نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: Sony H5 یا H2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile Sony H5 یا H2

من با سونی r1 کمی کار کرده ام اما قیمتش گران است. H5 را دیدم ولی با اون کار نکردم ولی قیمتش مناسب تر است همدان نمایندگی سونی 450000 تومان می دهد. البته از H2 گران تر است حدود 70000 تومان. شما کدام را پیشنهاد میکنید؟ اگر از قیمت تهران خبر دارید آنجا چند است؟ می ارزد که از جشنواره نوروزی سونی خرید کرد؟

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

پیش فرض پاسخ: Sony H5 یا H2

دوست عزیز قطعا اگه امکانش باشه H5 رو بگیرین از H2 بهتره.. کمترین دلیلش مگاپیکسل بالاتره و خوب مثل اینکه لنز اچ 2 ، Ca زیادتری نسبت به اچ 5 داره.. قیمت اینجا هم همین حدود فکر کنم، من خودم اچ 5 داشتم و خیلی ازش راضی بودم، واقعا حرف نداشت و کلی عکاسی کردن باهاش به آدم لذت میداد.. قطعا از انتخابش پشیمون نمیشی دوست عزیز
    محمد منتظری

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام!
    هر دو دوربینهای خوبیند( هر چند که H5 خوشرنگتر و شکیلتره) ولی نمیدونم چرا تو سایتها H5 رو با Canon S3 IS مقایسه میکنند(عموما) و نه با H2!! اما تو ایران S3 با H2 هم قیمته و 50-40 تومن با H5 تفاوت داره!
    شاید کنونها از راه قاچاق میان!! برای همین هم من به این نتیجه رسیدم که سونی رو کنار بذارم و کنون گرفتم چون به نظرم به این قیمتها نمی ارزیدند!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از لحاظ کیفیت لنز و نیز کیفیت عکس H5 با S3is چه تفاوتی دارند؟ برای مقایسه این دو عکس دارید؟
    سید علی حسینی
    < canon AE1pro>

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325
    محمد منتظری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    ممنون از آدرس لینکی که دادید. مقایسه ای که کرده بود به نظرم آمد H5 از نظر تفکیک و رنگ کیفیت پایین تری از H2 دارد انگار که 1 مگا پیکسلی که اضافه کرده اند کیفیت را بدتر کرده است. در مقایسه هم H2 با S3IS هر کدام یک مزایایی داشتند و نتوانستم با قطعیت بگویم که کدام کیفیت بهتری دارد. نظر پیشکسوتان چیست؟:confused:
    سید علی حسینی
    < canon AE1pro>

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    دوست عزیز قطعا اگه امکانش باشه H5 رو بگیرین از H2 بهتره.. کمترین دلیلش مگاپیکسل بالاتره و خوب مثل اینکه لنز اچ 2 ، Ca زیادتری نسبت به اچ 5 داره.. قیمت اینجا هم همین حدود فکر کنم، من خودم اچ 5 داشتم و خیلی ازش راضی بودم، واقعا حرف نداشت و کلی عکاسی کردن باهاش به آدم لذت میداد.. قطعا از انتخابش پشیمون نمیشی دوست عزیز
    سلام دوست گرامی
    از توضیحات شما سپاساسگذارم.
    من هم می خواهم روز 5 شنبه یک دستگاه اچ 5 بخرم .اما یکی از دوستان لینک زیر را داده بود که در آن با اچ 2 مقایسه شده و به نضر می رسد کیفیت عکس های آن از اچ 5 بهتره! آیا چنین چیزی ممکنه؟ راستش کمی دو دل شده ام. نظر شما چیه؟
    [http://www.dpreview.com/reviews/sonyh5/page8.asp]
    ازتون ممنونم.
    ویرایش توسط Farzad41 : Monday 19 February 2007 در ساعت 16:23 دلیل: لینک مربوطه اصلاح شده است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad41 نمایش پست ها

سلام دوست گرامی
    از توضیحات شما سپاساسگذارم.
    من هم می خواهم روز 5 شنبه یک دستگاه اچ 5 بخرم .اما یکی از دوستان لینک زیر را داده بود که در آن با اچ 2 مقایسه شده و به نضر می رسد کیفیت عکس های آن از اچ 5 بهتره! آیا چنین چیزی ممکنه؟ راستش کمی دو دل شده ام. نظر شما چیه؟
    [http://www.dpreview.com/reviews/sonyh5/page8.asp]
    ازتون ممنونم.
    ایا شما تنظیمات بالای صفحه رو که در سایت ازمایش کننده گذاشته دیدید؟ زمان نوردهی h2 با h5 فرق داره و همین طور فاصله .فکر نمیکنید این دلیلش باشه در مقایسه با s3is هم سونی برتره غیر از عکسی که ماکرو گرفته شده که اون هم دلیلش معلومه چون s3isماکرو صفر داره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط esmati59 نمایش پست ها
    ایا شما تنظیمات بالای صفحه رو که در سایت ازمایش کننده گذاشته دیدید؟ زمان نوردهی h2 با h5 فرق داره و همین طور فاصله .فکر نمیکنید این دلیلش باشه در مقایسه با s3is هم سونی برتره غیر از عکسی که ماکرو گرفته شده که اون هم دلیلش معلومه چون s3isماکرو صفر داره
    سلام دوست گرامی،
    از جواب نکته بینانۀ شما بسیار سپاسگذارم.
    خیال من را راحت کردید. من بلاخره رفتم و یک دستگاه H-5 خریدم کمی باهاش کار کردم و در همین مدت کم ، شیفته اش شده ام.تنها چیزی که نگرانم کرده مسئلۀ شارژر و باطری است. زمان خریدن دستگاه ، یک جفت باطری سونی Ni-MH 3800 mAh نیز خریدم به قیمت 10،000 تومان . وقتی در منزل باطری ها را شارژ کردم ، آن باطری که همراه خود دوربین بود به خوبی شارژ شد و توی دستگاه هم خوب جواب داد ( باطری سونی سایبر شات Ni-MH 2800 ) اما باطری یدکی که خریدم خوب شارژ نشد و در انتها شارژر چشمک میزد. توی دوربین هم حدود 10 دقیقه بیشتر دوام نیاورد. در حالیکه فروشنده گفته بود که به خاطر آمپر بالا ، زمان بیشتری کار میکنه!
    رفتم سراغش و اون هم به جایی زنگ زد و بعد به من گفت چون آمپرش بالا است دستگاه شارژر شما نمی تونه اونو شارژ کنه !!! به هر حال اونو عوض کرد و یک جفت باطری سونی 2500 به من داد و مابه التفاوت پولشو پس داد. باطری اش شبیه مال خود دوربین بود اما رنگ نارنجی اون کمی پریده تر بود . بهش گفتم اونم خندید و جواب داد خیالت راحت باشه تقلبی نیست! اما وقتی در منزل اونو شارژ کردم باز هم همین مسئله پیش آمد! یک باطری دیگر از یک عکاسی خریدم فکر میکنم اسمش CFL است، اما اون هم جواب نداد!!! حالا موندم چه کار کنم؟! اگر شارژر من خرابه پس چرا باطری خودش را به خوبی شارژ میکنه؟ اگر باطری ها تقلبی اند باید چه کار کرد؟ چند بار باطری بخرم تا یکی شانسی درست در بیاد.!!!
    خوب معذرت می خواهم. خیلی حرف زدم. اگرشما یا هر دوست دیگری مرا راهنمایی کند تا در این ایام تعطیلی بدون باطری یدکی نمانم بسیار سپلسگذار خواهم بود.
    F@RZ@D