نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: ?canon 400D ya 30D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض ?canon 400D ya 30D

با سلام به دوستان
    به نظر شما من بین دو دوربین 400d و 30d کدام رو انتخاب کنم؟2 مگا پیکسل رزولوشن بالاتر به نداشتن برخی امکانات می ارزه؟
    مرسی
    none

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: ?canon 400D ya 30D

این کاملا به نیاز خودتون برمیگرده .
    این دو دوربین در یک کلاس نیستند .
    اگر نیاز به یک دوربین حرفه ای تر ،خوش دست تر، ایزو 3200 , و دیگر مزیت های 30d هستید و به کارتون میاد ، خب مسلما 30d .
    اما 400d ، خب هم ارزون تره (به همراه مزایای دیگه ) ، که میتونه بودجه لنزهاتون رو افزایش بده ، و هم اینکه فکر نمیکنم با 400d کمبودی از لحاظ امکانات احساس کنید .
    باز هم میگم ، کاملا به نیاز خودتون بستگی داره .

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

فکر میکنم تا اندازه ای شخصی هم باشد. من معتقدم باید از دست گرفتن دوربین لذت برد اگر 350 دی بهترین دوربین دنیا هم باشد من زمانی که انرا دستم میگیرم فکر میکنم دوربین اسباب بازی دستم گرفتم.
    اما 30 دی واقعا لذت بخش است.(البته من با 20 دی کار کردم که بدنه مشابهی دارد).
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اما من فكر ميكنم با توجه به كاربردهاي يك انسان معمولي (1.اگر شغل اصلي اش عكاسي نباشد 2. پولش از پارو بالا نرود)، يعني يك آماتور مشتاق (مثل من) دوربيني مثل 350D از هردوي اين دوربين ها بهتر است. شخصا عقيده دارم كارايي، كارآمدي و كيفيت دوربين هاي جديد بسيار با كاربردهاي يك آماتور مشتاق فاصله دارد و به سختي با توانايي هاي او تداخل پيدا ميكند. بله مسلماً من هم 30D را ترجيح ميدهم، اما وقتي با حدود 400 تومان اختلاف آن ميتوان يك لنز عالي خريد و لذتش رو برد، خوب ارجحيت با خريد لنز اضافي است. شما 5D هم كه بخريد، 5-3 سال ديگر با توجه به پيشرفت تجهيزات چيز قديمي محسوب ميشود و ديگر به هيچ وجه fashionable نخواهد بود.
    منكر كارايي دوربين هاي فعلي حتي تا 15-10 سال ديگر هم نيستم اما با سياست هاي سازندگان و گنجاندن امكانات جديد، هر چندسال يكبار هوس دوربين جديد خواهيد داشت، و الا همين الان هم دوربين D60 كانون بسيار بسيار كارايي دارد و شخصا بسيار كنجكاوم كه نمونه اي از آن را از يك حراجي يا ebay در اروپا پيداكنم.
    400D را تنها به اين دليل توصيه نميكنم كه افت قيمتش را نكرده و ال سي دي اطلاعات بالا را ندارد (هر چند اصلاً مهم نيست)

توصيه من 350D و لنزهاي سيگماست
    به D50 و لنز 70-18 معروف نيز فكر كنيد، چنين تركيب هلويي (بدنه با امكانات عالي و كم نويز، لنز التراسونيك ارزان و شارپ با دامنه زوم بسيار مناسب) در پلاتفرم هاي ديگر موجود نميباشد!

(پي نوشت: صحبت هايي كه كردم، تنها در مورد يك آماتور مشتاق، با كاربردي عام مصداق پيدا ميكند)
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

سوشیانس عزیز

توصیه می کنم به طور جدی در مورد صحبت های جناب محبی فکر کنید. پشت سر آن ایده تجربیات گرانبهایی نهفته است. هر چند تصمیم نهایی با شما خواهد بود.

موفق باشید.