالم كه با اين فروم آشنا شدي و اميدوارم كه اينجا بتونه به شما و بقيه كمك كنه كه بتونيم اطلاعات خودمون رو گسترش بديم.
    اما در مورد سوال شما
    اصولا دو دوربيني كه مطرح كردي در دو كلاس مختلف دوربين هستند و تفاوت هاي بسيار دارند.
    ابتدا اينكه s5000 لنز SLR ميخوره؟
    خير ! به هيچ وجه ... اين دوربين SLR LIKE ناميده ميشه (يا همون شبه SLR خودمون!)‌بخاطر شكل ظاهريش... و البته اين دوربين SLR LIKE كوچكي هم هست نسبت به مدلهاي بالاتر خودش S7000 يا S20 Pro يا مثلا در سوني 828 و اينا.
    اين از لحاظ ظاهري.
    مهم ترين مشخصه اين دوربين هم لنز زوم 10X اپتيكال اون هست كه براي خيلي ها جذابيت ويژه اي داره . + اينه به نظر من دوربين خيلي خوشگليه در سايز خودش و اينكه مصرف باطري خيلي كمي داره. قابليت استفاده از تنظيمات دستي رو هم داره.
    اما اينكه فوجي مارك مطرحي در ساخت دوربين هست ؟
    بله فوجي چه در ساخت دوربين هاي نگاتيو(مخصوصا قطع متوسط و بزرگ ) با كمپاني هاي ديگه رقابت ميكنه با سري دوربين هاي فوجيكا و در دوربين هاي ديجيتال از پيشگامان ساخت اين دوربين ها بوده اصولا از لحاظ فروش بين رده 3 تا 5 با المپوس و سوني رقابت ميكنه.
    (رده اول رو كنون داره و بعد نيكون)
    اما نكته بعدي؟
    در كلاس دوربين s5000 كنون يه دوربين داره به نام S1is كه تقريبا مشخصات فوجي 5000 رو داره + لرزه گيييير!!! كه براي زوم 10 اين دوربين ها خيلي واجبه كه فوجي نداره!
    قيمت S1is رو كه امروز براي دوستي خريدم 470 هزار تومانه ولي 5000 فوجي رو الان نميدونم و اصولا ارزونتره.

اما A75؟
    دوربين خوبيه.
    اصولا همه دوربين هاي كنون خوب هستند! و سري A كنون هميشه جزو پرفروش ترين دوربين هاي جهان بوده بخاطر كيفيت و قيمت مناسب.
    اما اينكه چه چيزهايي به شما گفتن كه شما رو از خريد اين دوربين منصرف كرده؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام آرش جان :)
    با تشکر از جواب کاملتون! شرمنده اگه سوالات من ابتدايي و پيش پا افتاده است.
    من با بررسي هايي که از اول روي کانن کردم مدل A70 يا A75 را مناسب کار و همچنين جيب خودم پيدا کردم. ولي بعد از اينکه يه بار از نزديک ديدمش و دستم گرفت -يزره هم باهاش کار کردم- زياد راضي نشدم. حالا نميدونم کلا کلاس هاي compact کانن اين حس رو به من القا ميکنن و يا اين توقع من بالا رفته! (شايدم خسيس شدم؟ :P )

يه پيشنهاد هم دارم به مديران سايت حالا نميدونم جاش اينجا هست يا نه ؟ در مورد اينکه انجمني در رابطه با قيمت دوربين ها ديجيتال و لوازمش ايجاد بشه! الان که انجمني با عنوان "کتاب و انتشارات" هست و متاسفانه زياد هم شلوغ نيست انگار. در مورد انجمن قيمت... چون بيشتر دوستان يا حالا براي خودشون و يا براي دوستان و مشترياشون امکان داره راهي بازار بشن براي همين ميتونن قيمت نزديک براي يه مدل رو به کساي ديگه بدن!
    اين يه پيشنهاده حالا هرچي مديران تصميم بگيرند.

منم بهتره يکم صبر کنم تا بتونم تصميم بگيرم (آرش هم باز دودل تر کرد منو) و البته بتون پول رو هم به حدش برسونم! :wink:

باتشکر
    و ممنون