صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: Canon G7 يا Panasonic FZ50

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Canon G7 يا Panasonic FZ50

سلام

خداي نكرده قصد جسارت به هيچ يك از دوستان رو نداشتم .البته دليل زياد مطرح شدن S3is هم واضحه چون دوربيني با امكانات خوب و قيمت مناسب و ابعاد منطقيه ولي خوب يك نسخه رو نمي شه براي همه پيچيد.

من خودم از اون آدمايي هستم كه اگر بكشنم دو چيز رو مطلقن نمي خرم :

1- دوربين كامپكت و اولترا كامپكت.
    2- دوربيني كه باتري ليتيوم نداشته باشه و باتري قلمي بخوره و شارژر جدا بايد براش بخري (مثل S3is)

واين در حالي است كه بسياري از دوستان ديگه هر دو مورد بالا رو حسن يك دوربين مي شمارند. ما هم اينجا صرفن نظرات و تجربياتمونو با هم قسمت مي كنيم وگرنه در نهايت هر كسي با توجه به علايق و سلايقش بايد خودش تصميم نهايي رو در انتخاب و خريد بهترين و نزديكترين دوربين با بودجه و انتظاراتش بگيره.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

Wink پاسخ: Canon G7 يا Panasonic FZ50

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خداي نكرده قصد جسارت به هيچ يك از دوستان رو نداشتم .البته دليل زياد مطرح شدن S3is هم واضحه چون دوربيني با امكانات خوب و قيمت مناسب و ابعاد منطقيه ولي خوب يك نسخه رو نمي شه براي همه پيچيد.

من خودم از اون آدمايي هستم كه اگر بكشنم دو چيز رو مطلقن نمي خرم :

1- دوربين كامپكت و اولترا كامپكت.
    2- دوربيني كه باتري ليتيوم نداشته باشه و باتري قلمي بخوره و شارژر جدا بايد براش بخري (مثل S3is)

واين در حالي است كه بسياري از دوستان ديگه هر دو مورد بالا رو حسن يك دوربين مي شمارند. ما هم اينجا صرفن نظرات و تجربياتمونو با هم قسمت مي كنيم وگرنه در نهايت هر كسي با توجه به علايق و سلايقش بايد خودش تصميم نهايي رو در انتخاب و خريد بهترين و نزديكترين دوربين با بودجه و انتظاراتش بگيره.
    سلام دوست عزیز:
    این نکته واقعا جالبه که سلیقه ها خیلی باهم فرق میکنه و این هم دلیل تنوع بازار دوربین دیجیتاله. به دلیل همین تفاوت سلیقه هاست که همه این دوربینها فروش میره و کمپانیهای بزرگ هم سرپا میمونن. مثالش رو خودتون زدین در مورد باطری. به نظر من باطری قلمی خوردن یک دوربین حسن بسیار بزرگ دوربینه به خاطر اینکه آدم در هر جایی حتی اگه به برق شهری هم دسترسی نداشته باشه باز لنگ نمیمونه و 4 تا باطری میخره و کارش راه میافته ولی شما بر عکس میگین و این دلیل جالب بودن انجمن هستش و کارآمد بودن انجمنه. باعث میشه همه آدما همه نظرها رو بشنون و بر اساس سلیقه خودشون تصمیم بگیرن.
    در مورد کمپکت بودن دوربین هم راستش من هم طرفدار اینجور دوربینهایی که تو دست گم میشن نیستم اما گاهی وقتها وقتی دیگه یک دوربین DSLR به گردنته و 8 ساعت پیاده روی کردی اون دوربین وزنش به نظر 10 برابر میرسه مخصوصا وقتی باید مواظب لنز سنگین 1 میلیون تومانیش باشی :) و آرزو میکردی برای عکاسی یک کامپکت تو جیبت میگذاشتی و وزنشو احساس نمیکردی.
    ممنون
    علی

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    من با اين موضوع موافقم كمپكت اكثر اوقات بيشتر به كار ميآد . من خيلي سفر ميرم سخترين كار اينه كه دوربين رو بندازي گردنت ودنبال هواپيما بدوي . يا مثلا با يه كوله بار اسبا ب دوربين گردنت باشه البته وقتي با اتومبيل شخصي هستي موضوع كاملا متفاوته . اما در كل دوربيني كه هميشه تو جيبته بيشتر از دوربيني كه اكثر اوقات تو كمده به كار مي آد .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

منظورم به عنوان تنها دوربين بود وگرنه براي Slr دارها يك دوربين دوم كامپكت كاملن لازمه.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: کامپکت*ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام!

من یک سوالی برام پیش اومده در مورد کامپکت*هایی که توصیه می*شه، من خودم زیاد با کامپکت*ها کار نکردم ولی برام جالبه چرا هیچکس دوربین Lx1 یا Lx2 رو پیشنهاد نمی*ده؟ یه دوره*ای من بیش از یکسال Lx1 داشتم که بی*نهایت ازش راضی بودم، الآنم که Lx2 رو پاناسونیک زده که مشکل نویز و حداکثثر ایزو رو حل کرده، دیگه مساله چیه؟ تقریباً همه چیز داشت این دوربین، نسبت جذاب 16:9، خروجی Raw و تنظیمات دستی... من که خیلی راضی بودم. نویزش هم بی*نهایت قابل اصلاح بود و خروجی پروسس شده*اش به راحتی دوربینهای هم رده*اش رو پشت*سر می*گذاشت. حالا چطور زیاد اینجا طرفدار نداره این دوربین؟

مرسی!
    سلام
    شاید به این خاطر که اکثرا" این دوربین رو یک دوربین کامپکت آماتوری میپندارند !! تا یک دوربین کامپکت نیمه حرفه ای با قابلیتهای حیرت آور و کیفیت عکس فوق العاده!! و دوم اینکه در نظر خیلیها با پرداخت همچین مبلغی خرید یک دوربین اولترازوم یا SLR-Like شاید عاقلانه تر باشد!!

به نظر من هم دوربین معرکه ایه و تنها چیزی که در نگاه اول منو دلخور کرد ابعاد فلاشش و طرز قرارگیریشه: یعنی با وجود سایز کوچک فلاش دیگه دلیلی برای قرارگیری فلاش در بدنه و Eject شدنش وجود نداشت (جز مسایل بازاریابی و ...) و البته جای کفشک فلاش خارجی هم خالی است (که البته این هم به دلیل ابعاد این دوربین شاید کمی مشکل بوده ولی قطعا" محال نبوده).

راستش خودم خیلی دلم میخواد یه FZ50 و یک LX2 را با هم داشته باشم. :biggrin: :biggrin:
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: کامپکت*ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام!

من یک سوالی برام پیش اومده در مورد کامپکت*هایی که توصیه می*شه، من خودم زیاد با کامپکت*ها کار نکردم ولی برام جالبه چرا هیچکس دوربین Lx1 یا Lx2 رو پیشنهاد نمی*ده؟ یه دوره*ای من بیش از یکسال Lx1 داشتم که بی*نهایت ازش راضی بودم، الآنم که Lx2 رو پاناسونیک زده که مشکل نویز و حداکثثر ایزو رو حل کرده، دیگه مساله چیه؟ تقریباً همه چیز داشت این دوربین، نسبت جذاب 16:9، خروجی Raw و تنظیمات دستی... من که خیلی راضی بودم. نویزش هم بی*نهایت قابل اصلاح بود و خروجی پروسس شده*اش به راحتی دوربینهای هم رده*اش رو پشت*سر می*گذاشت. حالا چطور زیاد اینجا طرفدار نداره این دوربین؟

مرسی!
    سلام دوست عزیز:
    LX2 دوربین خیلی خوبیه ولی اگه من باشم توی کامپکتها بجز LX2یک نگاه هم به Canon PowerShot S80 میندازم.
    Canon PowerShot S80 دوربین قدیمیه اما به امتحانش میارزه. یا میتونی یک نگاهی هم به Canon PowerShot A540 بندازی یا اینکه کمی بهتر ازون Canon PowerShot A710 IS که فکر کنم 100 تومانی گرونتر باشه. حتی من باشم دوربین Fuji FinePix F30 رو هم یک نگاه میندازم. اینها تو کامپکتها خوبن. من خودم اصولا به سمت دوربین سنگینتر و بزرگتر (هر چند سایزاشون زیاد با هم فرق نداره اما وزناشون فرق داره)میرم واسه همین اگه بخوام یک کامپکت داشته باشم میرم سمت A 710 IS که لرزه گیر هم داره اما اگه واقعا بخوام کامپکت باشه و تو جیب جا شه Fuji FinePix F30 اولین انتخابمه چون با امکانات manual خوبش بازم خیلی خیلی کوچیکه و سبکه (155 گرم).
    ممنون
    علی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2