نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: D80 & D70s

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض D80 & D70s

سلام
    من یه سوال دارم.بجز تفاوت مگا پیکسل دوربینهای D80 & D70s(که برای کارهای معمولی عملا مهم نیست)تفاوت این دودوربین از نظر فنی چیه(لطفا اگر دوستان لطف میکنندو وقت میگذارند دقیق توضیح خودشان را بفرمایند،مثلا ننویسیم نرم افزارش جدیدتره یا حتما بهتره که گرونتره!) ممنوناز دوستانی که راهنمائی میکنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: D80 & D70s

دوست عزیز، این گونه مطالب در فوورم به راحتی پیدا می شود. به جرات می توانم بگویم که بیشتر از 40 درصد از پست ها در این فورم به مقایسه در مورد دوربین ها است.
    اما به طور مختصر:
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...n_d80&show=all

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    ممنون داریـــــــــوش جان
    اما دوتا سوال دیگه دارم که ممنون میشم اگه راهنمائی کنی:
    1- بالا رفتن رزولوشن بدون بزرگ شدن سنسور به نظرت یه جورائی مجازی نیست؟به نظرمن اگه فقط رزولوشن بالا بره عملا فقط با عکس حجیمتری مواجه خواهیم شد نه با کیفیتتر؟نظرت چیه؟
    2- این سایتDpreviewچقدر اطلاعات ونمونه عکسهاش قابل اطمینانه؟
    متشکر که وقت میذاری

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

عکاس باشی عزیر، سئوال های خوبی پرسیدی. با ثابت ماندن سایز سنسور و بیشتر شدن تعداد فتو سایت ها (پیکسل ها)، به احتمال خیلی زیاد فتو سایت ها کوچکتر می شوند و در نتیجه SNR (نسبت سیگنال به نویز یا به زبان لری کیفیت عکس) کمتر می شود. (البته جزئیات بیشتر می شود اما با کیفیت پائین تری). من سعی می کنم اگر در این مورد لینک پیدا کردم اینجا قرار دهم. فکر کنم در خود سایت هم از این مطالب زیاد باشد.

شما را به خدا search کنید. این سایت عکاسی به جرات یکی از کامل ترین منابع عکاسی است (فارسی بودنش که جای خود دارد.) این فورم و مقالات آن اگر English بودند تبدیل به یکی از مطرح ترین منابع عکاسی در اینترنت می شدند. بنابرین از قابلیت های آن استفاده کنید.

سایت DPReview را من از چشم هایم بیشتر بهش اعتماد دارم. عکس ها پراسس نشده و کاملا خام هستند. و اگر پراسس شده باشند، خود نویسنده ذکر می کند. (بماند که کمی جانبداری می کند اما دقیق است).

كاربر جديد sepidar آواتار ها
    تشکر کرده
    1

جناب عكاس باشي، بنده هم دقيقا همين سئوال برام مطرح بود كه تفاوت امكانات D80 غير از مگاپيكسل بيشتر (كه در عمل در عكاسي آماتوري تاثيري جز هزينه بيشتر بكاپ گيري نداره) ميتونه تفاوت قيمت رو توجيه كنه. فكر ميكنم اين ميتونه به نحوه استفاده شما از دوربن مربوط بشه. من به شخصه به اين دلايل D80 رو ترجيح ميدم:

1. ويزور شفافتر و بزرگتر. ويزور كوچيك براي تركيب بندي مناسبتره ولي اگر عادت داشته باشيد مدت زيادي براي تركيب بندي وقت بگذاريد چشم و عضلات صورت خسته ميشند.
    2. نويز بسيار كمتر نسبت به D70 در ايزوهاي بالا (تصوير در ايزوهاي 100 تا 800 كاملا تميزه)
    3. هيستوگرام RGB (در برابر Lumminance در D70) كه در نورسنجي خيلي بكار مياد
    4. LCD بزرگتر، پر نورتر و دقيقتر
    5. قابليت برنامه ريزي مجدد كليدهاي از پيش تعريف شده عكاسي (مثل حالت عكاسي در شب، عكاسي پرتره، عكاسي منظره، ...) با توجه به نياز شخصي عكاس. البته اين قابليت در D70 هم وجود داره ولي فكر ميكنم با خاموش كردن دوربن تنظيمات انجام شده پاك ميشه.
    6. داشتن گريپ ارجينال (البته اختياري)
    7. داشتن يك كليد قابل برنامه ريزي
    8. تكنولوژي 2 سال جديدتر شامل: باطري هوشمند، پشتيباني از كارتهاي جديد SD (بجاي CF كه هم گرانتره و هم نا متداولتر) و ...

البته نقاط ضعفي هم وجود داره:

1. سرعت همزماني با فلاش پايينتر (200/1 در برابر 500/1 در D70)
    2. عدم وجود شاتر الكترونيكي كه البته نميدونم به خودي خود چقدر مفيده ولي حداكثر سرعت رو به 4000/1 كاهش داده

موفق باشيد
    ویرایش توسط sepidar : Sunday 11 February 2007 در ساعت 13:31
    عليرضا شريف

Nikon D80, Nikon F65, Nikkor 18-135mm f/3.5-5.6 G, Nikkor 50mm f/1.8 AF, Nikkor 70-210mm f/4-5.6 AF

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidar نمایش پست ها
    ...
    البته نقاط ضعفي هم وجود داره:

1. سرعت همزماني با فلاش پايينتر (200/1 در برابر 500/1 در D70)
    2. عدم وجود شاتر الكترونيكي كه البته نميدونم به خودي خود چقدر مفيده ولي حداكثر سرعت رو به 4000/1 كاهش داده

...
    سلام،
    بله، D70 از یک طراحی شاتر Hybrid استفاده می*کنه و برای سرعتهای بالاتر از 1/250 ثانیه شاتر مکانیکال 1/250 ثانیه باز می*شه و بعد CCD بصورت الکترونیکی تصویر رو Capture می*کنه تو 1/8000 ثانیه برای مثال. سنسورهایی که بتونن با شاتر Hybrid* کار کنن طراحی داخلیشون فرق داره با سنسورهایی که با شاتر مکانیکال کار می*کنن و البته کالیبراسیون و دقتشون هم پایینتره. سنسوری که با شاتر مکانیکال کار می*کنه رو بطور دقیق کالیبره می*کنن تا خروجی*اش به نسبت حساسیتش بخونه با خروجی که فیلم می*داده تو همون زمان نور*گیری ولی سیستمهای الکترونیک رو نمی*شه اینطور دقیق تنظیم کرد... از اونطرف بجاش Sync. Speed رو دارید که چون شاتر الکترونیکی هست دیگه مشکل کنترل وجود نداره و نیکون می*گه تا 1/500م ثانیه (که مثل سیستمهای Leaf Shutter قدیمی می*شه) ولی در واقع شما حتی روی 1/1000 یا حتی روی 1/8000 (با فلش بزرگ) هم می*تونید عکس بگیرید و تصویری از شاتر نمی*بینید توی عکس چون در واقع شاتری وجود نداره. تا اونجا که من می*دونم امروز هیچکدوم از دوربینهای Top of the Line کنون یا نیکون با شاتر الکترونیک یا هیبرید ارایه نمی*شن و تنها دوربینی که اینطوری طراحی شده بود Canon 1D (قدیمیترین مدل) بودش که اون هم سینک فلش 1/500 ثانیه داشت. به هر حال بعضی وقتها لازمه آدم به همچین سرعت سینکی دسترسی داشته باشه ولی خب این دوربینها روح SLR واقعی رو ندارن به نظر من :)

ممنونم.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر جديد sepidar آواتار ها
    تشکر کرده
    1

يك ويژگي ديگه كه بعضا روش خيلي مانور ميدن داشتن Image Processing Engine كه بقول review نويسها از D2x و D200 به ارث برده. كسي از دوستان اگه اطلاعي در مورد نحوه كارش داره ممنون ميشم كمي توضيح بده.
    عليرضا شريف

Nikon D80, Nikon F65, Nikkor 18-135mm f/3.5-5.6 G, Nikkor 50mm f/1.8 AF, Nikkor 70-210mm f/4-5.6 AF

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

البته كاوه جان علت اين كه حداكثر سرعت سينك 1/500 اعلام شده، تنها به خاطر استفاده از فلاش هاي TTL است، و الاً همان طور كه شما هم نوشتيد، با فلاشهاي معمولي محدوديت سينك نداريد. با فلاش هاي TTL زماني براي Evaluate كردن نوردهي و تبادل ديتا احتياج خواهيد داشت.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

d80 be chand ellat gheymate bishtari dare :
    1.akharaye 2006 release shode ke d70s avasete 2005 bode
    2.bar khalafe d70s ke memorye cf dare d80 sd/sdhc ro poshtibani mikoni
    3.hodode 20 geram saboktare
    4.batrye d80 ba teknologiye bala va davame ali sakhte shode
    5.lcd d80 bozorgtar va shafaftare
    6.va az hamme mohemtar tafavote gheymate d80 body va d70s body onghadri ke shoma tasavor mikonid nist

ba in hal shoma midonid va bodjaton
    movafagh bashid

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

دوست عزیز ناصر جان چرا شما به تاریخ آخرین پست ها دقت نمیکنید؟ هر دو پست شما 6_7 ماه بعد از تاریخ آخرین پست بوده!