صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree1تشکر

موضوع: s3is یا panasonic tz3 یا fz8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: s3is یا panasonic tz3 یا fz8

میدونید مشکل کجاست؟ مشکل اینه که من نظرم رو دادم اما شما نظرتون رو ندادید راجع به دوربین
    اومدید به نوشته من ایراد گرفتید پس شما گیر رو به قول خودتون شروع کردین
    شاید اگه وقتتون رو نسبت به پاسخ دادن به اون شخص میزاشتید الان وضعیت تاپیک این نبود! ما باید در این تاپیک
    به جواب دوستمون پاسخ بدیم

لذا من به بحث های خاله زنکی اعتقادی ندارم
    بریم سر اصل مطلب
    من 1 ماه پیش قبل از خرید هر دوی دوربینهای Fz8 و S3is رو تست کردم
    از نظر ارگونوميك کاملا برتری احساس میشه در کنون شاید از روی عکس هم بتونید تشخیص بدید
    جنس بدنه پاناسونیک رو هم نپسندیدم
    مرحل بعد عکس گرفتم و بعد از مشاهده عکسها تو محیط یکسان به این نتیجه رسیدم که پاناسونیک نویز بیشتری دارد ! البته برای من فاکتور مهمی بوده است!
    با خود فروشنده هم که یکی از دوستان بودند صحبت کردم تاکید بر کیفیت کنون داشتند
    فرصت نشد لنز ها را تست کنم
    اما الان که کنون رو دارم بسیار راضی هستم
    همینا کافی بود که به صورت تجربی بگم کنون بهتره
    شمام اگه نظر مخالفی دارید اینگونه بنویسید نه اینکه کی پست های خرده گیری!
    خوشحالم که تاپیک رو به مسیر فرعی هدایت نمیکنید
    ویرایش توسط finerisk : Saturday 9 June 2007 در ساعت 00:41 دلیل: غلط املایی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

جناب قبادی اینها از علاقه زیاده چون میدونن چقدر شما دوست داشتنی هستید

لرزشگیر پاناسونیک معروف تر از دیگر لرزشگیر هاست
    دوربین FZ8 دوربین بسیار خوبیه . رفتار نویزی مناسب تری نسبت به کنون داره و به همین دلیل تا ایزوی 1250 رو ساپورت میکنه .البته یه حالت حساسیت بالا هم داره که تا ایزوی 3200 هم پشتیبانی میکنه ولی بیشتر برای مواقع ضروریست و روی کیفیتش نباید زیاد حساب کرد
    رنج زوم اون برابر با دوربین S3 کنونه و هر دو اندازه سنسور مشابهی دارند و اختلاف یک مگا پیکسل هم کم ارزش تر از اونیه که به حساب بیاد

کیفیت فیلم برداری دوربین کنون با اون صدای استریو و در حالت های مختلف مثل سوپر ماکرو قطعا بر دوربین های رقیب ارجحیت داره

پاناسونیک میتونه تا نوردهی 60 ثانیه رو انجام بده ولی کنون تا 15 ثانیه میتونه نوردهی داشته باشه
    ولی از اون طرف پاناسونیک بالاترین سرعتش 1/2000 ثانیه است ولی کنون تا 1/3200 ثانیه رو پشتیبانی میکنه

حداقل فاصله فوکوس در حالت تله در دوربین پاناسونیک دو متره ولی در دوربین کنون 90 سانتی متره

در کل دوربین پاناسونیک زد 8 در ایزوهای بالا نویز کمتری داره و لرزشگیر کمی بهتر و نوردهی طولانی تر
    دوربین اس تری فیلم برداری بهتر و فاصله فوکوس مناسب تر در حالت تله و سرعت شاتر بالاتر

امکانات دستی هر دو مناسبه ولی قاعدتا با اومدن هک جدید قابلیت های بسیاری منجمله برنامه ریزی برای دوربین و حتی بازی و خواندن متن و هشت جور هیستوگرام مختلف و حالت زبرا و ... به دوربین کنون اضافه شد

قیمت هر دو با توجه به کیفیتشون بسیار بسیار بسیار مناسبه و شما هر کدوم رو بخرید فکر نمیکنم از پولی که دادید پشیمون بشید
    از لحاظ اندازه هر دو تقریبا یکسانند ولی یه ذره کنون بزرگتره

فقط یه چیزی که بهتره قبل از خرید مقایسه کنید نمونه عکس ها در بالاترین حالت زومه. چون در دوربین های زوم بالا وقتی دوربین رو در بالاترین حالت زومش قرار میدید و عکس برمیدارید در کنار لبه های عکس یک آشفتگی رنگی و مخصوصا یک هاله قرمز رنگ دیده میشه. دوربین اس تری کنون در این مورد خیلی خوب بود و افت کیفیت محسوسی حتی در بالاترین حالت زومش مشاهده نمیشد. من فکر میکنم این برای دوربین های زوم بالا خیلی مهمه چون این دوربین ها به خاطر زوم بالایی که دارند انتخاب میشن و باید کیفیت مطلوبی ارائه بدند. به هر حال بهتره عکس های خام دوربین ها رو در شرایط برابر مقایسه کنید و با توجه به مزایا و معایبی که هر کدام دارند انتخابتون رو انجام بدید

فرق حالت های مختلف لرزشگیر هم به صورت زیره
    Continuous
    یعنی لرزشگیر همواره فعاله و به همین علت دوربین میتونه هنگام ترکیب عکس ها و فوکوس دستی و فوکوس اتوماتیک روی موضوعات

به خوبی عمل کنه

Shoot Only
    لرزشگیر فقط وقتی فعال میشه که شما دکمه شاتر رو فشار می دید . بنابراین ممکنه هنگام نگاه کردن در مانیتور و ترکیب عکس ها به خاطر این که لرزشگیر همیشه فعال نیست کمی اشیا رو محو ببینید ولی وقتی که شاتر رو فشار میدید لرزشگیر به خوبی عمل کرده و عکسی واضح تر براتون میگیره

Panning
    در این حالت لرزشگیر فقط اثرات بالا پائین شدن های دوربین رو خنثی میکنه و این برای عکس برداری از موضوعاتی که به طور افقی حرکت میکنند و شما نمیخواید حرکت افقی اونها با لرزشگیر گرفته بشه مناسبه

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

جناب دکتر روشن ، مثل همیشه سپاسگذار شما و سایر عزیزان هستم.....بنده کوچک ترین عضو این فروم خوب و دوستانه هستم........

از مباحث خاله زنک دست بر دارم و برویم سر مباحث فنی.....

اول یک مطلبی رو عرض کنم.....

به نظر همه ی کارشناسان این دوربین عزیز ارگونومی بسیار بدی دارد و این مشکل در کنون ژنتیک است و تنها به این مدل بر نمی گردد و در رده ی D-Slr ها هم این مشکل مشاهده میشود ، به قول یکی از دوستان یک شکل احمقانه دارد ( البته پوزش ) . اما به نظر بنده که زیاد هم مهم نیست ، ارگونومی معقوله ایست که به سلیقه افراد باز میگردد ، بار ها عرض کرده ام که ممکن است 350 کنون با آن قیافه مناسب یک خانم باشد و یک نیکون دی 80 که از نظر ارگونومی عالی است برایش نامناسب باشد....پس ارگونومی به سلیقه ی افراد باز می گردد.......

درباره ی بقیه ی موضوعات هم دلباز عزیز جام من ( که من مخلصش هستم ) کاملا توضیح دادند و دیگر نیازی نیست....

اما توصیه :

در انتخاب دوربین زیاد به نوشته ها و روی کاغذ توجه نکنید ، در موارید دوربین دیگر عملکرد بهتری دارد.حتما دوربین ها رو توی دست بگیرید و با هر کدوم کمی ور برید تا بعد ها از اونها خسه نشوید .

به هک جدید کنون هم نیم نگاهی بیاندازید در بسیاری از موارد اشکالات و کمبود های کنون رو رفع کرده ، به اون تاپیک حتما نگاهی بیاندازید......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

کاوه جان خودتو ناراحت نکن.....
    ما همه ی اعضای این سایت از کوچکترینتون که من با شم تا بزرگان آقای شهبازی آقای هژیر آذر آقای روشن خودت و همه ی بزرگان این سایت
    می دونیم که تو واقعا داری زحمت می کشی و این حرف هایی که می زنی از روی تجربه هست و می خواهی دوستات بهترین انتخاب رو داشته باشن.............
    دیگه در مورد این دوربین ها هم که دوستان توضیح دادن ......

pod
    pod آنلاین نیست
    كاربر جديد pod آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Exclamation پاسخ: s3is یا panasonic tz3 یا fz8

به خدا اگه می دونستم اینجوری میشه اصلا این تاپیک رو نمی زدم..
    کاوه جان همون طور که می دونی من تازه عضو شدم و اولین نفر هم خود تو جوابمو دادی
    حرفای تو بوی تازگی میداد
    در مورد کشور سازنده دوربین ها و بحث قاچاق cpu و ....
    این حرفات منو دچار تحول درونی کرد و نسبت بهت ارادت خیلی خاصی پیدا کردم.
    متاسفانه وقت نشد که توی همون تاپیک ازت تشکر کنم چون یکم سرم شلوغ بود
    نیازی به گفتن نیست همه می دونن از همه فعال تر الان تو هستی و بدون هیچ منتی با سرعت تمام تاپیک ها رو جواب می دی
    حالا قرار نیست با هر حرفی زود ناراحت بشی که, آخه اگه تو نباشی مردم چی کار کنن یه ایرانه و یه دونه کاوه
    یه سری مطالب هم واسه سایر دوستان:
    من کوچیک تر از اونیم که بخوام در این مورد نظری بدم شخص خاصی رو هم مخاطب قرار نمی دم واسه همین نقل قول نذاشتم
    به نظر من نباید به یه عنوانی به نام عضو تازه وارد با دید بدی نگاه کرد درسته که من تازه تو این سایت عضو شدم تا حالا یه دوربین دیجیتال هم دستم نگرفتم اون دوربین فیلمی قدیمی هم که دارم بیشتر مثل اسباب بازی می مونه که با همونم بیشتر از 20 تا عکس کج و کوله نگرفتم اما خوب من تا اونجایی که تونستم سعی کردم وقت دوستان رو نگیرم و قبل از این که پستی بزنم تاپیک های قبلی رو چند بار بخونم حالا اگه میبینید قبلا هم در مورد fz8 و s3 بحث شده به خاطر این نیست که من با بی توجهی این تاپیک رو زدم بلکه دلیلش این بود که مطالب قبلی در مورد این 2 دوربین بیشتر مربوط به زمانی بود که fz8 هنوز نیومده بود و با مطالب حاشیه ای پر شده بود.همچنین من می خواستم در این بین یه نگاهی هم به دوربین tz3 داشته باشین چون قبلا در موردش بحث نشده
    به نظرم این کم لطفیه که تا یه تاپیک از یه تازه وارد می بینید بگین می خواد یه دوربین بخره و بعدشم میره پشت سرشم نیگا نمیکنه یا سریع یه جمله بنویسید منظور شما دقیقا چه نوع برتری هست؟(این جمله بیشتر از 100 بار از 100 نفر نوشته شده)
    من می خواستم ببینم اگه کسی سلیقه شخصی در مورد این دوربین ها داره بنویسه و بگه به نظر اون هر کدوم در چه ضمینه ای خوبه و چرا
    خلاصش می کنم می خواستم از جنبه های کاربردی بررسی بشه
    (از جناب دلباز و بقیه دوستان به دلیل راهنمایی هاشون بسیار ممنونم چون در پست هایی که زده بودن اطلاعات بسیار مفیدی بود که بنده ازشون بی اطلاع بودم)
    اصلا نمی خوام تو این موضوع پیش اومده طرف کسی رو بگیرم چون نه آقا کاوه تقصیری دارن نه finerisk.کاوه جان به خاطر کهنه کار بودنشون و برخورد زیاد ایشون با پست هایی ازین قبیل کمی کم حوصلگی بخرج دادند و جوابی رو که در مرتبه دوم یا سوم باید می دادند رو همون اول کار دادند.
    اینم درست نیست که همه اعضای دیگه سریع در مقابل یه عضو جدید در درگیری که هیچ کس مقصر نبوده جبهه گیری کنند!!!
    چرا ما با درگیری های لفظی در محیطی مجازی روان خودمون رو پریشان کنیم؟اونم سر هیچ
    به امید اینکه دیگه در این انجمن ها شاهد چنین بحث هایی نباشیم
    در پایان از همه دوستان تشکر می کنم که منو راهنمایی کردین

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط pod نمایش پست ها
    بین این دوربین ها به نظرتئن کدوم بهتره؟؟؟(یه دلیله کوچولو هم بدین)
    canon s3is
    Panasonic Lumix DMC-TZ3
    Panasonic Lumix DMC-fz8
    در ضمن کسی قیمت tz3 رو می دونه؟؟؟؟
    سلام
    TZ3 که یک دوربین اتوماتیکه و تنها وجه مشترکش با اون 2 تای دیگه زوم بالاشه, در عوض واید 28 داره که خیلی عالیه, اون دو دوربین دیگه هم تقریبا" همرده اند و اگر جزو کسانی باشی که کانن رو خالق دوربین میدونند و با شنیدن اسم پاناسونیک یاد جاروبرقی می افتند :biggrin: , کانن S3 IS رو بگیر, اگر هم تعصب نداری , قطعا" Panasonic-FZ8 بهتر, جدیدتر, ارزانتر, با لوازم جانبی بیشتر و کاملتر و خوشدستتره.

در ضمن تا جایی که میدونم TZ3 هنوز تو بازار ایران پخش نشده و ظاهرا" نمایندگی پاناسونیک منتظره که آخرین بقایای TZ1 هم از بازار پاک بشه تا احیانا" بیخ ریش کسبه محترم نمونه!!! چون LZ7 همین 10 روز پیش تازه اومد (220 تومن)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2