صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: canon powershot a640 یا s3is

pod
    pod آنلاین نیست
    كاربر جديد pod آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Question canon powershot a640 یا s3is

سلام به همگی من همین الان عضو شدم
    قبل از هر چیز بگم که من سعی کردم برای اینکه وقت دوستان رو بیخودی نگیرم در تاپیک ها جستجو کنم:biggrin: ظاهرا قبلا یکی مثله من هم همین مشکل رو داشته و s3is گرفته اما علتش به درستی برای من روشن نشد:confused:
    دوستان عزیز لطفا منو راهنمایی کنید بین این دو مدل واقعا موندم s3is یا a640؟؟؟؟:(
    خواهشا کمکم کنید!!!من زیاد وارد نیستم اما تو این سایت(www.imaging-resource.com) که یکی از سایت های معتبر هست وقتی نمونه عکس ها رو با هم مقایسه می کردم به نظرم عکس s3is زیادی سافت می یاد و تازه یکنواخت هم نیست(بعضی جاهای تصویر سافت تر به نظر می یاد)
    من به شخصه به زوم بالای این دوربین علاقه خاصی پیدا کردم اما با مقایسه این دو عکس:
    http://www.imaging-resource.com/PROD...MULTI3648N.HTM
    http://www.imaging-resource.com/PROD...MULTI2816N.HTM
    احساس کردم کیفیت a640 بهتره!!!:rolleyes:لطفا منو راهنمایی کنید و با دلیل بگید که کدوم بهتره
    در ضمن یه سوال دیگه هم که داشتم این بود که الان کانن های توی بازار ساخت چه کشوری هستن و مثلا اگه چینی هستن مشکلی ندارن یا آدم باید حتما بره دنبال اصلش؟
    پیشاپیش از همه شما عزیزان متشکرم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: canon powershot a640 یا s3is

سلام...

در ضمن یه سوال دیگه هم که داشتم این بود که الان کانن های توی بازار ساخت چه کشوری هستن و مثلا اگه چینی هستن مشکلی ندارن یا آدم باید حتما بره دنبال اصلش؟
    نه خیالتان راحت باشد ، مارک کنون بود ، ابتاع کنید ، بی خیال اصل و فرع .....

در یک کلام اگر به عکاسی وارد هستید S3is را انتخاب کنید

اگر زیاد وارد نیستید و بدنبال یک وسیلهی ساده تر و راحت تر هستید به سراغ A640 بروید

کیفیت از نظر شما چیست ، نمی دانم ، اما قطعا کیفیت S3is از A640 پایین تر نیست...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

کاوه جان اگه وارد هم نباشن وارد می شن ....
    S3is بهتره ...
    بستگی داره برای شما زوم مهم تره یا رزلوشن ...
    انتخاب کنید .....
    ولی فکر نمی کنم 4 مگا پیکسل ارزش خیلی تحریک کننده ای داشته باشه ولی در عوض 12 تا اپتیکال زوم واقعا وسوسه کننده است...
    بستگی به خودتون داره.... که از دوربینتون چی می خواهید....
    دوربین های کنون هم مالزی هست هم ژاپن و هم چین ....
    ویرایش توسط Behnam_703 : Wednesday 6 June 2007 در ساعت 19:14

pod
    pod آنلاین نیست
    كاربر جديد pod آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    دوربین های کنون هم مالزی هست هم ژاپن و هم چین ....
    من یه جورایی از اجناس چینی دل خوشی ندارم حالا به نظر شما کشور سازنده مهم هست یا شما هم با آقا کاوه اتفاق نظر دارید؟
    یه چن تا سواله دیگه...
    اینا از لحاظ قیمت فرقی هم میکنن؟از کجا میشه فهمید که کجایی هست؟رو خودش نوشته؟آیا میشه به نوشته اعتماد کرد؟(منظورم اینه که تقلبی نیست؟)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Arrow پاسخ: canon powershot a640 یا s3is

خواهش می کنم سراغ اجناس چینی نروید ....
    حداقل من هم مثل شما خاطره ی خوشی از خرید اجناس چینی ندارم...
    بله از لحاظ قیمت فرق میکنند....:biggrin:
    معمولا زیر دوربین ها مشخص شده که کجایی هستنند......:(
    معمولا می شه اعتماد کرد حداقل به من که ثابت شده....;)
    هر دوربینی که خواستید بخرید فقط چینی نباشه....
    مالزی خوبه و ژاپن هم که مشخصه....:)
    موفق باشی ....................:biggrin:

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    a640 فقط در چین تولید میشه اما s3is قدیما ساخت مالزی و قبل تر ها ساخت ژاپن بوده و الان چینی هاش هم زیاد شده
    کیفیت عکس های a640 بخاطر سنسور بزرگتری که داره قطعا از s3is خیلی بهتره ؛ این مطلب رو با دیدن سمپل فوتو های سایت کنون براحتی میشه دید ؛ اما امکانات s3is بیشتره و در کلاس بالاتری نسبت به a640 قرار داره ؛ اما به نظر من اگه بخوای با این هزینه هم کیفیت و هم امکانات رو با هم توی یه دوربین داشته باشی باید قید کنون رو بزنی و مدل های دیگه رو بررسی کنی ؛ توی کامپکت ها نیکون p5000 رو داری و توی SLR like ها فوجی 6500fd رو و ....

كاربر آشنا utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط pod نمایش پست ها
    من یه جورایی از اجناس چینی دل خوشی ندارم حالا به نظر شما کشور سازنده مهم هست یا شما هم با آقا کاوه اتفاق نظر دارید؟
    یه چن تا سواله دیگه...
    اینا از لحاظ قیمت فرقی هم میکنن؟از کجا میشه فهمید که کجایی هست؟رو خودش نوشته؟آیا میشه به نوشته اعتماد کرد؟(منظورم اینه که تقلبی نیست؟)

مطلبي كه ميگم فكر كنم در مورد اكثر لوازم الكترونيكي صادقه ، انشاالله در مورد دوربين هم درست باشه .
    شما اگه با يه گارانتي معتبر بگيري فرقي نميكنه و حق با آقا كاوه هست چون قراره تو اين مملكت خدمات بگيري نه تو ژاپن يا هر جاي ديگه اما اگه قصد داري بدون گارانتي بگيري (من كه ميترسم) به طور كلي اولا به هيچ برچسبي اعتماد نكن ( اگه نوشته ها هك شده بود جاي بررسي داره و معمولا اگه سر جاشون باشن و با فونت اصلي هم بودن قابل اعتماد ، خلاصه بايد جنس اورژينال را كاملا بشناسي) ثانيا قسم به جون مادرم فروشنده رو هم باور نكن كه دومي مهمتره
    سعيد شاه علي

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

ولی فکر نمی کنم 4 مگا پیکسل ارزش خیلی تحریک کننده ای داشته باشه ولی در عوض 12 تا اپتیکال زوم واقعا وسوسه کننده است
    نظر بنده هم همین است ، چند مگاپیکسل بالا پایین دردی دوا نمی کند و کسی را شفا نمی دهد.....

یه چن تا سواله دیگه...
    اول اینکه مدلی از کنون وجود ندارد که ReMark شده باشد....خیالتان راحت......

اما یکبار دیگر و برای آخرین بار............................................ ...

به خدا اگر ساخت افغانستان هم بود ، اشکالی ندارد ، مهم برند کنون است .......

دوست عزیز ، اینکه ساخت کجا است و این مسائل به دهه ی گذشته مربوط میشد ، متاسفانه هنوز هم با نگاهی به دهه ی گذشته خرید میکنیم.....

در حال حاضر از مرسدس تا ایرباس بسیاری از لوازم و قطعات را در چین تولید میکنند.....

این اجناس قلابی و درجه 1000 چینی را نبینید ، متاسفانه بازرگن ایرانی بی انصاف است....

مثلا شارژر های گوشی های سونی اریکسون که همه ساخت چین هستند ، اما با چند کیفیت ، همگی با مارک SALCOM تولید میشوند ، اما یکی با قیمت 2 هزار تومان و دیگری با قیمت 19 هزار تومان.......

عزیزان به این موضوع که فلان چیز ساخت کجاست در صورتی توجه کنید که برند معروفی نداشته باشد ، گاهی هم برند های معروف( مثل سونی ) در معقوله باطری ، مورد هجوم افراد سودجو قرار میگیرند.

اما موضوع کنون و نیکون و سایر برند ها در اینجا متفاوت است........

چرا ؟

چون دوربین دیجیتال یک وسیله با تکنولوژی بالا و یا به قول معروف Hi Tech است و افراد سودجو امکان کپی کاری و مشابه سازی ندارند ؛ مثلا سنسور دوربین وسیله ای نیست که بتوان هر جایی تولید کرد ، حتی بزرگانی مثل نیکون و کنون محتاج سنسور های سونی هستند......

تا به حال NoteBook تقلبی دیده اید ؟ یا مثلا CPU ؟

اما بارها باطری ها و فلش مموری ها و RAM های تقلبی دیده اید....

شما به جنس نگاه کنید... ببینید آیا از تکنولوژی های بالا استفاده میکند و یا ......................
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط pod نمایش پست ها
    پیشاپیش از همه شما عزیزان متشکرم
    سلام دوست عزیز، به این تالار خوش آمدی.
    دوستان همه مطالب را گفتند ولی اجازه بدهید بنده هم مطلبی را بیان کنم.

من مدتهاست که در غرب زندگی مینکم و متوجه شدم که اجناس چینی سال به سال بیشتر میشوند. و این فقط به خاطر قدرت روز افزون این اژدهای آسیاست که با نیروی انسانی ارزان و فراوان تولیدات اقلب شرکتهای بین المللی را انجام میدهد. اینجا مردم کمتر به کشور تولید کننده اهمیت میدهند و به مارک نگاه میکنند. که به نظر من هر دو اشتباه است، نباید چشم بسته مثل بلا نسبت گوسفندی فقط به خاطر مارک در دام افتاد. شرکتهای گوناگونی در تولید دوربین عکاسی فعالند که شما باید ببینی به بودجه، نیاز و علاقه شما کدامینشان نزدیکترند.

نکته دوم آن که وقتی جنسی وارد بازار میشود معمولا در مراحل اولیه ساخت کشور طراح است و قیمت بالایی دارد و رفته رفته خط تولید محصول را به کشورهای ارزان تری مثل چین منتقل کرده و قیمتها را پایین می آورند. برای مثال میتوان به همین "اس 3 آی اس" اشاره کرد. که اوایل ساخت کشور ژاپن بود و قیمتی در حدود 500 دلار آمریکا و الان به قول دوستان ساخت جاهای دیگری است با قیمت 300 دلار امریکا. و نکته قابل تامل این که بیشتر دوربین های اس ال آر به علت تلاش برای کاهش قیمتها ساخت کشوری غیر از کشور مادر (ژاپن) هستند.

حالا من همه این مطالب را بیان کردم و برای خاتمه باید بگویم که من همسرم به هیچ عنوان اجناس شرکتهای ژاپنی را که در نقاط دیگر ساخته شده اند را خریداری نمیکند ولی این را نیز بگویم که دلیل آن فقط میهن پرستانه است چون ایشنان خود ژاپنی هستند. ولی برای ما ایرانیان نباید فرقی کند.
    سربلند باشید و کامروا

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    سلام
    a640 فقط در چین تولید میشه اما s3is قدیما ساخت مالزی و قبل تر ها ساخت ژاپن بوده و الان چینی هاش هم زیاد شده
    کیفیت عکس های a640 بخاطر سنسور بزرگتری که داره قطعا از s3is خیلی بهتره ؛ این مطلب رو با دیدن سمپل فوتو های سایت کنون براحتی میشه دید ؛ اما امکانات s3is بیشتره و در کلاس بالاتری نسبت به a640 قرار داره ؛ اما به نظر من اگه بخوای با این هزینه هم کیفیت و هم امکانات رو با هم توی یه دوربین داشته باشی باید قید کنون رو بزنی و مدل های دیگه رو بررسی کنی ؛ توی کامپکت ها نیکون p5000 رو داری و توی SLR like ها فوجی 6500fd رو و ....
    من هم pansonic fz8 رو اضافه ميكنم

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین