نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: Nikon 3700 Or Canon A75

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Nikon 3700 Or Canon A75

با توجه به اينكه قيمت هر دو دوربين تقريبا يكي است شما كدام را پيشنهاد ميكنيد.؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

تفاوتها:
    ماكروي نيكون كمي قويتر است
    مانيتور كانن بزرگتر است ولي مانيتور نيكون با وجود كوچكي رزولوشن بالاتري دارد
    بزرگنمايي مرور عكسهاي كانن بالاتر است
    حساسيت كانن داراي 4 سطح مي باشد در حالي كه نيكون داراي 2 سطح است و كانن داراي حساسيت ماكزيمم بالاتر مي باشد
    بالاترين زمان شاتر كانن ( 15 ثانيه) بيشتر از نيكون (4 ثانيه) است
    سرعت ماكزيمم شاتر نيكون (3000/1) بيشتر از كانن (2000/1) است
    كانن داراي 3 مد نورسنجي است درحالي كه نيكون فقط مد ماتريسي دارد
    كانن داراي مدهاي اولويت شارتر، اولويت ديافراگم و تمام دستي و نيز نورسنجي نقطه اي است در حالي كه نيكون هيچكدام را ندارد
    قدرت فلاش كانن بيشتر است
    نيكون داراي باتري شارژي و شارژر همراه دوربين است ولي كانن روي دوربين نيست و بايد جدا خريداري شود.

با توجه به مشخصات فني من شخصا بين اين دو مدل كانن را انتخاب مي كنم.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

هر دو تا دوربينهاي خوب و معادلي هستن
    كانن يه سري امكانات منوال بيشتر داره مثل حالات عكاسي بيشتر/ حالات عكاسي با اولويت شاتر و ديافراگم/ منوال فوكوس/
    فوكوس 9 نقطه اي كانن هم عاليه و حرفي نداره
    اما نيكون:/ جمع و جور تر و سبكتره + باتري ليتيوم يون و شارژر با دوربين داره+ كيفيت ال سي دي اونهم بيشتره(هر چند اندكي كوچكتره)

من با توجه به اين مشخصات، دوربين كانن رو ترجيح ميدم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از لطف شما دوستان عزيز متشكرم.يه سوال ديگه:آيا A75 ژاپني يا مشتركه؟

كاربر جديد ehsan_cam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزيز من نيكون بهت پيشنهاد ميدم!ماكروش خيلي بهتره! و اما زوم ديجيتال نيكون 4 هست كه با تلفيق با اپتيك ميشه 12 اما كنون 3 ديجيتال داره كه با تلفيق اپتيك حدود10 ميشه!و اما سابقه و تجربه نيكون در ضمينه دوربين براي همه واضح و روشن است .و طي اين سالها فقط به ساخت و توليد دوربين مشغول بوده اما كنون نه شروع كارش با ماشين هاي اداري بوده بيشتر تخصصش روي ماشين هاي فتوكپي و تكثير است.به جرات ميتونم بگم كه كيفيت و ترو تازگي عكساي نيكون كاملا مشهود هست .بايد ببيني واست بيشتر كيفيت عكسهايي كه ميگيري مهم هست يا نه دنبال يه سري امكانات عكسبرداري بيشتري كه واسه اولي نيكون و دومي كنون خوبه .وزن نيكون نسبت به كنون خيلي كمتره!
    نيكون 130 گرم اما كنون 200 گرم.تازه اگه 4تا باطري شارژي هم بندازي روش وزنش وحشتناك ميشه!
    اما نيكون يه باطري لتيوم ايون داره كه وزنش خيلي كمتره! بعدم تو با ليتوم ايون حدود 1ساعت فول شارژ ميشي! اما 4تا باطري نيكل متال شارزي (واسه كنون) اگه بخوايي خوب شارژ كني 15ساعت زمان ميبره!!!و نيكون خيلي خوش دست و زيبا تر هست.
    بعد نوع حافظه نيكون SD هست اما كنون flash و در وضعيتهاي عكسبرداري نيكون داراي حالت كمكي پاناروما هست كه واقعا لذت بخشش ميكنه. و اخر هم كه نيازي به يه شارژر 20 تا 25 هزاري نداري.و تنها مزيت كنون تنظيم هاي دستيش هست.
    و اما يه پيشنهاد اين كه اگه با اين پول بري سراغ يه نيكون 4100 يا 4200 خيلي به نفعت هست!چرا؟چون 4 مگا پيكسل هستند!خيلي كوچك و ظريف + 4200 باطري ليتوم ايون داره .و وزنش هم 155 گرم حدودا.و 4200 در ساخت لنز او از عدسيهاي ED استفاده شده!(پراكندگي بسيار كم نور-كه اختلال نور رو به حداقل ميرسونه و اختلاف شكست نور رو در بين نورهاي با طول موج مختلف كم ميكنه.كه پراكندگي نور و كه ممكنه تو عكساي تله بشه و قطع و تصوير شفاف و واضح ميده)كه نسبت به لنز آ 75 مزيت زيادي هست! و تا جايي كه يادم هست راجع به سوالت فكر كنم كنون آ75 ساخت مالزي باشه.
    موفق باشي.

كاربر آشنا arena آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوست عزيز احسان جان اگه دوست داشتي يه سري به اين لينكها بزن تا سابقه كنون در دوربين سازي رو ببني كه به 1933 برميگرده. البته اگه حوصله نداشتي بگو برات ترجمه كنم .

http://mir.com.my/rb/photography/har...storycanon.htm

http://www.canon.com/camera-museum/camera/f_camera.html

http://www.photoxels.com/history_canon.html
    اما سابقه نيكون: سال 1948 مدل nikon I رو داده به بازار اينكه كنون قبلا اسمش چيزه ديگه بوده
    Kwanon وبعدا شده كنون نبايد باعث بشه سابقش رو ناديده بگيريم
    اين هم سابقه نيكون:

http://www.mir.com.my/rb/photography.../htmls/models/

http://www.nikon.co.jp/main/eng/soci...rhnc01f4-e.htm

http://www.photoxels.com/history_nikon.html

در ضمن اگه يه نگاهي به سايت pbase.com بكنيدكه عكسهاي دوربينهاي مختلف رو زده متوجه اختلاف سابقه ها ميشيد اينكه شما بطور سليقه اي به نيكون علاقه داريد كاملا قابل احترامه ولي ما بايد سعي كنيم سابقه و نتايج خوب شركتهاي ديگه رو در نظر بگيريم و به دوستانمون اجازه انتخاب بيشتري بديم.
    ما بايد بدونيم مسيوليت نظراتمون متوجه خودمون هم ميشه و با اين كار ممكنه كسي انتخابي غيراز اون چيزي كه مد نظرش بكنه ودر نهايت دلخوري پيش بياد.اگه دوستان واساتيد محترم از مارك كنون بيشتر استقبال ميكنن به اين دليله كه مراجع مستندي وجود داره كه ميتونن به ديگران ارايه بدن.اما اگه من با توجه به صحبتهاي شما نيكون خريدم وناراضي بودم به گله مندي من چه جوابي خواهيد داد؟بايد ببخشي كه سرت رو درد اوردم.ولي دوست دارم اگه خواستي جواب من رو بدي يه چند تا سايت باحال وكتابهاي خوب هم بهم مرفي كني تا هم حرفهات مقبولتر باشه
    هم سطح اطلاعات من رو بالا تر ببره .ازت ممنونم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در پاسخ به سوال شما كه پرسيديد ژاپنيه يا مشتركه؟
    canon a75 malesia
    nikon 3700 indonesia
    كانن a75 يه چيز ديگس.
    -----------------------
    Nikon D70 +18-70 mm