صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: 30D canonيا 40D canonقبل ازfull frame CMOS sensor

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

پیش فرض 30D canonيا 40D canonقبل ازfull frame CMOS sensor

با سلام
    شايد اين بحث تکراری باشد يا کمی دوراز انتظار اما من بر سر 3 راهی قرار دارم لطفا بيشتر کمک کنيد از تمامی دوستان کمال تشکر را دارم.

قبل ازهر چيزی بگم که خريد بعدي من يک دوربين full frame CMOS sensorاما قبل از ان مي خواهم با يک دوربين ساده تر شروع کنم تا خودم رو برای ان اماده کنم وهمچنين لوازم جانبی و چند تا از لنزهای سری ال کانن را بخرم .

من با دوربينهای Compact زيادی عکاسی کردم وبا 350 کانن دوستم هم عکاسی کردم ولی برای اولين بارهست که ميخوام دروبين SLR بخرم از نظرقيمت هم تا حدودی مشکل ندارم.
    ولی سر انتخاب اين دروبين مشکل فراوان دارم بازهم از دوستان متشکرم واز اين که فارسيم زياد خوب نسيت معذرت می خوام.
    1- Canon EOS 400D با قيمت427 پوند
    2-Canon EOS 30D با قيمت590 پوند
    3-Canon EOS 40D با قيمت 890 پوند
    من خودم نظرم برای اينکه صرفه جويی کنم 400D است اما فاصله ان با دوربينfull frame CMOS sensor خليی
    زياد هست 30هم نظرم رو جلب کرده ولی چون 40D الان در بازار لندن امده دلم نمياد 30D رو بخرم ولی می ترسم با خريد 40D دی هم هزينه اضافی کنم وخريد دوربين اينده روهم عقب بندازه و کار با اين دروبين هم برای من کمی سنگين باشه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: 30D canonيا 40D canonقبل ازfull frame CMOS sensor

سلام

به نظر من اساسن تئوری و استراتژی شما اشتباه است.

اگر شما این علاقه و توانایی و نیاز رو در خود می بینید كه باید دوربین DSLR بخرید ( فكر كنم با همان مدت كوتاه عكاسی با 350 دی بشه اینو تشخیص داد) و از لحاظ مالی هم مشكلی ندارید و حتمن می خواهید Full Frame بخرید ( متوجه دلیل این قسمت نمی شوم البته) خوب چرا لقمه رو چپكی در دهان می گذارید و كلی خرج اضافه به خود تحمیل می كنید؟

چرا از اول به سراغ Canon EOS 5D نمی روید كه از اول هم لنز هایتان رو كه قراره سال ها باهاتون باشند بر مبنای اون انتخاب نمی كنید ؟ استنباط من این است كه شما هنوز اونقدر اطمینان به اون باید اولیه ندارید كه در اینصورت پیشنهاد می كنم با یك DSLR LIKE شروع كنید.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد kbavar آواتار ها
    تشکر کرده
    13

سلام

حالا چطور فهمیدید حتما باید Full Frame بخرید و چند سال دیگه می خواهید این کارو بکنید ؟
    Canon 60D][EFS 15-85mm f/3.5-5.6 IS][EF 50mm f/1.8 II][EF 70-200mm F4 L IS USM][Sigma 50mm f1.4 EX DG HSM]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلامی دوباره
    شا يد من نتوانستم منظورم را صحيح بيان کنم من برای اول بهار اينده ميخواهم دروبين full frame
    بگريرم و 80% همانCanon EOS 5Dخواهد بود مگر در رده بهتر و با حدود همان قميت دروبين ديگری رو کنن عرضه کند.
    اما من هدفم برای سطح بالاتر وخريد بعدی همان خواهد بود در مورد لنز ها و لوازم جانبی فقط در مورد
    Full Frameفکر و خريد خواهم کرد يعنی ميخواهم اول چندتا لنز سری ال و لوازم جانبی
    Full Frameبعد دروبينش رو بخرم.
    و در اين 6 يا7 ماه با يک دروبين ساده تر کمال تجربه را کسب و برای يک Full Frameخوب اماده بشم اما برای اين مدت بین اين 3 مانده ام D400 ويا 30D وD40 اگر بخواهم اقتصادی بخرمD 400 است اما اگر بخواهم بهتر عکاسی کنم 30D است واگر بخواهم به تکنولژی روز باشم 40D است.
    بازم از دوستانی که به من هم وطنشون کمک ميکنند سپاسگزارم

تشکر کرده
    13937

سلام

عابد جان Pm شما رو دریافت كردم.

اولن شما پاسخ من و آقای باور را نفرمودید كه چطور به این یقین رسیده اید كه فول فریم بخرید و بر فرض درست بودن این تصمیم چرا می خواهید اول یك دوربین كراپ دار بخرید و بعد از چند ماه فول فریم بخرید ؟

اگر الان مشكل مالی دارید و منتظرید كه بودجه تكمیل شود و اگه مطمئنید تا 2-3 ماه دیگر می توانید خرید اصلی را بكنید توصیه ی من این است كه صبر كنید ولی اگر معلوم نیست كی فول فریم بخرید و الان می خواهید حتمن دوربین بخرید توصیه می كنم ارزان ترین دوربین یعنی 400 دی رو بخرید كه در اینصورت احتمالن می تونید بعد از خرید فول فریم این بدنه رو هم به عنوان بدنه ی دوم نگه دارید.

اگر هم مشكل بودجه ندارید از اول فول فریم بخرید. اگر منظورتون رو بهتر بفرمایید راحت تر می شه راهنماییتون كرد.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

باسلامی دوباره
    اقا فرهاد عزيز از دست ما ناراحت نشو اينو از ناشی بودن ما ببين
    من هنوز در عکاسی انقدر حرفه ای نشدم که بخواهم از اول فول فرم بگريم
    برای همين است که می خواهم برای 5يا 6ماه اول با کراپ کار کنم و بعد فول فرم بگيرم اما در اين مدت چند تا لنز سری ال و لوازمهای جانبيشو تهيه کنم مثل فلاش سه پايی کيف وغيره که بدرد فول فرم بخور و بعد دوربين فولفرم .
    نميدونم چطوری سوالم رو بپرسم که شما بهتر متوجه بشی.
    در هر صورت محتاج کمک شما دوستان عزيز هستم...........

تشکر کرده
    13937

آقا اختیار دارین چه ناراحتی ؟ چوبكاری می فرمایید

چون عینن این سوال رو اول در PM جواب دادم اینجا دیگر تكرار نمی كنم.

موفق باشید
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلام به دوستان من هنوز نتوانستم تصميم بگيرم لطفا کمک کنيد با تشکر

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

والا من الان بیشتر از دو سال هست که کمی جدی عکاسی می کنم ......
    هنوز با اس ال آر لایک کار می کنم .... بنا به دلایلی نیاز به اس ال آر رو احساس کردم ... اما هنوز دلیلی برای خرید فول فریم ندارم مگر اینکه یه پول حسابی گیرم بیاد و ندونم باهاش چیکار کنم!!!!!

اگر شما دلیلتون رو برای خرید فول فریم بفرمائید بهتر میشه راهنمایی کرد

موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

amirsooki
    Guest

سلام.
    من هم فکر میکنم بهتر است شما دلیلتون رو برای خرید فول فریم بفرمایید تا بهتر بشه بحث کرد .
    ممنون .

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین