نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: s2 و s3 و a700 !!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض s2 و s3 و a700 !!!

سلام

من حدود یک ساله برای خرید دوربین مطالب این سایت و سایت های دیگه ی عکاسی رو میخونم پارسال از دوربین های 100 تومنی چینی رسیدم به a620 بعد هم مشکلاتی پیش اومد که نگرفتم بعد a700 اومد و به s2 و s3 فکر کردم... چون قبلا تو عکسها به نظرم بزرگ میومدن ولی از نزدیک که دیدم فکر کردم میشه با سایزش کنار اومد .

الان موقعیتی پیش اومده که میخوام بخرم اما نمیدونم کدومو! حالا از کسایی که s2 یا s3 دارند چند تا سئوال دارم
    آیا از سایزش ناراضی نیستند؟ یعنی اگه در کنار این a700 رو هم داشتید و جایی میخواستید برید که زوم بالا نیاز نداشتید کدومو همراه میبردید؟
    آیا واقعا a700 در حد s2 هست یا نه؟ خوب هر کس ظاهر رو ببینه فکر میکنه s2 یه چیز دیگست اما واقعا یه چیز دیگست؟ یا جز زوم و لرزه گیر تفاوت چندانی ندارند؟..منو ها و امکانات اضافه تری داره یا نه دقیقا همونه با زوم 12؟
    نمیدونم واقعا زوم به دردم میخوره یا نه البته فکر میکنم تا حدود زوم 6 تازه چیزی میشه که چشم میبینه.. از عکاسی طبیعت و ماکرو خوشم میاد .. فقط از سایزش میترسم .. مسلما اگه دوربینو مثل موبایل بشه داخل کیفی گذاشت که به کمربند بست خوب میشد اما یه کیف از S2 دیدم نسبتا بزرگ بود ولی اگه واقعا میدونستم به اندازه تفاوت حجمش تفاوت داره با اندازش کنار میومدم
    البته تقریبا تمام ریویو های اینا رو خوندم اما تجربی باهاشون کار نکردم
    بازم میگم رو کاغذ تقریبا تفاوتهای اینا رو میدونم اما تو عمل نه..

بعد هم میخوام بدونم اگه سوپر زوم بخوام s2 بگیرم یا S3 تا جایی که میدونم تفاوت اصولی با هم ندارند اما آیا این تفاوت قیمت ارزش این تفاوتهای جزئی رو داره یا نه؟.. بهتره تفاوتشو خرج لوازم جانبیش کنم...
    در ضمن اگه دوستان قیمت های این سه رو بدونن بی زحمت بگن... من اصفهانم اما اگه تفاوت قیمت بیشتر از 20 باشه ترجیح میدم از تهران خرید کنم
    منتظر راهنماییهای دوستان هستم...

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: s2 و s3 و a700 !!!

سلام ...

سملما فرق محسوسی دارن. S2 و S3 دوربینهای SLR-Like هستن که کلا حرفه ای تر از کامپکتها مثل A700 هستن. البته نه به این معنا که کلا دوربین حرفه ای محسوب میشن، ولی به هر حال تفاوتشون کاملا محسوسه. این تفاوت لزوما تفاوت تو کیفیت عکس نیست. مثلا توی S2 شما وقتی دوربین رو تو دست می گیرین به وضوح تسلطتون توی کار با دوربین، کار با دکمه ها و منوها بدون اینکه بهشون نگاه کنید، عدم لرزش دوربین و حتی راحت دست گرفتن دوربین بیشتره.

خود من با وجود اینکه حمل S2 به اندازه یه دوربین کامپکت راحت نیست ولی باز به یه دوربین کامپکت ترجیحش می دم. ضمنا فرق S2 و S3 اونقدر نیست که کسی که S2 داره بخواد بره S3 بخره، ولی برای شما که می خواین تازه دوربین رو بگیرین پیشنهاد می کنم همون S3 رو بگیرین. به هر حال S2 حدود یک سال و نیم پیش ارائه شده وS3 به تازگی. جدا از ظاهر بهترش هیستوگرام Live و نویز کمتر تو ISO 400 چیزی نیست که بشه راحت ازش گذشت.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اگر فقط يک دوربين ميخواهي بگيري و با سايزش هم ميگي کنار مياي s2 يا s3
    همينطور اگه ميخواهي با جديت نسبي و هدف خود آموزي عکاسي رو شروع کني باز هم شايد slr-like بيشتر توصيه بشه
    خصوصا که قيمت هم ديگه تفاوتي بين اين انتخابها نيست و البته s3 امکانات خيلي خوب و s2 قيمتي بسيار اقتصادي داره

زوم و لرزشگير دو مزيت هستند، مثلا از يک گنجشک هرکاري يکني نميتوني عکس خوبي با يک کامپکت بدون زوم بگيري
    چون سطح تفکيک لنز و پيکسلها هم مساله ديگري است که اجازه نميده هر کراپي از تصوير حتي اگه از نظر اندازه آدم رو راضي کنه الزاما از نظر کيفيت آدم رو راضي نگه داره
    شايد خود اين مساله - خصوصا کيفيت لنز- يک فرق اساسي باشه البته نظر دقيق تر نياز به امکان بررسي دقيق هر يک از اين دو محصول داره

ارگونومي هم مساله ديگري است، اما بين اين دو رده من چندان آن را مهم نميدانم مگر اينکه هدف نگاهي آموزشي باشد
    چون امکانات و منوهاي سري a هم واقعا ساده و روان هستند و البته ديناميک دوربين هم طوري نيست که بشه با کنترل بهتر نتيجه بهتري حاصل کرد، معمولا فرمان يک گام جلوتر از دوربينه!
    با توجه به شنيده ها بعيد هم ميدونم يک slr-like "خيلي" در اين زمينه بهتر باشه!!

از نظر کيفيت عکس فکر ميکنم نبايد خيلي دغدغه داشته باشي، خصوصا در ماکرو و منظره
    چون برداشت من از توصيه بزرگان اينه که بالاخره بايد در فتوشاپ عکس را ...

بحث ابعاد را که مطرح کرديد خيلي به شرايط هر فرد بستگي داره
    A700 رو ميشه مثل يک موبايل هميشه به همراه داشت
    به دليل شرايط کاري در برخي موارد ملزم به استفاده از دوربين کوچک و نه چندان گران هستم در برخي محيطهاي صنعتي به دليل خطرات محيط و تداخل الکترومغناطيسي ممکنه شما نخواهيد يک دوربين گرانقيت را ريسک کنيد و يا امکان حمل يک کيف بزرگ دوربين در کنار ساير تجهيزاتي که به شما آويزان است موجود نباشد ...
    اما همواره اعتقاد داشتم وقتي امکان و شرايط خاصي براي عکاسي پيش اومد حتما بايد به فکر يک دوربين جدي تر باشم.
    به هرحال شما هم بهتر از هرکسي شرايط خود را ميتوانيد تخمين بزنيد.

در نهايت در بحث هاي قبلي هم خيلي از دوستان ابعاد مختلف بحث مشابه را بررسي کرده اند و رجوع دوباره هم ميتواند مفيد باشد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از وقتی که گذاشتید ..توضیحات کاملی بود فکر میکنم s3 برای من بهتر باشه ...

راستی از دوستان اگر کسی مینیمم قیمت این دوربین رو میدونه لطف کنه بهم بگه .. همینطور آدرسش رو... متشکرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بالاخره s3is خریدم به قیمت 405 تومان از فروشگاه کانن . اصفهان میدان انقلاب با گارانتی مغازه

بازم ممنون از لطف دوستان

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

مبارک باشه، منتظر عکسهای خوبتون هم هستیم.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون ..چشم انشاالله با راهنمایی های شما و سایر دوستان عکسهای قابل قبولی بگیرم